Vay be hayat !Demek istiyorum ..

Açıkara kkda okuduğum en saçma yorum.
Bu adamla devam etse, bu karakterde biriyle daha mı mutlu olurdu? Kadın diyor; tatilde bile yapamadık,anladık neden ayrıldığımızi. Adam diyor; doğurduğun cocuklar benim gram umrumda değil
Bu mal herifle geçen on senesine bile yazikken siz devam etseydiniz diyorsunuz.
Böyle babayla psikolojisi çok iyi olacaktı sanki çocukların. Ülke sizin gibi düşünen insanlar yüzünden b.k gibi evliliklerin, gerginliğin içinde mutsuz - ilgisiz ama aynı çatı altında yaşayan annen baba çocuklardan oluşuyor
cocuk olmasa boşansın tabi ama 2 tane cocukla iyice düşünmeli insan bak adam nafakayı bile kesecek ilerki zamanda, o cocuklar zaten babalarının başka cocuklara ilgili davrandığını görünce psikolojileri bozulmuyor dimi annesinin yerinde başka kadını görünce psikolojileri cok sağlam dimi çevremde ailesi boşanan kac tane arkadaşım varsa hepside mutsuz kimsesiz gibi, ben daha psikolojisi iyi olan birini görmedim,

ne bileyim sanki böyle iğrenç şart koşacak kadın ta baştan sevgilisinin çocuklarını evinde istemez ve almaz gibi düşündüm
Belki adamı iyice bağlayınca gerçek yüzünü ortaya çıkartmıştır. Hani cicim aylarında sevimli görünüp, burnuna halkayı geçirince oldu bu artık diyenlerden olabilir kadın.

Evlendik ..
Mutsuzdum ..
Eksik bir şeyler vardı ..Bir gün farklı olacak onu seviyorum diyerek ,10 yılı devirdik..
Evliliğimin 3.yılında isteyerek bi bebeğimiz oldu .Bi 3 yıl sonrasında da kazara 2.bebegimiz ..
Bebeklerimizden sonra pek de iç açıcı olmayan evlilik iyice darda duman oldu .
Bir kaç defa boşanma aşamaları ile nihayetinde 10.yılımızın finalinde boşandık .

Boşandıktan sonra 4,5 yıl oldukça samimi ebeveynlik ilişkimiz adı altında devam ettik sanki evleri ayrı ama zorunlukları aynı olan birbirlerine ilgisi olmayan ama müşterek çocukları için fedakarlık yapmak zorunda olan karı koca ilişkisi gibi .

Geçen yıl parçalanmış bi aile olarak tatil yaptık bir kaç günlük .Orada ikimiz de çok iyi anladık ki çocuklar için bile olsa biz bi araya asla gelmemeliyiz ..
Uzaklaştık bu tatil sonrası .
İkimiz de iyi ki diye diye evlerimize yol aldık.

Bu tatilden bir kaç ay sonra bi kadınla tanıştı.
Kadının hayatına girmesinden sonra çocuklardan uzaklaştığını hissediyordum..
Kadının da 3 çocuğu vardı onlarla onların evinde kalıyordu .Cocuklarımızı her cumadan alıp pazar bırakıyordu .Bazen kendi evinde bakıyordu, oraya götürmüyordu .
Maddi olarak da sadece son 7-8 aydır çocukların ihtiyaçları için yüklü onun kredi kartı kullandım .Bunun dışında ondan hiç ödeme almadım .Son 2 yıl özellikle çocukların ihtiyaçlarını bariz karşıladı bazen kendisi isteyerek bazen benim talebimle . .
Ondan protokolde yazılı olan iştirak nafakasını hiç talep etmemiştim o da her hangi bir ödeme yapmıyordu zaten bana , ikimizde elimizden geleni yaptığımız için maddi sorun hiç yaşanmamıştı aramızda .
Evli iken de aramızda maddiyattan kaynaklı hiç bi tartışma yaşanmamıştı .
Bu konuda hassastık .

Özetle …Vay be diyeceğim hayata yeni selam dedim .Biz asla uyumlu bir çift değildik ama şu noktaya gelmekte beni aşırı şaşırttı, ikimiz açısından da . .

