Rahim filmi çektirenler ve hamile kalanlar

Bugün reglimin 4.günü arkadaşım regl bitince süt maydanoz buharı yapcam 5 gün bu ayı böyle kapatayım baktım sonuç negatif direk randevu alırım kaçmam artık hsg den
Kesinlikle inşallah gerek kalmaz bu ay hemen hamile olursun 🥰 ama olmazsan kesinlikle cektir zaman kaybetmek bizleri hedefimizden uzaklaştırıyor inşallah tertemiz cıkar sonucun

Kesinlikle inşallah gerek kalmaz bu ay hemen hamile olursun 🥰 ama olmazsan kesinlikle cektir zaman kaybetmek bizleri hedefimizden uzaklaştırıyor inşallah tertemiz cıkar sonucun
İnşallah inşallah gerek kalmazda bu ay da mucize yaşarım herkes bi ayda çok umutlanıyor ben sadece mart ayına çok hazırlandım bugün oturdum liste yaptım herseyı ovulasyon günü öncesi ve sonrası yapacaklarımın listesi,ınsallah doğru sonuç alırım gerisi Rabbimin takdiri sonuca göre de doktor a randevu alırım

İnşallah inşallah gerek kalmazda bu ay da mucize yaşarım herkes bi ayda çok umutlanıyor ben sadece mart ayına çok hazırlandım bugün oturdum liste yaptım herseyı ovulasyon günü öncesi ve sonrası yapacaklarımın listesi,ınsallah doğru sonuç alırım gerisi Rabbimin takdiri sonuca göre de doktor a randevu alırım
Aynen canım stres yapmamaya calış o çok etkiliyor

Benim kız kardeşim maşallah Allahtan yani ne ovulasyon bilir ne regl takıbi yapar kısaca senin benim yaptığım hiç birsey den haberide yok bilmez okumaz etmez araştırmaz şimdi ikinciye gebe hatta bana en son dedi ağrım var dedi bende dedim soğan suyu kullan dedim geçer dedim test yapmiş hamile düşün o derece hamileliğini bile anlamıyor 😁ama maşallah Allah nazarlardan korusun onu Rabbim hep kalbine göre veriyor onun benim daha sıram var belliki Rabbimden gelen gelmeyen herseye razıyım ben Rabbim dayanamayagım şeylerle sınamaz beni ben bunun rahatlığındayım çok şükür herseye her halime

Benim kız kardeşim maşallah Allahtan yani ne ovulasyon bilir ne regl takıbi yapar kısaca senin benim yaptığım hiç birsey den haberide yok bilmez okumaz etmez araştırmaz şimdi ikinciye gebe hatta bana en son dedi ağrım var dedi bende dedim soğan suyu kullan dedim geçer dedim test yapmiş hamile düşün o derece hamileliğini bile anlamıyor 😁ama maşallah Allah nazarlardan korusun onu Rabbim hep kalbine göre veriyor onun benim daha sıram var belliki Rabbimden gelen gelmeyen herseye razıyım ben Rabbim dayanamayagım şeylerle sınamaz beni ben bunun rahatlığındayım çok şükür herseye her halime
Evet cünkü kafamızda onu dallandırıp budaklandırıyoruz karmaşık hale geliyor ulaşılması zor kılıyoruz. Rabbim bizlere de tez vakitte sağlıklı bebişler versin inşallah 🙏🏻

Merhaba kızlar geçen hafta rahim filmi çektirdim doktor bu ay gebelik olmaz dedi ama ben yine de yumurtlamamı değerlendirmek istiyorum böyle bişey yaşayan var mı film sonrası hamile kalan var mı bide hsg adet geciktirir diyorlar öyle mi oluyor gerçekten adet gecikince umutlanmayayım hiç

Aranızda polip olup hamile kalan varmı bende hsg cektirdim bugün tüpler temiz çıktı polip ve dedj iki tane

kızlar kadın doğuma gidilince hsg çektirmeye ne zaman karar veriyor önce bir tedavi uygulayıp işe yaramazsa mı çekiliyor hsg yoksa belli bir süre çocuğum olmadı diyince direkt hsg mi çekil diyor

Merhaba arkadaşlar. Dün rahim filmi çekindim. Sonomedde C kollu sistem ile anestisiz şekilde. Kesinlikle c kollu sistem olmasına çok dikkat edin. Doktorum beni Zeynep Kamil Hastanesi'ne yönlendirdi. Ben burada okuduğum yorumlar sonrası buraya gitmeye karar verdim ve çok doğru bir karar vermişim. Dün sadece kanamam oldu ve bitti. Her hangi bir kanamam olmadı,sınırlamada konulmadı. Tüplerim temiz, 5*6 mm bir polip çıktı. Örnek olması açısından aşağı raporumu koydum. Doktorum vajinal muayesi sonrası bu testlere karar verdi. Yaklaşık 10 aydır gebelik oluşmadığı için istedi. Hormon testlerimi,rahim filmi,amh ve spermiyogram istedi. Tamamlayıp gideceğim ve konuya göre ilerleyeceğiz. Aklınızda bulunsun. Benim amh yüksek çıktı.

