Psikolojik mide bulantısı için yardım

kıyamam sana ya..seni çok iyi anlıyorum..bende senni gibiyim..panik atak bu..panik atak yapmasam ble kendimi kötü hissedince kusuyorrum..ve hiçbirşey bunu engelleyemiyorum..uyumak dışında..kendi kendimede uyuyamıyorum o yüzden remeron atyorum.. belki kusma sayım 30a bile çıkyo..bu yüzden ben 39 kiloya bile düştüm..remeron sayesinde toparlandım..uyutyo ve uynadığımda mide bulantım geçmiş olyo..belkide hiçbirey beni bu kusma kadar yıpratmadı..dengem bozuldu.canımı çok acıtyo..allahım canımı al dedğim zamanlar bile oldu.birr yıl günde bir yada üst üste 4 gün acillerde sabahladım..ne verdilerse midem durmuyodu..uykuya dalıncada gecyodu..tek isteğim benim diğer insanlar gibi bi hayatım olsun.3 yıldır ne çektiğimi bir ben bi ALLAH bilyo..üniverstemi bile dondurdum gidemedim..hiçbirşey istemiyorum..eskisi gibi olmak istiyorum.herşey birgün 3yıl önce arkagasımla kavga etmemle başladı..nerde bilirdim ki ogünün sağlığımı elimdne alcağını

yaa panık atak hiç aklıma gelemdı benm sadece gaz gıbı doluyor mıdem ogurmeye calısyrm kusma yok bazn kusyrm yanı ogurmk ıcın kndımı zorluyorm hergun boleee cozum yok doktor demır eksıklıgındn olabılr dedı ama net cozum yok sımdı bır arkadasımla konusrknde dedıkı arkdsm oleydı 2 ay tedavı oldu psıkolojık mıde bulantısı sımdı cok ıyı dedı acaba bende bır yardmmı alsam:KK43:

Sinirsel mide bulantıları ve istifralar genellikle hassas yapılı ve olaylardan çabuk etkilenen kişilerde görülür. Başlangıçta gastroenteroloji gibi çeşitli bölümlere gidilir. Anksiyete ile birlikte gelişir. Anskiyetenin Fibromiyalji ile ilgisi olup olmadığına dikkat
edilmelidir.Anksiyete şikayetinde kişide bir kaç gün öncesinden bunaltı hissi oluşur .Bulantılardan önce kollarda yanma yada
karıncalanma ve şiddetli bir öğürme oluşur.Bunun sebebi mide kaslarının aşırı kasılmasıdır. Şikayeti hisseden kişi Emedur fitil gibi
bulantı önleyici ilaç kullanabilir ( Doktora danışılmalı ) .Rennie Duo Şurup (Doktora danışılmalı ) mideyi baskıladığı için kusmayı
bastırabilir. Şiddetli bulantılarda zaman zaman ağızdan alınan tabletler ile midede, ilacın midede yarattığı gevşemeye direnç gösterdiği için kusma engellenmeyebilir. Bu tarz şiddetli bulantılarda doktora danışarak fitil kullanmak daha iyi gelebilir.Nane çayı içmek , muz , haşlanmış patates , çorba ve yudum yudum içilen su gün içinde şikayeti yaşayan hastaya iyi gelir.B grubu vitaminlerin sinir sistemine iyi geldiği söylenmektedir. İyi ve kaliteli uyku alınmasına dikkat edilmelidir. Sinirsel kaynaklı rahatsızlarda ;kısa sürede hastanın tedaviye adaptasyonu açısından birden çok psikiyatrist değiştirmek tercih edilmemelidir.

Psikiyatrist (düzenli)

Psikoterapi (düzenli)

Akapunktur faydalı olabilir

Tıbbi Masaj faydalı olur ( Fibromiyaljide ) Fibromiyalji probleminde en belirgin sorun kas ağrıları ve sırt ,omuz bölgesinde oluşan
kulunçlardır. Mutlaka fizik tedavi uzmanına başvurup gerekirse terapi alınmalıdır.Uyku kalitesinin artmasına büyük ölçüde faydası olur.

