102 kilodan ideal kiloya yürüyüş

Mavi Ojeli

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2016
311
319
36
Merhaba arkadaşlar. Daha yeni üyeyim ancak burada yazılanlardan kendime o kadar büyük dersler çıkarttım ki anlatamam.İnsanlar nerelerden nereye gelebiliyormuş onu öğrendim. Hatta bazen yok canım yalandır bu kadar da gaddar olamaz insanoğlu dediğim hikayeleri bile okudum.

Neyse, şimdi gelelim benim hikayeme.

En son zayıf olduğum zamanlar 18-19 yaşındaydım. 36 - 38 beden giyen, böyle güzelliği ile akrabaları arasında konuşulan bir insandım (azcık kendimi öveyim değil mi? insan kendini bilmeli arkadaş :p ): Neyse. (Nazara mı geldim galiba(?)) üniversiteyi okurken bir yandan çalıştım.

Bu benim tercihimdi tabi. İşten çıkıp dışarıda akşam yemeği, derse git oradan çık eve gel derken bi baktım ki 42 bedenlerdeyim. Ama hala güzel hissediyorum. Eee gençlik malum bundan 8 evvel kimse o kadar cılız :p değildi değil mi? Hani hiç bir mağazada ben kıyafet bulamadığımı hatırlamıyorum.

Zayıflamak için devlet hastanesinde bir doktora gittim. Kilomu ölçtü elime de bi kağıt verdi buna göre ayarla ve ye dedi. 1 ay sonra da kontrole bekliyoruz dedi. İlk 3 gün uyguladım, hatta uygulamaya çalıştım ama olmuyor/olmadı işte. Çalıştığım yerde öğlen yemeği veriliyor Eee ben hangi birini yapayım. Dışarıdan sürekli yesem maaş bitiyor okula mı kendime mi harcayacaktım. Malumunuz herkes ailesinden zengin olmuyor. Kaldı öyle. Bir neden sonra eczaneden zayıflama ilaçlarını kullanmaya başladım.6 ay kadar arkadaş ben bi zayıfladım kısa zamanda öyle böyle değil, bütün giysilerimi değiştirmek zorunda kaldım.24 yaşındaydım. Hiç unutmuyorum 38 beden pantolon giydim :KK70:

İlacı almak için tekrardan eczaneye gittiğimde ilaçların sağlık bakanlığı tarafından toplatıldığını öğrendim. Tabi popoma bakarak eve geldim. 1 ay geçti pantolonum 40-42 olmaya başladı. Delirmeye başladım yalnız. Gittim eczaneye yine bi başka ilaç aldım. Bu da karalahana özgü imiş. Ben bunu yedikçe şişmeye başladım. İlk anlamadım 2 haftanın sonunda 42 beden bile olmamaya başladı. artık 48 beden pantolon giyiyordum ve üst bedenim daha genişti. Doktora gittim dahiliye. Düzenli adet de görmüyordum.Doktor baktığında tiroid çalışmadığını söyledi ve ilaç verdi. Sonra yememem gereken yemekleri saydı aralarında karalahana vardı. Sonda doktora baksettim ilacı adam beni gırtlaklayacaktı neredeyse :S Çok bağırdı ve ben korktum. Neyse ilaçları kullanmaya devam edince normal çalıştı ama ben hala kilo veremedim

Velhasıl 26 yaşıma geldiğimde en son 54 beden elbise aldığımı hatırlıyorum. Hala da duruyor. Sanırım o zamana kadar bu kadar kilolu olduğumu görememiştim. Bilmiyorum neden :KK43:

Sevdiğim adam ile evlenme durumuna girmeye başladığımızda, eşimin komsuları(akrabaları değil), dedikodumuzu yapıp kilolu olduğumdan bahsetmişler. Kayınvalidem ve kayınpederim benim yanımda bunu duyunca delirdiler ve komsularını arayıp resti çektiler. Hatta hala görüşmüyorlar.Sağolsunlar beni her konuda korudular.

