Psikolojik mide bulantısı için yardım

Bende ayni dertten muzdaribim ne yazikki 2012 senesinde basladi su icsem cikartiyordm psikiyatrye giderek ilac tedavisine basladik kusmalar bulantilar vs durdu ama ara ara gene yokluyor.istahsizlik oluyo kokulara karsi duyarlilik var simdide aciktigimi dahi hissetmiyorum biyoenerji diye bi tedavi varmis iyi geliyo duyumunu aldim bakalim ondan yaptirmayi dusunuyorm

Selam herkese
Malesef cok zor bısey.. sureklı bulanıo.. istahiniz kesilio.. insan istahli yemek yemeye hasret kalio:KK43: ben 2012 senesinde 5 ay cektim.. testler ilaclar endoskopi kolonoskopi yok helicobakterimi.. tabi bisey cikmadi.. psikyatriste gittim cipram 20 mg kullandim 1 ayda gecti.. 2 yıl once yıne yokladı.. bu aralarda yokluyo gibi.. kimse sizi anlamaz cok zor biliyorumm

Ama psikyatriste gorunun kesin.. ilac fayda iyo gelmisti bana

Ben hamileyim buna rağmen ilaç kullanmak zorunda kalıyorum çünkü bu hastalıktan kurtulamıyorum ve sanırım ömür boyu da böyle kalacak gibi hissediyorum. Doğumdan sonra psikologdan terapi almayı düşünüyorum. İyi geliyor diyorlar

Benimde 2011 yılında başlayan pskolojik mide bulantılarım wardı pskiyatristim losiram 20 mg werdi bu zamana kadar gayet iyidim ama şuan hamileyim we ilaç kullanamıyorum herşey başa sardı dayanmaya çalışıyorum ama nasıll olacak bilemiyorum

Benimde 2011 yılında başlayan pskolojik mide bulantılarım wardı pskiyatristim losiram 20 mg werdi bu zamana kadar gayet iyidim ama şuan hamileyim we ilaç kullanamıyorum herşey başa sardı dayanmaya çalışıyorum ama nasıll olacak bilemiyorum
Hamilelikte kullanılan ilaçlar var sor doktoruna.

4 yılldır sebebsiz yere miğdem bulanıyor sokağa çıkamaz arbaya,minibüse ,deniz otobüsüne, kalabalığa ,kapalı alana giremez oldum hayatım alt üst oldu psikolojim bozuldu bir süre tedavi gördüm biraz işe yaradı en azından yanımda birisiyle bakkala falan gidiyorum ama elimi nereye atsam cebime çantama bir sürü poşet insanın her an kusacakmış gibi yaşaması çok zor eşim bile bıktı benden ne bu ya artık diyor tatillerim bile eziyete dönüştü dışarıda yemek bile yiyemiyorum kızlar tanıdığınız iyi bir doktor varmı beni iyileştirecek bu durumdan çok yoruldum malum yaz geliyor bu senede tatilim zehir olmasın :KK43::KK43::KK43::KK43:

4 yılldır sebebsiz yere miğdem bulanıyor sokağa çıkamaz arbaya,minibüse ,deniz otobüsüne, kalabalığa ,kapalı alana giremez oldum hayatım alt üst oldu psikolojim bozuldu bir süre tedavi gördüm biraz işe yaradı en azından yanımda birisiyle bakkala falan gidiyorum ama elimi nereye atsam cebime çantama bir sürü poşet insanın her an kusacakmış gibi yaşaması çok zor eşim bile bıktı benden ne bu ya artık diyor tatillerim bile eziyete dönüştü dışarıda yemek bile yiyemiyorum kızlar tanıdığınız iyi bir doktor varmı beni iyileştirecek bu durumdan çok yoruldum malum yaz geliyor bu senede tatilim zehir olmasın :KK43::KK43::KK43::KK43:
Merhabalar yazınızı 2012 de yazmissiniz ve şuan iki yıldır bu problemi ben yaşıyorum asabildinizmi eğer asabildiyseniz ne yaptınız lütfen hayatım mahvolmuş durumda yardım edin çok merak ediyorum çözüm bulabildnz mi