Bu kadınla ilişkileri 6 ay devam etti .Bu süreçte aramızda bi konudan dolayı çok keskin duvarlar girdi .
Sevgilisinin kendisinden ayrılmasından sonra çocuklara yaptığı harcamaları ve onları çok sık almayı büyük sorun etti .
“Çocuklara daha az zaman ayıracağını , daha az harcama yapacağını bazen 2 hafta da bir bazen 3 hafta da bir 1 gece kalabileceklerini söyledi .
Ve artık çocukları artık pek aramıyor bile .Bilincli olarak mesafe koyuyor ki bunu kendisi dile getirdi. . Ayrılır ayrılmaz bi mesafe koymalıydım ben hata ettim gibi .
Ve bana şunu söyledi .
Velayet sende .İnsan ayrıldığı kadının çocuklarına bakar mı ??..Benim çocuklara bakmam bunca yıldır sen rahat et diye idi.. Seni sevdiğim içindi ..
İnsan ayrıldığı kadının çocuklarına neden baksın ki ..Biz boşandık benim cocuklarla ilgili hiç bir sorumluluğum yok dedi ..

Son konuşmamız da ise bu dava süreci işe ilgili icrayı çekmem ricasında bulunurken şunu da söyledi .
Ben kadına hem seninle evlenecegim hem cocuaklarıma bakacağım diye nasıl derim dedi ..

Oğlum bir kaç hafta da bir hastane de tedavi alıyor .1 senedir kendisi ilgileniyordu .
Bunu bile sorun etti ve artık hastaneye gelmek zorunda olmadığını söyledi .

Her şeye tamamdı ama bu adamın çocuklara bağlılığı vardı .Cocuklarımızın biri 8 biri 11 yaşında .

Şuan mahkeme sürecindeyiz .
Geriye dönük icra başlattım ,iştirak nafakası artırım davası açtım .
6 ay süreçte hoş olmayan hakaret ,kişilerin huzur sükununu bozma vs vs lerden de . .

Aslında bu davaları açmadan önce kendisi ile çok konuştum bu süreçleri başlatabileceğimi ama umursamadı hukuki olarak da hiç araştırmadığı için haciz geldikten sonra duygusal olarak iyice soğudu çocuklarından .

Bi dert değil gibi ama vay be dememekte elde değil .Hayat çok garip .
Çocukları almamaya başladıktan sonra ve onlardan maddi olarak da el çektikten sonra sevgilisi ile yeniden barıştılar .

Cocuklardan kurtulmuş olduğu için çok mutlu ..
Aşırı derecede ilginç bi dünya imiş bu dünya .
İnsanın bu dünya da evladından daha kıymetli neyi olabilir ki aklım almıyor .
Çocuklar zaten büyüyorlar .
Suan anneye babaya en çok ihtiyaç duydukları ve en masum en güzel zamanları ..
Elbette konu sadece benim anneliğimi ilgilendirir ancak çocuklarıma baba diye seçtiğim adamdan ömür boyu utanacak olmak…
Çok ilginç bir dünya .
Ayrıldığım kadının çocuklarına neden bakayım derken? Yuh, yuh.. Bu erkekler eşlerinden ayrılırken çocuklarındanda ayrılıp kendilerini bekar delikanlı sanıyorlar heralde..

Evlendik ..
Mutsuzdum ..
Eksik bir şeyler vardı ..Bir gün farklı olacak onu seviyorum diyerek ,10 yılı devirdik..
Evliliğimin 3.yılında isteyerek bi bebeğimiz oldu .Bi 3 yıl sonrasında da kazara 2.bebegimiz ..
Bir kaç defa boşanma aşamaları ile nihayetinde 10.yılımızın finalinde boşandık .

Boşandıktan sonra 4,5 yıl oldukça samimi ebeveynlik ilişkimiz adı altında devam ettik sanki evleri ayrı ama zorunlukları aynı olan birbirlerine ilgisi olmayan ama müşterek çocukları için fedakarlık yapmak zorunda olan karı koca ilişkisi gibi .

Geçen yıl parçalanmış bi aile olarak tatil yaptık bir kaç günlük .Orada ikimiz de çok iyi anladık ki çocuklar için bile olsa biz bi araya asla gelmemeliyiz ..

Kadının da 3 çocuğu vardı onlarla onların evinde kalıyordu .Cocuklarımızı her cumadan alıp pazar bırakıyordu .Bazen kendi evinde bakıyordu, oraya götürmüyordu .
Maddi olarak da sadece son 7-8 aydır çocukların ihtiyaçları için yüklü onun kredi kartı kullandım .Bunun dışında ondan hiç ödeme almadım .Son 2 yıl özellikle çocukların ihtiyaçlarını bariz karşıladı bazen kendisi isteyerek bazen benim talebimle . .
Ondan protokolde yazılı olan iştirak nafakasını hiç talep etmemiştim o da her hangi bir ödeme yapmıyordu zaten bana , ikimizde elimizden geleni yaptığımız için maddi sorun hiç yaşanmamıştı aramızda .
Bu konuda hassastık .