Neyse ben nisan döneminde kalori diyeti, ölçüler, hızlıca kilo verdiren diyetlerde yaptım verdim de. Ama yine alıyordum.

Düğün günü geldiğinde 78 kiloyu gördüm en son.

Düğünden neredeyse 21 ay geçti ve ben yine 102 lere vurdum ki inanılmaz rahatsız oluyor. 1.59 boyunda 102 kiloyum. Esim ise 185 boyunda 70 kilo. Düşünün bizi yan yana nasıl duruyoruz.

"Bazen diyorum sen pota ben topum oğlum :KK70: " Kafayı yemek üzereydim.

Gecen seni arkadaşım bir özel hastanede mide küçültme ameliyatı olacağını ve kararlı olduğunu söyledi. Ben de dedim sen yaptırır ölmezsen ben de yaptırım :p Tamam dedik.

Neyse arkadaşım aradı internetten bi adamla tanışmış, ofisleri varmış.

Oraya gitmiş shake, çay ve vb şeyler almış. İnanıyorum ona dedi. Ben dönüp "Aman yine zayıflama hapı gibidir" dedim. "Yok" dedi ama inanmadım.

Aradan 8 ay geçmişti. Tabi ben karşı olduğum için bana bişey demedi daha.

Dedim ;

"kız hani ameliyat olacaktın"

-Gerek kalmadı ki zayıfladım ben, 6 ayda 15 kiloya yakın kilo verdim hem de sağlıklı bir şekilde.

"Nasıl ya, neden söylemedin?"

-Söyledim de sen kızdın bana, hani gittiğim yer vardı ya orası.

"Beni de götür".

Akşam eşimle konuştuk ve gittik oraya. Arkadaşım indirimden yararlandı tabi ben gelince :p Üçkağıtcı wshbdjhas Şaka bir yana helali hoş olsun. Ramazanda gittim işte haziran ayında. gittiğimde ölçüm yapıldı 97,6 idim. Ürünlere başladım 1 ay tabi ramazan olunca pek uymadım ama 3 kişi de sürekli benle ilgilendiler. Sürekli ama su iç, sunu yap, öğle yemeğini at, ara öğünü çek. Ay bazen diyordum bu ne ya. Bu 3 kişi bu arada sertifikalı yaşam koçu imiş.

Neyse ben öyle takıldım bayramdan önce gittim 2 temmuz gibi 92.5 olmuştum ve incelmem de fazlasıyla vardı. Tabi mutluydum. Devam etmem gerekiyordu. Ama daha önce de yaşamıştım bu senaryoyu zayıflayıp sonraca hızlıca kilo almıştım. Bu yüzden dedim ki eşime

-Bayramda memlekete gideceğiz, ürünlerin hiç birini almayacağım. Eğer kilo alırsam bunlar işe yaramıyor-

1 haftalığına ramazan bayramında köyde her istediğimi yedim içtim, terayağlı yumurtalar, tam yağlı inek sütü oo :KK70:

İstanbul'a geldiğimde hemen tartıldım ve sadece 250 gram almıştım. İşte dedim aradığım şey bu.

Ve bir ay buna devam ettim. Tabi yine kaçamağım oluyor ne yazık ki :KK43:

Şimdi tam tamına geçen hafta ölçüm kaptırdım, ölçülerim bunlar

90.5 kilo

41.2 yağ oranı

44.3 su oranı

50.5 kas

3 vucut tipi

2,7 kemik

43 Metabolik yaş

9 İç yağlanma

Şimdi merak ile bekliyorum yarın ne çıkacak sonuç diye.

Artık tüm yediklerimi, içtiklerimi burada paylaşmak istiyorum (=

Bana destek olursanız minnet-kar olurum (=

merhaba !
Bol sanslar, umarim istediginiz sonuca ulasirsiniz.
Alinmazsaniz minik bir yorum yapmak istiyorum. Tereyagli yumurta, süt, ve muhtemelen hamurisleri vs vs, bunlari yiyip kilo almasaniz bile, yine de bir çok açidan çok saglikli bir yeme sekli degil gibi sanki. Amaciniz sismanlamadan bu tür seyleri yemek yerine, daha saglikli yiyeceklerle de mutlu olmak olsa, daha basarili olur gibi geliyo bana.

