Trendyol hakkında:(

Marka veriliyor mu bilmiyorum ama ünlü bir ayakkabı markasından spor ayakkabı aldım
üstelik arkadaşıma doğum günü hediyesiydi.
Bir hafta içinde yan dikişleri söküldü ve püskül bıraktı.
Aynı zaman da daha önce aldığım bir ayakkabının numarası 38 olmasına rağmen kalıbı resmen 40 numaraydı.

Genelde Trenyol'dan alışveriş yaptım bu zamana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım şükür. Hep korkarak sipariş veriyorum ama sonra hep memnun kalıyorum:)

Bende de aynı olay oldu bu yazın başında. Birde tek o olsa iyi almadığım bir bluzu gönderdiler aldığım bluzu göndermediler. Bir daha o siteden alışveriş yapmadım yapmamda.

Marka veriliyor mu bilmiyorum ama ünlü bir ayakkabı markasından spor ayakkabı aldım
Aynı zaman da daha önce aldığım bir ayakkabının numarası 38 olmasına rağmen kalıbı resmen 40 numaraydı.

Aaa evet benimde öyle oldu. 37 numara babet aldım maşallah 39 numaralı ayak girdi babete.

Son düzenleme:

bu benimde basıma geldi malesef... anneme aldıgım ayakkabının arkası patladı bir ay olmadan

sonra aldıklarımda gec gelmeleri dısında bir sorun yasamadım ama

bi kerede bedeni uymadıgı icin elbise iade ettim sorun cıkmadı parayı da eksiksiz oduyolar geri

benımde trendyol maceram şoyle olmustu:gecen sene sipariş verdiğim urun gelmedi.tedarık edememısler telafı ıcın hedıye kuponu verdıler.sonra kullandım ben onu

Evet oldukça geç tedarik ediliyor ürünler. Bizim mağduriyetimizi
umursuyor olsalar bazı siteler gibi provizyonda bekletme uygulayabilirler
ve biz ürün elimize geçince ödeme onayı verebiliriz. Onlar parayı alıp
bizi bekletiyor. Zaten aldıkları kargo ücretlerine de sinir olduğum
için bu ara kızdım yapmıyorum alışveriş.

Provizyonda bekleten alışveriş yerleri hangileri? Paypal ile olanlarımı kast ediyorsun..?

ben de trendyoldan alışveriş yapıyorum ama hiçbir sorun yaşamadım.siz öyle yazınca şaşırdım nevresim takımı da aldım,t-shirt te vs bir problem olmadı üstelik bazen gereksiz alışveriş yapıyorum onu iptal etmek istedigimde bir mail atıyorum o kadar.

bu tip siteler satışlarını resimler üzerinden yapmaktadırlar. Gerçekte stok kendi depolarında bulunmuyor. Kampanyasını yapmış olduğu ürünün firmaya ödemelerini geç yaptıkları için satılmış dahi olsa ürün tedariğini yapamıyorlar. Ayrıca tüm firmalar şu anda hatalı , defolu , kalitesi düşük ürünlerini bu tip siteler ile eritmeye çalışıyor. Kızıma Halası morhipo.com sitesinden bir çizme hediye etmek için almıştı. Eve gelen çizmenin tek düz deriden imal edilmiş diğer teki ise buruşuk deriden imal edilmiş bununlada kalmayıp bir tekinde deride yırtık olduğu halde üzeri cilanmış ki hatası belli olmasın diye. Bu tip ürünleri alıp kampanya yapıyorlar. İhtiyaçlarınızı kalitesinin arkasında durabilen her zaman müşteri memnuniyetini önde tutan firmalardan alın. Paranız boşa gitmesin.

trendyoldan alışveriş yaparım ama 1 kere geç ürün geldi, 1 kere yanlış.. ve bu son olan olay bardağı taşırdı!
ürünü aldım 90tl ye 190dan düşmüş sözde. geldi ve ambalajının üstündeki etiket 80tl diyor!
neye inanmalıyız. bu üründen alan yüzlerce kişi kandırıldı ve mağdur !

TRENDYOL KANDIRIR !

