Protezlerimi çıkarttım (fotoğraflı)

fibro adenom kistlerime rağmen alınmadan protez takıldı. 4. ayımdayım ve sağ mememde ağrı var. kistlerden kaynaklı olabilir mi.
Haha burada ahkam kesenler var ya bana da aynı bekle bekle demişlerdi geçer arada olur normal dediler ,beklemiştim salak gibi :KK53:
MR da ultrasonda cıkmadı aktif iç kanamam varmıs, 5. yıl olunca artık bu işte bir iş var dedim cıkartırma sırasında anlasıldı iç kanama..
Lütfen size bekle diyenleri dinlemeyin kimseyi dinlemeyin sağlık bu kendiniz karar verin. Kistlerinizi temizleyip yapsalardı en azından o da risk yani.. Zaten aktif iltihap oluyor iyileşme sürecinde vs bilemiyorum meme korkutuyor beni cok..
Ben bekle bişey olmaz ben iyiyim oh diyenlerin mağduru oldum malesef ki..

390 cc damla mentor takıldı ve üst tarafım bomboş oldu. dekolte hiç yok yani. revizyon ameliyatımı ocak sonu yapacak. 4 ay oldu ameliyat olalı sizce revizyon için erken mi karar verdi doktorum yoksa sorun olmaz mı ..revizyonda yuvarlak 425 cc dedi ben 450 cc isticem tabi cep alırsa. fikriniz benim için önemli.teşekkür ederim.
Revizyon için en az 6 ay geçmesi gerek. Yani hangi doktora giderseniz gidin 6 ay beklemeniz önerecek tir. Ama kendi doktorunuz 4. Ayda yapalım diyorsa belki bir hata görmüş olabilir, size söylemiyordur. Damla protez kullanılması, hata olmuş başta zaten. Madem yuvarlak uygunmuş neden başta tercih etmemiş? Başka birkaç doktordan fikir alabilirsiniz, şahsi, düşüncem. Bakalım onlar ne diyecek?

390 cc damla mentor takıldı ve üst tarafım bomboş oldu. dekolte hiç yok yani. revizyon ameliyatımı ocak sonu yapacak. 4 ay oldu ameliyat olalı sizce revizyon için erken mi karar verdi doktorum yoksa sorun olmaz mı ..revizyonda yuvarlak 425 cc dedi ben 450 cc isticem tabi cep alırsa. fikriniz benim için önemli.teşekkür ederim.
Revizyon için en az 6 ay geçmesi gerek. Yani hangi doktora giderseniz gidin 6 ay beklemeniz önerecek tir. Ama kendi doktorunuz 4. Ayda yapalım diyorsa belki bir hata görmüş olabilir, size söylemiyordur. Damla protez kullanılması, hata olmuş başta zaten. Madem yuvarlak uygunmuş neden başta tercih etmemiş? Başka birkaç doktordan fikir alabilirsiniz, şahsi, düşüncem. Bakalım onlar ne diyecek?

doktoruma kalırsa aşağı doğru bombesi olan memeler muhteşem oldu. ama destekli sütyensiz döşüm boş yani. hiç yapılmamış gibi. destekli takacaksam niye maddi manevi eziyet çektim. bi kaç defa yüz üstü yattım gece farkedince yan yattım belki de ondan acıyo memeler. şimdiki aklım olsaydı memeleri tamemen boşaltıp sonra protez koydururdum.
çölyaktan da içtiğim demir ilaçları falan depolanmıyo yorgunluğum ondandır diye ümit ediyorum. hayırlısı bakalım şubatta yada martta yapalım diyecem revizyonu. yardımlarınız için teşekkürler.

doktoruma kalırsa aşağı doğru bombesi olan memeler muhteşem oldu. ama destekli sütyensiz döşüm boş yani. hiç yapılmamış gibi. destekli takacaksam niye maddi manevi eziyet çektim. bi kaç defa yüz üstü yattım gece farkedince yan yattım belki de ondan acıyo memeler. şimdiki aklım olsaydı memeleri tamemen boşaltıp sonra protez koydururdum.
çölyaktan da içtiğim demir ilaçları falan depolanmıyo yorgunluğum ondandır diye ümit ediyorum. hayırlısı bakalım şubatta yada martta yapalım diyecem revizyonu. yardımlarınız için teşekkürler.
Damla protez şeklini koruması açısından en sert kıvamda olan protezdir. Kıvamı çok sert oldugı için de sizi, rahatsız ediyor olabilir. Yuvarlak proteze geçerseniz farkı anlarsınız zaten 👍 Ayrıca yuvarlagın ters döndü falan riski de yok.
Hayırlısı olsun, şimdiden geçmiş olsun diyorum 💐 Karar sizin kararınız. Ama başka bir doktordan fikir almanızı yine de öneriyorum size. En azından kistleriniz için ultrason çekilin, bakın durumuna. Gerekirse ameliyatta temizlesin ona göre.