Bir de sorum olucak, o verdiginiz ölçüleri nasil buldunuz ? Ben de istiyorum yag orani vs bilmeyi ama nerde nasil yapiliyo ? Sözde yag oranini ölçen bi terazim vardi ama hiç bir zaman iki kere ayni rakami göstermedigi için asla güvenmedim.

merhaba !
Alinmazsaniz minik bir yorum yapmak istiyorum. Tereyagli yumurta, süt, ve muhtemelen hamurisleri vs vs, bunlari yiyip kilo almasaniz bile, yine de bir çok açidan çok saglikli bir yeme sekli degil gibi sanki. Amaciniz sismanlamadan bu tür seyleri yemek yerine, daha saglikli yiyeceklerle de mutlu olmak olsa, daha basarili olur gibi geliyo bana.

Bir de sorum olucak, o verdiginiz ölçüleri nasil buldunuz ? Ben de istiyorum yag orani vs bilmeyi ama nerde nasil yapiliyo ? Sözde yag oranini ölçen bi terazim vardi ama hiç bir zaman iki kere ayni rakami göstermedigi için asla güvenmedim.

Merhabaaa (=
Çok teşekkür ederim (=
Ya o beslenme şekli 1 haftaya aitti. Köyde idik. Malum ahıra gidip alınan sütten yapılan tereyağı ve içilen o mis kokulu sütün yeri çok farklı :)
Mesela ben ilk defa süt içmiş gibi hissettim. Aaa bu süt farklı falan bile dedim :KK70:
Tabi ki, şimdi tamamen değişti, her gün ne yediğimi ne yaptığımı yazıcağım :KK70:

O ölçüleri gittiğim yaşam koçum ölçüp her veriyor. Onun terazisine giriyorum ben. Ama bazı sosyete diye tabir ettiğimiz eczanelerde de var.

Merhaba yanlış anlamazsanız ne içtiğinizi az çok anladım ama sağlıklı bulmuyorum asla.ölçülü yemek spor yapmak kadar güzel birşey yok.şu yaşam koçu dedikleride hiçbir eğitimi olmayan seminerlerde öğtendikleriyle insan hayatını hiçe sayan paragöz insanlardan başka hiçbirşey değil.keza hem o mamayı içip arkasından mantı börek yeseniz yine kilo alırsınız.emin olun hatta denemek bedava.şimdi diyeceksiniz ki köyde yedim içtim 250 gram aldım.biyolojik olarak tüm diyetistenler ara ara vücudu şaşırtır ve duraklama olmaması için yeme düzenini değiştirir.sizin köyde kilo almamış olmanız almayacağınız anlamına gelmiyor.o mamayı içmeden herşeyi vakti zamanında yeseniz sporunuzu yapsanız yine kılo verirsiniz ki o mamayı içenlerde diyet yapıyor e ozaman ne anladım ben bu işten madem yememe dikkat edicem ne diye okadar para vereyim.o içtiğiniz mama tamamen sizi tok tutup sağlıksız zayıflatıyor.oysaki zayıflarke doymalısınız.tabiki tercih sizin zararınu şimdi görmemişsiniz umarım ilerde de görmezsiniz.bol eksiler

