Seven insan sevdiğini küçümser mi ?

quenn02

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
301
-27
27
Seven insan sevdiği kadının hayallerini yada kendisini işsiz oluşunu küçümser mi ? Üstelik evlilik düşündüğü bir kadına akılsız muamelesi yapabilir mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Uyarıda bulunmana rağmen yine aynı şekilde davranan hep negatif konuşan biri için? Özellikle ayrılık anı yine aynı şekilde konuşması küçümser gibi sen mi kariyer yapacaksın ne kariyeri senin mezun olduğun okul bile fasa fiso ve daha önce üniversite sınavına tekrar gireceğim okuyacağım deyince sen yüksek puanlı bölüm istiyorsun o kadar puan alabilecek misin ki ben kendim alamazdim kendime güvenmiyorum demişti. Alırsan okuturum seni tabiki nerede istersen vs ama hiç sanmıyorum, şimdi size sorarım böyle bir adamdan eş olur muydu ? İltifat etmesini bile pek bilmezdi etse ancak güzelliğime ederdi güzel olmam dışında sanırım onun için pek bir özelliğim yoktu. Annem( benim annem) seni aptal gibi görüyor evlenirsen kumanda edecek demişti belki de öyleydi. Ama bu adam neden küçük gördüğü akılsız gördüğü bir kadınla ısrarla evlilik istedi ki anlamadım buarada önce intihar tehdidi etti daha sonra da gerekirse başkasiyla evlenirim sevmeden de evlenilir zamanla seversin beni seven bir kadını bende zamanla sevebilirim dedi. Güya bütün bu umut kırıcı sözleri benim hâlen onunla evlenmedigim annemi bırakıp ona gitmeyi cesaret edemediğim için söylüyormuş küfür bile etmişti sinirlenince ederdi zaten sevgini s* vs. Sebebi beni çok zorluyorsun oluyordu senin yüzünden oluyordu. En son bana annesine itaat eden pisirik bir kediden başka birşey değilsin demişti buna rağmen hep gelirsen seni çok seveceğim daima gözünün içine aşkla bakacağim diyordu.

Son düzenleme:
Seven insan sevdiği kadının hayallerini yada kendisini işsiz oluşunu küçümser mi ? Üstelik evlilik düşündüğü bir kadına akılsız muamelesi yapabilir mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Uyarıda bulunmana rağmen yine aynı şekilde davranan hep negatif konuşan biri için? Özellikle ayrılık anı yine aynı şekilde konuşması küçümser gibi sen mi kariyer yapacaksın ne kariyeri senin mezun olduğun okul bile fasa fiso ve daha önce üniversite sınavına tekrar gireceğim okuyacağım deyince sen yüksek puanlı bölüm istiyorsun o kadar puan alabilecek misin ki ben kendim alamazdim kendime güvenmiyorum demişti. Alırsan okuturum seni tabiki nerede istersen vs ama hiç sanmıyorum, şimdi size sorarım böyle bir adamdan eş olur muydu ? İltifat etmesini bile pek bilmezdi etse ancak güzelliğime ederdi güzel olmam dışında sanırım onun için pek bir özelliğim yoktu. Annem seni aptal gibi görüyor demişti belki de öyleydi. Ama bu adam neden küçük gördüğü akılsız gördüğü bir kadınla ısrarla evlilik istedi ki anlamadım buarada önce intihar tehdidi etti daha sonra da gerekirse başkasiyla evlenirim sevmeden de evlenilir zamanla seversin beni seven bir kadını bende zamanla sevebilirim dedi.
Daha önce de bana vasıfsız demişti

Cevabı biliyorsunuz,bunun aşk olmadığını,seven insanın böyle davranmayacağını.Onemli olan böyle bir davranışı kendine yakistirirmisin?
Aşk diye diye karakterine, benliğine edilen hakaretleri Yarabbi Şükür diye kabullenir misin?
Ay hayir. Sakin yapmasin oyle bi seu hele ki sirf evlenmek icin elin denyosuna evet denmez. Iliskiler bize pozitif degerler katmali enerjimizi emmek yerine

Ay hayir. Sakin yapmasin oyle bi seu hele ki sirf evlenmek icin elin denyosuna evet denmez. Iliskiler bize pozitif degerler katmali enerjimizi emmek yerine
Bence de öyle yapmasın ana burda okuyoruz o kadar kötü olay içinde bir iyi davranışa tutunup evleniyorlar sonu yine hüsran.Bike bile bu yola girenlere artık acimiyorum.

