Psikolojik mide bulantısı için yardım

Arada oluyor canim cok sık degil boyle birden tuaf oldigumda daha cok oluyor bulantim neyqpacagim bilmiyorum seninde mi var
Benimde devam ediyordu mide koruyucu verdi doktor o bayagi iyi geldi bana bu ayın 25 inde endeskopi yapilcak bakalım artık nedir öğrenci sen ilaç kullanıyorsun peki miden için

Benimde devam ediyordu mide koruyucu verdi doktor o bayagi iyi geldi bana bu ayın 25 inde endeskopi yapilcak bakalım artık nedir öğrenci sen ilaç kullanıyorsun peki miden için
Ben kullanıyorum evet birde bagirsak ilacı kullanıyorum tam bosalttim yapamadıgimi hissediyorum şimdi takinti yaptim sürekli dusunuyorum ilaçlar iyi mi geldi bilmiyorum gecmezse gel kolonoskobi yapalım dedi ama benim midemdede sıkıntı var ona bakilmasininda istiyorum acaba kolonoskobi ve endokskopi ikisini e yaptirsammi psikolojikmi degildegilmi bilmiyorum şimdi büyük abdestimi yapa yapabiliyorum az az ama yinede gidip yaptirsammi gecmezse gel dedi 15.gun dedi ama yaotirsammi yinede endoskopide istesemmi

Bende de var malesef kucuklugumden beri mideme ve bagirsagima vurur, cogu zaman ayni ayna bazen tek basina. Bulanti zaten butun gunumu mahvediyor cunku halsizligide beraberinde getiriyor. Hastanede seruma kadar gider ancak oyle toparlar midem malesef. Oncesinde bi 6-8 saat dayanmaya calisirim baktim gecmiyor kusacak birsey kalmamis ve yinede bir an olsun rahatlayamiyorum gozumu acacak hal bulamaz bir sekilde acil yolu gozukur. Ama biraz daha hafifken kusmaya pek baslamadan artik onlem almaya basladim. Ilac olarak zofran agizda eriyen tablet , gida olarak Beyaz leblebi ve yagsiz sade pilav yiyerek toparlayabiliyorum. Bana elma , muz ve patates iyi gelmiyor o anda ama pilavi deneyin gercekten ilac gibi toparliyor. Oyle emedurlar , medpamidler zaten hic bir zaman kesmedi bulantimi. Regl oncesi donemlerde de nuks ediyor bazen.

Ben :) benimde midem bulanıyor malesef stress olduğumda vs. Istifra etmemek için sırt üstü yatıp duruyorum . Müsait değilsem yaramıyorsam mide bulantısı hapı verdi dr onu ıciyorum:KK43: elma muz süt zencefil mideme iyi geliyor bide . Ilık su

Ben de neredeyse 3 aydır bu durumdayım gercekten yardıma ihtiyacım var. Bazı gunler iyi oluyorum ama bazen hemen geri donuyor her sey. Bir gün aniden basladı anksiyete her seyden uzaklastım korktum halbuki hayatımda yanlıs giden hicbisey yok ama cok kaygı icindeydim eskiden kaygım olsa da hic bulantı ile ortaya cıkmazdı. Psikolog misol ilacını verdi bir aydır kullanıyorum ama daha etkisi yok gibi. Gercekten hic gecmeyecek diye cok korkuyorum bu sekilde nasıl yasarım bilmiyorum dısarı cıkınca daha kotu oluyor. Olup kurtulasım geliyor bazen ama aileme asla yapamam bunu. Tavsiyeniz var mı?

Ben de neredeyse 3 aydır bu durumdayım gercekten yardıma ihtiyacım var. Bazı gunler iyi oluyorum ama bazen hemen geri donuyor her sey. Bir gün aniden basladı anksiyete her seyden uzaklastım korktum halbuki hayatımda yanlıs giden hicbisey yok ama cok kaygı icindeydim eskiden kaygım olsa da hic bulantı ile ortaya cıkmazdı. Psikolog misol ilacını verdi bir aydır kullanıyorum ama daha etkisi yok gibi. Gercekten hic gecmeyecek diye cok korkuyorum bu sekilde nasıl yasarım bilmiyorum dısarı cıkınca daha kotu oluyor. Olup kurtulasım geliyor bazen ama aileme asla yapamam bunu. Tavsiyeniz var mı?

Konu eski ama merhaba bende yaygın anksiyete bozukluğu var mide bulantısı kusma ve baş dönmesi var ilaç tedavi başladım
Sizler bu durumla nasıl başa çıkabildiniz

Merhaba.
Anksiyeteniz olabilir. Benim de mide bulantılarım çok oldu. Hayır bunu beynim yapıyor diye kendini telkin edince geçmeye başladı.

slm kızlar.. ben birşeye üzüldüğüm sinirlendiğim zaman direk midem bulanıyor.iç hastalıklari uzmanına gitmistim geçen sene midemde gastrit olduğunu söyledi ve bazı ilaçlar verdi ancak bu çok üzüldüğüm zaman çok stres olduğumda istifra etmemi engellemedi.bir psikologa göründüm bana sülpir 50 mg adlı bi ilaç verdi bi kaç ay kullandım biraz iyi geldi ama aşırı kilo aldım ve bırakmak zorunda kaldım..baska bi psikologa gittiğimde bana cipralex ve redepra yazdı ama redepra zaten uyutmaktan başka bi işe yaramadı ve cipralexte etki etmedi.. bu aralar da üzüldüğüm bazı konular var ve sürekli mide bulantısı çekiyorum..bi önerisi olan var mı ilaç kullanmakta istemiyorum artık kendi kendime aşmaya çalışıyorum.. bu mide bulantısından bıktım artık :KK43: :KK43:

Merhaba arkadaşlar çoğunuzu okudum ve ben nerdeyse 10 yıldır bu olayı yaşıyorum ama gebelikten sonra geçti gibi oldu o da 1 sene sürdü sonra tekrar olmaya başladı bekarlığımdaki gibi değil ama ara ara oluyo benim bir tanıdığım şunı demişti bana bekarken bu sende ölene kadar gitcek kızın ara ara geçcek ama seni niye bulcak evet bende kullandım hap ama ara ara yine beni bulayo bir yere gitseceğim zaman uykumdan oluyorum yemekten kesiliyorum yani anlacağınız tedavide görsek kendime kendimizi tesellide etsek bu ömrümüsün sona kadar gitcek hepinizi o kadar iyi anlıyorum ki çok geçmiş olsun rabbim tez vakitte şifa versin inşallah ☺️

X