Yeni yıkadığım bulaşıklar hep yumurta kokuyor

Ben procter & gamble, Unilever vb şirketlerde çalıştım.
Tüm detarjanlar kimsayal içerikler ile yapılıyor malum.
Birbirlerinden farkları yok inanın, bir markanın kimsayalı az diğerinin çok gibi bı bilgi yanlıştır.
He organik detarjan üreten firmalar var fakat onlarda da bazı maddeler çıkarılıyor o markalara az kimyasallı diyebiliriz.
Birde tek tek o kimsayalların zararlarını bir bilseniz...
Keşke hiç bu ürünleri kullanmasak ama hepimiz kullanıyoruz.
En basiti kullandığımız sabunlar içinde detarjan, sentetik temizleyiciler, sentetik yağ, emülatör, koruyucu, paraben, peg türevi maddeler var. Ve bu sabun yani günde kaç kere el yıkıyoruz.
Yukarıda saydığım maddelerin olmadığı sabunlar da çok pahalı maalesef.
Merhaba,

Tabi siz daha iyi anlarsınız, ama içeriği okuyunca ekolojik sertifikalı Frosch daha iyi gibi geldi...fairy, finish ile aynı sınıf mı diyorsunuz? Ya ama öyle ağır bir deterjan kokusu yok en azından.

Sıvı sabun kullanmamaya çalışıyorum. Beyazları da organik deterjanla yıkıyorum, ama haklısınız tamamen organiğe dönecek olsak gerçekten ucuz değil temizlik işleri.

Merhaba,

Tabi siz daha iyi anlarsınız, ama içeriği okuyunca ekolojik sertifikalı Frosch daha iyi gibi geldi...fairy, finish ile aynı sınıf mı diyorsunuz? Ya ama öyle ağır bir deterjan kokusu yok en azından.

Sıvı sabun kullanmamaya çalışıyorum. Beyazları da organik deterjanla yıkıyorum, ama haklısınız tamamen organiğe dönecek olsak gerçekten ucuz değil temizlik işleri.
Estağfurullah ne demek sizde araştırın öğrenirsiniz.
Ben içinde çalıştığım için biliyorum.
Forsch ürünü al markette eline bide doğal olmayan markanın ürününü al içindeki maddelere bak. Aynı maddeler var. Sadece frosch ve benzeri firmalar sağlığa çok zararlı kimsayalları kullanmıyor. Belirli miktar kimyasalın altında doğal ekolojik sertifikası alınabiliyor.
Bu gıdada böyle transyağ içermeyen ürün diyorlar ya %2 o ürünlerin icerisinde trans yağ var. Yasa da %2 altı transyağ kullanılan ürünler transyağ içermez sertifikası alabilir.
O daha neler var neler.
Islak mendillerle kesinlikle ağzınızı silmeyin.
Anneler kolaylık die bebeklerinin ağzını siliyor inanamıyor gördüğüm zaman.
Beyazlara hangi organik ürünü kullanıyorsun, senden bende bunu öğrendim bak.
Hangi ürün olduğunu yazarsan bende onu alayım.

Tableti eritmeyen program sıvı deterjanı da arıtmıyor. Sadece siz görmüyorsunuz kalıntısını. 55 dk çok kısa bir süre. Makinelerin normal ve eko programları en az 2-2,5 saatte yıkarlar. Bazı makinelerde 3,5 saat oluyor eko programlar.

Ayrıca hızlı yıkama daha çok elektrik su harcıyor.

Hızlı 58 dediği 58 dakikaymış. Ben de 2,5 saatlik program kullanıyorum. Normali budur zaten.

3 program yazmış arkadaş. 60 derece 58 dk olanı kullanıyormuş. Diğeri 40-65 derece arası otomatik program, diğeri de 70 dereceymiş.

Çok yaplı bulaşık için 70 derece, normal bulaşık için 40-65 derece arası olan otomatik kullanılmalı bence. Hızlı 58 dk olan akıtma için ya da mesela tencere değil de sadece yağsız tabak bardak olduğunda kullanılabilir. Ama onda da ya yarım tablet atmak lazım ya da az miktarda sıvı deterjan koymak lazım.

