Panikatak anksiyete okb depresyon yaşayanlar....

Aa hiç içmiyor musun e sana da maşallah çok sevindim ondandır zamanla vücut alışır yoksunluk hissediyordur vücudun ilaç içsek nereye kadar içmesek küçücük olumsuzlukta mahvoluyoruz ikisi de sıkıntı
Evet yine bıraktım bakalım Şubat depreminden önce de içmiyordum bırakmıştık doktorumla görüşüp ama depremden etkilendim 3 gün sonrası yine başlamıştım

Şu sıra beni de yokluyor Paxera 20 içince pek zorlamıyor ama ilaçsız ya da çok düşük doz uğraştırıyor insanı
Merhaba yazdıklarınızı okudum aynıları bende de var. Sayısız kan tahlilleri ekg emar. Benimde kalp çarpıntısıyla başladı. Kalp krizi geçiyordum diye acillik oldum 6 ayım böyle geçti 4 sene öncesinde. O ara panik atak oldum. Ama geçti kalp kapakçığımda triküspit kapak sızdırması varmış ama belirtilerimin bununla alakası yokmuş senede bir kontrol edeceğiz dedi sadece.

Bundan 2 ay önce de sol koltuk altımda lenf bezi şişmesi oluştu ve inanılmaz ağrılı. Mememle alakalı diye düşünerek genel cerrahiye gittim. Sol gögsümde koltuk altımda reaktif lenf bezi sağ gögsümde brads3 6 aylık kontrol periyodu önerildi.
Neden ağrıyor dediğim de enfeksiyon olabilir dediler oraya gittim sonuçlar temiz çıktı ama antibiyotik başladık tabi bu süreç 2 aya yayıldı. Ben internetten araştırarak kesin lenf kanseri oldum diye kendime teşhis koydum sonuç olarak psikolojik olarak çöktüm. Fizyolojik olarak da iyi değilim zaten yarın antibiyotik bitecek. Lenf bezi şişliğim indi gibi ama bu sefer iki göğsümde de inanılmaz hassasiyet var dokunamıyorum sürekli sıcak su torbası kaslarım çok ağrıyor çekiyorlar sanki.
Sizde stres kas ağrısı yaparmıydı?
En son psikiyatriye gittim paxera 20 mg yazdı antibiyotik bitince ona başlayacağım.
Size iyi geldi mi ?
bi tarafım kullan derken diğer tarafım ya bulamıyorlarsa ya hastaysam ya bişey varsa gözükmüyor sa diye kendini yiyor.
Yakın zamanda buna benzer iki vaka yüzünden ( lenfoma ve troid kanseri) iki tanıdığımız Vedat etti.
Belki de o etkiledi bilmiyorum ama ilk defa bu kadar fizyolojik ve psikolojik anlamda çöktüğünü hissediyorum. Anne olmamanın da duygusal yaklaşımı var.

Merhaba yazdıklarınızı okudum aynıları bende de var. Sayısız kan tahlilleri ekg emar. Benimde kalp çarpıntısıyla başladı. Kalp krizi geçiyordum diye acillik oldum 6 ayım böyle geçti 4 sene öncesinde. O ara panik atak oldum. Ama geçti kalp kapakçığımda triküspit kapak sızdırması varmış ama belirtilerimin bununla alakası yokmuş senede bir kontrol edeceğiz dedi sadece.

