Rahim filmi çektirenler ve hamile kalanlar

kızlar kadın doğuma gidilince hsg çektirmeye ne zaman karar veriyor önce bir tedavi uygulayıp işe yaramazsa mı çekiliyor hsg yoksa belli bir süre çocuğum olmadı diyince direkt hsg mi çekil diyor
İki ay çatlatma iğnesi denedi doktorum olmadı 3. Ay hsg filmi istedi girdik sağ tüpümde hafif tıkanıklık çıktı açtık dedi. O ay adet oldum bu ay tedavi uygulamıcaz dedi 2. Ay adet olunca gidecektim ama olmadım hamile olduğumu öğrendim

MaşAllah çok sevindim adınıza :))) hsg acılı mı siz anestezi aldınız mı birde başka bir rahatsızlığınız varmıydı pcos hormon bozukluğu vs

MaşAllah çok sevindim adınıza :))) hsg acılı mı siz anestezi aldınız mı birde başka bir rahatsızlığınız varmıydı pcos hormon bozukluğu vs
Çok teşekkür ederim darısı başınıza en yakın zamanda 🌺Rahim filmine anestezi ile girdim o yüzden benim için çok kolay geçti sonrasında lekelenme falan da yaşamadım. Ben 1 senelik evliyken gittim hiç korunmamıştık ama hamile kalamadım. Hafif adet düzensizliğim de vardı bazen 50. Günde falan oluyordum. Gittiğimde doktorum hafif pko var dedi 3 ay duphaston kullandım adetim düzene girsin diye yine olmadı. Sonra çatlatma iğnesine başladık 2 ay denedik rahim filmi falannderken şuan 35+5 haftalık hamileyim nasipse 22 martta bebeğime kavuşucam 🙏 demem o ki hiçbişey imkansız değil her zaman dediğim şey şuydu ben elimden geleni yapayım gerisi takdiri ilahi 🙏 çok üzdüm kendimi ama rabbim beni boş çevirmedi umarım en kısa zamanda sizde tadarsınız nu duyguyu 🥰

kızlar kadın doğuma gidilince hsg çektirmeye ne zaman karar veriyor önce bir tedavi uygulayıp işe yaramazsa mı çekiliyor hsg yoksa belli bir süre çocuğum olmadı diyince direkt hsg mi çekil diyor
Benim denemeye başlayalı bir yil olmuştu. Bir kere kimyasal gebelik geçirdim. Ondan sonra da klomen çatlatma iğnesi kullandim. Başka herhangi bir tedavi olmadi. Doktorum söyledi bir sorunum yoktu

bizde 5 aydır çocuk istiyoruz lise yıllarında doktora gitmiştim pcos dedi yeni evlendiğimde doktora gittiğimde pcos falan bişi demedi çocuk yapmanıza engel yok dedi sadece reglim düzenli her ay yumurta ve çatlamayıda görüyorum çok şükür bugün hormon testi yaptırdım anormal birşey de yok pazartesi doktora gidip hsg isteyeceğim bende o yüzden sordum sizede inşAllah darısı isteyen herkesin başına Rabbim bebişinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin canım benim:)))
Çok teşekkür ederim darısı başınıza en yakın zamanda 🌺Rahim filmine anestezi ile girdim o yüzden benim için çok kolay geçti sonrasında lekelenme falan da yaşamadım. Ben 1 senelik evliyken gittim hiç korunmamıştık ama hamile kalamadım. Hafif adet düzensizliğim de vardı bazen 50. Günde falan oluyordum. Gittiğimde doktorum hafif pko var dedi 3 ay duphaston kullandım adetim düzene girsin diye yine olmadı. Sonra çatlatma iğnesine başladık 2 ay denedik rahim filmi falannderken şuan 35+5 haftalık hamileyim nasipse 22 martta bebeğime kavuşucam 🙏 demem o ki hiçbişey imkansız değil her zaman dediğim şey şuydu ben elimden geleni yapayım gerisi takdiri ilahi 🙏 çok üzdüm kendimi ama rabbim beni boş çevirmedi umarım en kısa zamanda sizde tadarsınız nu duyguyu 🥰

kızlar kadın doğuma gidilince hsg çektirmeye ne zaman karar veriyor önce bir tedavi uygulayıp işe yaramazsa mı çekiliyor hsg yoksa belli bir süre çocuğum olmadı diyince direkt hsg mi çekil
Ben tüp bebek tedavisine gireceğim için istedi doktor ama sağ tupum tıkalı çıktı hala da tıkalı açılmadı o ama sol tuple hamile kaldım sen doktoruna bi danis istersen o seni yönlendirir ben anestesisiz çektirdim korkulacak bisey değil sadece cihazın c kollu olup olmadığına dikkat et c kollu cihaz daha ağrısız ve kolay ilacı siktiklari zman kasiklarina adet sancısı gibi bi ağrı giriyor sadece