Fairy kapsül olduğu için bölünmez. Hem de 70de bile yıkasan çok parfüm bırakıyor.
58 dk olduğunu yazdıktan sonra fark ettim :) en iyisş uzun program gelen serviste öyle demişti.

Kızlar yeni evlendim ve arçelik 8 programlı 6588I model bulaşık makinesini kullanıyorum. Finish tablet deterjan kullanıyorum ve henüz 2 hafta olmasına rağmen bardaklarım vs hep yumurta kokuyor. Makine nerdeyse her gün çalışıyor ve Hızlı 58' programını kullanıyorum hep 60 derecede yıkıyor. Makinenin içine koku da astım, kendi koku engelleyici Ion fresh özelliği de var.
Diğer programları hiç denemedim, sizce neden olur yumurta kokusu?
Bide otomatik program var 40-65 derece arasında kendi otomatik ayarlıyor, ve karma program var bu da 70 derecede yıkıyor ne işe yaradıklarını tam çözemedim, arçelik kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim:KK68:

Kapağa azıcık çamaşır suyu damlatın koku kalmaz.

kardeşim de tıp doktoru. o da lösemi olacaksınız sonunda benim tabaklarımı bardaklarımı siz yıkamayın diyor annemle bana. çok haklısın. en iyisi madem konu açıldı doğal temizleyicileri araştırayım ben.

Karbonata gecis yap canim, sicak su ile birlesince temizlemeyrcegi sey yok.

bunu da duymuştum aslında. bu pastalara da atılan karbonattan mı?? bir de nereye koyuyorum onu makinede??

Canim bulasik makinasi bir tarif var suan telefondayim, bilgisayara gecince bulup aticam.

Ben daha cok ocak tezgah buzdolabi firin vs temizliginde kullaniyorum karbonati. Evet soda da deniyor dimi ondan. Mesela ocak cok kirli ise soda serpip sicak su dokup 5 dakika bekletip siliyorum.

Canim bulasik makinasi bir tarif var suan telefondayim, bilgisayara gecince bulup aticam.

Ben daha cok ocak tezgah buzdolabi firin vs temizliginde kullaniyorum karbonati. Evet soda da deniyor dimi ondan. Mesela ocak cok kirli ise soda serpip sicak su dokup 5 dakika bekletip siliyorum.

amam cnm teşekkür ederim. bir dahaki bulaşık yıkamaya kullanıp deneyim inş sonuç güzel olurda doğal yolla temizliğe geçerim.

file.jpeg

değil az miktarda jel deterjan katıyorum.

Yumurta kokusu nasıl oluyor bilmiyorum hiç denk gelmedim bulaşıkta. Eğer gerçekten yumurta kokusuysa, yumurta yediğiniz pişirdiğiniz şeyleri iyice akıtıp öyle koyun makineye.

Yumurta kokusuna benzer birşeyse de makinenin içine karbonat ve sirke döküp boş çalıştırın en yüksek derecede.[/QUOTE]

Hızlı program dediğim şey 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen yıkayıp kupkuru yapıyor. Sizin dediğiniz için ayrı bi program var mini 30 diye.

Karbonat ve sirkeyi nereye koyayım makineye zarar vermez demi?

Hızlı 58 dediğiniz kaç dakika yıkıyor eğer yıkayıp kısa sürede bitiriyorsa uzun program tercih edin,ben uzun programı kullanıyorum 2.5 -3 saat arası oluyor,kısa programlarda çabuk bitsin diye su ve elektrik çok harcanıyor ve yıkama ayarınız kısa ise güzel durulanmıyordur,bizim evde ki makinede arçelik güzel yıkıyor.Ben toz deterjan kullanıyorum güzel yıkıyor birde makine için satılan limon kokuları var ondan takıyorum.

58 dk sürüyor.

