Popüler Konu Şu An Aklından Ne Geçiyor ?

İnsanın özgürce ağlayamadığı ev gerçekten evi midir?
Soru sorulmasın, küçümsenmesin, abartılmasın ne bilim sadece içini döküyor iyi gelir diye bakılsın mesela ama olmaz.
Duygularımı özgürce yaşayacağım bir hayat için neler mümkün?
Genel olarak özgürce ve huzurla "ben" olabileceğim bir hayat için neler mümkün?

Şu sağlık sorunum bir neticeye kavuşsun Allah'ım lütfen, bunaldım artık ve endişe ediyorum.

Kendimi dinlemem ve kendime bakmam gerektiğini sağlam şekilde öğreneceğim galiba. Umarım böyle olmaz.
Ve eğer sonuç bu olursa büyük bir öfkeyle beraber bundan sonra kimseyi kolay kolay dinlememe, umursamama hali ortaya çıkar gibi.

Son düzenleme:
Bazı konularda empati yapamayan insanlar ne kadar şanslılar. Mesela başkaları tarafından hep suçlanmadan anlayışla dinlenmişler, rahatça konuşabilmiş, paylaşım yapabilmişler ve hayatta dinlemeyen, bir şey paylaşılamayan insan olduğunu bilmiyorlar, sana inanmıyorlar. Ne güzel şans.

Bazen övülünce ne yapacağını, nasıl tepki vermek gerektiğini bilememek(bazen bizim millet çok beklentili oluyor o da etkili), buna pek alışık olmamak, utanmak, belki bazı zamanlar alttan alta hak ediyor muyum, gerçekten tanısa böyle düşünür müydü düşünceleri(bazen yakından daha az anlaşılır oluyormuşum gibi geliyor)... Gerebiliyor :KK22:
(Abartanlar, yeterli veri olmadan yapanlar oluyor o başka)

Son düzenleme:
Yarından itibaren, güzel sağlıklı günlerim olsun, dertlerimin devasını, hastalıklarımın şifasını bulayım.

aklımda ülkenin yanan yerleri var
ormanlar yanıyor canlılar yanıyor
umarım güzel günleri görebiliriz

Tembelliğe, miskinliğe bir ilaç var mıdır?
Şöyle bir kaç kapsül atıp speedy gonzalese bağlatsa

Annem.. benim arkamda ol istedim sadece. Yaninda Nefes almak istedim. Icim yaniyor seni özliyorum.
Elalem dedigin doldura bildiler mi yoklugumu?

ya gerçekten çok salaksın. bak hakikaten çok salaksın. o aylardır içinden çıkamadığın eski sevgili girdabındasın hala. kadın evlendi aylar önce. geçen gün de düğün yaptı. devlete kapağı attı işi garantiledi. eşi garantiledi. adam ağzının içine bakıyor, seviyor gözlerinden belli. hayır iyi de birine benziyor, efendi, temiz, düzgün, iyi huylu... belli yani. ben de anlarım insandan az biraz. boru değiliz biz de... neyse, kız doğu görevini tamamladı eş durumundan zaten bizim buralara tayin oldu. şimdi de kocasıyla balayında. oh! gel keyfim gel. peki sen? sende ne var? kaybolmuşluk. hapsolmuşluk. travmalar. yeni gönüllere kapalılık. saçma sapan bir boşluk. sanki ömür boyu mutsuzluk. bu karanlığının içine beni de çektin ve bizi de harcadın. saçma sapan şeyler yüzünden bizi harcadın. artık ben de yokum. o çok kafayı taktığın eski sevgilin belki şu an dünyanın en mutlu insanı. sen? karşına çıkan fırsatı sana zerre faydası olmayan, her gün seni yok eden bişey için elini tersiyle ittin. ama beni çok ararsın. herkes hayatına devam ederken sana da dank eder. belki yarın öbür gün ben de birini bulurum, kulağına gider öğrenirsin. işte o zaman anlarsın, ben ne yaptım dersin. ben neden zamanımı, gönlümü harcadım dersin. akşamları tek başına içersin. o eğlenmeye bayıldığın dostların senden bin kat daha mutlu. onlarlayken 1-2 saat iyisin sonra? yalnız kaldığında? sadece köpeğin eşlik eder sana. yalnızım diye şikayet edersin yine. seni iyileştirebilecek insanı kaçırdın ya sen, sana bravo. gurur duy artık kendinle. dünyanın en mutsuz en yorgun, en bitik insanı ödülüne layık gördüm seni. umarım günün birinde bana değer vermediğin için çok pişman olursun. zamanla anlarsın. tekrar dönmeye kalkarsan hiç kendini yorma. ben hayatıma devam ediyorum, senden önce kaldığım yerden devam ediyorum. yalnızım çünkü birine alışmam birini tanımam zor oluyor. bir süre bu enerjim olmaz. bir süre küserim aşka ama kendimle barışırım. kendimi eğlerim. sonra içimdeki yalnız kız beni dürtmeye başlar. ya bi bakınsana etrafına, belki yeni bir heyecan denk gelir der, depreşir yeniden içimde o hisler.

Para
Hesap kitap yapiyorum isimi birikime cevirmeye calisiyorum olmuyor
Surekli yenilemem gerekiyor urunleri
2 çeyrek borcum var nasil oderim :işsiz:

X