Refakatçi olarak annemi eş mi

neslihanssz

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
125
30
21
Merhaba kızlar 30 haftalık hamileyim.
Doğumum Bahçelievler A hastanesinde yada bağcılar şafak hastanesinde olacak refakatçi olarak kaç kişi kabul ediyorlar bilginiz varmı birde refakatçi olarak eş mi kalması daha iyi olur annemi ben eşimide istiyordum ama alt değiştirme olaylarını yapabilir mi bilmiyorum

Doğumum Bahçelievler A hastanesinde yada bağcılar şafak hastanesinde olacak refakatçi olarak kaç kişi kabul ediyorlar bilginiz varmı birde refakatçi olarak eş mi kalması daha iyi olur annemi ben eşimide istiyordum ama alt değiştirme olaylarını yapabilir mi bilmiyorum
bebeğiniz sağlıkla gelsin dünyaya 🙏

ben pandemi döneminde doğum yaptım, o zaman tek refakatçi alınıyordu hastaneye, eşimle beraber doğurdum zaten, sonra da beraberdik gecesinde gündüzünde.. ama ne olursa olsun ben o ilk geceyi çekirdek ailemiz olarak eşim çocuğumla beraber başbaşa geçirmek isterdim.. zaten hemşireler yardımcı oluyorlar, öğretiyorlar. eşinizin de bir an önce bu işlere alışması gerek..

1 kişi canım. Özel hastanede kaldım gene 1 kişiye müsade ettiler… sen hangisine daha çok güveniyorsun ? Benim annem de eşim de bakabilecek gibi değildi. Şahsen güvenemedim. Yengem kaldı yanımda…

Bu arada sen yanına rezene çayı al. Kuru kayısıyı 5 dk suda kaynat. Blenderla çek. Sıcak sıcak kavanozla ve yanına al. Gazda ben çok faydasını gördüm

Bence es daha mantıklı
Benim annemin de dogumlarinda kocasi durmuş yaninda, ablamın da kocası durdu. Ben olsam ben de kocamı isterdim heralde 😅

kanama falan oluyor ağrı sızı oluyor, dikiş oluyor, kendi kendine halledemiyor bazen insan tuvalet vs işlerini.. açıkçası ben annemden ya da başkasından çok utanırdım, ama eşimle çok rahat ettim.. normal doğum yaptım ben ama dikişim vardı, bide üstüne hemoroid olmuştum, eşim krem falan işlerini hep yapmıştı, başkasına o kadar açılamazdım.

bebeğiniz sağlıkla gelsin dünyaya 🙏

ben pandemi döneminde doğum yaptım, o zaman tek refakatçi alınıyordu hastaneye, eşimle beraber doğurdum zaten, sonra da beraberdik gecesinde gündüzünde.. ama ne olursa olsun ben o ilk geceyi çekirdek ailemiz olarak eşim çocuğumla beraber başbaşa geçirmek isterdim.. zaten hemşireler yardımcı oluyorlar, öğretiyorlar. eşinizin de bir an önce bu işlere alışması gerek..
Beni yanlıs anlamayın bilmediğim için soruyorum normal doğumda yapsam eşim özel bölgemi görcekmi krem falan sürüyor yazmıs bazıları da görmesini istemezdim birde bende aslında eşimin kalmasını istigorfum açıkcası

Anneniz çekip çeviren allek biriyse neden olmasın bence eşten daha rahat olur, kolaylık olur. Ama benim böyle bir annem olmadığı için eşim kalacak muhtemelen

Benim eşim de annem de kaldılar yanımda

Beni yanlıs anlamayın bilmediğim için soruyorum normal doğumda yapsam eşim özel bölgemi görcekmi krem falan sürüyor yazmıs bazıları da görmesini istemezdim birde bende aslında eşimin kalmasını istigorfum açıkcası
Hayır odadan çıkmalarını rica ediyor hemşire :)
Krem vs sürmediler 21 gün önce normal doğum yaptım. Kanamayı kontrol ediyorlar. Bez takılı oluyor zaten. İstedikçe bezi kalktığında değiştirirsin hemşireler veriyor. Benim doktorum krem batikon hiç bir şey sürme sadece temiz tut dedi.
Serum takacaklar bir ağrı kesici bir de antibiyotik yapıyorlar. Sonrasında hafif ağrım vardı bir ağrı kesici daha yaptılar. Daha da başka bir şey yapılmadı

1 kişi kabul ediliyor ve erkek alınmıyor keşke eşimiz kalsa bize en iyi destek onlar olur

Annemin kuzenleri ve kardesimin esi dogumlarinda annemi refakatci tercih ettiler. Ben ise esimi. Cocuk ikimizin. Ben esimle paylasmak istedim bebeklerimizin ilk saatlerini.

Valla benim 3 kişi refakatçi kalmıştı😀 suit odaydi. Odanın birinde iki çekyat gibi şey vardı orda eşimle babam kaldi. Bebekle benim yanımda da annem kaldi ama şuan abartmışız gibi geliyor ilk torun ilk heyecan kimse evine gitmedi

Hayır odadan çıkmalarını rica ediyor hemşire :)
Krem vs sürmediler 21 gün önce normal doğum yaptım. Kanamayı kontrol ediyorlar. Bez takılı oluyor zaten. İstedikçe bezi kalktığında değiştirirsin hemşireler veriyor. Benim doktorum krem batikon hiç bir şey sürme sadece temiz tut dedi.
Serum takacaklar bir ağrı kesici bir de antibiyotik yapıyorlar. Sonrasında hafif ağrım vardı bir ağrı kesici daha yaptılar. Daha da başka bir şey yapılmadı
Antıbıyotıgi neden yapıyorlar
Emzıren anneler antibiyotik kullanamazken.

Ay cok merak ettim

Antıbıyotıgi neden yapıyorlar
Emzıren anneler antibiyotik kullanamazken.

Ay cok merak ettim
Doğum sonrası enfeksiyon kapmaman için, bende epizyotomi de yapıldı yırtık olmasın diye dikiş, 10 gün de 400 mg antibiyotik içtim ama bildiğim bir antibiyotik değildi. Kadın doğum doktorum yazdı. Kanla ilgili ilaç verdi 3 ay kullanacağım.

X