Özetle …Vay be diyeceğim hayata yeni selam dedim .Biz asla uyumlu bir çift değildik ama şu noktaya gelmekte beni aşırı şaşırttı, ikimiz açısından da . .

Bu kadınla ilişkileri 6 ay devam etti .Bu süreçte aramızda bi konudan dolayı çok keskin duvarlar girdi .
Sevgilisinin kendisinden ayrılmasından sonra çocuklara yaptığı harcamaları ve onları çok sık almayı büyük sorun etti .
“Çocuklara daha az zaman ayıracağını , daha az harcama yapacağını bazen 2 hafta da bir bazen 3 hafta da bir 1 gece kalabileceklerini söyledi .
Ve artık çocukları artık pek aramıyor bile .Bilincli olarak mesafe koyuyor ki bunu kendisi dile getirdi. . Ayrılır ayrılmaz bi mesafe koymalıydım ben hata ettim gibi .
Ve bana şunu söyledi .
Velayet sende .İnsan ayrıldığı kadının çocuklarına bakar mı ??..Benim çocuklara bakmam bunca yıldır sen rahat et diye idi.. Seni sevdiğim içindi ..
İnsan ayrıldığı kadının çocuklarına neden baksın ki ..Biz boşandık benim cocuklarla ilgili hiç bir sorumluluğum yok dedi ..

Son konuşmamız da ise bu dava süreci işe ilgili icrayı çekmem ricasında bulunurken şunu da söyledi .
Ben kadına hem seninle evlenecegim hem cocuaklarıma bakacağım diye nasıl derim dedi ..

Oğlum bir kaç hafta da bir hastane de tedavi alıyor .1 senedir kendisi ilgileniyordu .

Her şeye tamamdı ama bu adamın çocuklara bağlılığı vardı .Cocuklarımızın biri 8 biri 11 yaşında .

6 ay süreçte hoş olmayan hakaret ,kişilerin huzur sükununu bozma vs vs lerden de . .

Aslında bu davaları açmadan önce kendisi ile çok konuştum bu süreçleri başlatabileceğimi ama umursamadı hukuki olarak da hiç araştırmadığı için haciz geldikten sonra duygusal olarak iyice soğudu çocuklarından .

Çocukları almamaya başladıktan sonra ve onlardan maddi olarak da el çektikten sonra sevgilisi ile yeniden barıştılar .

Elbette konu sadece benim anneliğimi ilgilendirir ancak çocuklarıma baba diye seçtiğim adamdan ömür boyu utanacak olmak…
Çok ilginç bir dünya .

Eski eşin, çocuklara üniversiteye başladıklarında bile destek olmak zorunda maddi açıdan, lütfen çocuklarının haklarını, geleceklerini koru.

Hem seninle boşanmış, hem de senden sonra tanıştığı çocukları olan kadın adamdan ayrılmış. Bu saatten sonra bu adam kadın çocuk anne düşmanı olur. Belliki senin uzun yıllar tahammül ettiğin, ama bir başkasının 6 ay anca tahammül ettiği yanları vardı.

Eski eşin, çocuklara üniversiteye başladıklarında bile destek olmak zorunda maddi açıdan, lütfen çocuklarının haklarını, geleceklerini koru.

Hem seninle boşanmış, hem de senden sonra tanıştığı çocukları olan kadın adamdan ayrılmış. Bu saatten sonra bu adam kadın çocuk anne düşmanı olur. Belliki senin uzun yıllar tahammül ettiğin, ama bir başkasının 6 ay anca tahammül ettiği yanları vardı.
Evet sanırım bende aynı şeyi düşündüm .