Merhaba yanlış anlamazsanız ne içtiğinizi az çok anladım ama sağlıklı bulmuyorum asla.ölçülü yemek spor yapmak kadar güzel birşey yok.şu yaşam koçu dedikleride hiçbir eğitimi olmayan seminerlerde öğtendikleriyle insan hayatını hiçe sayan paragöz insanlardan başka hiçbirşey değil.keza hem o mamayı içip arkasından mantı börek yeseniz yine kilo alırsınız.emin olun hatta denemek bedava.şimdi diyeceksiniz ki köyde yedim içtim 250 gram aldım.biyolojik olarak tüm diyetistenler ara ara vücudu şaşırtır ve duraklama olmaması için yeme düzenini değiştirir.sizin köyde kilo almamış olmanız almayacağınız anlamına gelmiyor.o mamayı içmeden herşeyi vakti zamanında yeseniz sporunuzu yapsanız yine kılo verirsiniz ki o mamayı içenlerde diyet yapıyor e ozaman ne anladım ben bu işten madem yememe dikkat edicem ne diye okadar para vereyim.o içtiğiniz mama tamamen sizi tok tutup sağlıksız zayıflatıyor.oysaki zayıflarke doymalısınız.tabiki tercih sizin zararınu şimdi görmemişsiniz umarım ilerde de görmezsiniz.bol eksiler

Buna karşı olduğunuzu anlıyorum ancak herkes kendine iyi geleni, sağlıklı geleni kullanır.
Keza seminer diyorsunuzda adamın/kadının elinde sertifikaları mevcut. Ayrıca merdiven altından değil ofisleri mevcut. Eğer kötü bir durum olsa sizce ofis açabilirler mi? O kadar para dediğiniz şey benim kahvaltım ve akşam yemeğime kıyasla o kadar ucuz.
En basiti bi kahvaltıya 5 tl veriyorsunuz, en azından. Tabi poça börek yemediğiniz takdirde. 30X5 otomatik olarak 150 TL yi buluyor. Ben daha ucuza hallediyorum bu durumu.

Diğer konu da, bu mamayı kilo almak isteyenler aynen sizin söylediğiniz gibi yapıyor. Yani yemeğin üzerine ya da altına bu mamayı yiyor.

Mantık aynı, kalori diyeti gibi.
250 kalori bir içeçek, sabah akşam 500 kalori alıyorsunuz sadece
Ancak ben 6 öğün besleniyorum ve tok değiş sağlıklı doyuyorum.
Çok şeyler denemiş birisi olarak inancım sonsuz su anda.
Teşekkür ederim eksileriniz için, bilmukabele (=

Evet efenim, sabah mutlu huzurlu bir şekilde uyandım.
Kalkar kalmaz koşarak 1 bardak suyumu içtim, malum günde 2,5 lt su tüketmem gerekiyor.
sonracığıma aloveradan bir bardak içtim ve kahvaltımı hazırladım.
Sabah 8:00-8:30
1 Bardak alovera
150ml süt+150 su karışımı shake
Üzerine de sıcak çayımı yaptım işe geldim

Toplamda 285 kalori almış bulunmaktayım.

Şimdi gidip suyumu detoks su olarak içeçeğim.
64d40ea8af4a11e2846522000a1f9d5a_7.jpg

1 dilim limon
10 ad nane yaprağı
1 ad salatalık

Oh mis gibi ferah ferah

(=

merhaba !

bu konuda size katılıyorum, o terazilerin hiç bir zaman aynı rakamı verdiğini görmedim ve bu güvensizlik oluşturdu :KK12:

(=

Aynı rakam olmasa bile bi kilo eksik ya da fazla
ben 5 li rakamları göreyim de nereden gördüğüm önemli olmaz

:)

Teşekkürle yine desteğiniz için (=
aslında söylemek istediğim şey tam olarak kilo değil,kilo genelde gram olarak oynuyo ama mesela yağ oranı bi çıkıyosunuz %32 diyo sonra çıkıyosunuz %30 yani bu şekilde değişmler olduğundan güvenemiyo insan

aslında söylemek istediğim şey tam olarak kilo değil,kilo genelde gram olarak oynuyo ama mesela yağ oranı bi çıkıyosunuz %32 diyo sonra çıkıyosunuz %30 yani bu şekilde değişmler olduğundan güvenemiyo insan

