Seven insan sevdiğini küçümser mi ?

Hayır benim annem onun için seni aptal gibi gordugune eminim parmağında oyuncak ediyor demişti
Hmm ee biraz anneniz haklı değil mi? Adam sizi bu kadar aşağılarken siz ne yapıyorsunuz? Neden sesinizi çıkarmıyorsunuz, neden hala bu adama katlanıyorsunuz? Adam muhtemelen "kıza bak o kadar laf ediyorum hala benimle birlikte" diye düşünüyordur. Etrafta da gerine gerine marifet gibi anlatıp ahkam kesiyordur.
Bir adam bana bu lafları söyleyemez mesela, yediririm o lafları adama tekmeyi de basarım. Bir gün bile katlanmam. Kendinize ilk başta siz değer verip güveneceksiniz, bir duruş sergileyeceksiniz ki karşıdaki insanda haddini bilsin. Neden izin veriyorsunuz bu lafları söylemesine?

Seven insan sevdiği kadının hayallerini yada kendisini işsiz oluşunu küçümser mi ? Üstelik evlilik düşündüğü bir kadına akılsız muamelesi yapabilir mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Uyarıda bulunmana rağmen yine aynı şekilde davranan hep negatif konuşan biri için? Özellikle ayrılık anı yine aynı şekilde konuşması küçümser gibi sen mi kariyer yapacaksın ne kariyeri senin mezun olduğun okul bile fasa fiso ve daha önce üniversite sınavına tekrar gireceğim okuyacağım deyince sen yüksek puanlı bölüm istiyorsun o kadar puan alabilecek misin ki ben kendim alamazdim kendime güvenmiyorum demişti. Alırsan okuturum seni tabiki nerede istersen vs ama hiç sanmıyorum, şimdi size sorarım böyle bir adamdan eş olur muydu ? İltifat etmesini bile pek bilmezdi etse ancak güzelliğime ederdi güzel olmam dışında sanırım onun için pek bir özelliğim yoktu. Annem seni aptal gibi görüyor demişti belki de öyleydi. Ama bu adam neden küçük gördüğü akılsız gördüğü bir kadınla ısrarla evlilik istedi ki anlamadım buarada önce intihar tehdidi etti daha sonra da gerekirse başkasiyla evlenirim sevmeden de evlenilir zamanla seversin beni seven bir kadını bende zamanla sevebilirim dedi.
Sizi sevip sevmemeyi geçin, size saygı duymuyor farkında mısınız? Saygı olmayan bir ilişkide evlilik ne kadar yürür? Sizi desteklemesi lazımken toksiklik yapıp modunuzu aşağı çekiyor.
Doğru ilişki değerlerinize, sınırlarınıza, isteklerinize saygı duymak, desteklemektir. Siz bu ilişkide bunları görebiliyor musunuz? Bunları düşünün.

Aaaa
Zararin neresinden donersen kardir. Bak nasil cirkefe baglamis. Haltlari yerken cok rahatti beyefendi. Hic uzulmeyin bence hafiflemissinizdir hatta
Kuş gibi hafifim desem perişan olurum sanıyordum ayrilamiyordum onu yalanla yanımda tutmaya çalışarak bazen o da bana her gün stres yaşatarak buna rağmen ayrılmayı ilk kez cesaret edebildim belki de

Hmm ee biraz anneniz haklı değil mi? Adam sizi bu kadar aşağılarken siz ne yapıyorsunuz? Neden sesinizi çıkarmıyorsunuz, neden hala bu adama katlanıyorsunuz? Adam muhtemelen "kıza bak o kadar laf ediyorum hala benimle birlikte" diye düşünüyordur. Etrafta da gerine gerine marifet gibi anlatıp ahkam kesiyordur.
Bir adam bana bu lafları söyleyemez mesela, yediririm o lafları adama tekmeyi de basarım. Bir gün bile katlanmam. Kendinize ilk başta siz değer verip güveneceksiniz, bir duruş sergileyeceksiniz ki karşıdaki insanda haddini bilsin. Neden izin veriyorsunuz bu lafları söylemesine?
Annemin bu laflardan haberi yok zaten ona rağmen yorum yaptı