Konu sahibi merhaba, siz 1 yada 1,5 sene önce eski eşinizin bu sevgilisi ile ilgili konu açmıştınız yanılmıyorsam.(yoksa düzeltiniz) O dönem çocuklarınız eski eşinizin sevgilisinin evine gidiyorlardı ve çok mutluydular hatta beraber yaşama planları falan vardı. Hatta kadınla ve çocukları sizin çocuklarla iyi anlaşıyorlar diyordunuz. Kadının büyük bahçe katı bir evi maddi durumunun da iyi olduğundan bahsetmiştiniz. Konunuz eskiydi dediğim gibi ara ara girerim aklımda kalır denk geldiğim konular. O dönem evlilik hazırlığı içindeydiler.

cocuk olmasa boşansın tabi ama 2 tane cocukla iyice düşünmeli insan bak adam nafakayı bile kesecek ilerki zamanda, o cocuklar zaten babalarının başka cocuklara ilgili davrandığını görünce psikolojileri bozulmuyor dimi annesinin yerinde başka kadını görünce psikolojileri cok sağlam dimi çevremde ailesi boşanan kac tane arkadaşım varsa hepside mutsuz kimsesiz gibi, ben daha psikolojisi iyi olan birini görmedim,
Hep yazarım boşanma oranı yüksek bir sulaleyiz diye. Halalarim, teyzem bile kırıklarınin sonunda boşandı, kuzenlerim çoğu çocuk ile ayrıldı. Hepsinin tek dediği; keşke şimdiki aklım olsaydı gençliğim boşa gitmeseydi.
O boşandı diye mutsuz olan arkadaşların evliyken mutlu muydu?
Bdv'deki evli kadınlar çok mu mutlu?
Böyle denyo babası olan, annesiyle babasının koltukta kikirdeştiğini bilmeyen çocuklar çok mu mutlu bir çocukluk geçiriyor? Belki aynı evin içinde babalarıyla anıları,sohbetleri olmadan büyüyorlar (ülkenin hatri sayılır bir coğunlugunun çocukluğu gibi)
Şimdi psikolojileri ne olur bilmem ama gergin evde, birbirini sevmeyen anne baba yanında geçen çocukluğun psikolojisi ile yarışır.

Evet benimde yapmam gereken bu gibi geliyor önce böyle silkilinip kalkıyorum sonra hayır diyorum babalığını yapmak zorunda sonra en son yazdığınız cümleye yeniliyorum , evet içten gelmeyen hiç bir şeye çare yok ..
Evet bu gerçek benim gerçeğim ,bunu kabullenmem gerekiyor .
Sizin çocuğunuz olarak görüyorsa soyadını da değiştirin madem. Terbiyesiz adam. İşine gelince boşandığı eşinin çocuğuysa soyadını da taşımasın. Babalık yapmayacaksa yapın bunu ciddiyim.

Valla o kadınına göre değişiyor sanırım. Benim ablam boşandı, evini arabasını boşanmada çocuk için almıştı zaten. Nafakayı da Allah var asla az vermedi hep hakkını gözetti. Tekrar evlenip çocuk yapınca evet görüşmeler azaldı. Ama anne kız güzel bir hayat kurdular kendilerine. Kızı şimdi başka şehirde tıp okuyor. Ablam da arkadaşlarıyla trekking klübüne üye dağ bayır geziyor. Cidden keyfi çok daha yerinde.
Kadının maddi güvencesi varsa çocuk için adam çekmenin mantıklı yanı yok

Evlendik ..
Mutsuzdum ..

Bu konuda hassastık .

Ve bana şunu söyledi .

Çok ilginç bir dünya .
Bütün yasal haklarınızın takipçisi olun. İsterse arkanızdan takıntılı desin, bende gözü var desin. Ağlata zırlata alın paralarını elinden. Çocuklara bakmasının nedeni sizden bi şekilde emin olmak istemesiydi, kendince göz önünde tutuyordu, bi yere gitmeyesiniz diye. Yeni kadın buldu ona da ihtiyaç kalmadı. O kadar belliydi ki böyle olduğu. Size dendi zamanında adam yerini koruyor aklınca, siz de olduğunuz yerde durmayın, çantada keklik hissi vermeyin diye. Bak çantasını boşalttı gitti en sonunda.

4.5 yil cocuklarla ilgilenmis bir adamin bu kadar değişmesi ve "boşandığım kadinin cocuklarina niye bakayim" demesi bende şu izlenimi uyandirdi:
Bu adam hicbir zaman cocuklarina sorumluluk içgüdüsü ve sevgiyle yaklasmamis. Sizi cepte tutmak icin, ara ara yanyana gelebilmek icin ilgili baba rolüne bürünmüş. Şu saatten sonra cocuklarla eskisi gibi bulusmak isterse izin vermeyin, protokol sürelrrinde gorussun sadece. Aksi halde yine cocuklari ilgiye boğup, sevgili yaptığı zaman cocuklari gormekten vazgececek
Aynen öyleydi Panda. Adam ruhen yeni boşandı.

