Popüler Konu Sevdiğim sözler

5A147A03-DC47-4121-8698-504BF6C68149.jpeg

Tedariksiz abdest bozmaya oturan, domalı domalı taş arar.

Bir işe girişmeden önce gerekli önlemleri almayan ihtiyaçlarını hazır etmeyen kişi, işe başladıktan sonra çok zorluk ve sıkıntı çeker demektir. Bu kadar az beğeni olunca millet kötü bir şey anladı zaar ama öğrenin bu atasözünü.

Kuş uçmaz , kervan geçmez bir yerdesin .
Su olsan kimse içmez ,
Yol olsan kimse geçmez ,
Elin adamı ne anlar senden ?

Bana harflerden ve kelimelerden arınarak gel!
Kalıplardan kurtul kalbinle gel!
Ka'linden sıyrıl halinle gel!
İster bu aşk'ın 'Sen' hali ister 'Ben' hali olsun,
geldiğin zaman; ne 'Sen' ne de 'Ben' olmayacağız burada, o halde sadece gel!
İster 'SEN'inle gel!
İster 'SEN'siz, yeter ki gel!
Hz. Mevlâna

"Bazen kendine gelmen için, başkalarından gitmen gerekir."

Gidebilmeyi diliyorum..

Her yara kitap ayracı gibi durur hayatımızda,
‘Nerde kalmıştık’ deriz, devam ederiz…

Lord Henry başını salladı. "Bilmek her şeyin sonu olur. Çekici olan bilememektir. Sis her şeye harika bir güzellik katar."
"Ya da insana yolunu şaşırtır."
"Bütün yolların sonu aynı noktaya çıkar, biricik Gladys."
"Ya o nedir?"
"Hayal kırıklığı."

Saksıda büyüttüğün çiçeğin olmak isterdim.​

Hani o her gece derdini anlattığın…​

Yahut başucundan ayıramadığın ve okumaya doyamadığın kitabın olmak isterdim.​

Dinleyip dinleyip başa aldığın müzik listendeki en sevdiğin şarkı olmak. Yağmurdan sonra çıkan gökkuşağını gördüğünde yüzünde oluşan tebessüm olmak.​

Hani kimsenin kimseyi anlamadığı zamanlar olur ya Öyle zamanlarda kaçtığın sığınağın olmak isterdim. Belki ağlayan bir çocuğu gördüğünde sızlayan vicdanın olmak.​

Belki de bir kedi ya da bir köpeğin başını okşadığındaki merhametin olmak.​

Sevgiden bahsedildiğinde ya da konu güzel şeylere geldiğinde aklına ilk gelen kişi olmak isterdim.​

Özlediğin olmak isterdim.​

Düşündüğün kişi olmak, Sevdiğin kişi olmak isterdim.​

Ama, ama her şeyden önce sen olmak isterdim..​

“Sevdiklerinizi, yüreklerinden sımsıkı tutun.

Yarın, geç olmakla meşhurdur.”

Sen seni sakın kaybetme;

Kimseye olmasın bir sitemin ama hiçbir zaman eyvallahında olmasın haksızlığa uğradığında. Kalbin gereksiz kırıldığında bile her zaman affetmeyi seç sen. Bazen bile bile samimiyetsiz özürlere inan, samimiyetsiz yüzlere bak ki günün birinde asla onlardan birine benzeme. Aynaya baktığında kendi yüzünü tanıyamayanlardan veya kendi yüzüne bakmaktan korkanlardan sakın olma. Seni bir kere hayal kırıklığına uğratanlara inan dediysem de İnan ama bir daha asla güvenme sakın. Bir insana bir kere güvenebilirsin ne de olsa güven tek kullanımlıktır unutma. Vazo bir kere kırılır, kırık parçaları tekrar yapıştırsan bile o vazo bir daha eski vazo olmaz, olamaz. Her ne kadar insan olsak da yapılan kötülükleri de iyilikleri de unutmuyoruz hiçbirimiz.

İyi günlerde herkes birbirinin yanında kahkahalar, şamatalar gırla havada uçuşur oysa kötü gününde nedense bir Allah’ın kulu bulunmuyor etrafta. Dost deyip canım dediklerin bile şaşırtabilir bir gün seni. Sen gene de fazla şaşırma olup bitenlere. Her şeye alışmalısın hoş alışmak istemesen bile zamanla hayat alıştırır senide her şeye. Ama bil ki alışmalı insan pek çok şeye. Ne kadar çabuk alışırsan değiştiremeyeceğin şeylere ileride o kadar rahat edersin.

Kimi insanlar etrafımda insan olsun da ne olursa olsun der korkar yalnız kalmaktan ama bilmez ki kimse yalnızlığından kaçamaz. Kuru kalabalıklarda, samimiyetsiz yüzlere bakarak sahte kahkahalar eşliğinde kaybolmaktan iyidir bazen yalnızlık. Samimiyet demişken bak işte altı çizilmesi gereken bir kelime o. Öyle baktığın her yüzde samimiyet arama kolay kolay bulamazsın. Sonra gittiğin her yerde de samimiyetle karşılanmayı bekleme ama gülen yüzlerde pek fazla aldanma. Bir madalyonun bile göremediğim bir yüzü daha var bunu da asla aklından çıkarma ama dediğim gibi aynaya baktığında, baktığın yüzün kime ait olduğunu daima bilerek, görerek yaşa. Unutma kendine karşı samimi olamayan bir insandan kimseye fayda gelmez.

Her şeyini kaybedebilirsin belki bu hayatta ama sen sen ol samimiyetini yada başka bir tabirle sen seni sakın kaybetme.

"Gençlik gelip geçti…
Bir günlük süstü; nefsim doymamaktan dünyaya küstü.
Eser darmadağın emek yüzüstü; toplayın eşyamı, işim acele!"

N.F.K

“Sana bir daha ayrılmamak üzere kavuşma ümidimi,
yegane kıymetli şeyim olarak kalbimin en gizli yerinde saklamaktayım..”

"Ben öyle bilirim ki; yaşamak, berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmaktır."

"Yolu rastgele yürürsen ömür olur, denginle yürürsen şiir olur..."

"Sen geldin; güvertelere
Umut yükleyip boşaltan gemilerin
Hindistan cevizi kırdığı kırdığı limanlarda
Ermiş kaptanlara muhabbet duyan
Meczup tayfalar geldi
İçim içime sığmıyor