Yenidoğan bebek ne zaman yıkanır?

Hayvanlar saldırır insanlar değil
Neden “saldırganlaşayım’
Neden doktor adı vereyim? Hasta bebeğiniz mi var? Yoksa karşılarına geçip siz yanlış biliyorsunuz mu diyeceksiniz? Yaklaşık 12 kişiden oluşan bir profesör grubu bebeğimin bakımını nasıl yapmam gerektiğini anlattılar bana isim verecek olsam 12 kişinin adını mı yazacam buraya
Evet lütfen 12 kişinin ismini de yazın lütfen

Bende özel hastanelerde doğum yaptim .demek doktorlar bilmiyor hepside gencdi . Ten teene temasda yapıldi sezeryandi daha 18 ay oldu doğum yapalı pekde geç olmadı aman neyse. 2 gün durdu o beyaz sıvıyla hastanede . isteyen hemen yikasin isteyen 10- 20 gün dursun yıkamadan. Ben olanı söyledim. 3 bebegimide hergun yada gün aşırı yıkadık. Filenin üstünde yıkandı zaten. Göbek bağını da spreeyi sıkıp kuruladim. 4. Gün sonu düştü .ne enfeksiyon ne bişey oldu .

Çapanın profesörleriydi
Bebeğim hasta doğduğu için grup takibinde doğdu onların takibinde kaldı uzun süre
Niyetinizin iyi olduğunu bilsem yada bir bebeğe faydası olacağını bilsem isim de yazarım bizzat randevu da ayarlarım ama niyetinizi anlayacak öngörüye ve zekaya sahibim
Çok istiyorsanız buyurun Çapa orada

Çapanın profesörleriydi
Bebeğim hasta doğduğu için grup takibinde doğdu onların takibinde kaldı uzun süre
Niyetinizin iyi olduğunu bilsem yada bir bebeğe faydası olacağını bilsem isim de yazarım bizzat randevu da ayarlarım ama niyetinizi anlayacak öngörüye ve zekaya sahibim
Çok istiyorsanız buyurun Çapa orada
Uzmanlığını Çapa dan alan üç tane çocuk doktoru arkadaşım var, isim de yazarım isterseniz 😂, çocuk acil servisinde çalışan 2 , yenidoğan yoğun bakımında çalışan bir hemşire arkadaşım var 🤣🤣🤣, özellikle saç kurutma makinesi ile göbek bağı kurutmayı soracağım.
İyi günler diliyorum size 🤣🤣🤣
Kendim de gebeliğim boyunca Çapa takipliydim

Uzmanlığını Çapa dan alan üç tane çocuk doktoru arkadaşım var, isim de yazarım isterseniz 😂, çocuk acil servisinde çalışan 2 , yenidoğan yoğun bakımında çalışan bir hemşire arkadaşım var 🤣🤣🤣, özellikle saç kurutma makinesi ile göbek bağı kurutmayı soracağım.
İyi günler diliyorum size 🤣🤣🤣
Kendim de gebeliğim boyunca Çapa takipliydim
Yani?
Uzmanlığını çapadan alan çocuk doktoruna yada çocuk acil servisinde filan çalışan hemşireye ihtiyacım yok benim zaten sizin arkadaşlarınızı eğiten profesörlerle benim bağım. Sıradan uzman bir doktora ihtiyacım olsa dayım var yine dizin arkadaşlarınıza ihtiyacım yok, niye böyle hırs yaptınız anlamadım, kim daha fazla doktor tanıyor yarışına mı girdiniz nedir
Kime ne istiyorsanız sorun bana ne yani?

Kim tavsiye ediyormuş onu ya
İlk banyosunu doğunca hastanede yaptı, taburcu olduğumuz gün eve gelince yıkadım pakladım hastane mikrobu gitti sonra da hergün yada gün aşırı yıkadım, 10 yaşında şuan 10 yıldır hergün yıkanıyor
Kakasını çişini altına yapıyor hergün altını yıkamanız havalandırmanız gerekiyor zaten, onun dışında yetişkin gibi kirlenmiyor hergün şampuan kullanmadan şöyle bir suyun altında masaj yapmanız bebek için inanılmaz faydalı. Spor yapmış oluyor, serpiliyor, kasları gelişiyor, bağırsakları kan dolaşımı hareketleniyor, stresini atıyor,gevşiyor, mikroplardan arınıyor…..daha sayayım mı?
Saç kurutma makinesini düşük ısıda düşük ayarda tutarak banyo sonrası bir dakika göbeğine tutmanız arada boşta olan elinizle hava akımını kontrol ederek göbeğini kurutmanız yeterli

İlk doğduğunda ciltleri çok hassas ve cildi kaplayan doğal koruyucu örtüsü var. Hiç yıkanmaması tercih edilir. Pis değiller ki daha :) belki poposu yıkanır ama yenidoğan dönemimizde kadın doğum doktorum özellikle hemen yıkanmamasını önermişti bebeğin. Sonrasında da bir süre şampuan değdirmeden temizleyin dedi.
Saç kurutma makinesi de nooo. Çok zararlı bebelere.
Bu kadar temizlik takıntısı yapmaya gerek yok.
Göbek düşünce yıkanır yumuşakça şampuansız şekilde.

İlk doğduğunda ciltleri çok hassas ve cildi kaplayan doğal koruyucu örtüsü var. Hiç yıkanmaması tercih edilir. Pis değiller ki daha :) belki poposu yıkanır ama yenidoğan dönemimizde kadın doğum doktorum özellikle hemen yıkanmamasını önermişti bebeğin. Sonrasında da bir süre şampuan değdirmeden temizleyin dedi.
Aynı şeyleri onuncu kez yazamayacam şahsi algılamayın bezdim sabahtan beri laf anlamamalarından

saçı filan kanlı mı oluyor sadece suyla ıslatılmış pamuklu bezle filan silsek mi yoksa ona da mı gerek yok sizce

Hastanede yıkadılar doğduğu gecenin ertesi gününe. Bana hem doktor hem de yenidoğan hemşiresi göbeği düşene kadar yıkama dediler, 6. günde düştü. O gün bugündür ya her gün ya iki günde bir yıkıyorum. İki üç yıkamada bir şampuan kullanıyorum. Zaten bizimkilerde de "balık suda büyür, her gün yıkansın" anlayışı olunca aileyle de çok çatışmadık.
evet büyükler yıkanması taraftarı ama hemşire yıkama dedi

Bilmediğimden soruyorum. Bebekleri her gün yıkamak biraz aşırı değil mi? Ben her gün yıkandığımda hasta oluyorum.
Bebek bu ne kadar pislenebilir terlemez kokmaz mis gibi bişey zaten? He dısarı cıkarmıssındır gelince yıkarsın da ne bileyim fazla geldi herkes de her gün yıkıyormuş bebeğini..

Göbek bagi 10 günde düstü, 15. gün yikadik. Bu arada dogumdaki o bebegi saran sivi bağışıklık sistemi için iyi . 10 sene önceki bilgileri gelip burda satmayın M Minaredenatbeni
evet hemşire de yıkama dedi, henüz doğum yapmadım ama son haftalar olduğu için bilgi sahibi olmak istiyorum çünkü kaynanam ve anneme karşı siper oluşturmam lazım 😄
15. güne kadar sildiniz mi peki yoksa hiç müdahale etmediniz mi

X