Aynen öyleydi Panda. Adam ruhen yeni boşandı.
Bakti ki disarida onu begenen, irkekkk gibi hissettiren kadin var, konu sahibiyle yollari ayırdı. Konu sahinide ayri hayatlari olan kari-koca iliskisi gibi sürdürüyorduk demis zaten. O sekilde bir iliski yuruttuklerini belliymis. Konu sahibi belki bunu cocuklari icin yapmistir ama adam kendisi icin yapmis. Baskasinin cocugunu kucaginda taşırken(eski konusunda var), kendi cocuklari agir gelmiş.
Boylelerini Allah bildigi gibi yapsin. Bu konularda hep kizim gozumun onune geliyor. Kapi calar, baba mi geldi der. Telefonum calar baba mi ariyor der. Disari cikariz babaya gidelim der. Cocuklar o kadar masum duygularla babalarini bekliyor ki kalplerinin kırılmasına tahammül edemiyorum

Kendi cocuklarina senin cocuklarin diyen biri nasil bir insan olabilir kendi cocuklarina mesafe koyuyor o kadin ve cocuklariyla ilgilenmek icin yaziklar olsun ne diyelim insallah pismanliktan surunur. Hic acimayin tum nafaka ve haklarinizi alin pislik ya

Baştan mutsuz eksik uyumsuz bir evlilikmis niye iki çocuk demem Allah sağlık versin....Ama adama babalık yetmemiş istememiş huzur sevgi uyum yoksa yuvada yok.Elbette çocuklar için yapmalı hem sevgi hem vicdanen bunda haklı tarafı yok kesinlikle .....Keşke işler bu hale gelmeden bı orta yol bulup hayatını öyle kursaydi..... Özünde ne biliyormusunuz sevgi uyum çok önemli ve her çocuk öyle dünyaya gelse keşke .....o hatayı bende yaptım önce arkadaş önce eş olabilmeli ....sonra çocuk ve aile olunuyorzaten....yoksa olmuyor.....Eski eşiniz kendi hayatını kalan ömrünü böyle yaşamayı tercih etmiş yanlış bana göre eşit ve dengede davranmaliydi yada sizinle evliliğinde çocuksuz ayrılma yoluna gidebilirdi..Hep söylüyorum erkeklerin çok azı gerçekten baba olmak istiyor gerçekten çok azı baba lafını hakediyor istisna artık ben böyle görüyorum anne olmak isteyen bir kadın gibi değiller artık o devit bitti o nedenle vay be diyemiyorum artık şaşırmıyorum normallestirmiyorum da ben.....Ama normallesti ve evet iyi baba iyi eş bulmak çok önemli .......

Aynisini bende yaşıyorum ya sanki babamim evinden getirdim cocugu onun değilmiş gibi mahkeme bitti babalik bitti hepsi oyunmuş iyi baba rolu imiş hayat boş kimse icin uzulmeye degmiyor .

Cocuklar adina cok uzuldum. Sevgilisinin eski kocasi cocuklarla ilgilenmedigi icin kadin eski esinizi doldurmus sanirim. Bu erkeklerin beyin yerine ne tasidiklarini merak ediyorum. Kendi cocuguyla ilgilenmek yerine baskasinin 3 cocuguna babalik yapmayi nasil aliyor vicdani. Allah esinizi de o cocuklarin hakkina giren o kadini da bildigi gibi yapsin. Elbet buyuyecek bu cocuklar.

Evet benimde yapmam gereken bu gibi geliyor önce böyle silkilinip kalkıyorum sonra hayır diyorum babalığını yapmak zorunda sonra en son yazdığınız cümleye yeniliyorum , evet içten gelmeyen hiç bir şeye çare yok ..
Evet bu gerçek benim gerçeğim ,bunu kabullenmem gerekiyor .
İmkan olsa alıp yurtdışına gitseniz çocukları. İstese de göremese. Böylesi lazım bunlara. İnşallah hayatınıza sizin de biri girer ve çocuklarınıza abilik yapar. Size de destek olur. Elbet devran döner.

bu nasıl adam be? kendi çocukları değil mi bu çocuklar, boşanmayı ne zannediyor bu herif? Boşanınca babalıkta mı düşüyor?
(ay beddua pek etmem ama bu herifin miki işlevsiz hale gelsin hatta kopsun yanında bir tane kadın kalmasın inşallah amin.)

X