Hızlı program dediğiniz programdan da olabılir.
Makınanın program olan kısmının resmını çekip atarmısınız.
Ne gibi programlar var bakalım.

eke koyuyorum bütün programları

Cok azicik camasir suyu koyun asla koku kalmiyo oyle.yada birazcik sirke

onu da denedim ama olmadı. Sirkeyi nereye koyuyosunuz

İlk evlendiğim zaman bende o programı kullanırdım servis gelene kadar bana sadece bi Sudan geçirecek olanları bu programda çalıştır dedi şimdi 2 saatlik programda çalıştırıyorum birde sıkılmış limon koy içine süper kokar

Ama tam anlatamadım ben galiba hızlı 58 dediğim program 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen temizleyip kurutuyor, sudan geçirme gibi değil yani onun için ayrıca program var mini 30 diye.

Bulasik makinasina tuz koydunuz mu. Brnim ki de les gibi yumurta kokuyordu. Tuz bitincr koymadim bu hepsi bi arada deterjanlardan aldim onu kullaniyorum koku bitti.

Evet ilk kullanımdan önce tuz koyun dedi servis koymuştuk. Hepsi bi arada deterjan alınca tuza gerek kalmıyor mu?

Bende de oldu bi kac kez. Aynı bulaşıklari 3 kez yikadim o koku gitsin diye.
Olay şu yumurtaya değen hicbirseyi mesala omlet yaptin o tavayi geçtim yumurtanın değdiği çatalı hicbiseyi makineye atmıyorum elimde yıkıyorum.
Çünkü o yumurta artığı sıcakta daha cok kokuyor tüm makineye siniyor kokusu

Elimde yıkamam imkansız her sabah yumurta yiyoruz uğraşamam:KK70: Ama iyice sudan geçireyim artık

Iki tap atip bi bos calistirin derim :) ben bir kac haftada bir yapiyorum :) koku kayboluyor

Ha birde biraz sirke dökün :)

Tap dediğiniz nedir?

Reklama girecek ama Frosch :KK66:

Frosch nerelerde satılıyo memnun musunuz?

Tableti eritmeyen program sıvı deterjanı da arıtmıyor. Sadece siz görmüyorsunuz kalıntısını. 55 dk çok kısa bir süre. Makinelerin normal ve eko programları en az 2-2,5 saatte yıkarlar. Bazı makinelerde 3,5 saat oluyor eko programlar.

Ayrıca hızlı yıkama daha çok elektrik su harcıyor.

Hızlı 58 dediği 58 dakikaymış. Ben de 2,5 saatlik program kullanıyorum. Normali budur zaten.

3 program yazmış arkadaş. 60 derece 58 dk olanı kullanıyormuş. Diğeri 40-65 derece arası otomatik program, diğeri de 70 dereceymiş.

Çok yaplı bulaşık için 70 derece, normal bulaşık için 40-65 derece arası olan otomatik kullanılmalı bence. Hızlı 58 dk olan akıtma için ya da mesela tencere değil de sadece yağsız tabak bardak olduğunda kullanılabilir. Ama onda da ya yarım tablet atmak lazım ya da az miktarda sıvı deterjan koymak lazım.

Fairy kapsül olduğu için bölünmez. Hem de 70de bile yıkasan çok parfüm bırakıyor.

Programların hepsini koydum eklenti olarak. 58 dk dediğim programı günlük bulaşıkları için kullanabilirsiniz yazıyo kılavuzunda, çok güzel temizleyip kurutup çıkarıyor aslında. Günlük hemen bitsin yerleştireyim diye onu kullanıyodum hep.

zararlı ama ben onsuz yapamıyorum :KK70:
kapağına çamaşır suyu damlat biraz. olmaz koku falan. bir de yarım limon koyanlar var kaşıklı kısmına . onlarda llimon kokuyor güzel oluyor diyorlar.
ha son olarak bir bardak sirke döküp boş çalıştır içi de temizlenir makinenin.

çamaşır suyu denedim pek etkisi olmadı sirkeyi nereye koyuyoruz?

Bir tek sana mı kokuyor yoksa herkes o kokuyu alıyor mu?

Herkes alıyor:KK43:

İlk zamanlar kullandığım tablet deterjanları eritiyordu. Mintaxdan sonra oldu eritmeme durumu.
Çok yağlı koku kalacak bir bulaşık değilse 2 saat yıkaması bana göre gereksiz. O program da bu durumlar için var bence..
Arada bir uzun yıkatıyorum zaten..

