Göğüslerde çatlak, mastit, kan gelmesi

Civciv saliha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2018
1.544
1.119
32
İyi geceler, ağlaya ağlaya yazıyorum göğüslerim bebeğim doğdu doğalı çatlak kendimi sıka sıka emziriyodum bi göğsüm diğerine göre daha çok süt gelmesine rağmen mastit oldu dün masaj yaptık,sağdık o memeyi 5 kez emzirdiysem ötekini 2 kez emzirdim şişi insin diye. Koltuk altımdan memeye doğru bi sızlama şeklinde ağrı geliyodu o hafifledi biraz. Bugün yine emzirmek için aldım bebeğimi göğüsümden kan geldi hemen çektim memeden mama yaptık doydu ama bi müddet sonra tekrar meme istedi öteki çok acıyanı vereyim dedim o da kanadı aynı şekilde emziremedim bebeğimi. Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki acıma ağlamaktan helak oldum napayım da geçsin bu yaralar Allah rızası için öneride bulunun

neden doktorunuza gitmiyorsunuz?
Gogus ucu kremi var birde gümüş kapaklar var onlardan alabilirsin. Silikon kapakta alabilirsin emzirirken takarsın ucun yok herhalde senin. Birde meme verme sekli onemliymis ucu agzina oturmali.
Ama bu kadar helak olup nasil en azindan eczaneye gitmedniz anlamadim.

Ayva çekirdek sürün çekirdekleri jöle kıvamına netten bakın getiririn tavsiye ederim.

Aynı durumu pek çok kez yaşamıştım emzirme dönemimde. Ayda 2-3 defa tıkanır, şişer olmuştu göğüslerim. Kaç defa hastanelik oldum iltihaptan, ateşten. Ve oğlum 1 yaşına gelene kadar da devam etmişti.. Yalnız belki işine yarar şu anlatacağım: benim göğsümde çoğunlukla beyaz bir deri parçası olurdu, araştırdıpımda sür kanalının çıkışının zamanla süt kalıntılarıyka seri gibi kapanabildiğini öğrendim. Süt o deri gibi bir parçadan ötürü çıkmıyordu. Ben de iğne ile o deri parçasını sıyırıp masaj yapıp içeride birikmiş sütü elimle boşaltıp tıkanıklığı açıyorum. Banyoda sıcak suyun altında yaptığımda daha bir kolay oluyordu açılması. Sen de incele bakalım, bendeki gibi beyaz beyaz ben gibi parçalar var mı, varsa çocuk emerken de acıyordur. Çok acılıdır, çok iyi bilirim. Geçmiş olsun çok

Benim de aynı şekilde meme ucu çatlamıştı çatlak da denemez ona ortsdan ikiye yarıldı resmen o göğsümü hiç emzirmek istemezdim ağlaya ağlaya tepine tepine emzirdiğimi bilirim kanıyordu her emzirişte meme ucunda yarım santmlk yarık vardı sonra çok basit biley öğrendim teyzem sağolsun kendimsütünü sağ. Ve göğüa ucuna sür her emzirmeden sonra yada gün içinde müsait olunca ve açık bırak hava alsın dedi gerçekten de 2-3 günde şıp dye geçti ben aylarca çekmiştim nasıl rahatladım anlatamam yaklaşık 5-6 ay sonra emzirmekten keyif almaya başlamıştım. Not:bende kremler hiç işe yaramamıştı çok sürdüm denedim bunu mutlaka deneyin herkese de tavsiye ederim.
Ayrıca emzremediğiniz için o göğsünüzü de.mastit de olması norml bunun içinde hekime gdin derim

İyi geceler, ağlaya ağlaya yazıyorum göğüslerim bebeğim doğdu doğalı çatlak kendimi sıka sıka emziriyodum bi göğsüm diğerine göre daha çok süt gelmesine rağmen mastit oldu dün masaj yaptık,sağdık o memeyi 5 kez emzirdiysem ötekini 2 kez emzirdim şişi insin diye. Koltuk altımdan memeye doğru bi sızlama şeklinde ağrı geliyodu o hafifledi biraz. Bugün yine emzirmek için aldım bebeğimi göğüsümden kan geldi hemen çektim memeden mama yaptık doydu ama bi müddet sonra tekrar meme istedi öteki çok acıyanı vereyim dedim o da kanadı aynı şekilde emziremedim bebeğimi. Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki acıma ağlamaktan helak oldum napayım da geçsin bu yaralar Allah rızası için öneride bulunun
Bu kadar ilerlemiş mastit durumlarında doktora gitmelisiniz. Kulaktan dolma şeylerle çok daha kötü sonuçlarla karşılaşırsınız.