Haklısınız, bir şey diyemiyorum.
Normal tartıların bile yerini değiştirdiğinizde kilo da yağ oranı da her şey değişiyor.
Ancak görünen bi şey var hani :KK70:
Yağ bakımından da, kilo bakımından da.
En güzeli kilo verdiğinizde hissettiğiniz rahatlık ki o zaman diyorsunuz hı ben kilo verdim :KK70:
İnşallah siz de hedefinize ulaşırsınız

Haklısınız, bir şey diyemiyorum.
Normal tartıların bile yerini değiştirdiğinizde kilo da yağ oranı da her şey değişiyor.
Ancak görünen bi şey var hani :KK70:
Yağ bakımından da, kilo bakımından da.
En güzeli kilo verdiğinizde hissettiğiniz rahatlık ki o zaman diyorsunuz hı ben kilo verdim :KK70:
İnşallah siz de hedefinize ulaşırsınız

amin inşallah hepimiz tez zamanda ulaşırız :dua:

An itibariyle 2 kaşık yoğurt (kaymaksız), 3 4 tane üzüm tanesi ve 1 kaşık nane ile harmanlanmış ara öğünümü yemeğe başladım.
175 kalori olarak hesaplanıyor ara öğünüm.

Şunun gibi bir şey yani (= Sadece üzerinde yeşil üzüm de var (=

fft20_mf5042855.Jpeg

Merhabaaa (=
Sevgili diyetim benim :KK70: Artık sana isim takabilirim değil mi :p
Bak baş başayız biz (= Kendimizin de bir şeyleri başaracağına inanıyorum, El Aziz ismi ile sığındım sana.

Cumartesi ve pazar günü aynı şekilde devam ettim (=
Cumartesi tartılmadım yalnız, kendime karar almıştım. Ne çıkacağımı merak ediyordum ama ya yağ oranım fazla çıkarsa diye korkuyordum. Kilo aynı kalabilir hiç sorun değil, gitsin yağlar gelsin kaslar diyorum (=
Yaşam koçum hazır hissettiğinde çık tartıya dedi. Kendini kötü hissediyorsan hiç bir anlamı yok dedi. Haklı, bugün gideceğim tartılmaya. Bugün daha iyi hissediyorum kendimi.

Sabah uyandığımda
2 kapak aloveramı içtim (3 Kalori)
Shakemi hazırladım (250 kalorili)
ve çayımı bitirdim. (7 kalori)

260 kalori toplamda

Bugün 2,5 ltre suyumu hazırladım. Detoks suyu değil yalnız, içtiğim su.
Yaşam koçum sürekli detoks suyu içildiğinde midenin ve bağırsakların zarar gördüğünden bahsetti. Demek ki neymiş, her şeyin fazlası zararmış değil mi :KK70:

Öğlen yemeğimi şimdiden biliyorum.
2 kepçe kırmızı mercimek çorbası (170 kalori)
Tam tabak etli nohut (320 kalori)
1 bardak ayran (38 kalori)
1 dilim çavdar ekmeği (63 kalori)
ve üzerine mutlaka çay (7 kalori)
Toplamda 598 kalori (=

Ne demiştik (=

İnanmak gerek,
Başarmak için kendini bilmek gerek
İnanmak gerek
Güvenmek için kendini bilmek gerek

(=

Ben yapacağım vereceğim kilolarımı, inanıyorum (=

Merhabaaa (=
Sevgili diyetim benim :KK70: Artık sana isim takabilirim değil mi :p
Bak baş başayız biz (= Kendimizin de bir şeyleri başaracağına inanıyorum, El Aziz ismi ile sığındım sana.

Cumartesi ve pazar günü aynı şekilde devam ettim (=
Cumartesi tartılmadım yalnız, kendime karar almıştım. Ne çıkacağımı merak ediyordum ama ya yağ oranım fazla çıkarsa diye korkuyordum. Kilo aynı kalabilir hiç sorun değil, gitsin yağlar gelsin kaslar diyorum (=
Yaşam koçum hazır hissettiğinde çık tartıya dedi. Kendini kötü hissediyorsan hiç bir anlamı yok dedi. Haklı, bugün gideceğim tartılmaya. Bugün daha iyi hissediyorum kendimi.

