Protezlerimi çıkarttım (fotoğraflı)

başınıza gelmiş olabilir baksanıza halsiz yorgunum acillerdeyim diyorsunuz göz ardı etmeyin lütfen cok sanslısınız 4. aydasınız ben 5 sene çektim

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bende mide ameliyatı oldum ölebilirdim sonuçta ölenlerde var bu boyle birsey sizin gibi sorun yaşayanlar ve hiç yaşamayanlar bu demek değil ki herkes yaşayacak siz yaşamasaydinız çikarttırıcak mıydınız hayır :KK66: bende mide ameliyatımı övuyorum çünkü ne ağrı ne sızı ne mide bulantısi bile yaşamadım her bünye bir olamaz

Şimdi bende mide ameliyatı oldum ölebilirdim sonuçta ölenlerde var bu boyle birsey sizin gibi sorun yaşayanlar ve hiç yaşamayanlar bu demek değil ki herkes yaşayacak siz yaşamasaydinız çikarttırıcak mıydınız hayır :KK66: bende mide ameliyatımı övuyorum çünkü ne ağrı ne sızı ne mide bulantısi bile yaşamadım her bünye bir olamaz
e şimdi ne alaka? anlamadım.
olumsuz durumlar yasadım ve yaşama ihtimali fazla olan bir durumdan bahsettim.
Bir sürü belirtisi var bii hastalıgını göz önunde bulundurun dedim yoksa bazı doktorlara kalsa hicccc sorun yapmıyor. Herkes göz ardı ediyor.
mide ameliyatınızda size yabancı madde takmadılar vücudunuz savas halinde değil aynı sey gögus kücültme ameliyatı içinde geçerli
ne yani bu konuyu açmayıp kimseyi uyarmasa mıydım?

e şimdi ne alaka? anlamadım.
olumsuz durumlar yasadım ve yaşama ihtimali fazla olan bir durumdan bahsettim.
Bir sürü belirtisi var bii hastalıgını göz önunde bulundurun dedim yoksa bazı doktorlara kalsa hicccc sorun yapmıyor. Herkes göz ardı ediyor.
mide ameliyatınızda size yabancı madde takmadılar vücudunuz savas halinde değil aynı sey gögus kücültme ameliyatı içinde geçerli
ne yani bu konuyu açmayıp kimseyi uyarmasa mıydım?
Size uyarmayın demiyen oldu mu yahu sadece bu iş bünyeden bünyeye değişiyor diyorum herkese olucakmış havası verilmeye çalısiyor

Size uyarmayın demiyen oldu mu yahu sadece bu iş bünyeden bünyeye değişiyor diyorum herkese olucakmış havası verilmeye çalısiyor
Sorun ne biliyor musunuz? Göz ardı etmemiz. 5 sene sağ gögüs acıma dayandım kurcalamadım arastırmadım anksiyete psikolojik deyip geçtim cünkü güzeldi memelerim neticede görüntüden cok memnundum..
Biz kadınlar olarak güzellik olunca arastırmıyoruz bununla yasamaya baska bahaneler bulmaya calısıyoruz..
amacım eger bii belirtisi olan kisiler varsa bunu da akıllarında bulundurmaları..
Belirtileri ekledim en az 10 adet belirtisi ben de vardı.. Ama hep baska bir sebep olduguna inandırdım kendimi psikoterapilere verdiğim paraların haddi hesabı yok..
Semptomum olmasına rağmen sırf guzellik ugruna 5 yıl çektim ne yazık ki.. Kalıcı hasar alabilirdim herkesin belirti gösterme süreci farklıdır kimi 10 yıl kimi 1 yıl kimi 20 yıl sonra baslayabilir benim yaptırdıktan sonra 6. ayda bu asagıdaki en az 10 belirti bas gösterdi..
size de geçmiş olsun mide ameliyatı da zordur ama en azından vücuda yabancı madde girmemiş şanslısınız

