oyademirin başarı öyküsü

oyademir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2008
321
1
38
belki bir çoğunuz için çok az görünen ama benim için asla başaramıyacağımı düşündüğüm 7 kilo verdim hemde 15 gün içinde aslında hayatım boyunca diyet yapmadım çünkü hiç gerek kalmadı hatta tam tersi hep kilo alabilmek için gecenin bir yarısı kalkar makarna pilav yerdim evlenmeden önce 40 kiloydum ve boyumda 1,60 ama evlenince çok kilo aldım aslında birden değil diyete rejime alışmayan biri olarak hiç dikkat etmediğim için 4 senede 22 kilo aldım yani tam 62 kilo oldum ve bu bana çok kötü geliyordu aynalara bakamıyordum çünkü hem boyum çok uzun değil hemde kilom boyuma göre çoktu birde yaşım daha 23 depresyona girdim en çok beni çevreden gelen tepkiler mutsuz ediyordu "aaa ne kadar çok kilo almışsın " "vah vah sen şimdiden böyle olursan ilerde daha kötü olursun birde çocuğun olursa yandın "gibi çok mutsuzdum ama kilo veremiyordum çünkü rejim yapamıyordum dedim ya hiç yapmadım ve alışamadım.
Birde 2 ay önce doktorum verdiği hapın kilo aldırdığını öğrenince hemen bir şeyler yapmalıydım önce terleten şortlardan aldım ama sadece 1 gün giydim çünkü hiç rahat değildi. Daha sonra bir siteden biber hapı aldım önceleri çok mucize gibi geliyordu çünkü ayda 6-9 kilo verin yazıyordu. alır almaz kullanmaya başladım önce 2. gün yarım kilo verdim çok hoşuma gitti sonra 15 gün boyunca hiç kilo veremedim çünkü doktorumun verdi hap bunu engelliyordu bu hapı bir ay kullanıp 5 gün ara veriliyor. Tabi bu dönem içinde bence tamamen psikolojik olak suyu çok içmeye başladım o kadar çok abarttım ki günde 5-6 litr içiyordun sonra azaltım günde 3 litre içiyorum sonra hiç bir şey canım istememeye başladım zaten yemekte yapmıyordum artık bilen bilir soğuk yoğurt çorbası vardır buğdayla yapır haftada 2 defa ondan yapıyordum eşimle bana 1 hafta yetiyor doktorumun verdiği hap bir ay olunca 5 günlük arada tam 4 kilo verdim önceleri fark etmiyordum tabi artık tartılmıyordumda eşim çok ısrar etti tartılmam için o zaman öğrendik daha sonra hapa başladım ama artık bir şey yememeye başladım çünkü kilo verebildiğimi görünce daha bir azimlendim şimdilerde 55 kiloyum artık biber hapımda bitti tamam hapım bittiğinden beri kilo vermiyorum ama doktorun verdiği hapın arasına 5 günüm var 5 gün sonra inşallah hedefim olan son 5 kiloyuda vermeyi planlıyorum Başlıkta söylediğim gibi bence biber hapı bahane sadece beni azimlendirdi şimdilerde çok mutluyum darısı hepinizin başına ama en başta inanç gerekiyor hap bana bir şey yapmaz diye başlarsanız evet hap size bir şey yapmaz hapa inanın talimatlara uyun sonra ilk dönemlerde kilo veremesenizde vaz geçmeyin

hepinizi öpüyorum a.s.

nasıl bir ifade şeklidir ki hiç bişey anlamadım ..............
1.hap bahane mi , sadece azimlendirdi mi??????
2.yoksa hapa inanacak mıyız ??????????
3.sen şimdi hap bahane dedinse biz nasıl ve neden inanalım ???????????
4.o kullanıp 5 gün ara verdiğin ilaç ne idi ?????
5.eşinle hergün soğuk çorba mı içiyorsunuz ?????????
6.hiç başka bişey yemedin mi??????
7.bu şimdi sence sağlıklı bi zayıflama mı???????????

