Balayında dayak yedim

Canım sana yazabilmek için giriş yaptım. Şu an bir arkadaşım 10 senelik evliliğini "şiddet uygulayan eşim belki Birgun düzelir" diye diye surdurdu fakat boşanıyor. adam her seferinde soz verdi degiscem diye. İnan kı şiddete meyilli erkek asla değişmiyor. Beni sarhoş da etsen sövsen de ben asla şiddet uygulamam cunku bu o kişinin içinde var . Bu içten gelen bir şey. Şimdi affedersin yarın çocuğun olur ve inankı keşke eskiden o ilk gün boşansaydim dersin. Yaş ilerledikçe hayat kurmak, yeni bir sevgili bulmak da zorlaşıyor. Şu an hayatına bekar olarak yeniden başlama şansın var, ailen de kabul etmiş seni. 5 sene sonra bunları tekrar yaşayıp ailene dönünce ailen de "kendin tercih ettin" moduna girebilir. Bak şöyle düşün sevgiliyken ilk o fark edisinde ayrılsaydin, bu yollara girmeyecektin. Ve şöyle düşün 10 yıl sonraki cocuklu halini. O zaman da geçen zamana üzüleceksin. Bu yanlış elbet Birgül patlak verir.
Evet söylediklerinizin hepsinde haklısınız ben de bu yüzden ayrılmak istedim geri dönmek gibi bir düşüncem yok. Sadece yas süreci beni zorluyor

Evet öfke kontrolünde sıkıntı yaşıyordu defalarca kez destek alması konusunda konuştuk bir türlü ikna olmadı bir gideceğim diyordu sonra ertelemeye başlıyordu. Sinirlenince bağırıyordu veya bir şeyleri fırlatıyordu sonra sakinleşip gönül alıyordu kendince hiç belirti vermiyor değildi yani ama bunu beklemiyordum
Gerçekten merak ettigim için soruyorum. Size kötü davranan/öfke kontrol sorunu olan birisiyle nasıl devam ediyorsunuz?
Bu arada 3 yıllık evliyim. 32 yaşındayım. En ufak bir red flag denilen davranışı görünce kaçmış bir insanım. Ciddi merak ediyorum çünkü korkmuyor musunuz? İleride bu beni darp eder falan diye ya da çocuğum olur darp edebilir vs vs.
Diyorsunuz ki yardim almasını söyledim. Peki siz kendinizi riske atma ve problemli insanlara sevgi besleme konusunda yardim almayı düşündünüz mü? Keşke 8 yıl onu uyaracaginiza kendiniz gidip yardim alip 1 senede ayrilsaydiniz

Gerçekten merak ettigim için soruyorum. Size kötü davranan/öfke kontrol sorunu olan birisiyle nasıl devam ediyorsunuz?
Bu arada 3 yıllık evliyim. 32 yaşındayım. En ufak bir red flag denilen davranışı görünce kaçmış bir insanım. Ciddi merak ediyorum çünkü korkmuyor musunuz? İleride bu beni darp eder falan diye ya da çocuğum olur darp edebilir vs vs.
Diyorsunuz ki yardim almasını söyledim. Peki siz kendinizi riske atma ve problemli insanlara sevgi besleme konusunda yardim almayı düşündünüz mü? Keşke 8 yıl onu uyaracaginiza kendiniz gidip yardim alip 1 senede ayrilsaydiniz
Yaşamayan anlayamaz

Evet söylediklerinizin hepsinde haklısınız ben de bu yüzden ayrılmak istedim geri dönmek gibi bir düşüncem yok. Sadece yas süreci beni zorluyor
Yas tutmak yerine ruhen ve bedenen özgür bir insan olduğun için artık şükret. Ve tadını çıkar bence. Hayat boyu sıkışmış bir psikolojide kalmaktan kurtulduğun için arkadaşlarınla bir eğlence vşle düzenleyebilirsin. Gün senin günün bundan sonra hayatına bu yaşadıklarından ders çıkartarak devam edeceksin. 🤍🌼

Zorlanıyorum... Bunca zaman bana hiç değer vermeyen birini mi sevdim diye sonra düşünüyorum gerçekten değer verdiği, hissettirdiği zamanları da biliyorum gerçekten üzerime inanılmaz titreyen biriydi ama bir o kadar da hıncını benden çıkarıyordu. Çok farklı bir his acaba sevilmedim mi diye düşünüyorum ama sevmese benim için bunca şeyi de yapmazdı... Ama seviyorsa da bana bunu yapmazdı. Gerçekten tarifsiz bir acı
Artık bunları düşünme. Sana hiç bir faydası olmaz.
Allah beni kurtardı de. Önüne bak. Sevmiş, sevmemiş ne değişecek. Sevmiş olabilir ama hastalıklı bir sevgi. Kendini tedavi etmeye bak. Atlatamayacak gibiysen terapi al.

