Deri ve Cilt Hastalıkları Uyuz hastalığı

Almilaesin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2022
7
3
30
Huzur evinde çalışıyordum ağustos ayından beri yavaş yavaş başlayan kaşıntılarım olmaya başladı hastalarda da kaşıntılar mevcuttu her türlü kremi denedik ama geçmedi işten ayrıldım ve kaşıntılarım çok artmaya başladı bir ay önce şükür ki cildiyeden randevu bulabildim. Her kaşındığımda resim çekiyordum doktora gösterdim resimdekiler uyuz değil ama karmaşık birşeyler olmuş ve uyuza çevirdi dedi bana karışım tedavisi verdi. Uyguluyorum ama pek geçeceğine inancım yok. Evde yada çevremde kimseye bulaşmadı. Teyzemin kızıyla teyzemle yan yana uyuduğumda oldu. Nişanlıyım defalarca kıyafetsiz sarılarak uyuduk sürekli temas halindeyiz ama 5 aydır onda henüz kaşınma şikayetleri yok bulaşmayan uyuz olabilir mi ? Yada krem kullanıp iyileşen varmı ?

Canım kasintin ne şekil oluyor iki üç haftadır bende de başladı önceleri yuvarlak yuvalark döküyordu şimdi uzun ince çizgiler halinde oluyor bıktım resmen

Canım kasintin ne şekil oluyor iki üç haftadır bende de başladı önceleri yuvarlak yuvalark döküyordu şimdi uzun ince çizgiler halinde oluyor bıktım resmen
Önce bileklerimde başladı sonra göğsüm göbek kollarımda şimdi kollarım geçti popo ve bacak kısımlarım çok kaşınıyor önce toplu iğne başı gibi bir yumru oluyor kaşınıyor sonra geçiyor başka yer kaşınıyor. Gündüz hiç kaşınmıyor özellikle dışardayken ama gece çok kötü oluyor doktor bir de allerset yazdı alerji ilacı onu içtiğimde gece kaşıntımda yüksek oranda azalıyor ama kesin çözüm değil. Beni düşündüren uyuzun temmuzun başlarından beri kimseye bulaşmaması ne nişanlıma ne aileme

Eklentiler

• IMG_20221031_023034.jpg
    IMG_20221031_023034.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 6.370
Karaciğer enzimlerinize bakıldı mi ? Vücutta safra asidi yükseldiğinde de aynı şikayetler oluyor hatta uyuz ile karaciğer enzim yüksekliği bazen ayırt edilemeyebiliyor.
Tavsiyem açlık safra asidinize bakılması yönünde. Şayet yükselme varsa, içten tedavi için antibiyotik tarzı ilaç, dıştan tedavi için krem vs veriliyor. İkisi bütünsel tedavi içten ve dıştan tedavi ile kısa sürede kurtulabiliyosunuz. Geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Kan tahlili yaptırın.
Stresli bir dönem mi geçiriyorsunuz?
Özellikle şeker başta olmak üzere, gluten ve laktozu da bir süre kesin.
Mümkünse akapunktur tedavisi alın.
Uyuz olsa bulaş olurdu diye tahmin ediyorum.

Huzur evinde çalışıyordum ağustos ayından beri yavaş yavaş başlayan kaşıntılarım olmaya başladı hastalarda da kaşıntılar mevcuttu her türlü kremi denedik ama geçmedi işten ayrıldım ve kaşıntılarım çok artmaya başladı bir ay önce şükür ki cildiyeden randevu bulabildim. Her kaşındığımda resim çekiyordum doktora gösterdim resimdekiler uyuz değil ama karmaşık birşeyler olmuş ve uyuza çevirdi dedi bana karışım tedavisi verdi. Uyguluyorum ama pek geçeceğine inancım yok. Evde yada çevremde kimseye bulaşmadı. Teyzemin kızıyla teyzemle yan yana uyuduğumda oldu. Nişanlıyım defalarca kıyafetsiz sarılarak uyuduk sürekli temas halindeyiz ama 5 aydır onda henüz kaşınma şikayetleri yok bulaşmayan uyuz olabilir mi ? Yada krem kullanıp iyileşen varmı ?
Geçmiş olsun 14 yaşındaki oğlum oldu acile gotrdum tabi bende orada şok oldum doktor uyuz deyince. Bize vücut kremi verdi iki tane bı tane saç sampuani birde hap verdi üç gunde geçti hiç bsieyi yok ayrı odada tuttum onu bizden herşeyi ayrıydı. Küçük kardesi var onada bulaşır diye korktum ama şükür üç günde hiç biseyi kalmadi

