Refakatçi olarak annemi eş mi

Annemin kuzenleri ve kardesimin esi dogumlarinda annemi refakatci tercih ettiler. Ben ise esimi. Cocuk ikimizin. Ben esimle paylasmak istedim bebeklerimizin ilk saatlerini.
Siz doğum yaptınızmı esiniz basınızda kaldıysa bebeğin altını nasıl ddğiştirdi sonuçta yeni doğan bebek ya inssn dokunmaya bile korkar erkek olarak

Siz doğum yaptınızmı esiniz basınızda kaldıysa bebeğin altını nasıl ddğiştirdi sonuçta yeni doğan bebek ya inssn dokunmaya bile korkar erkek olarak
Hic sorun olmuyor boyle seyler. Ilkinde ozel hastanedeydik, hastanedekiler yardim etti sanirim tam hatirlamiyorum ama ben ilk bir hafta 10 gun alt degistirmemistim. Ikincide hic kimse yoktu ve babasiyla ben degistirdik altini ustunu. Oyle cok korkacak bir durum yok.

Beni yanlıs anlamayın bilmediğim için soruyorum normal doğumda yapsam eşim özel bölgemi görcekmi krem falan sürüyor yazmıs bazıları da görmesini istemezdim birde bende aslında eşimin kalmasını istigorfum açıkcası
Ben vajinal doğum yaptım, eşim bi bacağımı tutuyordu ben iterken ama hiçbişey görmedi. Bende de dikiş vardı ama yukardaki arkadaşta başka sorunlar olmuş herhalde, benim dikişler pek bakım gerektirmemişti öyle temiz tutmuştum kuru tutmuştum o kadar. Ve elbette eşim kaldı yanımda, çocuğa hep ikimiz baktık.

Anneme güvenim sonsuz elinden hersey gelir esimin eli bebek bakmaya alışsın diye kalmasını istemiştim ama annem doğumdan sonra zaten bol bol bakar dedi
Çok haklı evde de alıştırırsınız ama doğum yapınca anlayacaksınız ki orası hiç alıştırma yeri değil bilen biriyle olup biraz olsun konfor elde edersiniz. İlk çocuksa inanın değil alt değiştirme tutamıyordu bile eşim korkudan ilk hafta. Alışma zamanla oluyor evde bile (2.5 aylık anneden samimi bi tavsiye :))

Beni yanlıs anlamayın bilmediğim için soruyorum normal doğumda yapsam eşim özel bölgemi görcekmi krem falan sürüyor yazmıs bazıları da görmesini istemezdim birde bende aslında eşimin kalmasını istigorfum açıkcası
benim kesim oldu, tabii mecburen dikişte oldu, krem vermişti doktor. ben annem yerine eşimi tercih ederdim.
çocuğu yaparken eşiniz görmüştür zaten, neden çekineceksiniz ki eşinizden?

Ben sezeryan oldum ona rağmen kendim değiştirdim zaten ilk zamanlar hemşireler değiştiriyor

Bebeğin altını siz değiştiriceksiniz sezeryanda olsa normal doğumda olsa :) siz yapamazsanız yanınızdakinden yardım istersiniz ama direk yapamicam negatifliği ile doğuma gitmeyin. Bence eşiniz kalmalı ilk temaslar çok önemli anneniz evinizi hazırlayabilir yatağınız yemeğiniz vs. Eşim yapamaz demeyin hepsi gayette öğreniyor hemşirelerde emzirme için sürekli temasta olacak zaten sizinle. Lohusalıkta sakinlik ve dinlenme çok önemli anneler bi süre sonra evlerine geçince dımdızlak kalmamak adına eşler her şeyi öğrenmeli

Bu hastaneler devletse zaten eşinizi refakatçi olarak almazlar.
Annenizin, eşinizin nasıl insanlar olduğuna göre değişir. Ben her daim eşimi isterim, siz daha iyi bilirsiniz aslında.

X