hepsi bi yana da başarı bunun neresinde ?? ( sağlıklı beslenerek zayıflamadın, egzersiz lafı da geçmiyor )

nasıl bir ifade şeklidir ki hiç bişey anlamadım ..............
1.hap bahane mi , sadece azimlendirdi mi??????
2.yoksa hapa inanacak mıyız ??????????
3.sen şimdi hap bahane dedinse biz nasıl ve neden inanalım ???????????
4.o kullanıp 5 gün ara verdiğin ilaç ne idi ?????
5.eşinle hergün soğuk çorba mı içiyorsunuz ?????????
6.hiç başka bişey yemedin mi??????
7.bu şimdi sence sağlıklı bi zayıflama mı???????????

hepsi bi yana da başarı bunun neresinde ?? ( sağlıklı beslenerek zayıflamadın, egzersiz lafı da geçmiyor )

kesinlikle katılıyorum. bu tür diyetler haplar ilerde şeker hastalığı karaciğer böbrek hastalıkları .... gibi birçok hastalık olarak karşınıza geri çıkacaktır. metabolizmanızı bozmayın

Valla arkadaşım siz neye isterseniz ona inanın ama hayatı boyunca diyet yapmamış va hala yapamayan bir insan için kilo vermek büyük bi başarıdır bu tür haplar o kadar kötü olsa o zaman kk dahil olmak üzere tvler vs neden bunun reklamlarını yapıyorlar neden bir çok insan bu yoldan zayıflıyor

Valla arkadaşım siz neye isterseniz ona inanın ama hayatı boyunca diyet yapmamış va hala yapamayan bir insan için kilo vermek büyük bi başarıdır bu tür haplar o kadar kötü olsa o zaman kk dahil olmak üzere tvler vs neden bunun reklamlarını yapıyorlar neden bir çok insan bu yoldan zayıflıyor

inanıp inanmamak değil mesele. size ''7 kilo vermek başarı değildir'' diyen de olmadı.. cümleleriniz savruk. ne demek istediğiniz doğru düzgün anlaşılmıyor. arka arkaya bir şeyler yazmış gitmişsiniz.. ayrıca zayıflama haplarıyla ilgili ''bu tür haplar o kadar kötü olsa o zaman kk dahil olmak üzere tvler vs neden bunun reklamlarını yapıyorlar neden bir çok insan bu yoldan zayıflıyor'' demişsiniz. kesinlikle mantıksız bir görüş. işin ucundaki şey ticaret. herkes para kazanma derdinde. türkiyede ve dünyada giderek artan bir kilo problemi var.. ama buna karşın tvlerde gördüğümüz mankenlern bedenleri gittikçe küçülmekte.. bu nedenle üretici firmalar bu yola başvuruyor.bir tür zaaf meselesi yani. insanlar diyet ve spor yapmaya üşendiği için de bu tarz haplara yöneliyorlar. haplarla sağlıklı bir şekilde zayıflayanını da görmedim şimdiye kadar. beslenme uzmanım ve antrenörüm de asla zayıflama hapı adı altında hiç bir ürün kullanılmamasını söylemişti. mucize diye birşey yok.
spor+dengeli beslenme=ideal kilo+sağlık
sevgiler.