çok teşekkür ederim size mesaj yolladım dönüş yapabilir misiniz rica etsem

Bende damla istiyordum üst tarafım şiş olmasın diye ama doktorum meme yapımdan dolayı yuvarlak protez yapışabilir başkası olmaz dedi. Yaptıralım 8 ay oldu üst kısımlarında sertlik var onun dışında yumuşama oldu. Sizlerin yumuşaması ne zaman oldu 1 yıl ve üzeri amelîyat olanlar var mı

Revizyon için 6 ay beklemek lazım öyle demişti doktorlar . Başta yanlış işlem var neden damla koymuş ki ben olsam o doktora revizyon olmam zaten sizden yeni silikon ücretlerini alacak ameliyat ücreti almasa bile hastane ücreti de alacak ben olsam o doktora bir daha güvenmem başta hatalı birde çıkan silikon idan sonra meme boşluğu çok daha fazla olur 390 ile 450 cc arasında çok büyük fark yok çünkü cep genişledi artık o yüzden ben olsam Dr yerinde 6 ay bekle derim cebin tam otursun diye burda bile hatalı yani 4 ay demekle . Ama sizin yerinizde olsam 1 sene beklerim ve başka Dr bulurum . Bende yarın kapsül ameliyatı için test vereceğim 1 yıl oldu. Birdaha kapsül oluşmaz inşallah oluşursa çıkarttırmaktan başka çarem yok

Özelden fotoğraf atabilirim isteyene örnek olarak , ama tekrar ediyorum ki hepimizin fiziği vücudu farklı kilolarımız farklı bende 5 yıldır 295cc implant vardı aslında küçük cc olarak ama küçük göğüslü olduğum icin dokumu genişletti %40 kalıcı büyüklük sağlamış oldu %60 küçüldü sadece yüzde yüz değil
Bana özelden atabilir misiniz rica etsem. Bende daha Yeni cikarttirdim pek iyi durmuyor şuan için toparlar diye Ümit ediyorum yinede. Benimle de paylaşabilir misiniz resimleri

Merhaba.Dün dr ile görüştüm. tamamen kapsülleriyle çıkartın kalanını da toparlayın dedim. üstü alırız ama kas altındaki kapsülleri almam, bu hem kanamaya neden olur hem akciğere zarar verir hem de kalan meme yamuk deforme olur dedi. ben tüm kapsüller in çıkmasını istiyorum dedim ama gerekli değil zorunlu durumda çıkartıyoruz dedi. Ne dersiniz
Bende de öyle olmuş kapsülü almamış doktorum inşallah ölmem.

Burda kadınlar kulübünde paylaşım yapmıştınız ona istinaden sordum bende 3 yıl önde çıkardım
Anladım bilmem unuttum daha önce kullandım mi bunu 2020 de açmıştım bu kulübü. Meme sorunum sonradan çıktı son 5 aydır mahvoldum. Sizin acaba özelden de yazdım nasıl oldu çok kötü durumda mı şuan görüntü olarak?

Anladım bilmem unuttum daha önce kullandım mi bunu 2020 de açmıştım bu kulübü. Meme sorunum sonradan çıktı son 5 aydır mahvoldum. Sizin acaba özelden de yazdım nasıl oldu çok kötü durumda mı şuan görüntü olarak?
Geçmiş olsun benimki hayır hiç kötü durumda değil taktırmadan önceki halinin aynısı diyebilirim bende çok az kaldı 3 ay sonra çıkarttırdım

Herkeste sorun cıkacak ben de 10 yıldır var çok iyiyim yalan bunlar demekle olmuyor..
Haklısınız..
Kiminde erken cıkıyor kiminde daha geç..
Ben de 6.aydan itibaren basladı keske erkenden cıkarsaydım yıllarca neler çektim anksiyete panik atak deyip durdular
merhaba geçmiş olsun. hangi doktora çıkarttırdınız? patolojiye gönderildi mi kapsüller?

X