Yenidoğan bebek ne zaman yıkanır?

Valla bana doktor gobek bagina dikkat et istedigin gibi yika dedi. Sadece ilk gunler icme suyu ile yikadim gobek bagi dusene kadar. Sonra fosur fosur cesme suyunda yikandi her gun.

Bilmediğimden soruyorum. Bebekleri her gün yıkamak biraz aşırı değil mi? Ben her gün yıkandığımda hasta oluyorum.
Bebek bu ne kadar pislenebilir terlemez kokmaz mis gibi bişey zaten? He dısarı cıkarmıssındır gelince yıkarsın da ne bileyim fazla geldi herkes de her gün yıkıyormuş bebeğini..
daha rahat uyuyorlar mayışıyorlar
ama kafasını vs güzel kurulamak sıcak tutmak gerekiyormuş
yaz bebeğiyse gün aşırı yıkanır ama kış bebekleri için bilemeyeceğim 😊

daha rahat uyuyorlar mayışıyorlar
ama kafasını vs güzel kurulamak sıcak tutmak gerekiyormuş
yaz bebeğiyse gün aşırı yıkanır ama kış bebekleri için bilemeyeceğim 😊
Evet yazın gunde 3 kere duş alsa yetmiyor insana tabii hergün yıkanmalı o zaman yoksa pisik olur mazallah :KK70: ben kış için düşünüp yorum yapmıstım 😄

Valla bana doktor gobek bagina dikkat et istedigin gibi yika dedi. Sadece ilk gunler icme suyu ile yikadim gobek bagi dusene kadar. Sonra fosur fosur cesme suyunda yikandi her gun.
göbek bağına nasıl dikkat ettiniz nasıl kuruttunuz krem vs kullandınız mı

Göbek bağı düşene kadar yıkanmaması tavsiye ediliyor
siz nasıl yaptınız?
doktorumuz göbek bağı düşünce yıkamamızı tavsiye etti.
8. gün göbek bağı düştü ve o zaman yıkadık, o günden sonra her gün düzenli olarak yıkadık.
şu an 3 yaşında, 2 günde bir yıkıyorum.

Bilmediğimden soruyorum. Bebekleri her gün yıkamak biraz aşırı değil mi? Ben her gün yıkandığımda hasta oluyorum.
Bebek bu ne kadar pislenebilir terlemez kokmaz mis gibi bişey zaten? He dısarı cıkarmıssındır gelince yıkarsın da ne bileyim fazla geldi herkes de her gün yıkıyormuş bebeğini..
Günde on kez kaka yapıyo. Pamukla sil sil bi yere kadar. Ben iki günde bir yıkadım kıştı diye. Ama yaz olsa her gün yıkamak isterdim. Rahatlıyolar suyla. Zaten banyolar pisliğini arındırmak için değil. Spa misali.

işte o dikkat kısmı beni tedirgin ediyor😅
Zaten filede yıkanıyor, eşiniz anneniz vs yaninizda olsun gazlı bez veya bir havlu ile göbek bölgesini kapatın suyu yavaş yavaş dökerek yıkayın, göbek kısmına çok dökmeyin kafasını en son yıkayın ve bitti zatenn 5 dk sürüyor 🤭

saçı filan kanlı mı oluyor sadece suyla ıslatılmış pamuklu bezle filan silsek mi yoksa ona da mı gerek yok sizce

Hastanede temizleniyor zaten. Göbek bağı düşene kadar yıkamamanızı söyleyecektir hemşireler de zaten. Bence bu bilgileri aile hekimliğindeki ebelerinize sorsanız daha iyi olur. Burada her kafadan bir ses çıkıyor.

