SIVI PROPOLİS KULLANANLAR VARMI?

nurbanu380

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2015
8
0
46
Merhaba kızlar sıvı propolis kullananlar varmı ben bugun aldım midemde ülser var geçireceğini söylediler daha önce kullanan varsa sonuc hakkında bilgi verebilirse sevinirim

Kullanan varsa doğrudur. Sonuçta bir tavsiye üzerine almışsınız. Ama propolis bazı ülkelerde ( yararlı bakterilere zarar verdiği) gerekçesiyle yasak diye biliyorum. Türkiye de serbest tabiki, sizde deneyimlerinizi paylaşın , inşallah iyi gelir.

sıvı olanını aldım 2 gundur kullanıyorum şimdilik pek bir değişiklik yok ama belkı ilerleyen gunlerde faydasu olur ben mide ülserim için almıstım inş iyi gelir sonucu burdan yazarım

Arkadaşlar propolis birçok derde deva bir üründür.
Bu konuda uzman sayılırım...

ama sizleri bir konuda uyarmak istiyorum su bazlı diye satılanlardan kesinlikle uzak durun bu tamamen bir kandırmacadır. yani dini hassasiyeti olan insanları kandırmaktır.

propolis ve kullanımı hakkında her türlü sorunuzu cevaplayabilirim çekinmeden sorabilirsiniz...

Sıvı propok
Merhaba kızlar sıvı propolis kullananlar varmı ben bugun aldım midemde ülser var geçireceğini söylediler daha önce kullanan varsa sonuc hakkında bilgi verebilirse sevinirim
Sivi propolis etkin bir ürün değil içindeki etki mekanizması bozuluyor. Alkolde bekletilip çözülmesi sağlanıyor bu durumda da içindeki yağlar özelliğini kaybediyor. En iyi kullanim şekli islenmemis ham propolis kullanmaktır. Günde bir findik tanesi kadar cignenirse ağızdan bagirsaga kadar bütün yolda etkili olur

Sıvı propok

Sivi propolis etkin bir ürün değil içindeki etki mekanizması bozuluyor. Alkolde bekletilip çözülmesi sağlanıyor bu durumda da içindeki yağlar özelliğini kaybediyor. En iyi kullanim şekli islenmemis ham propolis kullanmaktır. Günde bir findik tanesi kadar cignenirse ağızdan bagirsaga kadar bütün yolda etkili olur
Size katılmıyorum,

Propolis konusunda çok araştırma yaptım.
Alkol içindeki yağları bozmuyor aksine vucudun onları kullanabilmesi için ayrıştırıyor.
Alkolle yapılan işleme axtrasyon işlemi denir.
Propolis gibi bir maddeyi dediğiniz gibi kullanırsanız eğer vucudunuzdan sadece posa olarak atarsınız faydası olsa bile çok çok az olur. %96 alkolde bile 1 haftada anca çözülebilen bir madde bu . Sindirim sistemimizde en çok kalan şeyler 4 saat gibi bir sürede atılıyor yani çözülemeden atık haline geliyor.
Bu bağlamda tekrar araştımanızı tavsiye ederim.
Bu arada ham propolisin içinde istenmeyen birçok madde vardır alkol ile çözerek posasından yani faydası olmayan maddelerden de ayrıştırmış oluyoruz . vucudumuza almak istemediğimiz posalardan kurtuluyoruz.

İSterseniz sizde propolis extractını kendiniz yapabilirsiniz, forumda detaylı olarak yazdım , açtığım konulardan bakabilirsiniz.

en güvenlisi kendiniz yapmanız suistimale açık bir konudur çünkü bu konu

Size katılmıyorum,

Propolis konusunda çok araştırma yaptım.
Alkol içindeki yağları bozmuyor aksine vucudun onları kullanabilmesi için ayrıştırıyor.
Alkolle yapılan işleme axtrasyon işlemi denir.
Propolis gibi bir maddeyi dediğiniz gibi kullanırsanız eğer vucudunuzdan sadece posa olarak atarsınız faydası olsa bile çok çok az olur. %96 alkolde bile 1 haftada anca çözülebilen bir madde bu . Sindirim sistemimizde en çok kalan şeyler 4 saat gibi bir sürede atılıyor yani çözülemeden atık haline geliyor.
Bu bağlamda tekrar araştımanızı tavsiye ederim.
Bu arada ham propolisin içinde istenmeyen birçok madde vardır alkol ile çözerek posasından yani faydası olmayan maddelerden de ayrıştırmış oluyoruz . vucudumuza almak istemediğimiz posalardan kurtuluyoruz.

İSterseniz sizde propolis extractını kendiniz yapabilirsiniz, forumda detaylı olarak yazdım , açtığım konulardan bakabilirsiniz.

en güvenlisi kendiniz yapmanız suistimale açık bir konudur çünkü bu konu
Aynı şekilde bende epey arastirdim,dediğiniz gibi evde yapabilirsiniz,alkol oranini konsantrasyon oranını ayarlarsanız bir nebze olabilir. Şifalı bitkiler,aktarlar bunun satisindan para kazanan siteleri baz alırsanız dedikleniz doğru.
Sizin posa dediginiz şey balmumu propolisin yapışkan olmasini sağlayan bir arada tutan şey. Saf haldeki propolisi toz haline ancak dondurup oguterek getirebilirsiniz,sizin dediginiz yada size soylenen vucudun kullanacagi posadan ayrıştırma vs işlemlerindeki asıl amaç balmumundan kurtulmaktir. Çünkü dondurup toz haline getirilen propolis alkolde bekletilmezse oda sıcaklığında balmumu eriyecegi icin yine yapışkan formuna dönecektir.
Ayrıca satılan propolis extratlari 1:100 mü 1:1000 mı bilemezsiniz. Lütfen reklamlara kanmayin.
Dediğim gibi eşimle köye dönüş yaptık. Bizzat arici birlikleriyle irtibat halindeyiz kendimizde araştırdık. Size tavsiyem ticari olarak kazancı olmayan yerlerden araştırın.

