Su diyeti icin arkadaş arıyorum

Selam ,Ben 4 Haziran 2023 den bugüne kadar su orucu yapmaktayım. Bugün 22.gün. Ben bu orucu uzun zamandır yapmaktayım. Çok faydasını gördüm. Özellikle kilo almaya çok müsait bedenim olduğu için şu orucu benim hem şifa hem de kilo vermeme etken süreç. Dilerseniz birlikte devam edebiliriz .
Merhabalar, su diyeti nasıl hep su mu içiyorsunuz acaba?

Merhabalar, su diyeti nasıl hep su mu içiyorsunuz
Normalde sadece su icilerek te yapiliyor fakat öyle yapılmayan da var. Bunun için kan tahlili yapılıp degerlerinize bakılması gerekiyor . Degerlerinizde herhangi Bi seviye düşük veya yüksekliği yoksa evet sadece su icilerek yapılabilir. Değer farklarına göre vitamin takviyesi alınarak ta yapılıyor.

Selam ,Ben 4 Haziran 2023 den bugüne kadar su orucu yapmaktayım. Bugün 22.gün. Ben bu orucu uzun zamandır yapmaktayım. Çok faydasını gördüm. Özellikle kilo almaya çok müsait bedenim olduğu için şu orucu benim hem şifa hem de kilo vermeme etken süreç. Dilerseniz birlikte devam edebiliriz .
Biraz bahseder misiniz bende katılmak istiyorum

Biraz bahseder misiniz bende katılmak istiyorum
Tabiki , öncelikle kendinize şu soruyu sorun ben gerçekten ne istiyorum ve istediğimi elde etmek için ne kadar mücadele edebilirim . Bu sorulara karşılık gelen cevaplar öylesine cevaplar ise hiç boşuna başlamayın derim . Ama kesinlikle ne istediğinizi biliyor verdiğiniz karar için sonuna kadar mücadele edeceğinize inanıyorsanız o zaman devam edin . Başlangıçta çok zor gelebilir ama unutmayalım ki zaten başarı kolay elde edilseydi önemi olmazdı. Şimdi gelelim ne yapacağımıza; ilk başta kan tahlili yaptırıp degerlerinizi bilin . Vücudunuzda hangi değerler yüksek düşük yada hepsi normalmi. Ona göre uygulamanız gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Yapılması gereken mi çok kolay sadece hiç bir şey yemeden gerekli ise vitaminleri alarak su iciyorsunuz . Ayrıca destek olduğuna inandığım su karışımlarda var bunları da yazabilirim ama önceliğimiz tahlil yaptırmak 😊

Tam olarak 3 gün boyunca ne yapılıyor ???
Oruçta en önemli olan niyettir . Öncelikle ne kadar yapacağınızı da dair niyetinizi ne olursa olsun vazgeçmemek üzere veriyorsunuz . Sonra oruca başlamadan 1 gün önce sadece çiğ sebze veya meyve tuketiyorsunuz. Orucun 1 günü, 2,günü ve 3 günü sadece su iciyorsunuz . Hiç birsey yemiyorsunuz. Sadece su . 4 gün de sıvı beslenmeye devam etmelisiniz ama bu kez su değil yarım bardak elma suyuna su ilave ederek içeceksiniz. 5 gün saf elma suyu içebilirsiniz. 6 günü çorba içebilirsiniz. Yani sadece 3 gün su içmekle değil sonrasında ki 3 günde dikkat etmeniz gerekiyor . Ayrıca oruca başlamadan önce kan degerlerinize baktirin derim . Bu 3 günlük oruçta sorun yaşarsınız diye değil öncesi ve sonrasında neler olduğunu çok daha iyi görebilir anlayabilirsiniz diye önemli. Umarım yardımcı olmuşumdur. Sağlıklı günler dileklerimle 🫠

Oruçta en önemli olan niyettir . Öncelikle ne kadar yapacağınızı da dair niyetinizi ne olursa olsun vazgeçmemek üzere veriyorsunuz . Sonra oruca başlamadan 1 gün önce sadece çiğ sebze veya meyve tuketiyorsunuz. Orucun 1 günü, 2,günü ve 3 günü sadece su iciyorsunuz . Hiç birsey yemiyorsunuz. Sadece su . 4 gün de sıvı beslenmeye devam etmelisiniz ama bu kez su değil yarım bardak elma suyuna su ilave ederek içeceksiniz. 5 gün saf elma suyu içebilirsiniz. 6 günü çorba içebilirsiniz. Yani sadece 3 gün su içmekle değil sonrasında ki 3 günde dikkat etmeniz gerekiyor . Ayrıca oruca başlamadan önce kan degerlerinize baktirin derim . Bu 3 günlük oruçta sorun yaşarsınız diye değil öncesi ve sonrasında neler olduğunu çok daha iyi görebilir anlayabilirsiniz diye önemli. Umarım yardımcı olmuşumdur. Sağlıklı günler dileklerimle 🫠
Teşekkür ederim

Merhaba hanımlar, 23 yaşında 7 aylık evli biriyim. Kilom daha önce 78lere çıkmış isveç diyeti ve sporla 58e kadar düşmüştü. 5 yıldır 60-62 kilo arasında koruyordum. Evlendim şehir değiştirdim 2 ay işsiz ve evdeydim onun rehavetiyle 69.75 çıktım bu sabah. Kendimi beğenmez oldum giydiğimi yakıştıramıyorum. Su diyeti yapacağım 1 haftalık kendime motivasyon için benimle diyet yapacak birini arıyorum lütfen destek olun 🥺
Tekrardan merhaba o gunden sonra bayramdi aile ziyaretiydi derken ne buraya bakabildim ne de diyet telegram ya da WhatsApp üzerinden grup kurup o sekilde yapsak gerçekten cok ihtiyacım var cevremdeki herkes kilo almamdan bahsediyor psikolojik olarak motive olamıyorum

Su orucu doktor kontrolünde yapılması gereken birşey değil mi? Hiçbir değer bilinmeden, vücudun buna uygunluğu kontrol edilmeden bana çok tehlikeli geliyor. Algısal olarakta olabilir. Korkuyorum sanki biraz.

Siz nasıl yapıyorsunuz? Uyguladığınız bir teknik var mı?
Hayir yok açıkçası bedenimi dinliyorum eger cok halsizlik çarpıntı vs hissedersem zaten devam etmem daha once yaptmistim 6 gün bir sorun yaşamadım simdi daha uzun yapmak istiyorum

İsveç diyeti ile de sonuç almışken neden su diyeti?
Çünkü artık vücudum aç kalmaya bağışıklık kazandı ne kadar şok diyet yaparsam yapayim inanilmaz hareket etmedikce kilo vermiyorum yani stabil bir insan bir hafta yemegi azaltir gayet kilo verir bende olmuyor

Çünkü artık vücudum aç kalmaya bağışıklık kazandı ne kadar şok diyet yaparsam yapayim inanilmaz hareket etmedikce kilo vermiyorum yani stabil bir insan bir hafta yemegi azaltir gayet kilo verir bende olmuyor
Aslında çoğu insan bunu şifa bulmak adına yapıyor. Otofaji vücudumuz için çok önemli. Kaç kilodasiniz?

X