Tüketmemeye var mısınız?

Valla S Spizella bu kararları hepimizin alması lazım tek bir kuruş bile önemli oldu.
Bizde bu seneki yerimizde son yılımızdı tayin çıkınca ev alırız dedik gittiğimiz yerden ama hayal oldu o kadar yüksek ki ev fiyatları.
Öğlen arası da daireden çıktım kahve alayım dedim bim deki Türk kahvesi bile 6 TL idi 13.90 olmuş. Bir kahve keyfimiz vardı onu da keyifli yapamıyoruz artık.
Çok üzücü gerçekten insanın hayat amacı ev almak falan olmuştu artık onun hayalini bile kuramıyoruz.

Valla S Spizella bu kararları hepimizin alması lazım tek bir kuruş bile önemli oldu.
Bizde bu seneki yerimizde son yılımızdı tayin çıkınca ev alırız dedik gittiğimiz yerden ama hayal oldu o kadar yüksek ki ev fiyatları.
Öğlen arası da daireden çıktım kahve alayım dedim bim deki Türk kahvesi bile 6 TL idi 13.90 olmuş. Bir kahve keyfimiz vardı onu da keyifli yapamıyoruz artık.
Olmus mu 13. 90 ya 🤦🏼‍♀️ en son 10 dan almıştım 6 tane falan.
Krredi kartimin kesim tarihi olsun yine toplu alayim . Yakinda toplu vermemeye baslarlar ama

Ben borsadan epey korkuyorum.
Bilmdigi seyden korkar insan . Ben de korkuyordum . 1 senedir takip ediyorum .iyi hisseler uzun donemde kazandiriyor. Ama yinede bilanco donemlerini takip etmek lazim . Ben suan bilmeden youtube dan temel ve teknik analizlerine. bakiyorum.
Ama suan cok hizla cikiyor, bilmeden kesinlikle girmemek lazim . Ama takip etmeye başlayabilirsin.

Bu petek ac kapa olayini daha fazla surduremiycem hava cok sogudu🤣
Saglik olsun napalim.3 ay yakariz . Sonra yine ac kapa. Yaz da gec geliyor artik😒

Olmus mu 13. 90 ya 🤦🏼‍♀️ en son 10 dan almıştım 6 tane falan.
Krredi kartimin kesim tarihi olsun yine toplu alayim . Yakinda toplu vermemeye baslarlar ama
Aynen bu ikisi bir aradalar gene 10 TL ama türk kahvesi bir paket en küçükleri 13.90 TL olmuş.

Ben 3 gündür gerçekten ihtiyaç dışı hiç alışveriş yapmadım. Kendimi tebrik ediyorum.
Actifry için atıştırmalık sepeti diye bir parça almayı planlıyorum 350 tl olmuş tabiki vazgeçtim :) makinenin kendisini 600 tl ye almıştım parçasına o parayı veremem

Bu petek ac kapa olayini daha fazla surduremiycem hava cok sogudu🤣
Saglik olsun napalim.3 ay yakariz . Sonra yine ac kapa. Yaz da gec geliyor artik😒
Valla biz de anne baba çok sabah çıkıp akşam geliyoruz ama kapatmıyorum sıcacık eve girmek o kadar güzelki evim tek konfor alanım ama sabah azaltıp dereceyi çıkıyorum.

Valla biz de anne baba çok sabah çıkıp akşam geliyoruz ama kapatmıyorum sıcacık eve girmek o kadar güzelki evim tek konfor alanım ama sabah azaltıp dereceyi çıkıyorum.
Haklisin bence de öyle ama iste denedim olmadi😒 cocuklar gelmeden yakiyordum onlar icin sorun yok zaten .
Ama calissam butun gun kesin kapatirim 🤣

Merhaba.
Ben de varım.
Zaten bir süredir ihtiyaç dışı bir şey almıyorum.
Maaşlarımız kredilere, kiraya,kreşe,faturalara ve mutfağa gidiyor.

Eve en son ne zaman bir alet edevat tabak bardak aldım hatırlamıyorum.

Kıyafet çanta ayakkabı ihtiyacımız yok.

Bu yüzden destekliyorum

Kızlar nasılsınız?
Doğum yaptım ev kalabalik. Tüketim ve harcama arşa değdi malesef.

Allah sağlık huzur versin ne diyelim.

Hastaneden cikana kadar %30daha fakirlesmisiz.😭 rabbim herkesin kesesine bereket versin 🌼
Hayirli olsun saglikla büyüt bebeğini. Olsun her zaman olan seyler degil bunlar , hem misafir berekettir♥️en güzel gunde bunlari dusundurenler utansin.

Ekonomiyi dusunmekten kafayi yedik , ama bazıları dilsiz. Ne yapalim edelim diyen yok . Umarim toparlariz

Allah kolaylik versin bundan sonraki zamanlarda😊

X