Aynen bana da 2 saat gereksiz geliyodu hele eko programı 3saat 45 dkda yıkıyor. Annemden gördüğüm gibi 1 saatlik programa atıp yerleştiriyodum hemen tertemiz de çıkıyo ama bu kokuyu çözemedim.

Yumurtali birsey mi yikadiniz.Yumurtayi granitte yaparim .Buna benzer urunleri makineye atmam.Makinenin en altinda filtre var temizleyin orada artik olabilir . .Bi defalik biraz klorak doküp( ceyrek cay bard .mesela ) yıkayın.

Evet yumurtalı tabaklar vardı tabi. Omlet yaptığım tavayı atmasam bile tabakları atmak zorundayım çalışıyorum her sabah bulaşık yıkamakla da uğraşacaksam niye aldım bu makineyio_O

Estağfurullah ne demek sizde araştırın öğrenirsiniz.
Ben içinde çalıştığım için biliyorum.
Forsch ürünü al markette eline bide doğal olmayan markanın ürününü al içindeki maddelere bak. Aynı maddeler var. Sadece frosch ve benzeri firmalar sağlığa çok zararlı kimsayalları kullanmıyor. Belirli miktar kimyasalın altında doğal ekolojik sertifikası alınabiliyor.
Bu gıdada böyle transyağ içermeyen ürün diyorlar ya %2 o ürünlerin icerisinde trans yağ var. Yasa da %2 altı transyağ kullanılan ürünler transyağ içermez sertifikası alabilir.
O daha neler var neler.
Islak mendillerle kesinlikle ağzınızı silmeyin.
Anneler kolaylık die bebeklerinin ağzını siliyor inanamıyor gördüğüm zaman.
Beyazlara hangi organik ürünü kullanıyorsun, senden bende bunu öğrendim bak.
Hangi ürün olduğunu yazarsan bende onu alayım.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Sizin önerdiğiniz bi ürün var mı? Bide ıslak mendille ben de hep siliyorum ağzımı neden zararlı?

Sirkeyi dokun makinenin icine bos calistirin. Icini temizler

Sirkeyi deterjan kısmına mı kapağa mı koyuyosunuz?

Evet yumurtalı tabaklar vardı tabi. Omlet yaptığım tavayı atmasam bile tabakları atmak zorundayım çalışıyorum her sabah bulaşık yıkamakla da uğraşacaksam niye aldım bu makineyio_O
Tabakardan bişey olmaz bende atîyorum .Ama durulayin .Teflon granit deterjanı emiyormus gibi geliyor ve deterjan kokuyor .Alttaki filtreyi temizlediniz mi.Mutlaka biryerde yumurta kalmıstır .Limon kabugu ve klorak koyun bi deneyin .

Sirkeyi deterjan kısmına mı kapağa mı koyuyosunuz?[/QUOTE]
Bir arkadas makineyi bozmustu sirkeyle .İcine dökun bari beklemesin yoksa eritir boruları .Boruyu delmisti .

sirkeyi parlatıcı kısmına koyabilirsin.

Tabakardan bişey olmaz bende atîyorum .Ama durulayin .Teflon granit deterjanı emiyormus gibi geliyor ve deterjan kokuyor .Alttaki filtreyi temizlediniz mi.Mutlaka biryerde yumurta kalmıstır .Limon kabugu ve klorak koyun bi deneyin .

Alttaki filtreyi hiç temizlemedim daha 2 haftalık makine bide kırarım geri takamam falan diye:d bi bakayım kılavuzundan

Sirkeyi deterjan kısmına mı kapağa mı koyuyosunuz?
Bir arkadas makineyi bozmustu sirkeyle .İcine dökun bari beklemesin yoksa eritir boruları .Boruyu delmisti .[/QUOTE]

Evet bende böle şeyler duydum o yüzden korkuyorum tabakların üstünde azcık gezdireyim sadece en iyisi

Eki Görüntüle 2171843
değil az miktarda jel deterjan katıyorum.

Yumurta kokusu nasıl oluyor bilmiyorum hiç denk gelmedim bulaşıkta. Eğer gerçekten yumurta kokusuysa, yumurta yediğiniz pişirdiğiniz şeyleri iyice akıtıp öyle koyun makineye.

