Popüler Konu Şu An Aklından Ne Geçiyor ?

Severim yağmuru, gökyüzünü, bulutları, gök kuşağını, kuşları, papatyalı o yolu, haşmetli dağları, zihnimin dar koridorlarını, gönlümün ay aydınlık genişliğini
Eskitemediğim o arka bahçenin eşiğini
Dut yaprağını ve kuş kanadı şifasını

Bütün nimetlerine hamd ile..

Psikiyatra/psikoloğa gitmenin normalleştiği bir toplum için neler mümkün?
Hala "deli doktoru" "deli misin sen" saçmalıkları, gereksiz ön yargılar oluyor, ne zaman bitecek bunlar.
Hatta gitmesi gereken çok kişi var ama kimse kendine toz kondurmuyor ve böyle yaptıkça her şey daha da kötüye gidiyor.
Destek almak kötü bir şey değil.
Bir yandan istese bile duyulursa suçlanacağını, yargılanacağını, buradan canı yakılacağını bilenler vardır, iyi olmak isteyenlere de engel oluyorlar... Kolaylaştırmak yok zorlaştırmak var maalesef...
Tabi kaliteli destek alabilmek de kolay ulaşılabilir olsa keşke, o da ayrı bir konu...

Aklımda olan ama almayı ertelediğim kitaplar için pişmanım, birinin bir süredir baskısı yok diğerinin zaten fazla olan fiyatı daha da artmış vs. :KK43:

Gün geldi çattı, babam ALS hastalığından sonunda kurtuldu. Karmaşık duygular, nasıl olcak, neler olcak. Boşluktayım. Göz pınarları kurudu bekleyişteyiz, saat geldikçe içimdeki derman çekiliyor gibi.

Aklımdan geçenleri yazsam sayfalara sığmaz..
O kadar dolmuş ki içim..

Uzun bir aradan sonra mesajını okumak ve hayatının hala düzende olmadığını görmek üzdü.

Bu kadar vefalı olmak yoruyor bazen.. İnsanlara verdiğim değer, bazen biraz fazla mı diye sorgulamıyor değilim.
Anılar hatıralar, çok sık aklıma geliyor.. Her yeni gün yeni bir anı için zemin hazırlıyor, oysa ben sürekli geçmişteyim..
Bu durumun geçmesini istiyorum, bazen daha serkeş bazen daha sakin oluyorum... Uzak olmak iyi geldi orası kesin, biraz daha kendimi buldum.. İnsanın kendini tanıması kadar daha zor birşey yokmuş onu anladım.. Sevgi pamuk ipliğine bağlıymış onu da anladım, ve en sevdiğim klasik bir söz olmasına rağmen...
"ne ekersen onu biçersin ! "

Davalar davalar davalarr🙄
İşimi düşünmeyi bırakırsam aklıma daha büyük sorunlar gelecek

yapmadıklarım , şimdiki halim ,,, kedi katilleri gerizekalılar yine katliam yapmış büyü için

Yeni yılın 2. günü..
Dilerim mutlu bir sene geçiririz!

Salondaki gömbe dolaba girip ve tekrar çıktığımda geçmiş günlere döne bilsem. 😵‍💫

X