Eklentiler

• IMG_20240306_105056.jpg
    IMG_20240306_105056.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 190
Merhaba arkadaşlar. Dün rahim filmi çekindim. Sonomedde C kollu sistem ile anestisiz şekilde. Kesinlikle c kollu sistem olmasına çok dikkat edin. Doktorum beni Zeynep Kamil Hastanesi'ne yönlendirdi. Ben burada okuduğum yorumlar sonrası buraya gitmeye karar verdim ve çok doğru bir karar vermişim. Dün sadece kanamam oldu ve bitti. Her hangi bir kanamam olmadı,sınırlamada konulmadı. Tüplerim temiz, 5*6 mm bir polip çıktı. Örnek olması açısından aşağı raporumu koydum. Doktorum vajinal muayesi sonrası bu testlere karar verdi. Yaklaşık 10 aydır gebelik oluşmadığı için istedi. Hormon testlerimi,rahim filmi,amh ve spermiyogram istedi. Tamamlayıp gideceğim ve konuya göre ilerleyeceğiz. Aklınızda bulunsun. Benim amh yüksek çıktı.
Bende de polip çıktı siz napicaksiniz aldıracak misiniz polipi

Ben sana burada yazılanları toplayıp atayım sen araştır genede ben burda yazılanlar gibi yapacağım P Paw Lover

Eklentiler

• IMG_0924.jpeg
    IMG_0924.jpeg
    123,7 KB · Görüntüleme: 182
  • IMG_0923.png
    IMG_0923.png
    288,4 KB · Görüntüleme: 131
  • IMG_0922.png
    IMG_0922.png
    268,9 KB · Görüntüleme: 117
  • IMG_0921.png
    IMG_0921.png
    277 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG_0920.png
    IMG_0920.png
    179,7 KB · Görüntüleme: 166
Henüz doktora gitmedim. Randevu aldım. 5*6 mm olduğu için şuan çok küçük boyutta. Yani gebeliğe engel bir durumu olmadığı söylendi. sizinki kaç boyutunda
Benimde boyutunu bilmiyorum yani unuttum doktor bey söyledi ama küçük dedi iki tane benim hsg mi kendi doktirum çekti bir kaç ay dene dedi gebelik olmazsa tekrar gel dedi

Benimde boyutunu bilmiyorum yani unuttum doktor bey söyledi ama küçük dedi iki tane benim hsg mi kendi doktirum çekti bir kaç ay dene dedi gebelik olmazsa tekrar gel dedi
Benimde bir tane. Bakalım 22 sinde doktora gideceğim. Ben çatlatma yaptırmayı düşünüyorum. Amh yüksek biraz benim. Yumurtalıklarım dirençli.

Ben tüp bebek tedavisine gireceğim için istedi doktor ama sağ tupum tıkalı çıktı hala da tıkalı açılmadı o ama sol tuple hamile kaldım sen doktoruna bi danis istersen o seni yönlendirir ben anestesisiz çektirdim korkulacak bisey değil sadece cihazın c kollu olup olmadığına dikkat et c kollu cihaz daha ağrısız ve kolay ilacı siktiklari zman kasiklarina adet sancısı gibi bi ağrı giriyor sadece
Merhaba bende 6 Martta hsg cekıldım. Tüpler tıkalıymıs. 10 aylık evliyim 36 yasında olduğum ıcın 6 ay denemeden sonra olmayınca dr arastırma yapmak ıstedı. Sol tüp açılmış ama sağ tüp için dayanamadım . Devlet hastanesinde cekıldım sanırım cıhaz eskıydı bayılmama ramak kalmıstı kestıler işlemi. Şuan tek tüple hamile kalabılır mıyım endişeliyim her yerde farklı farklı şeyler yazıyor maalesef. Kimisi çok düşük şans kimisi neden olmasın diyor bu da korkutuyor tabi. Siz çekildiğiniz ay mı hamile kaldınız? Herhangi ekstra birşey yaptınız mı acaba?

Bunada bak canim
Peki aynı günde bir kaç kez yapılması lazımmış her defasında yeniden mi hazırlamam lazım?

Merhaba bende 6 Martta hsg cekıldım. Tüpler tıkalıymıs. 10 aylık evliyim 36 yasında olduğum ıcın 6 ay denemeden sonra olmayınca dr arastırma yapmak ıstedı. Sol tüp açılmış ama sağ tüp için dayanamadım . Devlet hastanesinde cekıldım sanırım cıhaz eskıydı bayılmama ramak kalmıstı kestıler işlemi. Şuan tek tüple hamile kalabılır mıyım endişeliyim her yerde farklı farklı şeyler yazıyor maalesef. Kimisi çok düşük şans kimisi neden olmasın diyor bu da korkutuyor tabi. Siz çekildiğiniz ay mı hamile kaldınız? Herhangi ekstra birşey yaptınız mı acaba?
Merhabalar benim sağ tüpümde sıvı birikmesi var ve ameliyatla o tupu aldırmam gerektiği söylendi ben ameliyat günü bile aldım benim yumurtalık rezervim de düşük o yüzden tup bebek önerdiler bu tüpü aldirmazsan tup bebekte tutmaz dediler ama ben hsg çektirdiğim ay hamile kaldım sol tüpüm açık 8 haftalik hamileyim inşallah sağ salim kucağıma alırım Allah size de nasip eder.

Rahim filmini çeken doktor bu tuple hamile kalma ihtimalin sıfır dedi kendi doktorum ise sıfır diye bisey yok ama çok düşük ihtimal demişti

X