Günde on kez kaka yapıyo. Pamukla sil sil bi yere kadar. Ben iki günde bir yıkadım kıştı diye. Ama yaz olsa her gün yıkamak isterdim. Rahatlıyolar suyla. Zaten banyolar pisliğini arındırmak için değil. Spa misali.
nasıl yıkadınız peki
mala anlatır gibi detaylı anlatır mısınız rica etsem🤣🤣

nasıl yıkadınız peki
mala anlatır gibi detaylı anlatır mısınız rica etsem🤣🤣
Aşko ben foşur foşur yıkadım yav ☠️

Aha şu hanım abla gibi ☠️ Tek fark suyu annem döktü. Yatağın yanına koyduk leğeni filan. Elimdeydi hep file de kullanmadım. Bu şekilde daha hızlı bence. Hem de benle temas kesilmemiş oluyo neticede. Tek elimle tuttum öbürüyle köpürttüm tek fark eklemleri bu şekilde yüzüstü gibi tutarken alttan yıkadım. Çünkü sırtüstü gibi tutunca ağlıyodu. Sadece ön kısmı durulamak için yatırdım sırt üstü. En son da hızlıca kafa. Ve tekrar sırt ve tektar ön su tutuş kapanış. Zaten minik olduklarına bakma ayağı yere değerse bi dikiliyodu her yere su sıçrıyodu leğenin kenarını bi tutuyodu elini bıraktıramıyoduk filan...

Şimdiden bir şeye karar vermek zorunda değilsin. Duruma göre hareket edersin. Ilk zaman yıkanmamasına da okeyim ben hemen yıkanmasına da.

evet hemşire de yıkama dedi, henüz doğum yapmadım ama son haftalar olduğu için bilgi sahibi olmak istiyorum çünkü kaynanam ve anneme karşı siper oluşturmam lazım 😄
15. güne kadar sildiniz mi peki yoksa hiç müdahale etmediniz mi
Bizim kiz 27 aralikta dogdu acikcasi sicaga da bagli bu yikama olayi. Eve her gün gelen ebemiz de düsmeden yikamayin dedi hatta ilk o yikadi. Zaten dogdugunda da kirli kanli degildi. Ic güdülerinizi dinlersiniz. Saglikla kucaginiza alin.

Aşko ben foşur foşur yıkadım yav ☠️

Aha şu hanım abla gibi ☠️ Tek fark suyu annem döktü. Yatağın yanına koyduk leğeni filan. Elimdeydi hep file de kullanmadım. Bu şekilde daha hızlı bence. Hem de benle temas kesilmemiş oluyo neticede. Tek elimle tuttum öbürüyle köpürttüm tek fark eklemleri bu şekilde yüzüstü gibi tutarken alttan yıkadım. Çünkü sırtüstü gibi tutunca ağlıyodu. Sadece ön kısmı durulamak için yatırdım sırt üstü. En son da hızlıca kafa. Ve tekrar sırt ve tektar ön su tutuş kapanış. Zaten minik olduklarına bakma ayağı yere değerse bi dikiliyodu her yere su sıçrıyodu leğenin kenarını bi tutuyodu elini bıraktıramıyoduk filan...

Şimdiden bir şeye karar vermek zorunda değilsin. Duruma göre hareket edersin. Ilk zaman yıkanmamasına da okeyim ben hemen yıkanmasına da.

teşekkür ederim 😍

Bebek her gün yıkanır çünkü yıkadıkça büyür, gelişir. Yıkanınca hasta olmaz ki çocuklar. Benimkiler suya bayılıyor. Hele 5 aylık kızımı görün sanki nefes alıyor suyun içinde, terapi oluyor, sanki dünyalar onun oluyor o kadar seviyor ki yıkanmayı. Babasının kucağında her gün yıkıyoruz. Diğerlerini de öyle yıkıyoruz. Suya da alışmış oluyorlar böylece.

Hastanede bebeği yıkamıyorlar siliyorlar. Enfeksiyon kapmasın diye de göbek bağı düşene kadar yıkamayın demişti doktorum. Ki o sürede üç tane doktora götürdüm hepsi tembihledi. Hatta eskiden jel veriyorlarmış sanırım onu da kaldırmışlar. Sadece ıslak bir bezle silin demişti doktorum bana. 8 ay önceki sistem buydu.

Gece uykusuna geçmeyi öğrensin diye yıkayın sonra uyutun diyen çok doktor var. Ben mesela doğduğundan beri günaşırı yıkıyorum. Haftada bir kez şampuan diğerleri sadece su.

X