Eklentiler

• SEMPTOMLAR.png
    SEMPTOMLAR.png
    417,2 KB · Görüntüleme: 254
doktorlarin bu ameliyatin boyle riskleri olabilecegini, implantlarin omurluk olmadigini, kapsul kontrakturunun yillar sonra da gelisebilecegini, dokusu olmayanlar icin belli bir sureden sonra geri donus imkaninin olmadigini soylemesi gerekiyor. ben 17 yasindaydim ilk ameliyatimi oldugumda. o donem turkiye'nin en iyi plastik cerrahina gittim. basta yazdiklarimin tam tersini soyledi bana. kimse herkese olacak demiyor ama evet, ne yazik ki problem yasamamis olanlar sadece simdiye kadar yasamadi.

doktorlarin bu ameliyatin boyle riskleri olabilecegini, implantlarin omurluk olmadigini, kapsul kontrakturunun yillar sonra da gelisebilecegini, dokusu olmayanlar icin belli bir sureden sonra geri donus imkaninin olmadigini soylemesi gerekiyor. ben 17 yasindaydim ilk ameliyatimi oldugumda. o donem turkiye'nin en iyi plastik cerrahina gittim. basta yazdiklarimin tam tersini soyledi bana. kimse herkese olacak demiyor ama evet, ne yazik ki problem yasamamis olanlar sadece simdiye kadar yasamadi.
Herkeste sorun cıkacak ben de 10 yıldır var çok iyiyim yalan bunlar demekle olmuyor..
Haklısınız..
Kiminde erken cıkıyor kiminde daha geç..
Ben de 6.aydan itibaren basladı keske erkenden cıkarsaydım yıllarca neler çektim anksiyete panik atak deyip durdular

Sağ gögsümde hep acı vardı dokununca. ucuna ve altına ara arada ağrı saplanıyordu.

Ağrım var diyorsun gelip bekle cıkarma gecer diyorlar.
AKTİF KANAMAM MR DA CIKMADI. iç kanama iç.......
Ölüme götürür adamı.
Cıkaran doktorum şok içinde...

Öyle ultrason cektir mr cektir sorun yoksa iyisin diye bir sey yok
acın ağrın varsa ortada sorun var her şey olabilir iltihap, iç kanama her şey..
Cok sasirdim... Bu agrilar, kontroller bende de var, üstelik üç yildir. Ve sizin gibi hep "bir sey yok", dediler.
Son gittigim cerrah sinire degmis olabilir, veya bedenin protezi kaldirmiyor da olabilir demisti.

Cok geçmis olsun. Bu paylasimi yapmaniz iyi oldu. Her seyin sandigimiz gibi 4 4'lük olmadigini, neler olabilecegini göstermis oldunuz

Cok sasirdim... Bu agrilar, kontroller bende de var, üstelik üç yildir. Ve sizin gibi hep "bir sey yok", dediler.
Son gittigim cerrah sinire degmis olabilir, veya bedenin protezi kaldirmiyor da olabilir demisti.

Cok geçmis olsun. Bu paylasimi yapmaniz iyi oldu. Her seyin sandigimiz gibi 4 4'lük olmadigini, neler olabilecegini göstermis oldunuz
Kesinlikle aynı şekilde ya sinire değmiştir ya da protez ağır geliyor diyip geçiştirdi herkes beni de ..
İhmal etmeyin siz de.. ben 5 yılımı kaybettim bu bahanelerle malesef keske en başta bilseydim

İltihap ve aktif kanama varmıs o yüzden ağrı acı hissetmişim yıllarca.
Burada ölüyorum ağrım var da desen gelir konuna aaaa biz cok iyiyiz yaaaaaa değildir yaaa derler.
Kimse sağlığına önem vermez görüntü dısında malesef. bu sebeple olumluları değil olumsuz konuları dikkate almalısın.
Sağ gögsümde hep acı vardı dokununca. ucuna ve altına ara arada ağrı saplanıyordu.
Burda pollyannacılara kandım 5 yılım gitti. Canımdan nasıl olmadım hala şaşkınım.

Ağrım var diyorsun gelip bekle cıkarma gecer diyorlar.
AKTİF KANAMAM MR DA CIKMADI. iç kanama iç.......
Ölüme götürür adamı.
Cıkaran doktorum şok içinde...