maalesef çözüm bulamadık çözüm ilaçlar terapi ama stres durumlarında gene hayatım mahvolmuş durumda..sadece bulantı olsa keşke bende kusmada oluyor antidepresanlarla onları bastırıyorsun ama diğer etkilere hala devam..anskiyetenin en zor halidir fiziksel belirtilker yaşamak :KK43:

maalesef çözüm bulamadık çözüm ilaçlar terapi ama stres durumlarında gene hayatım mahvolmuş durumda..sadece bulantı olsa keşke bende kusmada oluyor antidepresanlarla onları bastırıyorsun ama diğer etkilere hala devam..anskiyetenin en zor halidir fiziksel belirtilker yaşamak :KK43:
0534 siz misiniz

merhaba herkese 1 ay öncesine kadar bende aynı sorunları yaşadım hayattan soğudum resmen hiç geçmeyecek gibi geliyor nedenini anlamaya çalışıosun çünkü hic sebep yokken bile aniden kusma hissi geliyodu bana özellikle dışardaysam ya da toplu bir ortamdaysam çok zor oluyodu yememde sıkıntı yoktu iştahım yerindeydi kustuktan hemen snr karnımın acıktığını hissediyodum gerçekten çok zor bir durum bununla baş etmekte zor ben psikolojik olduğunun farkındaydım o yüzden kendim yendim bu durumu ilaca bağlı kalmak istemedim ilaçlar kesin çözüm olmuyor öncelikle beyinde bitirmek gerekiyor sigarada çok etkiliodu beni midemi tetikliyodu fakat bırakamıyorum yaşadığım bu süreci nasıl yendim derseniz öncelikle çalıştım kafamı hep bişeylerle meşgul ettim kendinizi oyalayacak mutlaka bişeyler bulun spor puzzle ahşap boyama örgü pasta börek ya da bir işe girip çalışmak gibi... zevk aldığınız şeyleri yapın aslında ne kadar küçük şeyleri kafanızı taktığınızı ve sizden çok daha kötü durumda olanları düşünün şükretmeyi unuttuğunuz şeyleri düşünün çalışın çalışın çalışın hayata karşı bir amacınız bir tutkunuz olun duygusal müzikler dinlemeyin eğlenceli müzikler dinleyin sakın duygusal filmler izlemeyin korkuda izlemeyin kendinizi iyi hisettirecek filmler izleyin özellikle amir khan filmleri psikolojinize çok iyi gelecektir istemediğiniz hiçbir şey yapmayın yani kısaca iyileşene kadar sizi kötü hissettirecek herşeyden uzak durun kusma hissiniz gelince tutmayın kendinizi ve bu durumun geçici olduğunu kabullendirin kendinize bir de youtubede kuran terapisi videoları var rukye tedavisi olarakta geçiyor evde iş görürken falan onu açıp bir yandan dinleyin çok faydasını görürsünüz onun dışında sormak istediğiniz olursa yazabilirsiniz instagramdan da yazabilirsiniz buraya her zaman girmiyorum kullanıcı adım : firdevsilyas

Bi insanın 24 saat midesi bulanırmı 1 yıldır arkadaşlar bulanıyo doktora gitti cipralex ve norodol verdi ama içmeye korkuyorum napmam lazım içsem geçermi bunları

Benim iki yildir mide bulantim var hayatim kabusa dondu resmen antidepresan daha cok midemi bulandiriyo surekli midem bulanicak korkusuyla yasiyorum. Iki cocugum var kucuk biri bebek biri 2 yasinda onlara bakmam lazim calisiyorum cocuklara annem bakiyo esim annemi istemiyo ama ben kucuk cocuklari kimseye birakamam iyi gelen hicbisey olmadi napmaliyim bi cozumu var mi

Bi insanın 24 saat midesi bulanırmı 1 yıldır arkadaşlar bulanıyo doktora gitti cipralex ve norodol verdi ama içmeye korkuyorum napmam lazım içsem geçermi bunları

Doktor bir bildiği varki vermiş kullan bence tedavini ol ve kontrollerini aksatma kullanmamakla daha kötü olacaksın emin ol bu rahatsızlığa ilaçlar iyi geliyor

Bi tavsiyesi olan var mı bu rahatsızlığı geçirip artık çok iyiyim diyen var mı? İyiysede neyse tedavisi nolursunz söylesin artık çok kötü çok zor başına gelmeyen bilemez mide bulantısı iştahsızlık ağızdaki o pas tat

X