Aynı şey benim de başıma gelmişti , ateş de çabası öncelikle doktora gitmelisiniz iltihap için mutlaka antibiyotik veriliyor ( emzirmeye engel değil ) daha sonra bana doktorum burada speisetopfen deniliyor Türkiye’de quark oluyor o tavsiye etmişti ,göğsümün şişlik olan yerine koyup üstüne temiz bir bezle kapatıp çamaşırımı gİyip uzanmıştım bir saat tutuyordum öyle 4-5 saat sonra yeni bir quark la tekrar yapıyordum benimde ker emzirmede kanıyordu sizin gibi meme ucunun üstüne de koyun mutlaka acayip iyi gelmişti bana 10 gün içinde düzelmişti ben çok faydasını gördüm bu yöntemin

emzirdikten sonra tahin yaği surun birdahaki emzirmeye kadar kalsin yikayip tekrar emzirin.bu islemi surekli tekrarlayin
fazla sutunuzu de sagip dolaba koyun agriniz coksa lahana yapragi sarabilirsiniz goguslerinize rahatlatir sizi
internette masajlar var onlarida yapin

Geçmiş olsun. İkisindende çok çeken biri olarak yazıyorum. Göğüs ucu yarası yanlış emzirmekten oluyor. Benim mastitim ilerleyip 40 derece ateşle doktora gittiğimde doktor yaralar için, göğsünü çocuk ağzını açar açmaz it içeriye o kendine yeteni alır böylece doğru emzirmiş olursun demişti, nitekim 3 gğn sonra yaralarım geçme aşamasındaydı. Mastitde de sıcak duşun altında tarakla sert bölgeyi tarayın, mümkün olduğunda yüzüstü yatmayın.
En önemlisi geçecek bu günler, unutmayın :KK200:

benım gogus uclarım ortadan ıkıye ayrıldı mastıt oldum ıhtıhaplandı atesım cıktı ve bayıldım cok zor onun acısını cok ıyı bılırım
doktora gıdeceksınız sıze 2 cesıt krem verecek onu duzenlı kullkanacaksınız ve bol bol dusta masaj yapın gogsunuze gececek

Göğüs uçlarının yara olmasının en baş nedeni bebeğin memeyi doğru kavrayamaması. benim bebeğim 3 ay düzgün kavrayamadı memeyi ve 3 ay o yaralarla uğraştım. Ne zaman düzgün emmeye başladı yaralar geçti.

Mastit doktorsuz çözülmez ki. Hatta böyle acı veren şeyler doktorsuz çözülmez. Kardeşim garmastan pomad kullandı. Pahalı ama tüm acısı yarası bitti. Yerinizde olsam doktora koşarım

benım gogus uclarım ortadan ıkıye ayrıldı mastıt oldum ıhtıhaplandı atesım cıktı ve bayıldım cok zor onun acısını cok ıyı bılırım
doktora gıdeceksınız sıze 2 cesıt krem verecek onu duzenlı kullkanacaksınız ve bol bol dusta masaj yapın gogsunuze gececek
Krem ve duşta göğsümüzü yıkayın masaj yaparak.

Bende mastit olmuş biri olarak yazıyorum ağrısı fenadır öncelikle geçmiş olsun diyorum. Göğüs ucu yaralarına benşm kendi sütüm çok iyi gelmşti ilk haftadan sonra hiç sıkıntı yaşamadım süt çoğaldıkça iyileşmişti. Gümüş kapaklar çok etkiliymiş onu da tavsiye ederim. Mastit de ise canınız acısa bile emzirmek en etkili tedavi. Ama ben geçirememiştim acile gittim ateşim 39 olmuştu artık. Anladığım kadarıyla siz yaralarınızdan dolayı da emziremediğiniz için mastite de çözüm olmuyor. İlk olarak doktora gitmenizi öneririm. Mastit ilerlemesin diye. Ateşiniz çıkarsa kontrol altına alırlar. sizde o sırada göğüs yaralarınızı tedavi etmeye bakın ki bol bol emzirme yapabilesiniz. Doktorum bana mastit bi daha yaşarsam parol içebileceğimi söylemişti. Ama tabi ben size için diyemem bilgi olarak söyledim. Sıcak suyla da göğsünüze masaj yapabilirsiniz. Tekrardan geçmiş olsun.

Tüm arkadaşlarıma verdiği bilgiler için teşekkür ederim. Dra gittim yaralar için krem verdi, bir hafta olcak bi gelişme yok henüz hala yara ve zor emziriyorum. Mastit için antibiyotik yazdı ve süt sağma makinesi aldım. Sağmak iyi geldi. Bu dönem psikolojik olarak çok yıprandığım için sütüm iyice azaldı süt-mama devam ediyoruz.

X