Farkli bir örnek daha vereyim Turkiyede ki üretim veya ticari aldatmacayi daha iyi anlatmak adina,
Kuzenim Fasta yaşıyor eşi oralı Argan yağı üreten gecimini o işten sağlayan bir aile,kuzenimin dedigi abla bizim buralarda yıllık 100 ton bile üretim yapılamıyor Türkiye ye gelince sanıyorum Argan ağacı sadece Türkiye'de üretilen bir ağaç yer gök Argan yağı.
Çünkü kendisi de oradan getirip satacakti denedi olmadi orada aldığı fiyat kaliteye göre kg 100-350€ arasi gümrük vergileri vs oldukça pahalı oluyor.TURKİYEDE KG FİYSTİ 200-300 TL.
Çünkü Argan yagi tr gelince 1:1000 şeklinde seyreltiliyor
Buyurun siz kiyaslayin. Extrakt propolis de oyle, saf olarak satilsa nasıl kar yapabilirler.

Benim eşimde amatör arıcılık yapıyor , biz kendi propolis extactımızı kendimiz yapıyoruz hatta eş dosttan isteyen olursa onlara da temin ediyoruz.
Eşim ve ben çok araştırdık minnesota üniversitesinin yayınladığı bir makaleye göre ürettik bu makale diyorki etkili olabilmesi için %10 ila %30 oranında çözeltiler kullanılması gerekiyor, biz %30 luk yaptık.

ticari firmaların %30 luk çözelti yapacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Belki piyasada bulunanların en iyisi %1-2 oranında ya vardır ya yoktur. çünkü propolis ham hali ile çok pahalı bir ürün. extract yapınca büyük kısmı posa oluyor.

istiyen olursa minnesota üniversitesi çalışmasının PDF dosyasını gönderebilirim.

Benim eşimde amatör arıcılık yapıyor , biz kendi propolis extactımızı kendimiz yapıyoruz hatta eş dosttan isteyen olursa onlara da temin ediyoruz.
Eşim ve ben çok araştırdık minnesota üniversitesinin yayınladığı bir makaleye göre ürettik bu makale diyorki etkili olabilmesi için %10 ila %30 oranında çözeltiler kullanılması gerekiyor, biz %30 luk yaptık.

ticari firmaların %30 luk çözelti yapacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Belki piyasada bulunanların en iyisi %1-2 oranında ya vardır ya yoktur. çünkü propolis ham hali ile çok pahalı bir ürün. extract yapınca büyük kısmı posa oluyor.

istiyen olursa minnesota üniversitesi çalışmasının PDF dosyasını gönderebilirim.
Sevinirim gondetirgönde

propolisi bağışıklığımı kuvvetlendirmek için çocukluğumdan beri aralıklarla kullanırım ama ben tüketirken çok zorlanıyorum. epey keskin bir tadı ve kokusu var çünkü. bu yüzden bal ile karıştırıp kullanıyorum tavsiye ederim çok daha rahat oluyor.

BEEO kullanıyorum. Yalnız suda çözüneninden değil;alkolde çözüneninden alıyorum. Sıcak çayın içine yazıldığı kadar damlatıp içiyorum.Başka takviyeler de kullanıyorum ama bağışıklık sistemi güçlendirmesi için en idealinin bu olduğunu gördüm. Kötü bir kokusu var ama işe yarıyorsa katlanılır. Ancak her gün kullanmıyorum. 1 hafta kullanıp ara veriyorum sonra tekrar.

Ben kullanıyorum.Balın içine karıştırarak veya bir tatlı kaşığı suyun içine damlatıp seyrelterek.Bir şikayetim olmadı.

propolisi bağışıklığımı kuvvetlendirmek için kullanıyorum ama ben yerlen çok zorlanıyorum. Acı tadı en iyisi bal ile karıştırıp kullanmak

BEEO kullanıyorum. Yalnız suda çözüneninden değil;alkolde çözüneninden alıyorum. Sıcak çayın içine yazıldığı kadar damlatıp içiyorum.Başka takviyeler de kullanıyorum ama bağışıklık sistemi güçlendirmesi için en idealinin bu olduğunu gördüm. Kötü bir kokusu var ama işe yarıyorsa katlanılır. Ancak her gün kullanmıyorum. 1 hafta kullanıp ara veriyorum sonra tekrar.
ben de talya bitkiselin vitamini diye bi ürünü var onu çocuğumda kullanıyorum, kocamda işe gittiği için ona da ballı karışımı var onu yediriyorum. propolisin kötü kokusu var ama böyle balla karışımı olan ürünlerle rahat tüketilebiliyo

bu konuda en iyisi beeo propolis.
ben düzenli aç karnına içerim, bağışıklığım için. ama net şu işe yaradı diyemiyorum. Ama içmek lazım.

propolisi bağışıklığımı kuvvetlendirmek için kullanıyorum ama ben yerlen çok zorlanıyorum. Acı tadı en iyisi bal ile karıştırıp kullanmak
Ham propolis vücudun sindirebileceği bir şey değil alkolde çözünmüş damlaları kullanmak gerekiyor

X