Organik yaşam için neler yapıyorsunuz?

Organik ürünler satan siteler var..Oraları takip ediyorum..Özellikle çok takipçisi olan ve aktif videolarla destekleyen yerler var..Hatta bazılarına gezmek amaçlı gitmeyi bile düşünüyoruz hem alışveriş ve görmek amaçlı...

Bizler binalar içinde yaşadığımız için doğal ortamda salça kurutma ya da diğer bütün organik ürünlerden mahrum kalabılıyoruz ...Hani desen ki balkonum güneş görüyor yukarıdakı komsuna guvenemıyorsun ya bırsey silkelerse diye mecbur bu sekılde yerlerden alabıldıgım kadar yaprak,salça,ceviz,makarna bırsey almaya calısıyorum:hamarat::KK19:

Canım ben yoğurdumu kendim yapıyorum. Bakliyatları ve baharatları , salçaları Antep’ten dağcıoğlu diye bir yerden alıyorum, (online) hem güzel hem uygun. Mantı erişte annemle yazın yapıyoruz. Domates vb. Konserve kendim yapıyorum. Et ürünlerini genellikle kurbanlıkla hallediyorum ya da güvenilir kasaptan. Bazen sebzeyi internetten Antalya’dan yerinden alıyorum. Ya da kırsal yerlere gezmeye gidersek oradaki köylü tezgahından. Çok organik değil ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. (Hazır çorba, bulyon, hazır makarnalar, çikolata, cips, aburcubur (bazen) gibi şeyleri almıyorum)

yumurtanın ve tavuğun organik olmasına çok dikkat ediyorum önemli besinler bence; bunu için de internetten araştırarak bulduğum bir yer var, kapıya kadar getiriyorlar bitti mi mesaj yazıyorum getiriyorlar. antibiyotikle 20 günde büyümüş tavuğa ve ondan çıkan yumurtaya hiç güvenmiyorum, onu hiç yemem daha iyi yani.

Bulyon kullanmıyorum, alacağım bir şeyin içindekiler kısmında "aroma verici, E330, sitrik asit, limon tuzu, limon suyu tuzu" yazıyorsa almıyorum.

Pazardan aldığım sebzeleri iyice yıkıyorum tazyikli suda, sirkeli suda bekletiyorum özellikle çiğ tüketilecek şeyleri.

Beyaz ekmek yerine ekşi mayalı ekmek ya da çiğ karabuğday unuyla basit bi şekilde (çiğ karabuğday unu, soda, zeytinyağı, yumurta, tuzdan ve susamdam ibaret)kendi yaptığım tava ekmeğini tüketiyorum.

Tahin pekmez bulunduruyorum tatlı niyetine kahvaltıda reçel alacaksam da şeker ilavesiz alıyorum.

Yoğurdu süthaneden çiğ süt alıp kendim yapıyorum.

Şehir hayatında elimden bu kadar geliyor işte belki unuttuklarım vardır :))

yumurtanın ve tavuğun organik olmasına çok dikkat ediyorum önemli besinler bence; bunu için de internetten araştırarak bulduğum bir yer var, kapıya kadar getiriyorlar bitti mi mesaj yazıyorum getiriyorlar. antibiyotikle 20 günde büyümüş tavuğa ve ondan çıkan yumurtaya hiç güvenmiyorum, onu hiç yemem daha iyi yani.

Bulyon kullanmıyorum, alacağım bir şeyin içindekiler kısmında "aroma verici, E330, sitrik asit, limon tuzu, limon suyu tuzu" yazıyorsa almıyorum.

Pazardan aldığım sebzeleri iyice yıkıyorum tazyikli suda, sirkeli suda bekletiyorum özellikle çiğ tüketilecek şeyleri.

Beyaz ekmek yerine ekşi mayalı ekmek ya da çiğ karabuğday unuyla basit bi şekilde (çiğ karabuğday unu, soda, zeytinyağı, yumurta, tuzdan ve susamdam ibaret)kendi yaptığım tava ekmeğini tüketiyorum.

Tahin pekmez bulunduruyorum tatlı niyetine kahvaltıda reçel alacaksam da şeker ilavesiz alıyorum.

Tavuk neden alıyorsunuz? Şehir neresi?

En fazla reçelimi, domates sosumu menemen ve fasülye konservemi yapıyorum. Ya da buzluğa atılacak birkaç ürün varsa onu. Sebze kurutmaya çalıştım . Kurumadı çürüdü

Marketten çok az şey alıyorum.
Bakliyat, salça, yumurta,süt,şampuan,krem vs, bazı temizlik urunleri gb bunlari ayrı ayrı aldığım yerler var.
Temizlik adına çok az kimyasal kullanmaya dikkat ediyorum.
Yumuşatıcı kullanmıyorum.
Çocuğum hastalandığında olabildiğince doğal yollara başvuruyorum.

En keskin olduğum ve asla esnemedigim şey tavuk ve yumurta. Tavuk tüketmiyorum yumurta ztn 2 ve 3 numara yiyemiyorum leş gibi kokuyor
Birde bazi market markalarının süt ürünlerini tüketmem

Kendi bahcemde yetistiriyorum ama mecbur sutu disardan aliyorum cocuklara hamur isi tatli vs yapmak icin okul beslenmelerine ama kendim sebze disinda birsey yemiyorum bir de kuruyemis koyden besili hayvan kestiriyorum cocuklara . Cocuklar maalesef hc dinlemiyorlar yiyecek konusunda :KK43:(((

Bacım tavuğu yumurtayı hangi siteden sipariş ediyorsunuz acaba ?

Salça pekmez un bakliyat kuruyemis yag zeytin hepsini kayinvalidem yapip gönderiyor. Sutu açık alıp yoğurt yapıyorum kışlık domates yapıyorum. Et kurbandan olan bitince yetecek kadar tekrar kesiyoruz tavuk şarküteri urunleri her marka almiyoruz. Bal tereyağ peynir vs yine doğal yerlerden tercih ediyoruz. Yumurta doğal alamıyoruz temizlik ürünlerinde de dikkat etmiyorum maalesef

X