Görümcemin Hastalığı ve Tutumu

Bende de ilk gebeliğimin 32 haftasında gebelik alerjisi diye bir hastalık çıktı aynı uyuz hastalığı gibi kaşınmaktan heryerimi parçaladım. Tırnak izleri mi dersiniz morarma lar mı dersiniz. Bende de uyuz sanıp görümcem yaklaşmadı bir süre ama kaç doktor gezdim kaç tahlil yaptırdım inanın bilmiyorum cildiye bile, anlayamadı ne olduğunu meğersem pulp diye bir hastalıkmış doğumdan 1 ay sonra kaşıntılar geçti 1 ay sonra da izleri geçti ama ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir herhalde. Uyuz olmadığım halde dayanılmaz bir süreçti o küçücük bebek nasıl dayansın Allah aşkına
Çok geçmiş olsun size de 🤲

Sizin yine iyi. Benim en sevdiğim annem yeğenlerim ve yengem için çocuklar alerji olmuş dedi tam 5 aydır. Ben bir ay önce gittim hep beraber takıldık. Benim oğlum da küçük. Yeğenime halacım neyin var elinde dedim uyuz olduk biz dedi. O an ruhum çekildi heralde. Hemen eve geldim keselemdim yıkandık ama olan oldu uzun zaman geçirdik. Şimdi bu aralar kızarklık kabarcık artık kaşıntı bişi olacak. Ve sizi anlıyorum nereye kadar görüşmicez hemen geçen bir hastalık da değil. Çok kızıyorum bu ayıplanacak bişey değil. Tedavi olmak lazım.
Evet ,kabul etmemeleri yüzünden biz çektik hastalığı.Sizde de aynısı olmuş.Yazık.
Tedavi oldu mu yengeniz ve çocuklar.Benim gorumcelerim tedavi oldu.Küçüğü tedavi bittikten sonra gördüm.Elindeki izler geçmiş.Kaşıntim geçti diyor.Ee kaşıntın vardı da neden sakladın 🤦‍♀️ ne diyim geçti en azından.

Ben sizin yerinizde olsam tüm yatak yorganı atmıştım.Nevresimleri yıkayabilirsiniz ama yorgan yatak yastık bunlar yıkanmıyor ki içlerine giriyordur kesin
Araya bir çarşaf koyup ütülüyorum.O sekilde temizligini yapıyorum.Maalesef ki atma şansım yok.2 yıllık eşyalarım ve sıfırdan almak çok maliyetli.

Sizin yine iyi. Benim en sevdiğim annem yeğenlerim ve yengem için çocuklar alerji olmuş dedi tam 5 aydır. Ben bir ay önce gittim hep beraber takıldık. Benim oğlum da küçük. Yeğenime halacım neyin var elinde dedim uyuz olduk biz dedi. O an ruhum çekildi heralde. Hemen eve geldim keselemdim yıkandık ama olan oldu uzun zaman geçirdik. Şimdi bu aralar kızarklık kabarcık artık kaşıntı bişi olacak. Ve sizi anlıyorum nereye kadar görüşmicez hemen geçen bir hastalık da değil. Çok kızıyorum bu ayıplanacak bişey değil. Tedavi olmak lazım.
Annen mi yegenler icin alerji dedi?

Gelen yorumlardan sonra artık korktuğunu düşünmüyorum.Çünkü tedavi olmadığı için yine bize bulastırdı.Abisinin tepkisinden çekinmiyor demek ki.Tahminim kendine uyuz olmayı yakıştıramıyor ama uyuz.
Bebeğime ilk bulastırdığında 4 aylıktı.Şuan 8 aylık.Yine uyuyuz.Belirli aralıklarla gelip bize uyuz bulastırmayı planlıyor herhalde🤦‍♀️En sonunda zorla biz doktora götüreceğiz.
Ilk bulastirdiktan sonra ki cocugunuz daha 4 aylikmis sizin kesinlikle o gorumceyi eve sokmamaniz lazimdi. Uyuz oldugunu kasindigini bile bile size geliyor ve bebegi seviyor. Vicdanli bir insan olsa o kiz yenge ben kasiniyorum bebege yaklasmiyim der. Ben yuzumde makyaj oldugu zaman bile bebek elime almam. Gorumceniz sadece kendini dusunen bencil bir insan. Kullandiginiz uyuz ilaclari bebek icin cok agir ilaclar ve 2 kez kullanmissiniz ilerde Allah korusun bebeginizde bir hastalik ciksa o zamanda boyle gelmeyin diyemem kotu konusamam diyecekmisiniz. Ben sizi cok rahat buldum bu konuda benim yavrum kendini bilmez bir gerizekali yuzunden 2 yi birak 1 kere bile uyuz olsa o kisi kim olursa olsun birdaha evime almamda konusmam da. Burda ben uzuldum yavrucak kucucuk nasil cani aciyordur.

Annenizin yaptığı çok ayıp. İnsan kızından saklar mı ya.