Kimseyi küçümsemek haddim değil bu haddi kendimde görmüyorum kırıcı olmak kötülük yapmakla eşdeğer ben Allah'ın bana söylediği gibi yaşamaya çalışıyorum ve kimse beni kötü yâd etsin istemiyorum ergenken bu hataya düşmüştüm sonuç çok pis bir düşmanlık oldu hayatıma mal olmak üzereydi. Buarada kendisi özel sektörde işçi sormuşsunuz
Valla ben sizin kadar iyi kalamıyorum artık bu dünyada. İnsanlar iyilikten anlamıyor, ben iyilerin kazandığına da hala şahit olmadım. Herkese anladığı dilden konuşuyorum, bana nasıl gelirlerse bende öyle gidiyorum. Hak edene hak ettiği gibi muamele. Ne diye kendimi iyilik bende kalsın diye geri çekeceğim de onların totosunu arşa kaldıracağım. Neden kendilerini bi halt zannetmelerine müsade edeceğim. Bazı insanlara gerçekler söylenilmeli ki ne yaptığının farkına varsın, yanlışını görsün. Bunu yumuşak şekilde söylediğinde anlamıyorsa anladığı dilden anlatmak lazım.
Kaldı ki bu küçümsemek değil bu. Seni yanıma yakıştırmıyorumun anlamını sadece güzellik olarak da algılamayın "senin gibi öküz, ne dediğini bilmeyen, karşındaki insanı incitip incitmediğini umursamayan, kırıcı biri benim yanıma yakışmaz" anlamı da taşıyor.

Bu adamla evlenmek gibi bir hata yaparsan ömür boyu değersizlestirileceksin, ve ileride cocuklarin da sana saygı duymayacak evde sürekli ezilen bir anneye hiç bir cocuk saygı göstermez mutlu ve huzurlu bir ömür ömür istiyorsan buasalaktan kurtul kardeşim , iyi yönlerini bulmaya çalışma

Seven insan sevdiğini küçümsemez ama bağzı insanlar ne desek yanlış anlayabiliyor,onu eziyoruz sanıyor

Oyle olduğunuz icin degil aslinda
Alt metin başkadır;
Kadin, oğlu gibi bir hödükle birlikte olduğunuza hayret ettigi için demiştir de, adam size o kismi söylememiştir
Hayır yanlış anladınız benim annem bana söyledi seni parmağında oynatıyor vs diye

Bu adamla evlenmek gibi bir hata yaparsan ömür boyu değersizlestirileceksin, ve ileride cocuklarin da sana saygı duymayacak evde sürekli ezilen bir anneye hiç bir cocuk saygı göstermez mutlu ve huzurlu bir ömür ömür istiyorsan buasalaktan kurtul kardeşim , iyi yönlerini bulmaya çalışma
Sevgi mi kaldı ki evleneyim

Daha öncede konu açmıştınız. insanlar o kadar uyarıda bulundu ayrılmanız için ama siz hala devam ediyorsunuz.

Daha öncede konu açmıştınız. insanlar o kadar uyarıda bulundu ayrılmanız için ama siz hala devam ediyorsunuz.
Ayrıldım zaten yinede sordum ve içim tamamen huzura kavuşsun diye çünkü Allah sana hakettiğini yaşatsın dedi üç senesini çaldım oyaladim

Seviyor olabilir ama adam ruh hastası. Sizin özgüveninizi bitirmeye çalışıyor belki de sevdiğinden yapıyor kim bilir. Siz nasıl bir sevgi istiyorsunuz önemli olan bu. Normalde bu tip manüpilatif adamlardan kurtulmak kolay olmuyor. Zekanızla farkına varmışsınız durumun abukluğunun. O yüzden kendinizi hiç de küçümsemeyin. Çok geçmiş olsun.

Ayrıldım zaten yinede sordum ve içim tamamen huzura kavuşsun diye çünkü Allah sana hakettiğini yaşatsın dedi üç senesini çaldım oyaladim

Ne boş bir adammış öyle. Ayrılmakla iyi etmisiniz. Zaten kaç yaşına gelmişti daha bir baltaya olmamış. Asla bir kayıp değil o

X