belki bir çoğunuz için çok az görünen ama benim için asla başaramıyacağımı düşündüğüm 7 kilo verdim hemde 15 gün içinde aslında hayatım boyunca diyet yapmadım çünkü hiç gerek kalmadı hatta tam tersi hep kilo alabilmek için gecenin bir yarısı kalkar makarna pilav yerdim evlenmeden önce 40 kiloydum ve boyumda 1,60 ama evlenince çok kilo aldım aslında birden değil diyete rejime alışmayan biri olarak hiç dikkat etmediğim için 4 senede 22 kilo aldım yani tam 62 kilo oldum ve bu bana çok kötü geliyordu aynalara bakamıyordum çünkü hem boyum çok uzun değil hemde kilom boyuma göre çoktu birde yaşım daha 23 depresyona girdim en çok beni çevreden gelen tepkiler mutsuz ediyordu "aaa ne kadar çok kilo almışsın " "vah vah sen şimdiden böyle olursan ilerde daha kötü olursun birde çocuğun olursa yandın "gibi çok mutsuzdum ama kilo veremiyordum çünkü rejim yapamıyordum dedim ya hiç yapmadım ve alışamadım.
Birde 2 ay önce doktorum verdiği hapın kilo aldırdığını öğrenince hemen bir şeyler yapmalıydım önce terleten şortlardan aldım ama sadece 1 gün giydim çünkü hiç rahat değildi. Daha sonra bir siteden biber hapı aldım önceleri çok mucize gibi geliyordu çünkü ayda 6-9 kilo verin yazıyordu. alır almaz kullanmaya başladım önce 2. gün yarım kilo verdim çok hoşuma gitti sonra 15 gün boyunca hiç kilo veremedim çünkü doktorumun verdi hap bunu engelliyordu bu hapı bir ay kullanıp 5 gün ara veriliyor. Tabi bu dönem içinde bence tamamen psikolojik olak suyu çok içmeye başladım o kadar çok abarttım ki günde 5-6 litr içiyordun sonra azaltım günde 3 litre içiyorum sonra hiç bir şey canım istememeye başladım zaten yemekte yapmıyordum artık bilen bilir soğuk yoğurt çorbası vardır buğdayla yapır haftada 2 defa ondan yapıyordum eşimle bana 1 hafta yetiyor doktorumun verdiği hap bir ay olunca 5 günlük arada tam 4 kilo verdim önceleri fark etmiyordum tabi artık tartılmıyordumda eşim çok ısrar etti tartılmam için o zaman öğrendik daha sonra hapa başladım ama artık bir şey yememeye başladım çünkü kilo verebildiğimi görünce daha bir azimlendim şimdilerde 55 kiloyum artık biber hapımda bitti tamam hapım bittiğinden beri kilo vermiyorum ama doktorun verdiği hapın arasına 5 günüm var 5 gün sonra inşallah hedefim olan son 5 kiloyuda vermeyi planlıyorum Başlıkta söylediğim gibi bence biber hapı bahane sadece beni azimlendirdi şimdilerde çok mutluyum darısı hepinizin başına ama en başta inanç gerekiyor hap bana bir şey yapmaz diye başlarsanız evet hap size bir şey yapmaz hapa inanın talimatlara uyun sonra ilk dönemlerde kilo veremesenizde vaz geçmeyin

hepinizi öpüyorum a.s.

hangi kameraya el sallayalım :uhm:

inanıp inanmamak değil mesele. size ''7 kilo vermek başarı değildir'' diyen de olmadı.. cümleleriniz savruk. ne demek istediğiniz doğru düzgün anlaşılmıyor. arka arkaya bir şeyler yazmış gitmişsiniz.. ayrıca zayıflama haplarıyla ilgili ''bu tür haplar o kadar kötü olsa o zaman kk dahil olmak üzere tvler vs neden bunun reklamlarını yapıyorlar neden bir çok insan bu yoldan zayıflıyor'' demişsiniz. kesinlikle mantıksız bir görüş. işin ucundaki şey ticaret. herkes para kazanma derdinde. türkiyede ve dünyada giderek artan bir kilo problemi var.. ama buna karşın tvlerde gördüğümüz mankenlern bedenleri gittikçe küçülmekte.. bu nedenle üretici firmalar bu yola başvuruyor.bir tür zaaf meselesi yani. insanlar diyet ve spor yapmaya üşendiği için de bu tarz haplara yöneliyorlar. haplarla sağlıklı bir şekilde zayıflayanını da görmedim şimdiye kadar. beslenme uzmanım ve antrenörüm de asla zayıflama hapı adı altında hiç bir ürün kullanılmamasını söylemişti. mucize diye birşey yok.
spor+dengeli beslenme=ideal kilo+sağlık
sevgiler.