Öyle ultrason cektir mr cektir sorun yoksa iyisin diye bir sey yok
acın ağrın varsa ortada sorun var her şey olabilir iltihap, iç kanama her şey..

Sol gögsüm cok iyiydi hic agrı yoktu , his vardı hepsi normaldi sıkıntılı agrılı gögsüm sağ gögsümdü benim. Ama ameliyatta sol tarafımında minik kanamaların basladıgı görülmüş e iyiydim ağrım da yoktu o tarafta hani bu iç kanama da ne oldum...

Kısaca değiştirme komple cıkart derim.. Facebook grubu var breast implant illness diye orada tüm dünyadan kadınlar yazıyor buradaki görmeyeyim duymayayım cinsinden değil gerçekleri yazıyorlar.. bakmanızı tavsiye ederim..
İmplantımda yırtık yok sapasağlam ama içi kan dolu????
yırtık yoksa içine kan nasıl girecek vücutla alma verme yapıyor zehirliyor işte..

Yeniden taktırırsanız aynı kapsül yeniden olusur

Bende görüntüye önem veriyorum ever gögüs cok seviyorum ama sağlığım daha önemli Spora gidip popomu büyütürüm diye düsünüyorum :)
Genel anestezi mi yaptılar. Bende çıkarttırıcam ancak korkuyorum. Çok aprı oluyor mu. Cevaplarsanız şimdiden teşekkürler

Neden çıkardığım konusunun linkini ekliyorum.

Ameliyat sırasında aslında aktif iç kanamam olduğu farkedilmiş. Bu zehirli plastikler vücudumuzla alma verme yapıyor.. fotoğrafları ekliyorum 🙏🏻 Çoğu kişi bunu göz aradı ediyor.. Korkmayın bunları benim değil doktorlarınızın size söylemesi uyarması gerek ama çok büyük rant dönüyor.. bakın bunlar benim içimden çıkarılanlar..
Ve sağ implant içinde kan birikimi var (implant yırtık DEĞİL)
Mr da ve ultrasonda bu çıkmadı asla… herşey normal görünüyordu ama gerçekler öyle değilmiş..

Bugün ameliyatımın 3. Günü taktırma gibi bir ağrısı asla yok kollarımı oynatabiliyorum çok rahatım kendim tuvalete gidip yiyip iciyorum..
Tamamen kurtuldum çıkarttırdım doktorum tüm kapsülleri temizledi.. Türkiye’de tüm kapsülü çıkaran doktor sayısı da çok çok az.. Eğer çıkartmayı düşünen varsa her zaman bana mesaj atabilir süreçlerde yardımcı olurum.. malum taktırma fazla çıkaran sayısı az burda bana bir kaç kişi yardımcı oldu sağolsun hepsi 🙏🏻🙏🏻
Ne kadar içten yazmışsınız. Çok teşekkür ederiz. Çıkartma işlemini sakıncası yoksa nerede yaptırdınız ve ücreti ne kadardı

Genel anestezi mi yaptılar. Bende çıkarttırıcam ancak korkuyorum. Çok aprı oluyor mu. Cevaplarsanız şimdiden teşekkürler
Evet genel anestezi
Taktırmak kadar ağrısı olmuyor 3.4 gün kollarımı yukarı kaldırabildim çok rahat iyileşme süreci
Çıkarttırırsanız mutlaka doktora kapsülleri temizlemesi gerektiğini söyleyin
Temizlemek zor derse iyi bir doktor değildir sadece uğraşmak istemiyordur

Şimdiki halini paylaşabilir misiniz. Çıkartınca çok üzülürsün diyorlar. Sizin moraliniz nasıl
Siz de ne kadar süredir var protez
Ben üzülürüm sanmıştım ama fark göremiyorum desem doğru olur görüntü olarak 🙈 doktor sende doku varmış dedi , kişiden kişiye değişir bu durum fiziksel yapımız ile alakalı..
Ben taktırmadan önce küçücüktü 47 kiloydum suan 55 kilo ile çıkartma ameliyatına girdim haliyle dokum genişledi kilo da aldım..

