Yeni yıkadığım bulaşıklar hep yumurta kokuyor

kolera9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2016
956
296
Kızlar yeni evlendim ve arçelik 8 programlı 6588I model bulaşık makinesini kullanıyorum. Finish tablet deterjan kullanıyorum ve henüz 2 hafta olmasına rağmen bardaklarım vs hep yumurta kokuyor. Makine nerdeyse her gün çalışıyor ve Hızlı 58' programını kullanıyorum hep 60 derecede yıkıyor. Makinenin içine koku da astım, kendi koku engelleyici Ion fresh özelliği de var.
Diğer programları hiç denemedim, sizce neden olur yumurta kokusu?
Bide otomatik program var 40-65 derece arasında kendi otomatik ayarlıyor, ve karma program var bu da 70 derecede yıkıyor ne işe yaradıklarını tam çözemedim, arçelik kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim:KK68:

58' 60 derece normal aslında. Benimki bosch genelde 55' programı kullanıyorum.

70 derece çok yağlı balık bulaşığında falan kullanırım.
Ben hep finish sıvı kullandım. Geçenlerde mintax tablet aldım ekonomi yapayım diye. 2 sefer tam erimediğini görüp vazgeçtim.
Bence bir yetkili servise sorun. Makinede boşken de koku var mı?

Fairy aşırı kimyasal içeren bir ürün...tercih etmezdim.

Yumurta kokusunun sebebini bilmiyorum, ama tükettiğiniz bir limonu makinenin içine koyarsınız çok güzel kokuyor bulaşıklar.

Hızlı programı kullanmayın. O tarz programları sadece dolap içlerini silerken temiz eşyaları Sudan geçirmiş olma amaçlı kullanıyorum, onda da tablet değil az miktarda jel deterjan katıyorum.

Yumurta kokusu nasıl oluyor bilmiyorum hiç denk gelmedim bulaşıkta. Eğer gerçekten yumurta kokusuysa, yumurta yediğiniz pişirdiğiniz şeyleri iyice akıtıp öyle koyun makineye.

Yumurta kokusuna benzer birşeyse de makinenin içine karbonat ve sirke döküp boş çalıştırın en yüksek derecede.

Kızlar yeni evlendim ve arçelik 8 programlı 6588I model bulaşık makinesini kullanıyorum. Finish tablet deterjan kullanıyorum ve henüz 2 hafta olmasına rağmen bardaklarım vs hep yumurta kokuyor. Makine nerdeyse her gün çalışıyor ve Hızlı 58' programını kullanıyorum hep 60 derecede yıkıyor. Makinenin içine koku da astım, kendi koku engelleyici Ion fresh özelliği de var.
Bide otomatik program var 40-65 derece arasında kendi otomatik ayarlıyor, ve karma program var bu da 70 derecede yıkıyor ne işe yaradıklarını tam çözemedim, arçelik kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim:KK68:
Hızlı 58 dediğiniz kaç dakika yıkıyor eğer yıkayıp kısa sürede bitiriyorsa uzun program tercih edin,ben uzun programı kullanıyorum 2.5 -3 saat arası oluyor,kısa programlarda çabuk bitsin diye su ve elektrik çok harcanıyor ve yıkama ayarınız kısa ise güzel durulanmıyordur,bizim evde ki makinede arçelik güzel yıkıyor.Ben toz deterjan kullanıyorum güzel yıkıyor birde makine için satılan limon kokuları var ondan takıyorum.

çok yemek artıklı bişeyler koyuyorsanız o da koku yapabilir.

makine temizleyicilerle, boş, yüksek derecede çalıştırın derim.

İlk evlendiğim zaman bende o programı kullanırdım servis gelene kadar bana sadece bi Sudan geçirecek olanları bu programda çalıştır dedi şimdi 2 saatlik programda çalıştırıyorum birde sıkılmış limon koy içine süper kokar

Bende de oldu bi kac kez. Aynı bulaşıklari 3 kez yikadim o koku gitsin diye.
Olay şu yumurtaya değen hicbirseyi mesala omlet yaptin o tavayi geçtim yumurtanın değdiği çatalı hicbiseyi makineye atmıyorum elimde yıkıyorum.
Çünkü o yumurta artığı sıcakta daha cok kokuyor tüm makineye siniyor kokusu

Iki tap atip bi bos calistirin derim :) ben bir kac haftada bir yapiyorum :) koku kayboluyor

Ha birde biraz sirke dökün :)

Yumurta sıcağı sevmez, sıcakla birleşirse kokar.
İlla makineye atacaksanızda yumurtalı bulaşıkları iyice soğuk sudan geçirip öyle makineye atın tortu kalmasın tabak, çatallarda.

Fairy aşırı kimyasal içeren bir ürün...tercih etmezdim.

Yumurta kokusunun sebebini bilmiyorum, ama tükettiğiniz bir limonu makinenin içine koyarsınız çok güzel kokuyor bulaşıklar.
Bende fairy kullanıyorum. Ama aşırı kimyasal içerdigini bilmiyordum. Yorumunuzu okuyunca merak ettim. Siz ne kullanıyorsunuz peki

Bunun nedeni yumurtalı bulaşıklar, yumurta pişirdiğiniz tavayı, yediğiniz tabak ve çatal bıçağı öncesinde hiç bir bulaşık kalmayacak şekilde suyun altına tutmanız lazım. hatta ben yumurta bulaşığında biraz el deterjanı ile yıkıyorum. Bunu yapmazsanız o koku hep olur, kullandığınız tablet ya da makinenizle alakalı bir durum değil. Kolay gelsin Hoppa

Bulaşık makine temizleme tozları var onları döküp boş çalıştırın eğer düzelmezse deterjanınızı değiştirip deneyin.

X