Nefes -Gevşeme Egzersizleri (düzenli)

Kesinlikle Spor . (Bir şikayetiniz yoksa düzenli spor yapmak beyindeki serotinin en iyi düzeyde kullanılmasını sağlar.)

Olumlu motivasyon kitapları okumak , hobiler edinmek , kişinin kendine aşırı yüklenmemesi ,olumsuz düşünceler ve olumsuz
kişilerden uzaklaşmak faydalıdır.

Son düzenleme:
Sinirsel mide bulantıları ve istifralar genellikle hassas yapılı ve olaylardan çabuk etkilenen kişilerde görülür. Başlangıçta gastroenteroloji gibi çeşitli bölümlere gidilir. Anksiyete ile birlikte gelişir. Anskiyetenin Fibromiyalji ile ilgisi olup olmadığına dikkat
edilmelidir.Anksiyete şikayetinde kişide bir kaç gün öncesinden bunaltı hissi oluşur .Bulantılardan önce kollarda yanma yada
karıncalanma ve şiddetli bir öğürme oluşur.Bunun sebebi mide kaslarının aşırı kasılmasıdır. Şikayeti hisseden kişi Emedur fitil gibi
bulantı önleyici ilaç kullanabilir ( Doktora danışılmalı ) .Rennie Duo Şurup (Doktora danışılmalı ) mideyi baskıladığı için kusmayı
bastırabilir. Şiddetli bulantılarda zaman zaman ağızdan alınan tabletler ile midede, ilacın midede yarattığı gevşemeye direnç gösterdiği için kusma engellenmeyebilir. Bu tarz şiddetli bulantılarda doktora danışarak fitil kullanmak daha iyi gelebilir.Nane çayı içmek , muz , haşlanmış patates , çorba ve yudum yudum içilen su gün içinde şikayeti yaşayan hastaya iyi gelir.B grubu vitaminlerin sinir sistemine iyi geldiği söylenmektedir. İyi ve kaliteli uyku alınmasına dikkat edilmelidir. Sinirsel kaynaklı rahatsızlarda ;kısa sürede hastanın tedaviye adaptasyonu açısından birden çok psikiyatrist değiştirmek tercih edilmemelidir.

Psikiyatrist (düzenli)

Psikoterapi (düzenli)

Akapunktur faydalı olabilir

Tıbbi Masaj faydalı olur ( Fibromiyaljide ) Fibromiyalji probleminde en belirgin sorun kas ağrıları ve sırt ,omuz bölgesinde oluşan
kulunçlardır. Mutlaka fizik tedavi uzmanına başvurup gerekirse terapi alınmalıdır.Uyku kalitesinin artmasına büyük ölçüde faydası olur.

Nefes -Gevşeme Egzersizleri (düzenli)

Kesinlikle Spor . (Bir şikayetiniz yoksa düzenli spor yapmak beyindeki serotinin en iyi düzeyde kullanılmasını sağlar.)

Olumlu motivasyon kitapları okumak , hobiler edinmek , kişinin kendine aşırı yüklenmemesi ,olumsuz düşünceler ve olumsuz
kişilerden uzaklaşmak faydalıdır.

Bu durumdan tamamen kurtulmak mümkün mü? Ben artık ölmek istiyorum ve kendime gelemiyorum. O kadar duş ediyorum ki allahım canımı al diye ama isyan da etmek istemiyorum. Gerçekten çok sıkıldım çevremdeki insanları da sıkıyorum yaşamayan bilmediği için kimse beni anlamıyor

Yaklaşık 8 yıldır panik atak hastasıyım. Doktor doktor dolaşıp durdum. Son 2 yıldır düzenli olarak terapi alıyorum. 2 yıl önce doktorum mide bulantısı ve kusmanın benim kontrolümde olduğunu, kesinlikle kendi kendime tetiklediğimi söylediğinde şiddetle karşı çıktığımı hatırlıyorum. Bugün geldiğim noktada ise kesinlikle kendi kendime yaptığımı ve nasıl geçireceğimi artık biliyorum!
Bu konu çok spesifik bir konu. Benim yaptığım şey sizde ya da bir başkasında işe yaramayabilir. Bunun için iyi bir doktora gitmenizi öneririm. Çünkü iyi doktoru benim gibi 5-6 yıl geçtikten sonra bulursanız uzun da bir tedavi sürecini göze almanız gerekir...