Yumurta kokusuna benzer birşeyse de makinenin içine karbonat ve sirke döküp boş çalıştırın en yüksek derecede.

Hızlı program dediğim şey 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen yıkayıp kupkuru yapıyor. Sizin dediğiniz için ayrı bi program var mini 30 diye.

Karbonat ve sirkeyi nereye koyayım makineye zarar vermez demi?

58 dk sürüyor.

eke koyuyorum bütün programları

onu da denedim ama olmadı. Sirkeyi nereye koyuyosunuz

Ama tam anlatamadım ben galiba hızlı 58 dediğim program 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen temizleyip kurutuyor, sudan geçirme gibi değil yani onun için ayrıca program var mini 30 diye.

Evet ilk kullanımdan önce tuz koyun dedi servis koymuştuk. Hepsi bi arada deterjan alınca tuza gerek kalmıyor mu?

Elimde yıkamam imkansız her sabah yumurta yiyoruz uğraşamam:KK70: Ama iyice sudan geçireyim artık

Tap dediğiniz nedir?

Frosch nerelerde satılıyo memnun musunuz?

Programların hepsini koydum eklenti olarak. 58 dk dediğim programı günlük bulaşıkları için kullanabilirsiniz yazıyo kılavuzunda, çok güzel temizleyip kurutup çıkarıyor aslında. Günlük hemen bitsin yerleştireyim diye onu kullanıyodum hep.

çamaşır suyu denedim pek etkisi olmadı sirkeyi nereye koyuyoruz?

Herkes alıyor:KK43:

Aynen bana da 2 saat gereksiz geliyodu hele eko programı 3saat 45 dkda yıkıyor. Annemden gördüğüm gibi 1 saatlik programa atıp yerleştiriyodum hemen tertemiz de çıkıyo ama bu kokuyu çözemedim.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Sizin önerdiğiniz bi ürün var mı? Bide ıslak mendille ben de hep siliyorum ağzımı neden zararlı?

Sirkeyi deterjan kısmına mı kapağa mı koyuyosunuz?[/QUOTE]
Yok icine dokun..bol Bol serpistirin her tarafina tertemiz yapar

amam cnm teşekkür ederim. bir dahaki bulaşık yıkamaya kullanıp deneyim inş sonuç güzel olurda doğal yolla temizliğe geçerim.

Alıntıdır: http://www.woto.com/dogaltemizlik

İki farklı karışım kullanabilirsiniz. Ben ikinci karışımdan daha memnun kaldığımı söyleyebilirim.

a) Deterjan gözüne önce limontuzunu yarısına kadar dolduruyoruz. Üzerine karbonat ekleyerek gözü dolduruyoruz. Parlatıcı gözüne ise Elma Sirkesi dolduruyoruz.. Hepsi bu kadar. Makinenizi istediğiniz ayarlarda çalıştırabilirsiniz.
b) 2 ölçü boraks, 1 ölçü limon tuzu, 1 ölçü çamaşır sodası kraıştırılır. Az bir miktar su ile macun kıvamına getirilir. Makine gözüne aldığı kadar doldurulur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu karışım su ile birleştirildiğinde kimyasal bir tepkime göstererek köpürmeye kabarmaya başlar. bulunduğu kaptan taşabilir. büyükçe bir kapta karıştırmak doğru olacaktır. İkinci bir husus da, karışımı fazla yapıp bekletme durumunda zamanla karışım donarak taşlaşır. Ben alternatif olarak karışımı toz halinde kullanıyorum. su eklemiyorum. Yine taşlaşma ihtimali var nemden dolayı. parçalayarak deterjan gözüne ekliyorum bu sefer de. Ama boraks ile yaptığım bu 2. tarif karışımda bulaşıklarım ışıl ışıl tertemiz çıkıyor. Sararma ya da puslanma olmuyor.

Yumurtali bulasiklari direkt makineye atarsan kokar tabii hepsi.
Yumurtali bulasiklari elde iyice yikayip sonra makineye atarim ben

Nefret ederim yumurta kokusu sinmis bardak canaktan

X