Evet büyük meme çok seviyordum , hep çekici geliyordu ama sağlıktan mıdır nedir şu an gözüme daha küçük fit vücutlar göğüsler cekici geliyor sanırım bilinçaltım soğudu.. 75/ 80C sütyen takıyordum 75/ 80B sütyene girebiliyorum suan.. tabi çok dolgun değil küçüldü ama öyle aman aman küçülme yok
Bütün arkadaşlarıma fotorğaf attım onlar tamamen gidecek sanmış göğüslerimi çok şaşırmışlardı sadece tek cup indiği icin..

Özelden fotoğraf atabilirim isteyene örnek olarak , ama tekrar ediyorum ki hepimizin fiziği vücudu farklı kilolarımız farklı bende 5 yıldır 295cc implant vardı aslında küçük cc olarak ama küçük göğüslü olduğum icin dokumu genişletti %40 kalıcı büyüklük sağlamış oldu %60 küçüldü sadece yüzde yüz değil

Herkeste sorun cıkacak ben de 10 yıldır var çok iyiyim yalan bunlar demekle olmuyor..
Haklısınız..
Kiminde erken cıkıyor kiminde daha geç..
Ben de 6.aydan itibaren basladı keske erkenden cıkarsaydım yıllarca neler çektim anksiyete panik atak deyip durdular
Öncelikle geçmiş olsun 💐 Bakın şimdi, evet sorun yaşayan bir gurup var ama ister inanın ister inanmayın sorun yaşamayanda bir gurup var 😊 Her vücut, her beden aynı degil. Ameliyattan hemen sonra da sorun yaşayıp, fazla beklemeyip çıkartanlar var. 2 sene sonra ,3sene sonra yada işte birkaç sene sonra diyim sorun yaşayıp çıkaranlar da var. AMA sorun yaşamadan uzun seneler süreç geçirenler de var.... Yani öncelikle siz veya sorun yaşayanlar, sorun yaşadınız diye herkes sorun yaşayacak diye birşey yok!! Bunu kabul edin.
Her vücut aynı degil, her beden aynı degil. Bu sadece meme protezi taktıranlar içinde geçerli degil. Diz kapagı na protez taktıranlarda sorun yaşayabiliyor. Sürekli agı, ateş, enfeksiyon yaşayanlar oluyor. Midesine, başka bir organına bir aparat taktıranlarda sorun yaşayabiliyor. Yani vücut kabul etmeyince etmiyor arkadaşım. Yahu hiçbirşey orijinali gibi olurmu diyecegim, Orjinal olupta sizin Bahsettiginiz sorunları yaşayan o kadar çok kişi varki?! Şimdi bunların nesi var peki? Saç dökülmesi, kilo sorunu, uykusuzluk.... Diyorsunuz... Bu benim eşimde de var. Onda protez yok.. Hiçbir ameliyat geçirmedi. Şimdi adam naapsın..
Bir panik haldesiniz, çıkartıp kurtulmulsunuz, çok sevindim 🌹İnşallah artık hiçbir sorun yaşamazsınız, hiç kimse yaşamasın. Çünkü maddi manevi birsürü zorlukla bu ameliyatı olanlar var. Biraz moral olsun, herkes yaşayacak degil bu sorunu ama sorun olabileceğiniz bilsin tabi. Bibibella Bibibella arladaşımız da demek istemişti bende mide ameliyatı oldum. Bakın, en basit denilen bademcik ameliyatı geçirdim, onun öncesinde bana birsürü kagıt imzalattılar riskler o kadar çoktu ki. En önemlisi ölüm riski var, her operasyonda, her ameliyatta. Ameliyat olmasada normal hayatta ilerlerken bir anda ölüm riskin var zaten 😊 Ben 2011 yılında meme ameliyatı oldum. Ne agrım var, ne sızım. Çok şükür 🧿 hatta popomada protez koydurdum ben. Fazla yagım olmadıgı için.. Güzel dilekler dinlersiniz inşallah, çünkü biraz agresif yorumlarınız 😌
Siz tabiki yaşadıgınız sorunları, geçirdiniz işlemleri yazın, bilgilendirin. Ama biraz sakin bir şekilde, sorun yaşamayanda bir gurup var, ister kabul edin ister etmeyin... Ameliyat olanları, olacakları endişeye sokupta saçı dökülen birinin - Eyvah, yoksa bende bu hastalıgı mı yakalandım.... Endişesine sokmayın tabi... Ne düşünürseniz, neye takılırsanız öyle gider ve bu mutsuzluk, endişeli bir hale gelebilir..
Umarım açıklayıcı olmuştur, benide yanlış anlayıp kırıcı şeyler yazmazsınız 🌸😅