Üzerinden çok zaman geçmiş ama ben sormadan edemicem bu durumu Nasıl yendiniz? Ben her gün kusuyorum hatta mide bulantısıyla uyanıyorum ve gün boyu devam ediyor. Bunu kendi kendimize yenmenin bir yolu yok mu sadece ilaç mı kullanmamız gerekiyor ben ilaçlardan çok sıkıldım.

Merhaba! Bu sorunu kucuk yastan beri yasiyorum. Lise donemimde kendiliginden gecmisti hatta kilo almistim. Universitede birazcik zorlamisti. Sabah kalkar kahvalti edemezdim. Okulda öglene dogru yerdim. Sabahlari sadece mide bulantim olurdu gecer giderdi. Sonra bir kursa basladim dsiplinli bir kurstu haftaici gidiyordum. Stresim tavan yapmisti. Cunku kursun hocasi benim mizacima gore sertti. Mide bulantilari baslamisti ama sadece sabah degildi. Bulantilarim ilerledi karnim tokken bile karin gurultularim vardi. Kursu biraktim. Endoskopi oldum. (Eger uzun sureli mide bulantilariniz kusmaniz varsa endoskopi yaptirmalisiniz) helicobactepylori cikti. Yani mideye zarar veren bir mikrop. Suanda kursa gitmiyorum oyle anlar yasadim ki olmek istedim. Surekli kusuyordum gun icerisinde sadece nane limon iciyordum. Zaten zayifimdir daha da zayifladim. Psikiyatriye gittim redepra verdi uyku uyuyabiliyorum. Babamla yapici konusmalar yapiyoruz beni motive ediyor. Organik her seye bakildi. Tavsiyem her birime gidip kontrolunuzu olun. Mide bulantisi kulaktan, bobreklerden, safra kesesinden, beyinden kaynakli oluyormus. Hepsine baktirin sonra eger sorun yoksa psikolojil oldugu ortaya cikiyor. Psikolojikse kendinizi dini şeylere verin. Ben Kuran dinleyerek okuyarak namaz kilarak gecirmeye calisiyorum. Faydasini goruyorum cok sukur. Allah sifa versin hepinize bu seyi yasayan herkese

Merhaba! Bu sorunu kucuk yastan beri yasiyorum. Lise donemimde kendiliginden gecmisti hatta kilo almistim. Universitede birazcik zorlamisti. Sabah kalkar kahvalti edemezdim. Okulda öglene dogru yerdim. Sabahlari sadece mide bulantim olurdu gecer giderdi. Sonra bir kursa basladim dsiplinli bir kurstu haftaici gidiyordum. Stresim tavan yapmisti. Cunku kursun hocasi benim mizacima gore sertti. Mide bulantilari baslamisti ama sadece sabah degildi. Bulantilarim ilerledi karnim tokken bile karin gurultularim vardi. Kursu biraktim. Endoskopi oldum. (Eger uzun sureli mide bulantilariniz kusmaniz varsa endoskopi yaptirmalisiniz) helicobactepylori cikti. Yani mideye zarar veren bir mikrop. Suanda kursa gitmiyorum oyle anlar yasadim ki olmek istedim. Surekli kusuyordum gun icerisinde sadece nane limon iciyordum. Zaten zayifimdir daha da zayifladim. Psikiyatriye gittim redepra verdi uyku uyuyabiliyorum. Babamla yapici konusmalar yapiyoruz beni motive ediyor. Organik her seye bakildi. Tavsiyem her birime gidip kontrolunuzu olun. Mide bulantisi kulaktan, bobreklerden, safra kesesinden, beyinden kaynakli oluyormus. Hepsine baktirin sonra eger sorun yoksa psikolojil oldugu ortaya cikiyor. Psikolojikse kendinizi dini şeylere verin. Ben Kuran dinleyerek okuyarak namaz kilarak gecirmeye calisiyorum. Faydasini goruyorum cok sukur. Allah sifa versin hepinize bu seyi yasayan herkese