Sabah uyandığımda
2 kapak aloveramı içtim (3 Kalori)
Shakemi hazırladım (250 kalorili)
ve çayımı bitirdim. (7 kalori)

260 kalori toplamda

Bugün 2,5 ltre suyumu hazırladım. Detoks suyu değil yalnız, içtiğim su.
Yaşam koçum sürekli detoks suyu içildiğinde midenin ve bağırsakların zarar gördüğünden bahsetti. Demek ki neymiş, her şeyin fazlası zararmış değil mi :KK70:

Öğlen yemeğimi şimdiden biliyorum.
2 kepçe kırmızı mercimek çorbası (170 kalori)
Tam tabak etli nohut (320 kalori)
1 bardak ayran (38 kalori)
1 dilim çavdar ekmeği (63 kalori)
ve üzerine mutlaka çay (7 kalori)
Toplamda 598 kalori (=

Ne demiştik (=

İnanmak gerek,
Başarmak için kendini bilmek gerek
İnanmak gerek
Güvenmek için kendini bilmek gerek

(=

Ben yapacağım vereceğim kilolarımı, inanıyorum (=
ben seni takip ediyorum:KK39:, başaracağına inanıyorum :sampiyon:

çok sağlıksız şeyler denemişsiniz. zayıflama haplarından o kadar vefat eden kişi varken bana çok yanlış geliyor.
dediğiniz shake i de biliyorum . bayağı da pahalı sanırım .arkadaşımda 3 ay denedi 8 kilo verdi. 2 ay sonra hoop tüm kilolar 11 kilo olarak yerine geldi.

ben de şişmanım diyet yapıyorum , spor yapıyorum kilomuda veriyorum . ama sağlıklı beslenerek.
bir de bunun istediğimiz kiloya düştükten sonraki kısmı var :S yani işin özü yediklerinizi değiştirmekte
başarılar..

çok sağlıksız şeyler denemişsiniz. zayıflama haplarından o kadar vefat eden kişi varken bana çok yanlış geliyor.
dediğiniz shake i de biliyorum . bayağı da pahalı sanırım .arkadaşımda 3 ay denedi 8 kilo verdi. 2 ay sonra hoop tüm kilolar 11 kilo olarak yerine geldi.

ben de şişmanım diyet yapıyorum , spor yapıyorum kilomuda veriyorum . ama sağlıklı beslenerek.
bir de bunun istediğimiz kiloya düştükten sonraki kısmı var :S yani işin özü yediklerinizi değiştirmekte
başarılar..

İşte insan kilolu olduğunda gözünü kapatıyor arkadaşım ya da ben fazlaca rahatsızdım kilolarımdan senden ondan bundan belki de bilemem o yüzden ilaçlara kapıldım ve sonradan iyi de olduğunu görmüyorsunuz zaten. İyi bi şekilde yazılanlara baktıysanız aldığım kilolardan bahsettim. Ama şanlıyım ki en azından şu anda sağlıksal sorun yaşamıyorum o haplar yüzünden. Bunun bilincindeyim an itibariyle.

Şimdi shake biliyorsanız bunun yemek olduğunu da bilmelisiniz. Ben de diyet yaptım ne oldu? Verdiğim kiloları yine aldım. Ben yemek görünce dayanamayanlardanım ama bu shake içerken diyorum bu benim yemeğim ve çok lezzetli. Diğer yemeklerden daha iyi (=
İşte inanmak mesela.