Öncelikle geçmiş olsun 💐 Bakın şimdi, evet sorun yaşayan bir gurup var ama ister inanın ister inanmayın sorun yaşamayanda bir gurup var 😊 Her vücut, her beden aynı degil. Ameliyattan hemen sonra da sorun yaşayıp, fazla beklemeyip çıkartanlar var. 2 sene sonra ,3sene sonra yada işte birkaç sene sonra diyim sorun yaşayıp çıkaranlar da var. AMA sorun yaşamadan uzun seneler süreç geçirenler de var.... Yani öncelikle siz veya sorun yaşayanlar, sorun yaşadınız diye herkes sorun yaşayacak diye birşey yok!! Bunu kabul edin.
Her vücut aynı degil, her beden aynı degil. Bu sadece meme protezi taktıranlar içinde geçerli degil. Diz kapagı na protez taktıranlarda sorun yaşayabiliyor. Sürekli agı, ateş, enfeksiyon yaşayanlar oluyor. Midesine, başka bir organına bir aparat taktıranlarda sorun yaşayabiliyor. Yani vücut kabul etmeyince etmiyor arkadaşım. Yahu hiçbirşey orijinali gibi olurmu diyecegim, Orjinal olupta sizin Bahsettiginiz sorunları yaşayan o kadar çok kişi varki?! Şimdi bunların nesi var peki? Saç dökülmesi, kilo sorunu, uykusuzluk.... Diyorsunuz... Bu benim eşimde de var. Onda protez yok.. Hiçbir ameliyat geçirmedi. Şimdi adam naapsın..
Bir panik haldesiniz, çıkartıp kurtulmulsunuz, çok sevindim 🌹İnşallah artık hiçbir sorun yaşamazsınız, hiç kimse yaşamasın. Çünkü maddi manevi birsürü zorlukla bu ameliyatı olanlar var. Biraz moral olsun, herkes yaşayacak degil bu sorunu ama sorun olabileceğiniz bilsin tabi. Bibibella Bibibella arladaşımız da demek istemişti bende mide ameliyatı oldum. Bakın, en basit denilen bademcik ameliyatı geçirdim, onun öncesinde bana birsürü kagıt imzalattılar riskler o kadar çoktu ki. En önemlisi ölüm riski var, her operasyonda, her ameliyatta. Ameliyat olmasada normal hayatta ilerlerken bir anda ölüm riskin var zaten 😊 Ben 2011 yılında meme ameliyatı oldum. Ne agrım var, ne sızım. Çok şükür 🧿 hatta popomada protez koydurdum ben. Fazla yagım olmadıgı için.. Güzel dilekler dinlersiniz inşallah, çünkü biraz agresif yorumlarınız 😌
Siz tabiki yaşadıgınız sorunları, geçirdiniz işlemleri yazın, bilgilendirin. Ama biraz sakin bir şekilde, sorun yaşamayanda bir gurup var, ister kabul edin ister etmeyin... Ameliyat olanları, olacakları endişeye sokupta saçı dökülen birinin - Eyvah, yoksa bende bu hastalıgı mı yakalandım.... Endişesine sokmayın tabi... Ne düşünürseniz, neye takılırsanız öyle gider ve bu mutsuzluk, endişeli bir hale gelebilir..
Bende bunu anlatmak istedim ama herkes eninde sonunda yaşayacak a geldi sonuç e benim ameliyatim protez ameliyatindan cok daha riskli ve buyük bi ameliyat ölenler var surekli mide sorunlariyla uğrasanlar çok asırı zayıflayanlar 🤷🏼‍♀️ bende canlı kanlı önünüzdeyim bunların hiç birini yasamadım gayet sağliklıyım şimdi herkese illa olun veya olmayim diyemem grnede.
Ben ameliyat için gittigimde dr un dediği ilk şey ciddi riskleri var göze alıyor musun oldu bilerek oldum bende bütün hersey o imzalanan seylerde yaziyor okuyor muyuz hayır