önce şurda anlaşalım ben asla benim yaptığım çok doğru bir yöntem demedim kimseyede tavsiye etmedim elbetteki spor dengeli beslenme ve ideal kiloyu bende destekliyorum ama ben en az 4 yıl boyunca dediğin şekilde kilo vermeye çalıştım ama yapamadım tam tersi daha fazla kilo aldım artık ne giydiğim yakışıyordu nede ben aynalara bakabiliyordum bende hapı denedim ve oldu hem ben aslında başlığımı hap bahane diye açmıştım ama kk onu oyademir'in başarı öyküsü olarak değiştirmiş yani hap bahane dememdeki sebep sadece güvenmek ben hap sayesinde kendime güvendim şuanda hapı kullanmıyorum ama alışkanlıklarımı su içmeyi veya az yemeği devam ettiriyorum reklam konusundada yanlış anlaşılmış her hangibi bir tv programında seda sayan yada nadide sultan çıkıp ben bu hapla şu kadar kilo verdim değince herkezde bir alkış kıyamet oluyor benim bahsettiğim oydu neyse bu konu çok uzadı bu benimki başarı öyküsü değildir bu benimkisi sadece kendimle ilgili bir şey paylaşmaktı kaldıki kk diyet bölümünde kadınlar birbirlerine öyle diyet listeleri veriyorlarki inana bana benim kullandığım hap çok masum kalır benim kullandığım hapla ayda 6-9 kilo verebiliyorsun ama kadınların verdiği listelerde 3 günde 3 kilo yada haftada 7 kilodan bahsediyorlar neyse
sevgiyle kal a.s.

Arkadaşımız sadece kendi öyküsünü anlatmak istemiş fakat ben hemşirelik okuyan ve kilolu bir bayan olarak ve bu konularıda çok ciddi araştıran biri olarak nacizane okuduğum bilimsel makalelerden size birşeyler söylemek istiyorum. Haplarla zayıflamak belki insanların en çok başvurduğu yöntemlerden biri çünkü bir emek yok sizin yapmanız gerekeni o hap yapacak diye düşünmek ise en büyük yanılgı çünkü bu haplarla kilo verenlerde ileride büyük yüzdelerle o kilolar geri alınmış ve daha da katlanarak üstelik.. ben marka veya ürün ayrımına girmiyorum ama doğal olmayan herşeyde biraz düşünüp durmak gerekiyo. ayrıca sizi şu % 100 doğal denilen ürünler konusundada uyarmak istiyorum bunların hepsi aldatmaca.. % 100 doğal ürünlerin hepsi doğada arkadaşlar onlar eczanede bulunmuyorlar..eğer düzenli egzersiz yapmıyorsanız günde 6 öğünden fazla beslenmiyorsanız sürekli açlık hissediyorsanız biz sağlıklı kilo verdik diyemeyiz su ve kas kitlemizden kaybetmiş ve belkide organlarımıza büyük zararlar vermiş olabiliriz.. Birde sizi şu konuda uyarmayı borç bilirim kullandığınız hapların çoğunda karaciğeri etkileyen faktörler olduğu kanıtlanmış...Önemli olan kilo kaybetmek deil önemli olan sağlıklı olan kiloya erişmek....

sevgiyle kalın.......

hangi kameraya el sallayalım :uhm:

sonuçta bu bayan ilaç ismi vermemiş ki reklam olsun ismini verseydi bende eleştirirdim ama vermemiş hem az kilo olunca insan bi türlü veremiyor gerçekten ben 66 kiloyum ama veremiyorum emin olduğum bi ilaç olsa bende denerim 2 çocuğum var ve ben hayatımı hep 55 le geçirdim doğumdan sonra acayip zayıflıyorum süt kestikten sonra alıyorum veremiyorum .o kadar abartılacak bi konu yok bence ortada

Son düzenleme:
X