Seven insan sevdiği kadının hayallerini yada kendisini işsiz oluşunu küçümser mi ? Üstelik evlilik düşündüğü bir kadına akılsız muamelesi yapabilir mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Uyarıda bulunmana rağmen yine aynı şekilde davranan hep negatif konuşan biri için? Özellikle ayrılık anı yine aynı şekilde konuşması küçümser gibi sen mi kariyer yapacaksın ne kariyeri senin mezun olduğun okul bile fasa fiso ve daha önce üniversite sınavına tekrar gireceğim okuyacağım deyince sen yüksek puanlı bölüm istiyorsun o kadar puan alabilecek misin ki ben kendim alamazdim kendime güvenmiyorum demişti. Alırsan okuturum seni tabiki nerede istersen vs ama hiç sanmıyorum, şimdi size sorarım böyle bir adamdan eş olur muydu ? İltifat etmesini bile pek bilmezdi etse ancak güzelliğime ederdi güzel olmam dışında sanırım onun için pek bir özelliğim yoktu. Annem seni aptal gibi görüyor demişti belki de öyleydi. Ama bu adam neden küçük gördüğü akılsız gördüğü bir kadınla ısrarla evlilik istedi ki anlamadım buarada önce intihar tehdidi etti daha sonra da gerekirse başkasiyla evlenirim sevmeden de evlenilir zamanla seversin beni seven bir kadını bende zamanla sevebilirim dedi.
Hayır.
Seven adam kadının gözünün içine bakıyor, el üstünde tutuyor, kendini mutlu hissetsin diye elli takla atıyor inanın bana. Nerde kaldı küçümsemek, akılsız aptal beceriksiz gibi hakaretler etmek...

Bu tip adamlar evliliği sadece kıçını toplayan biri olsun diye istiyor. Düzeni olsun, yemeği çamaşırı bilmemnesi halledilsin, bi nevi hizmetçi alıyor gibi düşünüyorlar. Sevdiklerinden değil.

Hayır.
Seven adam kadının gözünün içine bakıyor, el üstünde tutuyor, kendini mutlu hissetsin diye elli takla atıyor inanın bana. Nerde kaldı küçümsemek, akılsız aptal beceriksiz gibi hakaretler etmek...

Bu tip adamlar evliliği sadece kıçını toplayan biri olsun diye istiyor. Düzeni olsun, yemeği çamaşırı bilmemnesi halledilsin, bi nevi hizmetçi alıyor gibi düşünüyorlar. Sevdiklerinden değil.
Akılsız demedi hiçbir zaman ancak söylediklerinden bunu anladım abartmiyorsam

Annem seni aptal gibi görüyor demişti belki de öyleydi.
Annesine sizi nasıl anlattıysa artık.. Kaç kurtar kendini. Bu adam en güzel zamanlarınızda daha sevgililik döneminde böyleyse evlenince düşünemiyorum bile. Aşık falan değil, sizi sevmiyor. Sizin dışınızda onun bu burnu büyüklüğüne katlanacak birini bulamamıştır.
Kendisi ne okumuş, ne iş yapıyor çok merak ettim. Ve şuna emin olun kendisini başka konularda sizden daha aşağıda görüyor bu yüzden de sizi manipüle ediyor, aşağılıyor. Bana mecbursun çünkü sen bu hayatta başarısızsın düşüncesini size empoze etmeye çalışıyor ki kendisinin ezikliği ortaya çıkmasın.
Tekmeyi bas ama lütfen onun sana davrandığı gibi davranarak. "Beni hak etmediğini düşünüyorum, yanıma yakışmıyorsun bi bana bak bi kendine bak." gibi.. Anlasın nasıl öküzlük yaptığını.

Ay alacaksın bu adamı, koyacaksın çöp poşetine, bağlayacaksın ağzını, tutacaksın ucundan sallayıp sallayıp atacaksın çöpe

Başlığa istinaden seven adam sevdiğini küçümsemez, adam olan kimseyi küçümsemez

Annesine sizi nasıl anlattıysa artık.. Kaç kurtar kendini. Bu adam en güzel zamanlarınızda daha sevgililik döneminde böyleyse evlenince düşünemiyorum bile. Aşık falan değil, sizi sevmiyor. Sizin dışınızda onun bu burnu büyüklüğüne katlanacak birini bulamamıştır.
Kendisi ne okumuş, ne iş yapıyor çok merak ettim. Ve şuna emin olun kendisini başka konularda sizden daha aşağıda görüyor bu yüzden de sizi manipüle ediyor, aşağılıyor. Bana mecbursun çünkü sen bu hayatta başarısızsın düşüncesini size empoze etmeye çalışıyor ki kendisinin ezikliği ortaya çıkmasın.
Tekmeyi bas ama lütfen onun sana davrandığı gibi davranarak. "Beni hak etmediğini düşünüyorum, yanıma yakışmıyorsun bi bana bak bi kendine bak." gibi.. Anlasın nasıl öküzlük yaptığını.
Hayır benim annem onun için seni aptal gibi gordugune eminim parmağında oyuncak ediyor demişti

Hayır benim annem onun için seni aptal gibi gordugune eminim parmağında oyuncak ediyor demişti
Kimseyi küçümsemek haddim değil bu haddi kendimde görmüyorum kırıcı olmak kötülük yapmakla eşdeğer ben Allah'ın bana söylediği gibi yaşamaya çalışıyorum ve kimse beni kötü yâd etsin istemiyorum ergenken bu hataya düşmüştüm sonuç çok pis bir düşmanlık oldu hayatıma mal olmak üzereydi. Buarada kendisi özel sektörde işçi sormuşsunuz

X