Tedavi alın doktordan ona ek olarak tüm elbise vs gibi değdiğiniz şeyleri yüksek ısıda yıkamanız lazım ki mikrop yok olsun

Merhaba ben 3gündür kaşınıyordum bugün kaşıntım azaldı. Ben hergün günde 2defa duş aldım bir sabah 9da birde gece 9da doktor losyon ve hap verdi her banyodan sonra losyonu kuru cildime sürüp 12saat sonra banyo yaptım. Banyoda lifimi değiştirdim bütün havluları yıkdım kıyafetleri hava almayacak şekilde poşetledim ve sırayla 60derce de yıkıyorum. Birde banyoda kükürtü sabun kullanmanı öneririm. Banyoyu güzelce temizledim. Kapı kollarını yatakları yerleri her yeri çamaşır suyuyla temizleyip koltukları sirkeli suyla silip süpürdüm. Çok illet bir hastalık Allah kimseye yaşatmasın şükürler olsun kaşınmıyorum artık. Herkesin de bu dertten kurtulmasını çok isterim 🙏

Merhaba ben 3gündür kaşınıyordum bugün kaşıntım azaldı. Ben hergün günde 2defa duş aldım bir sabah 9da birde gece 9da doktor losyon ve hap verdi her banyodan sonra losyonu kuru cildime sürüp 12saat sonra banyo yaptım. Banyoda lifimi değiştirdim bütün havluları yıkdım kıyafetleri hava almayacak şekilde poşetledim ve sırayla 60derce de yıkıyorum. Birde banyoda kükürtü sabun kullanmanı öneririm. Banyoyu güzelce temizledim. Kapı kollarını yatakları yerleri her yeri çamaşır suyuyla temizleyip koltukları sirkeli suyla silip süpürdüm. Çok illet bir hastalık Allah kimseye yaşatmasın şükürler olsun kaşınmıyorum artık. Herkesin de bu dertten kurtulmasını çok isterim 🙏
Bir de 3gün losyon kullanmıştım artık losyonu bırakıp sirkeli suyu pamuk yardımıyla tüm vücuduma sürüyorum. Gerçekten huzurluyum. Denemeni tavsiye ederim. İnşallah geçer

Karaciğer enzimlerinize bakıldı mi ? Vücutta safra asidi yükseldiğinde de aynı şikayetler oluyor hatta uyuz ile karaciğer enzim yüksekliği bazen ayırt edilemeyebiliyor.
Tavsiyem açlık safra asidinize bakılması yönünde. Şayet yükselme varsa, içten tedavi için antibiyotik tarzı ilaç, dıştan tedavi için krem vs veriliyor. İkisi bütünsel tedavi içten ve dıştan tedavi ile kısa sürede kurtulabiliyosunuz. Geçmiş olsun acil şifalar dilerim.
Bende bundan şüpheleniyorum tahlil yaptırdım ama maalesef randevu bulamıyorum ah bir bulabilsem karaciğerde sorunum var benim baktığım kadarıyla ve şekerimle trigliseridim çok çok yüksek

Eklentiler

• Screenshot_2022-12-24-15-11-20-172_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2022-12-24-15-11-20-172_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 542
  • Screenshot_2022-12-24-15-11-38-529_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2022-12-24-15-11-38-529_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 315
  • Screenshot_2022-12-24-15-11-46-970_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2022-12-24-15-11-46-970_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 273
  • Screenshot_2022-12-24-15-11-58-133_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2022-12-24-15-11-58-133_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 261
  • Screenshot_2022-12-24-15-11-28-864_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2022-12-24-15-11-28-864_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 339
  • Screenshot_2022-12-24-15-11-42-441_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2022-12-24-15-11-42-441_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 528
Karaciğer enzim yüksekliğinde de ast ve alt yüksek çıkıyor. Bütün bunlara ek olarak açlık safra asidi kalmış sanırım bakılmayan. Gastroenteroloji bölümüne bu tahlil sonuçları ile giderseniz gerekli ilaçları verirler. Geçmiş olsun.