Bizdeki anaclik merhamet sanırım gözümüzü kör ediyor. Güzel geçirilen günler geleceğe dair umut besletiyor. Belki düzelir ...

Şimdiki ben olsaydım yaşadığım durumlar çok farklı olurdu. Bugün anneme yaşadıklarımı anlatirken kendime ofkeleniyordum nasıl bu kadar sindirildim diye. Çok aptalmisim , çok şans vermişim.

Mesela adam misafirliğe evlerine gittiğimiz kuzenimden kıskanıp, beni tenhada " evde seninle hesaplasacagiz!" diye tehdit ederken, kıskandığı kişiyle karşılıklı afiyetle yemeklerini yemiş , konuşup gülücükler sacmis , kuzenimle kucaklasip "sizi de bize bekleriz." diye iletişimde kalmaya ışık yakmış . Onun neşeli halleri , benim korkudan rengimin atması panik halim farkedilmis.

O evde beni koruyacak bir sürü insan varken onunla ortak konuta geri döndüm . Neden ? Gerçekten mantık yok. Beynim uyuşmuş sanki o zaman. Gece de oğlumla kucak kucaga uyurken basucumuza gelip gelip gitmiş beni bıçaklayıp zarar vermeyi düşünmüş .

Kimse kendimize verdigimiz zarar kadar , zarar veremiyor. Keşke demek için çok geç. Bu sebeple yolumuza bakmak lazım.

Bizdeki anaclik merhamet sanırım gözümüzü kör ediyor. Güzel geçirilen günler geleceğe dair umut besletiyor. Belki düzelir ...

Şimdiki ben olsaydım yaşadığım durumlar çok farklı olurdu. Bugün anneme yaşadıklarımı anlatirken kendime ofkeleniyordum nasıl bu kadar sindirildim diye. Çok aptalmisim , çok şans vermişim.

Mesela adam misafirliğe evlerine gittiğimiz kuzenimden kıskanıp, beni tenhada " evde seninle hesaplasacagiz!" diye tehdit ederken, kıskandığı kişiyle karşılıklı afiyetle yemeklerini yemiş , konuşup gülücükler sacmis , kuzenimle kucaklasip "sizi de bize bekleriz." diye iletişimde kalmaya ışık yakmış . Onun neşeli halleri , benim korkudan rengimin atması panik halim farkedilmis.

O evde beni koruyacak bir sürü insan varken onunla ortak konuta geri döndüm . Neden ? Gerçekten mantık yok. Beynim uyuşmuş sanki o zaman. Gece de oğlumla kucak kucaga uyurken basucumuza gelip gelip gitmiş beni bıçaklayıp zarar vermeyi düşünmüş .

Kimse kendimize verdigimiz zarar kadar , zarar veremiyor. Keşke demek için çok geç. Bu sebeple yolumuza bakmak lazım.
tek tavsiyem uzun bir psikolojik tedavi almanız. Çünkü görünen o ki ya baba figürü ile bir sorununuz var ya da anneniz babanız ne yapsa kabul etti.

Haklısınız . Boşanma davam için yazılı ifade kısmını atlatirsak toparlanmak için destek alicam. 💐
Az önce çeyiz konunuzu okudum da içim acıdı. Hayat çok acımasız. Allah hepimizi merhametli insanlarla karşılaştırsın. Umarım bundan sonra çocuklarınızla çok mutlu olursunuz.

Az önce çeyiz konunuzu okudum da içim acıdı. Hayat çok acımasız. Allah hepimizi merhametli insanlarla karşılaştırsın. Umarım bundan sonra çocuklarınızla çok mutlu olursunuz.
Amiiiin cümlemizi inşallah. 💐 Hakkimda yazılan olumlu olumsuz her yorum benim için o kadar değerli ki . Çok teşekkür ederim.
Rabbim can sağlığı versin .Herşey gelir geçer .

X