Bundan 2 ay önce de sol koltuk altımda lenf bezi şişmesi oluştu ve inanılmaz ağrılı. Mememle alakalı diye düşünerek genel cerrahiye gittim. Sol gögsümde koltuk altımda reaktif lenf bezi sağ gögsümde brads3 6 aylık kontrol periyodu önerildi.
Neden ağrıyor dediğim de enfeksiyon olabilir dediler oraya gittim sonuçlar temiz çıktı ama antibiyotik başladık tabi bu süreç 2 aya yayıldı. Ben internetten araştırarak kesin lenf kanseri oldum diye kendime teşhis koydum sonuç olarak psikolojik olarak çöktüm. Fizyolojik olarak da iyi değilim zaten yarın antibiyotik bitecek. Lenf bezi şişliğim indi gibi ama bu sefer iki göğsümde de inanılmaz hassasiyet var dokunamıyorum sürekli sıcak su torbası kaslarım çok ağrıyor çekiyorlar sanki.
En son psikiyatriye gittim paxera 20 mg yazdı antibiyotik bitince ona başlayacağım.
Size iyi geldi mi ?
bi tarafım kullan derken diğer tarafım ya bulamıyorlarsa ya hastaysam ya bişey varsa gözükmüyor sa diye kendini yiyor.
Yakın zamanda buna benzer iki vaka yüzünden ( lenfoma ve troid kanseri) iki tanıdığımız Vedat etti.
Belki de o etkiledi bilmiyorum ama ilk defa bu kadar fizyolojik ve psikolojik anlamda çöktüğünü hissediyorum. Anne olmamanın da duygusal yaklaşımı var.
Yok içiniz rahat olsun için rahatlayın ben o dönemi yaşadım sizi anlıyorum ben bir de özele gidiyordum hastaneye cebimizde parasız kaldığımızı bilirim 😪en son Psikiyatri kapısını çaldım ama terapi almayınca yıllar sonra ben yine başa sardım şimdi yine yoklasa da eskisi kadar yapmıyor size tavsiyem ilaç yanında farkındalığınızı artıracak bununla ilgili kitaplar okumanız kitaplar ile ilgili ayrı bir konum var orada kitaplar mevcut bir de hastalık sakın araştırmayın bunun pişmanlığını size anlatamam bilincime yerleşmiş hâlâ sabahları hepsi kafamdan geçiyor

Size iyi geldi mi ?

Evet yine bıraktım bakalım Şubat depreminden önce de içmiyordum bırakmıştık doktorumla görüşüp ama depremden etkilendim 3 gün sonrası yine başlamıştım
Ben dün birsey daha öğrendim bununla ilgili ozelin kapalı olduğu için yazamadım buradan yazmam doğru olmaz yakın arkadaşım sayesinde öğrendim dün akşam

Neyle ilgili canım panik yaptıracak bir şey ise yazma 🤭
Yok panik olacak birşey değil yakın arkadaşımın abisi ve mahalleden komşusu depremden sonra çok sıkıntılar yaşadı çok kötü olmuştu antidepresanlar kullandılar icmiyorlar artık şuan maşallah çok iyiler dini konular diyeyim :) abisi evli çocuğu da var ben dün hacamata gitcektim ilk defa panik atak için sonra korktum iptal ettim tekrar bir psikiyatri randevusu almıştım bugüne onu da iptal ettim yine yaramicak ilaç nasılsa dedim bir anda arkadaşıma gittik akşam oturmaya yazdan beri görüşememistik yüzyüze iyiki gitmişiz vardır bir hayır dedik güzel şeyler duydum dün dini :)

Ben dün birsey daha öğrendim bununla ilgili ozelin kapalı olduğu için yazamadım buradan yazmam doğru olmaz yakın arkadaşım sayesinde öğrendim dün akşam
Arkadaşım söyledi canım sana ulaşmış sanırım ben hocalara da gittim para yedirdim geçmeyince geçmiyor işte bu da bizim imtihanımızmış diyorum kendin oku dua et Allaha hocalara gitmene gerek yok

Arkadaşım söyledi canım sana ulaşmış sanırım ben hocalara da gittim para yedirdim geçmeyince geçmiyor işte bu da bizim imtihanımızmış diyorum kendin oku dua et Allaha hocalara gitmene gerek yok
Dua her zaman ediyorum herşeyin en iyisini Rabbim bilie tabiki ona bakarsan doktorlara da para yediriyoruz bu yüzden olmayınca olmuyor demekki

Bugün 14 Şubat benim panik atak ile tanıştığım gün yıl 2009 ne güzel bir gün geçirmişim sevdiceğim ile gezmişim tozmuşum akşam eve gelip TV karşısında televizyon izlerken lavaboya gittiğimde o an ölüyormuşum hissi tarifi mümkün değil 😪acilde aldık soluğu ondan sonra da başladı işte serüvenim o günden bugüne ne değişti çok şey değişti ama gitti mi bu hastalık benden yoğğğ yoğğğ kimi zaman anamdan içtiğim sütü burnumdan getirdi ne sütü len sen anneni emmedin pardon aldığın mamaları burnundan getirdi😂yaşıyoruz elhamdülillah bugünümüze bin şükür he sabah anksiyete ile uyanmadım mı uyandım defol git başımdan dedim mi dedim 😂yaşamayan bilmez velhasıl kelam zordur ama işte hayat da bir mücadele bu olmasa başka bir şey olurdu Allah yardımcımız olsun🤲🏻

X