Uyuz değilmiyim yani boşuna mı kremleniyorum her gün
Uyuz olma ihtimali de var, safra asidiniz yükselmiş te olabilir. İkisinin ayırt edilebilmesi için açlık safra asidine bakilmasi gerekiyor. Bu tahlili de ssk karşılamıyor özelde yaptırıp cildiye ye gösterirseniz sonuç ortaya çıkar.
Bu arada yağlı şeyler kızartma türü özellikle yememenizi tavsiye ederim.

Bizde bir yil once uyuz olduk.malesef hic bir ilacla iyilesmiyir.suan ev halki iyilesti ama bende ara ara kirmizi noktalar cikiyor yada kuru kasinti.geceleri kasinmiyorum.evet uyuz herkese bulasmiyor bencede.sizdeki kabarciklar bendede ara olup kasiniyor.parmak aralari bilek vs gibi yerlerfe incecik bir cizgi oluyor tunel diyorlar ondan gozunuze carptimi hic.gerci oda cok ilrledimi fark ediliyor.gecmis olsun nefret ettim kasinma kelimesinden

Bizde bir yil once uyuz olduk.malesef hic bir ilacla iyilesmiyir.suan ev halki iyilesti ama bende ara ara kirmizi noktalar cikiyor yada kuru kasinti.geceleri kasinmiyorum.evet uyuz herkese bulasmiyor bencede.sizdeki kabarciklar bendede ara olup kasiniyor.parmak aralari bilek vs gibi yerlerfe incecik bir cizgi oluyor tunel diyorlar ondan gozunuze carptimi hic.gerci oda cok ilrledimi fark ediliyor.gecmis olsun nefret ettim kasinma kelimesinden
Tünel olmadı hiç bende yada ben anlamadım ama gördüğüm olmadığı

1.5 aydir bizim ailede de kasinma var once esimde basladi sonra kizimla bende 3 cildiyeye gittik 3ude uyuz degil dedi parmak aralarina bileklere bakti zaten oralarda hic kasinti yok gece kasintisi da yok rahat uykumuzu uyuyoruz ama bizim soyle bi sorunumuz var elimizi vucuduma degdigimiz an kasinti basliyor kirmizi sivilce gibi oluyor disarida hic kasinma falan yok gobek bel bacak bolgesinde kasinti oluyor elimizi degince kizim arada gece kasiniyor simdi ayni doktor bir de uyuz olarak dusunelim dedi kwellada verdi bugun sizce uyuz muyuzdur

1.5 aydir bizim ailede de kasinma var once esimde basladi sonra kizimla bende 3 cildiyeye gittik 3ude uyuz degil dedi parmak aralarina bileklere bakti zaten oralarda hic kasinti yok gece kasintisi da yok rahat uykumuzu uyuyoruz ama bizim soyle bi sorunumuz var elimizi vucuduma degdigimiz an kasinti basliyor kirmizi sivilce gibi oluyor disarida hic kasinma falan yok gobek bel bacak bolgesinde kasinti oluyor elimizi degince kizim arada gece kasiniyor simdi ayni doktor bir de uyuz olarak dusunelim dedi kwellada verdi bugun sizce uyuz muyuzdur
Ben 4 aydır çekiyorum, ilk gittiğimde egzama kremi verdi kullandım kaşıntıları sürdüğümde geçirdi fakat krem bittiğinde başladı kaşınmalar sürekli, bu sefer gittiğimde uyuz teşhisi konuldu. Kıyafetleri çöp poşetinde 3 gün kalacak şekilde muhafaza edin. Doktorun verdiği wilkinson pomat kükürtlü krem var onu sürmeye başladım, ardından halıları kaldırdık. Her gün evi çamaşır suyu + sirke ile temizliyorum. Kapı kolları özellikle. Koltukları, koltuk yastıkları. Her yeri yıkayıp derin temizlik yapılması gerekiyor ayrıca yıkadığınız çamaşırları en az 60 derece yıkamaya çalışın ve ütüleyin ben öyle yapıyorum inşallah geçer🙏🏻

Evet camasirlar 60 90 derecede yikaniyor utuluyorum bir de wilkinson pomad aldik onu surduk bakalim insallah gecer bu kremle herkes atlattik diyor

X