Ben bu bıraktıktan sonra aldı lafını anlamıyorum. Hesap yapıyorum yine anlamıyorum (=
Neden bırakayım? Yani ben sabah kahvaltısı yapıyor muyum? Bunun için para harcıyor muyum? Sabah kahvaltısı shake olsa ne olur? Aynı mantık. Akşam yemeği içinde öyle. Kıymanın, etin kilosu ne kadar (= Kaç gün aynı yemeği yiyorsunuz?
Harcadığınız emek? Ve o kadar da pahalı değil onların yanında

Yani her şeyin toplamı bu. İçtiğim shake benim sabah kahvaltım ve akşam yemeğim. Öğle yemeğimi zaten iş yerinde çıkıyor ne varsa yiyorum. Diyet gibi oluyor (=

Anlatabiliyor muyum bilmiyorum (=

İşin özü inanmakta bence, yediklerini kayınvalidenin-akrabalarının yanına gidince değiştiremezsin. Onlar sana özel yemek yapmazlar ama sen bir şişeye istediğin tozu ayarlayarak yemeğini hazırlayabilirsin (=

ben seni takip ediyorum:KK39:, başaracağına inanıyorum :sampiyon:

Çok ama çok mutlu oldum şu anda begüm (=
Çok teşekkür ederim.
İnanıyorum bende.
Hepimizin hayali zayıflamak ve sağlıklı yaşam (=

Akşam gittiğimde değerlerimi göreceğim için çok heyecanlıyım (=

İşte insan kilolu olduğunda gözünü kapatıyor arkadaşım ya da ben fazlaca rahatsızdım kilolarımdan senden ondan bundan belki de bilemem o yüzden ilaçlara kapıldım ve sonradan iyi de olduğunu görmüyorsunuz zaten. İyi bi şekilde yazılanlara baktıysanız aldığım kilolardan bahsettim. Ama şanlıyım ki en azından şu anda sağlıksal sorun yaşamıyorum o haplar yüzünden. Bunun bilincindeyim an itibariyle.

Şimdi shake biliyorsanız bunun yemek olduğunu da bilmelisiniz. Ben de diyet yaptım ne oldu? Verdiğim kiloları yine aldım. Ben yemek görünce dayanamayanlardanım ama bu shake içerken diyorum bu benim yemeğim ve çok lezzetli. Diğer yemeklerden daha iyi (=
İşte inanmak mesela.

Ben bu bıraktıktan sonra aldı lafını anlamıyorum. Hesap yapıyorum yine anlamıyorum (=
Neden bırakayım? Yani ben sabah kahvaltısı yapıyor muyum? Bunun için para harcıyor muyum? Sabah kahvaltısı shake olsa ne olur? Aynı mantık. Akşam yemeği içinde öyle. Kıymanın, etin kilosu ne kadar (= Kaç gün aynı yemeği yiyorsunuz?
Harcadığınız emek? Ve o kadar da pahalı değil onların yanında

Yani her şeyin toplamı bu. İçtiğim shake benim sabah kahvaltım ve akşam yemeğim. Öğle yemeğimi zaten iş yerinde çıkıyor ne varsa yiyorum. Diyet gibi oluyor (=

Anlatabiliyor muyum bilmiyorum (=

İşin özü inanmakta bence, yediklerini kayınvalidenin-akrabalarının yanına gidince değiştiremezsin. Onlar sana özel yemek yapmazlar ama sen bir şişeye istediğin tozu ayarlayarak yemeğini hazırlayabilirsin (=

Çok ama çok mutlu oldum şu anda begüm (=
Çok teşekkür ederim.
İnanıyorum bende.
Hepimizin hayali zayıflamak ve sağlıklı yaşam (=

Akşam gittiğimde değerlerimi göreceğim için çok heyecanlıyım (=
inşallah istediğin değerleri görürsün canım:21:hedefe ulaşmak için kararlılık ve istikrar şart,her defasında iyi sonuç göremeyebilirsin bu seni yıldırmasın hemen pes etmek yok,çünkü damlaya damlaya gidiyo kilolar bir anda musluktan akar gibi değil :KK43:
şu shake dediğin şeyi duydum,kilo verenide var veremeyenide ama hiç denemedim ne kadar sağlıklı yada sağlıksız tartışılır :ukala:
şuanda bunun haricinde zayıflama hapı falan kullanmıyosun demi :KK20:

inşallah istediğin değerleri görürsün canım:21:hedefe ulaşmak için kararlılık ve istikrar şart,her defasında iyi sonuç göremeyebilirsin bu seni yıldırmasın hemen pes etmek yok,çünkü damlaya damlaya gidiyo kilolar bir anda musluktan akar gibi değil :KK43:
şu shake dediğin şeyi duydum,kilo verenide var veremeyenide ama hiç denemedim ne kadar sağlıklı yada sağlıksız tartışılır :ukala:
şuanda bunun haricinde zayıflama hapı falan kullanmıyosun demi :KK20:

Evet, koçumun dediği gibi sen ne zamandır bu kiloları aldın! Hemen nasıl vermek istersin!
Bana bağırmıştı, tırsmıştım :KK70: Yalan yok.
Ancak iste insan cabalıyor ya hani, diyor iyi olsun iyi oldun kafa böyle çalışıyor ne yapayım :KK43:

Begüm o ürünü yazdığımda internete hiç iyi şeyler duymadım açıkçası. Sonra dedim ki kola ne kadar sağlıklı? :)
Yani ben nasıl deneyim dedim ve denemeye başladım. Sağlık ilacı değil evet ama beni tok tutuyor.
Vitaminli olduğunu tırnaklarımdan anladım. Ne bileyim iyi hissettim işte. Daha önce kullandığım ilaçlarda gördüğüm hiç bir etkiyi görmedim bunda. O yüzden devam edeceğim. İnandığım için.

Asla, ufacık bir ilaç bile kullanmıyorum. ilacı bırak onların verdiği çaylar haricinde başka bir çay bile kullanmıyorum öyle deyim.

(=

Evet, koçumun dediği gibi sen ne zamandır bu kiloları aldın! Hemen nasıl vermek istersin!
Bana bağırmıştı, tırsmıştım :KK70: Yalan yok.
Ancak iste insan cabalıyor ya hani, diyor iyi olsun iyi oldun kafa böyle çalışıyor ne yapayım :KK43:

Begüm o ürünü yazdığımda internete hiç iyi şeyler duymadım açıkçası. Sonra dedim ki kola ne kadar sağlıklı? :)
Yani ben nasıl deneyim dedim ve denemeye başladım. Sağlık ilacı değil evet ama beni tok tutuyor.
Vitaminli olduğunu tırnaklarımdan anladım. Ne bileyim iyi hissettim işte. Daha önce kullandığım ilaçlarda gördüğüm hiç bir etkiyi görmedim bunda. O yüzden devam edeceğim. İnandığım için.

Asla, ufacık bir ilaç bile kullanmıyorum. ilacı bırak onların verdiği çaylar haricinde başka bir çay bile kullanmıyorum öyle deyim.

(=
ilaç kullanmamana sevindim aman diyim aklında da geçirme
o ürün hakkında pek yorum yapamıycam ama sana şunu söyliyim kendini iyi hissettirmediği anda birdaha eline sürme ve hatta gidebiliyosan doktorda tahlillerini düzenli yaptır değişimlerini kontrol altında tutmaya çalış
ve tabi sporu hayatımızdan çıkarmamamız gerekiyor:spor::KK76:
spor yapabiliyosun değil mi?

ilaç kullanmamana sevindim aman diyim aklında da geçirme
o ürün hakkında pek yorum yapamıycam ama sana şunu söyliyim kendini iyi hissettirmediği anda birdaha eline sürme ve hatta gidebiliyosan doktorda tahlillerini düzenli yaptır değişimlerini kontrol altında tutmaya çalış
ve tabi sporu hayatımızdan çıkarmamamız gerekiyor:spor::KK76:

Tabi ki, doktordan tahlilleri yaptıracağım az daha vereyim de (=
Kesinlikle, eğer ters tepki yaparsa hemen vazgeçerim. Sonuçta sağlık için zayıflıyorum (=
Spor önemli ama kilolu olduğunda spor yapmayı bırak suradan suraya giderken nefes nefese kalıyor insan.
Ancak biraz daha iyi hissedeyim kendimi sporada yazılacağım :)

X