Protezlerimi çıkarttım (fotoğraflı)

Öncelikle geçmiş olsun 💐 Bakın şimdi, evet sorun yaşayan bir gurup var ama ister inanın ister inanmayın sorun yaşamayanda bir gurup var 😊 Her vücut, her beden aynı degil. Ameliyattan hemen sonra da sorun yaşayıp, fazla beklemeyip çıkartanlar var. 2 sene sonra ,3sene sonra yada işte birkaç sene sonra diyim sorun yaşayıp çıkaranlar da var. AMA sorun yaşamadan uzun seneler süreç geçirenler de var.... Yani öncelikle siz veya sorun yaşayanlar, sorun yaşadınız diye herkes sorun yaşayacak diye birşey yok!! Bunu kabul edin.
Her vücut aynı degil, her beden aynı degil. Bu sadece meme protezi taktıranlar içinde geçerli degil. Diz kapagı na protez taktıranlarda sorun yaşayabiliyor. Sürekli agı, ateş, enfeksiyon yaşayanlar oluyor. Midesine, başka bir organına bir aparat taktıranlarda sorun yaşayabiliyor. Yani vücut kabul etmeyince etmiyor arkadaşım. Yahu hiçbirşey orijinali gibi olurmu diyecegim, Orjinal olupta sizin Bahsettiginiz sorunları yaşayan o kadar çok kişi varki?! Şimdi bunların nesi var peki? Saç dökülmesi, kilo sorunu, uykusuzluk.... Diyorsunuz... Bu benim eşimde de var. Onda protez yok.. Hiçbir ameliyat geçirmedi. Şimdi adam naapsın..
Bir panik haldesiniz, çıkartıp kurtulmulsunuz, çok sevindim 🌹İnşallah artık hiçbir sorun yaşamazsınız, hiç kimse yaşamasın. Çünkü maddi manevi birsürü zorlukla bu ameliyatı olanlar var. Biraz moral olsun, herkes yaşayacak degil bu sorunu ama sorun olabileceğiniz bilsin tabi. @Bibibella arladaşımız da demek istemişti bende mide ameliyatı oldum. Bakın, en basit denilen bademcik ameliyatı geçirdim, onun öncesinde bana birsürü kagıt imzalattılar riskler o kadar çoktu ki. En önemlisi ölüm riski var, her operasyonda, her ameliyatta. Ameliyat olmasada normal hayatta ilerlerken bir anda ölüm riskin var zaten 😊 Ben 2011 yılında meme ameliyatı oldum. Ne agrım var, ne sızım. Çok şükür 🧿 hatta popomada protez koydurdum ben. Fazla yagım olmadıgı için.. Güzel dilekler dinlersiniz inşallah, çünkü biraz agresif yorumlarınız 😌
Siz tabiki yaşadıgınız sorunları, geçirdiniz işlemleri yazın, bilgilendirin. Ama biraz sakin bir şekilde, sorun yaşamayanda bir gurup var, ister kabul edin ister etmeyin... Ameliyat olanları, olacakları endişeye sokupta saçı dökülen birinin - Eyvah, yoksa bende bu hastalıgı mı yakalandım.... Endişesine sokmayın tabi... Ne düşünürseniz, neye takılırsanız öyle gider ve bu mutsuzluk, endişeli bir hale gelebilir..
Umarım açıklayıcı olmuştur, benide yanlış anlayıp kırıcı şeyler yazmazsınız 🌸😅
Bende buna katılıyorum bu sayfayı okuduğumdan beri protez ameliyatıma pişman oluyorum korkuyorum hiç bişey olmıcaksada buraları okuyup sitresten yaşayacağım bu yazdıklarını
😞

Neden çıkardığım konusunun linkini ekliyorum.

Ameliyat sırasında aslında aktif iç kanamam olduğu farkedilmiş. Bu zehirli plastikler vücudumuzla alma verme yapıyor.. fotoğrafları ekliyorum 🙏🏻 Çoğu kişi bunu göz aradı ediyor.. Korkmayın bunları benim değil doktorlarınızın size söylemesi uyarması gerek ama çok büyük rant dönüyor.. bakın bunlar benim içimden çıkarılanlar..
Ve sağ implant içinde kan birikimi var (implant yırtık DEĞİL)
Mr da ve ultrasonda bu çıkmadı asla… herşey normal görünüyordu ama gerçekler öyle değilmiş..

Bugün ameliyatımın 3. Günü taktırma gibi bir ağrısı asla yok kollarımı oynatabiliyorum çok rahatım kendim tuvalete gidip yiyip iciyorum..
Tamamen kurtuldum çıkarttırdım doktorum tüm kapsülleri temizledi.. Türkiye’de tüm kapsülü çıkaran doktor sayısı da çok çok az.. Eğer çıkartmayı düşünen varsa her zaman bana mesaj atabilir süreçlerde yardımcı olurum.. malum taktırma fazla çıkaran sayısı az burda bana bir kaç kişi yardımcı oldu sağolsun hepsi 🙏🏻🙏🏻
Şimdi nasıl hissediyorsunuz iyi ki çıkarttırmışım diyor musunuz? 😇