Siz bence hiç konuşmayın kaç kişinin vebaline girdiniz acaba? Kaç kişi belirti göstermesine rağmen çıkarma bekle dediniz kendinizi övdünüz de övdünüz. Sizi dinleyip çıkarmayan onlarca kişi var. Bu arada ben de dahil..
olumsuzluk yaşayan kişilerin konularına gelip kendinizi övüp duruyorsunuz. Memnunum iyiyim diye? Size siz nasılsınız diyen var mı?
Ne diye gelip ben iyiyim oh 10 yıl oldu tavırlarınız?

Siz çıkarttırsanız dahi buraya gelip çıkardım diyemezsiniz o kadar eminim :)

Eeee onca vebale girip herkese övüp sonunda kötü oldum denmez..
Neyse benim konuma yorum yazmayın. Yaptığınız ayıp cünkü.

Bu konuda sizler nasılsınız diye sormadım. Gelip nispet yapar gibi ben memnunum oh mis süper deme hakkınız yok. Hasta insanların konularına girip ohhhh ben sağlıklıyım demek ne derece sağlıklı olur acaba.

Ben sizi samimi bulmuyorum. Yıllardır takip ettim mesajlarınızı, çok vebale girdiniz. Siz de bu sorunları yaşayacaksınız ve belki daha beterini daha kötüsünü. (Bu bir beddua değil asla değil)
o zaman benim bu sözlerim aklınıza gelsin, dilerim yine de hep sağlıklı olursunuz

Siz bence hiç konuşmayın kaç kişinin vebaline girdiniz acaba? Kaç kişi belirti göstermesine rağmen çıkarma bekle dediniz kendinizi övdünüz de övdünüz. Sizi dinleyip çıkarmayan onlarca kişi var. Bu arada ben de dahil..
olumsuzluk yaşayan kişilerin konularına gelip kendinizi övüp duruyorsunuz. Memnunum iyiyim diye? Size siz nasılsınız diyen var mı?
Ne diye gelip ben iyiyim oh 10 yıl oldu tavırlarınız?

Siz çıkarttırsanız dahi buraya gelip çıkardım diyemezsiniz o kadar eminim :)

Eeee onca vebale girip herkese övüp sonunda kötü oldum denmez..
Neyse benim konuma yorum yazmayın. Yaptığınız ayıp cünkü.

Bu konuda sizler nasılsınız diye sormadım. Gelip nispet yapar gibi ben memnunum oh mis süper deme hakkınız yok. Hasta insanların konularına girip ohhhh ben sağlıklıyım demek ne derece sağlıklı olur acaba.

Ben sizi samimi bulmuyorum. Yıllardır takip ettim mesajlarınızı, çok vebale girdiniz. Siz de bu sorunları yaşayacaksınız ve belki daha beterini daha kötüsünü. (Bu bir beddua değil asla değil)
o zaman benim bu sözlerim aklınıza gelsin, dilerim yine de hep sağlıklı olursunuz
Ahahahah ha 😂 Bence psikolojik destek alın 😎 Şu yorumumu okuyup ne demek istedigim herkes anlarda bir tek siz anlamazsınız.... Gerçekten ciddi yardım almanız lazım bak, dalga geçmiyorum... Ben istedigim yere istedigim şeyi yazarım, buna engel olamazsınız.. Bu ayıp birşey degil, yalan da degil sonuçta. Sorun yaşasaydım gidip popoma da protez taktırmazdım herhalde 😚
İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN SORUN YAŞAMIYORUM, YAŞAMADIM, MEMNUNUM, İSTEYEN PROTEZ TAKTIRSIN, İSTEMEYEN TAKTIRMASIN. HERKESİN KENDİ KARARI, KENDİ GÖRÜŞÜ...

X