Bende dine yönelmeye başladım. Çünkü benim durumum sadece psikolojik. Sabah bulantıyla uyanıyorum o yoksa bile kalbim çarpıyor olacak korkusuyla uyanıyorum ve gün boyu devam ediyor. Ve kusuyorum da. Sonra akşama doğru rahatlıyorum ama yine bir şey yiyemiyorum. Allahım bunu yaşayan herkese yardım etsin gerçekten çok zor insan ölmek dahi istiyor

Benimki de psikolojik eskiden bu denli degildi. Evden dahi çıkamaz olmuştum şuan yine sabah erken kalkacaksam sorun yasiyorum. Benim de sabahlari daha cok aksama dogru açıliyor. Çok sukur halimize ama millet neler yasiyor bu da gececek insallah

Benimki de psikolojik eskiden bu denli degildi. Evden dahi çıkamaz olmuştum şuan yine sabah erken kalkacaksam sorun yasiyorum. Benim de sabahlari daha cok aksama dogru açıliyor. Çok sukur halimize ama millet neler yasiyor bu da gececek insallah
Geçer dimi ben ümidimi kaybettim Allah yardımcımız olsun ben sanki ömür boyu böyle kalacam gibi hissediyorum.

Eskiden böyle miydik? Hayır. Allah bizim saglikli halimize sukretmemizi istiyor olabilir. Gunahlarimiza kefaret olabilir. Bu boyle olene kadar surmeyecek Allahin izniyle. Ben dedigim gibi kotu bir olay yasadim midem cok kotu duruma geldi. Midem bulandikca psikolojim bozuldu disari cikamaz oldum. Psikolojim bozuldukca mide bulantim artti. Midemize bos yere zarar veriyoruz. Bizim asil problemimiz korkumuz midemiz bulanicak korkusu. Şahsen benim oyle simdi midem bulanicak ya kusarsam diye diye bozdum kendimi. Bakin sizi de buldum birbimize destek olalim ileride daha kotu seylere donusmesin Allah korusun

Ümidinizi kaybetmeyin. Allah var üzüntü yok. Bunu yaşamamızda bir hikmet var. Ya gunahlarimiza kefaret ya da Allah sukretmemizi arttirmamizi istiyor. İyi yonden bakalim. Olumsuz dusunce daha da kotu yapiyor insani. İyilesecegiz eskiden nasilsak oyle olacagiz Allahin izniyle

Ümidinizi kaybetmeyin. Allah var üzüntü yok. Bunu yaşamamızda bir hikmet var. Ya gunahlarimiza kefaret ya da Allah sukretmemizi arttirmamizi istiyor. İyi yonden bakalim. Olumsuz dusunce daha da kotu yapiyor insani. İyilesecegiz eskiden nasilsak oyle olacagiz Allahin izniyle
Allah büyük bende öyle düşünüyorum zaten inancımız olmazda hayatta kalamayız. Ama korku da iyice tetikliyor ve önüne geçemiyorum.

Ben 14yaşındayım benim mide bulantım 1 martda başladı yani doğum günümde sabah okula gitmek için uyanır uyanmaz mide bulantısı felaket bir şekilde başladı ben 2 hafta hiç aralıksız mide bulantisi yaşadım uyuyamadım yiyemedim içemedim hatta tek başıma ayağa bile kalkamamıştım ilk gün acile gittiğimde bana ilaç yapıldı ve bu ilaç bende yan etki gösterdi bilincim nerdeyse kapanmisti ve gözlerim kayıyodu hiç bir yere kendimi odaklayıp bakamıyodum o geçince mide bulantısı hep devam ediyor tabi boynun tutulmuştu yan etkiden dolayı neyse ben sürekli hastanelere gittim geldim özel hastaneye gittim orada bir sürü şey yapildi ama herşey temiz cikti bana bunun psikolojik olduğu söylendi bir sure diyetisyen yardimi aldim midenin rahatlamasi için biraz da kilom vardi 9 kilo verdim 1 ay boyunca bisey yiyemedigim için doğru dürüst zaten ozaman 4 kilo vermiştim şuan hala mide bulantim devam ediyor arada çok bastiriyo ama kendiliğinden geçmesini bekliyorum babam yaklaşık 2 hafta önce bir profesör ile konuştu yaşıma bağlı normal bir bulanti olduğunu psikolojik olduğunu ve 1 seneye geçeceğini söylemiş ben herzaman çok hafif de olsa mide bulantisiyla uyaniyorum sevinince uzulunce heycanlaninca sürekli çok midem bulaniyo ve genelde kendimi hastanede serum yerken buluyorum midem bulandiginda ne yapmaliyim hiç bilmiyorum ilaç da kullanamiyorum ve midem biraz fazla bulanınca hemen korku sarıyo beni ve çok kotu oluyorum yani kendi kendimi kötüleştiriyorum ve artık midemin bulandigini hiddettigiimde sinirlerim tepeme çıkıyo dayanamıyorum bilinçaltimla resmen savaşıyorum :temizlik:

Lise için sınava yakinsin sanirim. Onun gerginligi olabilir uzerinde. Nane limon kaynat iic. Petekli bal cok faydali mideye. Asitli icecekler icme. Ben de bu mide bulantisini en had safada yasayanlardanim. Yasim 21 ona ragmen zorlaniyorum. Mutlu olmaya calis dusunursen önune gecemeyecegin bir hal aliyor. Benimki de psikolojik heyecanim stresim mideme vuruyor. Bulansa bile kussan bile mideyi bos birakmamaya calis. Allah sifa versin

Oyle bi durumdayim ki midemdeki mikrobu yok etmek icin ilac icmem lazim. Ve tok karnina icilmesi gereken bir ilac. Resmen midem bulaniyor. Bu konuda ailenizle sorun yasiyor musunuz? Ben cok uxuluyorum annemin bana dediklerine

ilaç adı veriliyormu bilmiyorum ama psikilojik sıkıntılarda tranko buskas adlı bir ilaç var mide ile ilgili problemlerde kullanılıyor ama bağımlılık yapıyor sanırım yeşil reçeteye dahil yanlış hatırlamıyorsam bi araştır sor istersen..

Soracagim insallah doktoruma . Ama ben ilaclarin pek etki etmedigini dusunuyorum niyeyse. Depresyon ilaci kullandim pek fayda goremedim acikcasi. Her sey kafamizda bitiyor o yuzden daha zorlasiyor is

Bende dine yönelmeye başladım. Çünkü benim durumum sadece psikolojik. Sabah bulantıyla uyanıyorum o yoksa bile kalbim çarpıyor olacak korkusuyla uyanıyorum ve gün boyu devam ediyor. Ve kusuyorum da. Sonra akşama doğru rahatlıyorum ama yine bir şey yiyemiyorum. Allahım bunu yaşayan herkese yardım etsin gerçekten çok zor insan ölmek dahi istiyor

Benim boyum cok uzun 50 kiloydum simdi 47 ye dustum. Cidden cok korkuyorum beni de korku sariyor. Stresten gastrit olusmus gastrit de bakteri yuzunden olusuyor. Simdi bakteriyi yok etmek icin ilav aliyorum cok agir bir ilac. Siz de bi baktirin bulanti sebebiniz helicobakteriden olabilir.

Benim boyum cok uzun 50 kiloydum simdi 47 ye dustum. Cidden cok korkuyorum beni de korku sariyor. Stresten gastrit olusmus gastrit de bakteri yuzunden olusuyor. Simdi bakteriyi yok etmek icin ilav aliyorum cok agir bir ilac. Siz de bi baktirin bulanti sebebiniz helicobakteriden olabilir.
Ben onu geçirdim 2 sene önce. Biliyorum be tarz ilaçlar kullanıldığını ne kadar ağır olduğunu. Bende çok zayıfım ama kaldırdım o ilaçları üstelik hiç bir şey yiyemeden bitirdim tedavimi çok şükür ve geçti. Şimdi bulantı nedeniyle gittiğimde her şey temiz çıktı zaten de bulantı hariç bir belirti yok. Psikolojik benim ben kendimi biliyorum beynim yapıyor

X