Merhaba kesinlikle iyi ki çıkarmışım görüntü olarakta hala dolgun düz asla olmadı, beyin sisi dahil diğer tüm semptomlarım yok oldu enerjim var. 😍
Harika! Benim aslında hiç ağrım şikayetim vs olmadı.. Geçen yıl da bebeğimi emzirdim. Süt çekildikten sonra kendi meme dokum tamamen yok oldu gibi ve oldukça yumuşadı. Zaten doğumdan sonra yumuşarmış kendi meme dokumuz. Protezin dalgalanmış olduğu ortaya çıktı dolayısıyla. Bir de sol memede iki tane toplu iğne başı gibi topçuklar farkettim. Tabii hemen ultrason çektirdim ultrasonra çıkmadılar ve bir sorun olmadığını söylediler. Ben de protezi takan doktoruma danıştım. O da emzirmeden sonra meme dokum yumuşadığı için farkettiğimi aslında o hissettiğim şeylerin büyük ihtimalle iyileşme sürecimde oluşan bişeyler olduğunu endişelenmememi söyledi. Siz duydunuz mu böyle bir şey.. 12 sene olacak bu arada benim.
Tabii durum böyle olunca araştırdım ömürlük protez diye bir şey olmadığına karar verdim. Ve yaptığımdan bu yana hayatımdaki önem sıralaması çok değişti. Cikarttirmaya karar verdim. Şimdi doktor arayışındayım aslında.. kendi doktorum bana uzak kalıyor. Siz izmir demissiniz ben de Aydındayım. Sizin doktorunuzu önerir misiniz?

Kızlar ben ameliyat olalı 45 gün oldu fakat dikiş yerinin biraz üstünde nohuttan biraz büyük bir beze gibi bir şey var içinde sizce nedir

çıkartmanın 6.günü çok iyiyim.. taktırma ile acısı kıyaslanamaz bile. isteyen kişiler olursa fotoğraf paylasabilirim
Canım benim değişti benim içinden çıkanı doktor gösterdi tertemizdi bilmem temizlediler mi ama tertemiz hatta annem tekrar kullanılabilir mi acaba diye düşündü yeni paketten çıkmış gibiydidede hastaneye bıraktım keSke bırakmasaydım

O bendede var doktor dikiş dedi çok tuhaf yani ama azaldı yani sporcu sütyeni kullan
50 gündür devamlı olarak kullanıyorum hem ameiyat sonrasi sütyen ve sporcu sütyeni duş hariç üzerimden çıkartmadım endişelenmemi gerekten bir konu var mi bilmiyorum ultrason vb. Çektirsem mi diye düşünüyorum

50 gündür devamlı olarak kullanıyorum hem ameiyat sonrasi sütyen ve sporcu sütyeni duş hariç üzerimden çıkartmadım endişelenmemi gerekten bir konu var mi bilmiyorum ultrason vb. Çektirsem mi diye düşünüyorudoktor
50 gündür devamlı olarak kullanıyorum hem ameiyat sonrasi sütyen ve sporcu sütyeni duş hariç üzerimden çıkartmadım endişelenmemi gerekten bir konu var mi bilmiyorum ultrason vb. Çektirsem mi diye düşünüyorum
Doktor birşey olmaz dedi bana

Neden çıkardığım konusunun linkini ekliyorum.

Ameliyat sırasında aslında aktif iç kanamam olduğu farkedilmiş. Bu zehirli plastikler vücudumuzla alma verme yapıyor.. fotoğrafları ekliyorum 🙏🏻 Çoğu kişi bunu göz aradı ediyor.. Korkmayın bunları benim değil doktorlarınızın size söylemesi uyarması gerek ama çok büyük rant dönüyor.. bakın bunlar benim içimden çıkarılanlar..
Ve sağ implant içinde kan birikimi var (implant yırtık DEĞİL)
Mr da ve ultrasonda bu çıkmadı asla… herşey normal görünüyordu ama gerçekler öyle değilmiş..

Bugün ameliyatımın 3. Günü taktırma gibi bir ağrısı asla yok kollarımı oynatabiliyorum çok rahatım kendim tuvalete gidip yiyip iciyorum..
Tamamen kurtuldum çıkarttırdım doktorum tüm kapsülleri temizledi.. Türkiye’de tüm kapsülü çıkaran doktor sayısı da çok çok az.. Eğer çıkartmayı düşünen varsa her zaman bana mesaj atabilir süreçlerde yardımcı olurum.. malum taktırma fazla çıkaran sayısı az burda bana bir kaç kişi yardımcı oldu sağolsun hepsi 🙏🏻🙏🏻
Öncelikle hem geçmiş olsun, hemde bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz. benim de ameliyat olalı 7 ay oldu. Şuan için çok memnunum. hiç olayın bu tarafı ile bakmadım fakat elbette bakmak gerekiyor. Çıkartma fikri nasıl oldu? bir şikayetiniz var mıydı?

Uzun süredir meme protezi taktırmak istiyordum memem dümdüz kendimi kadın gibi bile hissedemiyorum. Tam bu yıl imkanlarim elverdi ameliyat için bu konuyu okuyup vazgeçtim. Konu sahibine bilgilendirici mesajları için teşekkür ederim. Bende sizin önceki haliniz gibi şu an 45 kiloyum 2 çocuk dogurmama rağmen memem büyümedi kilo alamadım. Belki bir gün kilo alırsam memem büyür umudu ile geberip gideceğim sanırım.

Uzun süredir meme protezi taktırmak istiyordum memem dümdüz kendimi kadın gibi bile hissedemiyorum. Tam bu yıl imkanlarim elverdi ameliyat için bu konuyu okuyup vazgeçtim. Konu sahibine bilgilendirici mesajları için teşekkür ederim. Bende sizin önceki haliniz gibi şu an 45 kiloyum 2 çocuk dogurmama rağmen memem büyümedi kilo alamadım. Belki bir gün kilo alırsam memem büyür umudu ile geberip gideceğim sanırım.
Sarkma oldu mu peki?

X