İyide zaten bi ürün alırken o markanın ürünlerinin gerçek fiyatlarını aratmıyormusunuz netten?
Öyle çok indirim görüpte atlarsanız böyle kazıklanırsınız...
Zira bazı butikleri görüyorum burda da var aynı marka ama sitede 100 lü 90 lı fiyatlardan bahsediyor sözde çok indirim varmış gibi birde 20 li 30 lu 40 lı fiyat koyuyorlar.
Bilmeyende atlıyor tabiki açın gözünüzü biraz araştırın bunu her site yapıyor maalesef...

trendyoldan bir yıldır sipariş veyiroum,son 4 aya kadar sorun yoktu ama bir sipariş verdim ve 2 kazaktan sadece birini gönderdiler.diğeri stoklarda tükendiği gerekçesiyle gnderilmedi.Sonra o kazakla aynı renkte bir başka kazak için sipariş verdim.Yine aynı siparişte istediğim 2 kazaktan sadece biri geldi.Dİğeri gelmedi.Bir süre sonra yine aynı markanın mağazası açıldı ve baktım aynı kazak :KK43: şimdi yine aynı kazağı sipariş ettim ama sipariş vereli 17 gün oldu,halen kargoya bile verilmedi.Ürün madem stoklarda tükenmişti,nasıl tekrar satışa sunuldu değil mi?Bir de kazaklardan birini göndermiyosan siparişi kargoya vermeden önce bildir,belki vazgeçicem.Şikayetimi onlara da ilettim.Standart mesaj dönüp duruyolar ama bu sefer de aynı durum olucaksa siparişi hiç göndermemelerini,ücreti de iade etmelerini ilettim.Bilginiz olsun.Böyle bir durum yaşayanlar varsa hakkınızı arayın kızlar

İyide zaten bi ürün alırken o markanın ürünlerinin gerçek fiyatlarını aratmıyormusunuz netten?
Öyle çok indirim görüpte atlarsanız böyle kazıklanırsınız...
Zira bazı butikleri görüyorum burda da var aynı marka ama sitede 100 lü 90 lı fiyatlardan bahsediyor sözde çok indirim varmış gibi birde 20 li 30 lu 40 lı fiyat koyuyorlar.
Bilmeyende atlıyor tabiki açın gözünüzü biraz araştırın bunu her site yapıyor maalesef...

çok doğrusun,araştırmak gerek ancak şu da var ki zaten çoğumuz denemeden,dokunmadan o ürünü almayı vakit kazandırdığı için tercih ediyoruz.Bir de ürünü nette,orda burda araştırdıktan sonra gezerim avmleri,mağazaları ürünü üzerime deneyerek,asıl rengini,dokusunu canlı canlı görerek alırım.trendyol olsun diğer siteler olsun biraz da hayatımızı kolaylaştırmak için var.

çok doğrusun,araştırmak gerek ancak şu da var ki zaten çoğumuz denemeden,dokunmadan o ürünü almayı vakit kazandırdığı için tercih ediyoruz.bir de ürünü nette,orda burda araştırdıktan sonra gezerim avmleri,mağazaları ürünü üzerime deneyerek,asıl rengini,dokusunu canlı canlı görerek alırım.trendyol olsun diğer siteler olsun biraz da hayatımızı kolaylaştırmak için var.

kızlar,o kadak yine gelmedi,stoklarında kalmamış,resmen yalan söylüyolar,resmen dolandırıcılık bi nevi...karşılığında hediye çeki vermişler ama ne fayda.olmayan ürünü mağazada sergilemeleri,sonra da stoklarda kalmad deip göndermemeleri,sonra tekrar satışa sunup,tekrar göndermemeleri.hediye çekini kullanıp kapatıcam hesabımı

sabah yeni butikleri görmek için trendyola girdiğimde karşıma bi pencere çıktı. Yeni sürümüzü denemek ister misiniz gibisinden. Kabul ettim ve baya da beğendim ben yeni tasarımı. Yeni markalar da kampanyalar da çok daha derli toplu gözüküyor. Aydınlık bi arka plan yapmışlar, göz yormuyor. hem diğer sitelerinkinden de belirgin şekilde farklı olmuş. bu cesaretleri hoşuma gitti :KK70:, valla ellerine sağlık. siz de bir bakın görün yeni tasarımı kızlar :)

Arkadaşlar bazen ürünlerin gelmesinde sıkıntı olabiliyor ama bu trendyoldan kaynaklı bir şey değil tedarikçi firmalarda ürün kalmadığından gönderim süresi uzun sürebiliyor.Bu arada bir site keşfettim ve çok kaliteli ürünleri ve çok güzel ilgileniyorlar üstelik kapıda ödeme sistemide mevcut firmanın adı ellagaragesale

trendyol soho ayakkabıdan sipariş vermiştim zaten geç geldi ve beden tablosuna göre aldığım ayakkabı 3 cm eksik geldi ve haliyle ayağıma olmadı dediğim markadan alırken dikkat edin sonra iade vs ile uğraşmayın :KK43:

İki hafta önce Trendyol'dan First Mobilyanın duvara asmak için olan takı dolabından aldım. Takı dolabı direk kendi ölçülerinde koli içine koyulmuş. etrafınısaran hiçbir koruma altına alınmamış. Kutuyu açınca şok geçirdim. Sadece bildiğiniz mutfalta kullanılan o şeffaf streç film ile bir kez sarılmış. Tam streçi çıkarıyordum kibir köşesinde hasarı gördüm. Hemen streçi açmadan diğer köşelerine baktım. Üç köşesi de ciddi hasarlı idi. Hemen iade talebinde bulunup Trendyol müşteri hizmetlerini aradım. bana kargo firmasından tutanak alıp fotoğrafları ile birlikte görsel bölümlerine mail atmamı söylediler. Ürünü getiren Horoj lojistik atlı firmayı aradım. Onla bana hiçbir durumda hiçkimseye tutanak vermek gibi bir işlemleri olmadığını söyledi. Hemen trendyol müşteri hizmetlerini arayı durumu söyledim. o zaman fotolarını gönderin dediler. gönderdim ve ellerine ulaştığına dair müşteri hizmetlerinden teyit aldım. mail ile dönüleceği söylendi. günlerce dafalarca mail, yazışma ve telefon trafiği yaşadım. ben sonuna kadar takip ettim yoksa dönüş yapmıyorlardı.aradan iki hafta geçti yine dönüş yok. bu sorunlar için sadece canlı destek dedikleri yazışma sisteminde temsilci ile yazışabiliyorsunuz. tekrar oradan yazdım. ve bana aynalı olarak satın aldığım ürünü tutanak olmadığı için aynasız olarak değişim yaabilecekleri şeklinde dönüş yaıldığını söylediler. horoj lojistik tutanak vermiyor. mobilya firması tutanak yok diye aynasız ürün ile değişim olabileceğini söylüyor. trend yol ise biz sadece aracıyız deyi sorumluluk almıyor sadece firma ile aradaki yazma görevi yaıyor ve kırık gönderilen ürün için trendyolda ikinci kez aram ödenmiyor. sadece kendi markaları olan kıyafetlerde sorunsuz iade oluyor. asla başka bir şley almayın. be elimdeki tüm yazışma ve fotolarla tüketici haklarına başvuracağım. sonucunu da yazarım

İki hafta önce Trendyol'dan First Mobilyanın duvara asmak için olan takı dolabından aldım. Takı dolabı direk kendi ölçülerinde koli içine koyulmuş. etrafınısaran hiçbir koruma altına alınmamış. Kutuyu açınca şok geçirdim. Sadece bildiğiniz mutfalta kullanılan o şeffaf streç film ile bir kez sarılmış. Tam streçi çıkarıyordum kibir köşesinde hasarı gördüm. Hemen streçi açmadan diğer köşelerine baktım. Üç köşesi de ciddi hasarlı idi. Hemen iade talebinde bulunup Trendyol müşteri hizmetlerini aradım. bana kargo firmasından tutanak alıp fotoğrafları ile birlikte görsel bölümlerine mail atmamı söylediler. Ürünü getiren Horoj lojistik atlı firmayı aradım. Onla bana hiçbir durumda hiçkimseye tutanak vermek gibi bir işlemleri olmadığını söyledi. Hemen trendyol müşteri hizmetlerini arayı durumu söyledim. o zaman fotolarını gönderin dediler. gönderdim ve ellerine ulaştığına dair müşteri hizmetlerinden teyit aldım. mail ile dönüleceği söylendi. günlerce dafalarca mail, yazışma ve telefon trafiği yaşadım. ben sonuna kadar takip ettim yoksa dönüş yapmıyorlardı.aradan iki hafta geçti yine dönüş yok. bu sorunlar için sadece canlı destek dedikleri yazışma sisteminde temsilci ile yazışabiliyorsunuz. tekrar oradan yazdım. ve bana aynalı olarak satın aldığım ürünü tutanak olmadığı için aynasız olarak değişim yaabilecekleri şeklinde dönüş yaıldığını söylediler. horoj lojistik tutanak vermiyor. mobilya firması tutanak yok diye aynasız ürün ile değişim olabileceğini söylüyor. trend yol ise biz sadece aracıyız deyi sorumluluk almıyor sadece firma ile aradaki yazma görevi yaıyor ve kırık gönderilen ürün için trendyolda ikinci kez aram ödenmiyor. sadece kendi markaları olan kıyafetlerde sorunsuz iade oluyor. asla başka bir şley almayın. be elimdeki tüm yazışma ve fotolarla tüketici haklarına başvuracağım. sonucunu da yazarım
Bu kadar uğraşmayıp direk iade olarak geri gönderseydiniz. İade nedeni olarakta ürünün kırık gelmesini gösterirdiniz, öyle daha rahat oluyor.

X