Ben tüp bebek tedavisine gireceğim için istedi doktor ama sağ tupum tıkalı çıktı hala da tıkalı açılmadı o ama sol tuple hamile kaldım sen doktoruna bi danis istersen o seni yönlendirir ben anestesisiz çektirdim korkulacak bisey değil sadece cihazın c kollu olup olmadığına dikkat et c kollu cihaz daha ağrısız ve kolay ilacı siktiklari zman kasiklarina adet sancısı gibi bi ağrı giriyor sadece
tamamdır canım bilgilerin için çok teşekkür ederimm

Bana ameliyat dediler 21 şubatta ameliyat olacaktım hatta bu şekilde hamile kalma ihtimalin sıfır dedi filmi çeken doktor ama ben ameliyattan 4 gün önce hamile olduğumu öğrendim.benim amh degerim de düşük bu yüzden ameliyat olup tup bebek tedavisine başlayacaktım ki mucize oldu.ekstra bisey yapmadım inan yumurtlama günlerimi bile takip etmedim nasıl olsa doğal yolla olmuyor diye
Rabbim işte o isterse oluyor. Çok sevindim sizin adınıza sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Bizim için de dua edin lütfen ♥️

Peki hsg sonunda bir problem çıktı mı tüplerde filan. Ben hsg çekildiğim ay hamile kaldım yani imkansı vs değil. Bana 10 gün ilişki yasak demişti hemşire. Yumurtlamam 6. Güne geliyordu. Kaçırmak istemedim. Hatta doktorum mutlaka bu günden itibaren yumurtlama günlerini değerlendir hamilelik olasalığın artar dedi. Dediği gibi de oldu
Yok sorun çıkmadı tüpler açık dedi bana kanama olduğu sürece ilişki yasak dedi kanamam da 2 gün sürdü zaten ovülasyon dönemini değerlendirdim hayırlısı artık

Hsg benım bıldıgım kadarıyla regl den sonra 5 gün içinde çekılıyor hsg filmi çekme kararı önce vanıjana yumurtalıklara bakıyorlar hersey normalse ve sorunu bulmak için hsg çektirme yoluna başvuruyor doktor hormontestleri vs hersey iyi Hersey normal ozaman birde tüpler açıkmı kapalı bakalım dıyorlar,bende eşimde hiç bor sorun bulunmayınca 1,5 sene sonunda doktor hsg çektırelım dedi açıkmı kapalı anlayalım dedi ben korkuyorum acı eşiğim yüksek daha buna karar verme aşamasına giremedim kendımı ramazandan sonraya hazırlamaya çalışıyorum nasıp inşallah mart ayı uğurlu gelırde gerek kalmaz,bu arada ben süt maydanoz buharı yapacağım bu ay fallop tüplerini açtığını öğrendim denemek istiyorum mart ayına hazırlıklar kürler vs yaptım ınsallah iyi değerlendirmeye çalışıcam Rabbim yaptıklarımı mucize ile sonuçlandırsın inşallah

Hsg benım bıldıgım kadarıyla regl den sonra 5 gün içinde çekılıyor hsg filmi çekme kararı önce vanıjana yumurtalıklara bakıyorlar hersey normalse ve sorunu bulmak için hsg çektirme yoluna başvuruyor doktor hormontestleri vs hersey iyi Hersey normal ozaman birde tüpler açıkmı kapalı bakalım dıyorlar,bende eşimde hiç bor sorun bulunmayınca 1,5 sene sonunda doktor hsg çektırelım dedi açıkmı kapalı anlayalım dedi ben korkuyorum acı eşiğim yüksek daha buna karar verme aşamasına giremedim kendımı ramazandan sonraya hazırlamaya çalışıyorum nasıp inşallah mart ayı uğurlu gelırde gerek kalmaz,bu arada ben süt maydanoz buharı yapacağım bu ay fallop tüplerini açtığını öğrendim denemek istiyorum mart ayına hazırlıklar kürler vs yaptım ınsallah iyi değerlendirmeye çalışıcam Rabbim yaptıklarımı mucize ile sonuçlandırsın inşallah
Hsg den korkmana gerek yok direk anestezili çektir hiç bişey duymuyorsun.

Hsg den korkmana gerek yok direk anestezili çektir hiç bişey duymuyorsun.
Bugün reglimin 4.günü arkadaşım regl bitince süt maydanoz buharı yapcam 5 gün bu ayı böyle kapatayım baktım sonuç negatif direk randevu alırım kaçmam artık hsg den

X