Yeni bir ben 🥳🥳🥳

Dilyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2022
3.094
4.635
30
Merhaba arkadaşlar, 4 yıl içinde iki doğumdan sonea artık kiloma bir dur deme zamanım geldi. Giydiğim kıyafetlerin yakışmaması, etrafımdaki insanların " 2 çocuk da seni zayiflatmadi" sözleri artık çok moralimi bozdu.

Hayatım boyunca çok zayıf bir insan olmadım. En zayıf halim 57 kilo olan 21 yaşındaki zamandı. Şu an 30 yaşımdayım ve bir dur deme zamanım geldi.

Boyum 157, kilom 88.5 ile başladım. Ben diyet listeleri ile zayiflayamayan biriyim. Bu yüzden kalori diyeti yapıyorum. Kendime günlük 1100 kalori yeme hedefi koyuyorum. Tabi genelde bu dokuz gün içinde bundan fazla oldu ama en azından eskisi kadar çok yemiyorum. Ciddi bir karbonhidrat ve şeker azaltimim oldu. 5 günde bir tarti günü ayarladım kendime. Ek olarakta evde leslie ve zımba yapmaya çalışıyorum. Zumba dediğim de baya amatörce kendi kendine oynamak gibi bir şey 🤣🤣🤣

1 Haziran da 88.5 ile başladım diyete.
6 Haziran da 86.9

Diğer bir tartı kilomu yazarım buraya 🤣 bu arada tiroid hastasiyim bu tabi kilo vermemi bieaz daha zorlastiracak ama pes etmek yok. 🥳🥳🥳

Merhabalar yoğunluktan yazamadım... oğlumun ameliyat süreciydi falan derken pek dikkat edemedim ama buna rağmen 200 gram vermişim 11.06.2023 tartımda 86.7 ciktim. Bugün ise yani 16.06.2023 tartımda 86.4 ciktim. 16 günlük süreçte 2 kilo vermiş oldum. Aynı zamanda diyetisyene de gittim dün ve hiç ödemim olmadığını bu yüzden yağda vermeye başlayacağımı söyledi. Ek olarakta her zaman normal olan bacak bölgemde yağlanma oranı artmış. Buna göre spor ve diyete devam edeceğim. Diyetten ziyade daha az beslenme desem daha doğru olur 🤣

Kendi belirlediğiniz ideal kilonuza inmenizi dilerim başarılar ve şimdiden tebrikler 🎈

Bugün tarti günümdü onu yazacağım bir de geçen haftaki tarti kilomu yazacağım.
21 Haziran 86.2
26 Haziran 85.7
26 günde toplamda 2800 gitti. Daha fazla da gidebilirdi ama benim hiç odemim yokmuş. Ve birde tiroit hastasıyım belki bunlar da etkili olmuştur. Pes etmek yok. Ağustos başına kadar 80 altına düşmek istiyorum inşallah olur. 7 li rakamları görünce büyük bir motivasyon olacak bana hissediyorum geri kalan kilolar daha hızlı gidecek inşallah 😘

Merhabalar diyete hala devam 🤣 Aslında diyet değil de yeme şeklimi değiştiriyorum diyelim... 2 ayda toplamda 4.5 kilo verebildim. Moralimi bozmuyorum... Tiroit hastası olmam da yavaş kilo vermeme sebep oluyor tabi yaptığım kaçamaklar da... Ama en azından artık kilo almıyorum ve kilo vermeye devam ediyorum.
Bölgesel inceleme durumuna gelirsek de iki ayda toplamda Göğüs bölgesin de 13 cm Bel bölgesinde 10 cm basen bölgesinde 7 cm incelme var. Şu an kilom 84 Ağustos sonuna kadar 7li rakamlara geçmek istiyorum bakalım 🤣

Bayadır yazmamışım bu diyetin sonucunda 80e düşmüştüm ama ben tabi ki aldim. Şimdi tekrar bir seri başlattım kendimce. Ayın 12 sinde başladık esimle birlikte ve akşam yemekleri yok. Ramazana kadar bu şekilde, Ramazandan sonra tek öğün zaten çünkü ben sahur yapamıyorum, sonrasında da porsiyon kontrolü şeklinde devam etmeye karar verdik.
12.02.2024 kilom 86.6 ile başladık bu arada boyum 157
16.02.2024 kilom 84.6 toplamda 2 kilo gitti 4 günde. Sabahta tsrti günün bakalım gitmiş mi kalmış mı göreceğiz. Bu saatte midem açlıktan burkulurken kafamı dağıtmak için yazdım 🤣 Ama kararlıyım bu yaz 6li rakamları göreceğim. Artık toparlanma zamanı 👏

Tartildim bugün itibariyle 20.02.2024 84.2 geldim 4 günde 400 gram gitmiş. Toplamda : 2400 gram gitmis

X