Düşüncesiz insanlardan nefret ediyorum.Bi gelmişsin bidaha neden geliyorsun be uyuz🤕

Konuyu okudum kasinmaya başladım ya..umarım okullarda yoktur. Kovidi çocuk okuldan getirmişti. Ülke genelinde mi var yoksa belli şehirlerde ağırlıklı mi. Konuda baya kişiye bulaşmış. :KK43:

hayretler icerisinde okudum gercekten nasıl bir devirdeyiz ki yanasmıyor kaşıntıya ragmen öyle hicbir sey olmamıs gibi durabiliyor şaşkınım. ben sizin yerinizde olsam yumusak yüzümü göstermezdim daha mesafeli olurdum. cocuguma yanastırmayı bırak eve dahi sokmazdım.

Annenizin yaptığı çok ayıp. İnsan kızından saklar mı ya.
Ben hastalık konusunda hassasım. Bana demiyorlar. Neyse ben eşim ve oğlan bi ton para harcadım özel kremler aldm 2 hafta sürdüm diyorum ki bakın kesin sizde var 1-2 aya çıkacak gidin ilaç sürün tedavi olun anlamadılar. Şimdi babam hafiften kaşınıyorm diyor. Bana kalsa bi sene gitmem uyuz çok zor. Ama annem oğluma bakıyor yarm gün. Sarılma dokunma dedim ama varsa bulaşır. Anlivağınız kısır döngü. Uyuz olan 2-3 hafta ya21 günde tedavi olunuyor. İlk atandığımda görev yaptığım okulda olmuştuk. Çözmüştük

Onca ay kaşına kaşına gezide de ilaç kullanmadı yani öyle mi? İnat mı desem boşvermişlik mi akılsızlık mı valla bilemedim

Ilk bulastirdiktan sonra ki cocugunuz daha 4 aylikmis sizin kesinlikle o gorumceyi eve sokmamaniz lazimdi. Uyuz oldugunu kasindigini bile bile size geliyor ve bebegi seviyor. Vicdanli bir insan olsa o kiz yenge ben kasiniyorum bebege yaklasmiyim der. Ben yuzumde makyaj oldugu zaman bile bebek elime almam. Gorumceniz sadece kendini dusunen bencil bir insan. Kullandiginiz uyuz ilaclari bebek icin cok agir ilaclar ve 2 kez kullanmissiniz ilerde Allah korusun bebeginizde bir hastalik ciksa o zamanda boyle gelmeyin diyemem kotu konusamam diyecekmisiniz. Ben sizi cok rahat buldum bu konuda benim yavrum kendini bilmez bir gerizekali yuzunden 2 yi birak 1 kere bile uyuz olsa o kisi kim olursa olsun birdaha evime almamda konusmam da. Burda ben uzuldum yavrucak kucucuk nasil cani aciyordur.
Cocugum 4 aylıkken uyuz olduğumuzda gorumcem doktora gitti ,alerji demiş doktor.Biz de onun rahatlığıyla aylar sonra bir kez daha buluştuk ve tekrar bulaştırdı uyuzu.En sonra zorla krem götürdük, kullandı.Biz de tedavimizi olduk.Bu arada bir kaç ay görüşmedik.Çocugumu düşünmekten ben de perişan oldum zaten.Tedavi olsalar da içimde hırsım geçmiyor.

Konuyu okudum kasinmaya başladım ya..umarım okullarda yoktur. Kovidi çocuk okuldan getirmişti. Ülke genelinde mi var yoksa belli şehirlerde ağırlıklı mi. Konuda baya kişiye bulaşmış. :KK43:
Ben maalesef ki ülke genelinde olduğunu düşünüyorum.Kimi duysam uyuz olmuş,güya atlatmış, okuldan geçmiş.Kimse uyuz olduğunu söylemiyor,hiç bir şey yokmuş gibi insan içine karışıyorlar.Aşırı bencil insanlar

• Beğen
Reactions: Gif
hayretler icerisinde okudum gercekten nasıl bir devirdeyiz ki yanasmıyor kaşıntıya ragmen öyle hicbir sey olmamıs gibi durabiliyor şaşkınım. ben sizin yerinizde olsam yumusak yüzümü göstermezdim daha mesafeli olurdum. cocuguma yanastırmayı bırak eve dahi sokmazdım.
Zorla tedavi oldurduk görümcemi zaten.Biz de tedavi olduk ama içimdeki hırsım geçmiyor.Cünku bize,herkese kaşınmıyorum diye aylarca yalan söyledi.

Ben hastalık konusunda hassasım. Bana demiyorlar. Neyse ben eşim ve oğlan bi ton para harcadım özel kremler aldm 2 hafta sürdüm diyorum ki bakın kesin sizde var 1-2 aya çıkacak gidin ilaç sürün tedavi olun anlamadılar. Şimdi babam hafiften kaşınıyorm diyor. Bana kalsa bi sene gitmem uyuz çok zor. Ama annem oğluma bakıyor yarm gün. Sarılma dokunma dedim ama varsa bulaşır. Anlivağınız kısır döngü. Uyuz olan 2-3 hafta ya21 günde tedavi olunuyor. İlk atandığımda görev yaptığım okulda olmuştuk. Çözmüştük
Çok üzüldüm,maalesef çocuğunuza da bulaşır .Dediğiniz gibi döngü halinde 😔

X