Yabancı diziler

Dizi ve konuları...
2011 de açtığım bir konu

Dizi tavsiyesi niteliğinde.

Nancy drew. Annesi ölen ve sonrasında mistik güçlerini iyi yönde kullanan bir kız.
Çalıştığı cafede bir kadın ölüyor ve bir ruh ortaya çıkıyor ve sır ölümü araştırmaya başlıyor arkadaşlarıyla . 3 sezonu başladı. Bein connet dizisi

Once upon the time.. çocuk filmi gibi ama sürükleyici ..
Masal kahramanları günümüzde masal kahramanları olduklarını bilmiyorlar
Pamuk prenses ve prensinin kızları günümüzde yaşıyor bir kasabaya geliyor ve evlatlık oğlunu almaya geliyor. Oğlu fark ediyor öz annesine anlatıyor ve herkesin hatırlamasını sağlıyor.

How to the get away with murder.
Öğrencilerini gerçek vakalarla çalıştırarak eğiten bir hukuk profösürü aynı zamanda nir cinayette bulaştıracaktır.👍

How to the get away with murder.
Öğrencilerini gerçek vakalarla çalıştırarak eğiten bir hukuk profösürü aynı zamanda nir cinayette bulaştıracaktır.👍
Anne with an E izlemediysen samimi bi dizi, öneririm. Çok güzel. (1. Ve 2. Bölüm biraz sıkıyor gibi. Ama sonradan açılıyor). Dizide entrika kimin eli kimin cebinde gibi şeyler yok. Netflix te. Murder bitti benim

Anne with an E izlemediysen samimi bi dizi, öneririm. Çok güzel. (1. Ve 2. Bölüm biraz sıkıyor gibi. Ama sonradan açılıyor). Dizide entrika kimin eli kimin cebinde gibi şeyler yok. Netflix te. Murder bitti benim
Murderi gebeyken evdeyken ne izlemiştim ama sabah akşam izledim.

The Tudors:Bizdeki Muhteşem Yüzyıl'ın İngiltere versiyonunu düşünün.Tarihi dizi aşkımın başladığı dizidir kendisi. 8.Henry adındaki İngiltere kralı ve onun çalkantılı yaşamını konu ediyor.Adamın 6 tane karısı olmuş zamanında birini sürgün etmiş,iki tanesinin başını kestirmiş düşünün öyle bir adam.
White Quenn,White Princess,Spanish Princess:Bu dizilerde yine tarihi ve İngiltere'de geçiyor.Kronolojik sıraya göre sıraladım.Üçüde bir biriyle bağlantılı diziler.Bu sırayla izlemeye başlarsanız olayları ve karakrerleri daha iyi anlarsınız.İlk dizimiz İngiltere'deki iç savaş dönemi olan Güllerin Savaşını anlatıyor.İkinci dizi ise Güllerin Savaşı sonrası Tudor Hanedanının kuruluşunu anlatıyor.İlk bahsettiğim dizideki Henry abimiz bu hanedanın bir üyesi.Dizi onun annesi ve babası hakkında.Son dizi ise Henry ve onun sürgün ettiği,boşanmak için elinden geleni ardına koymadığı İspanyol prenses Aragonlu Cathrine hakkında.

Bunlar hep tarihi dizi,ben sıkılırım diyenler için

One Tree Hill:Gençlik dizisi.Aynı kasabada birbirinden uzak olarak büyüyen baba bir,iki kardeş ve arkadaşlarının yaşadıkları hakkında.Çok sağlam arkadaşlıkların olduğu,zaman zaman aşırı duygulandığım bir dizi.
Gossip Girl:New York'un jet sosyete ailelerinin çocukları ve onların hayatlarını konu eden,biteli 10 yıl olmasına rağmen dizideki kıyafetlerin bugünki modaya uygun olduğu,harika bir stylingi olan bir dizi.
Euphoria:Bu aralar çok gündemde,yine bir avuç liseli genç ve onların problemli hayatlarını anlatan bir dizi.
Ve geldik favorime
Shameles
Yani bu dizi için ne desem bilemiyorum.Bizde de uuyarlamsı yapılmaya çalışıldı.Bizim Aile diye.Çalışıldı diyorum çünkü orijinalininin birebir uyarlamasını yapmak Türkiye sınırları sınırları içinde şu an için mümkün değil.Ama çok sağlam bir aile draması dizisidir.Yer yer kahkaha attıran sonra bir anda insanın gözlerini dolduran harika bir dizi.Son 2 sezonu biraz düşüş göstersede özellikle ilk 6 sezonu muhteşemdir.

İyi akşamlar efenim son dizilerden tavsiye verecek olan var mıdır ? Her tür severim gerilim favorimdir .. şimdiden teşekkürler

X