OP.DR Tevfik Sözen Revizyon Burun-kıkırdak eklenmesi- ve Kulak ameliyatı

busracım haftasonu Tevfik Beye bir görünmeyi planlıyorum..Kendisi tam bir ay önce 1 ay sonra gel demişti de:) ondan sonra göndereyim..Önden patlıcan görüntüsünde bir değişiklik yok beklemedeyim:)

Canım Tevfik hocaya selamlarımızı iletmeyi unutma en kısa zamanda Antep'e bekliyoruz kendisini:)))

Arkadaşlar merhaba,
ben de yaklaşık 2,5 ay önce burun ameliyatı oldum,olmak zorunda kaldım, buru kemiğinde eğrilik vardı kemerde kayma olduğunu söyledi doktorum.Aslında öncesinde çok araştırma yapmıştım arkadaşımın ameliyat olduğu doktora gittim muayene oldum.H.sonu da ameliyat olmaya karar verdim.Morarma şişik çok az oldu ama hala kemer kısmında eğrilik var,sol burun deliği üstünde şişiklik var sanki içeride bişiler var :) 6 aya kadar geçicek oturucak dedi doktor ama ben sürekli nette araştırıp okuyorum nasıl olucak ne zaman geçicek diye.Tecrübeli arkadaşlarım paylaşırlarsa burnun şekil alma süresini sevinirim.

Arkadaşlar merhaba,
ben de yaklaşık 2,5 ay önce burun ameliyatı oldum,olmak zorunda kaldım, buru kemiğinde eğrilik vardı kemerde kayma olduğunu söyledi doktorum.Aslında öncesinde çok araştırma yapmıştım arkadaşımın ameliyat olduğu doktora gittim muayene oldum.H.sonu da ameliyat olmaya karar verdim.Morarma şişik çok az oldu ama hala kemer kısmında eğrilik var,sol burun deliği üstünde şişiklik var sanki içeride bişiler var :) 6 aya kadar geçicek oturucak dedi doktor ama ben sürekli nette araştırıp okuyorum nasıl olucak ne zaman geçicek diye.Tecrübeli arkadaşlarım paylaşırlarsa burnun şekil alma süresini sevinirim.

canım senin ilk ameliyatın sanırım..Geçmiş olsun öncelikle..Doktorunun dedikleri doğru 6 ay geçmeden ele gelen tüm şişlikler veya günlük olarak görülen yamukluklar asimetriler vs kişiden kişiye değişse de gelende normal..Benim 1.5 ayım doldu..Ama hala burnum patlıcana benziyor .tabi benimki revizyondu ve zor bir operasyondu çok işlem gördü burnum ama yine de Tevfik hoca çok normal karşılıyor bu tuhaf şişi..Burnumun bazı yerlerinde fazla şişlikler ele geliyor mesela..İlk dönem burun deliklerim asimetrik gibiydi.Şu an da gayet doğal oldular..Geçti o sorunum..Kemer kısmındaki eğrilik için birşey diyemem çünkü kemikten bahsediyorsun..Yumuşak dokular zamanla oturuyor ve iyileşiyor ama kemik eğriliği hakkında fikrim yok..Ben ikinci ameliyatımı oldum dediğim gibi aslında tecrübeliyim. Eğer o yamuk dediğim şey elinle de hisettiğinde kemikse o zaman bir sorun olabilir..Ama kemik yapının çevresinde yumuşak dokular ve zarlar var..Belki henüz tam iyileşmediklerinden bir tarafı şiş diğer tarafı inik görünüyor da olabilir..Önceki ameliyatımda kemik kırma işlemi oldu bende de deviasyon vardı. ilk aylarda sorunlar ortaya çıkmadı ama iyileşince ince derili de olduğumdan burnumum yamuk olduğu gün gibi ortaya çıktı birde ucunun yarısı yere yarısı diğer yöne bakıyordu ..Eğer doktorunun dediği gibi 6 ayda geçmezse bence asıl o zaman endişe etmeye başla derim ...

canım senin ilk ameliyatın sanırım..Geçmiş olsun öncelikle..Doktorunun dedikleri doğru 6 ay geçmeden ele gelen tüm şişlikler veya günlük olarak görülen yamukluklar asimetriler vs kişiden kişiye değişse de gelende normal..Benim 1.5 ayım doldu..Ama hala burnum patlıcana benziyor .tabi benimki revizyondu ve zor bir operasyondu çok işlem gördü burnum ama yine de Tevfik hoca çok normal karşılıyor bu tuhaf şişi..Burnumun bazı yerlerinde fazla şişlikler ele geliyor mesela..İlk dönem burun deliklerim asimetrik gibiydi.Şu an da gayet doğal oldular..Geçti o sorunum..Kemer kısmındaki eğrilik için birşey diyemem çünkü kemikten bahsediyorsun..Yumuşak dokular zamanla oturuyor ve iyileşiyor ama kemik eğriliği hakkında fikrim yok..Ben ikinci ameliyatımı oldum dediğim gibi aslında tecrübeliyim. Eğer o yamuk dediğim şey elinle de hisettiğinde kemikse o zaman bir sorun olabilir..Ama kemik yapının çevresinde yumuşak dokular ve zarlar var..Belki henüz tam iyileşmediklerinden bir tarafı şiş diğer tarafı inik görünüyor da olabilir..Önceki ameliyatımda kemik kırma işlemi oldu bende de deviasyon vardı. ilk aylarda sorunlar ortaya çıkmadı ama iyileşince ince derili de olduğumdan burnumum yamuk olduğu gün gibi ortaya çıktı birde ucunun yarısı yere yarısı diğer yöne bakıyordu ..Eğer doktorunun dediği gibi 6 ayda geçmezse bence asıl o zaman endişe etmeye başla derim ...[/QUOTE

Teşekkür ederim,
Evet ilk ameliyatım.Masaj yapıyorum akşam sabah elimde bastırdığım zaman iniyor,zaten kontrole gittiğim zaman doktor bir abanıyor burnuma gün boyu kendime gelemiyorum :) Doktor problemin olduğu yer zamanla oturucak diyor ama gel gör beklemek zor :) sabır diliyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

@aikidocum endişelenmek icin daha coooook erken. Her gun burnunun yeni bir haline şahit olacaksın. Bu burun olayı cok sabır gerektiriyor:)))

canim benim ya ben bu topigi daha yeni goruyorum, ne guzel anlatmissin oyle :) resimlerini gormustum, buyuk ve guzel bir degisim olmus gercekten. hocamiza karar kildigina cok sevindim, revizyon olmasina ragmen bu zor sureci bu kadar kolay ve hafif atlatmis olman inanilmaz. hocamiza ve sana helal olsun :) ayrica paylasimlarin sayesinde bircok kizlarimizin soru isaretleri gideriyorsun. tekrar gecmis olsun :)

Canım ne yaptın merak ettim..

Bu arada arkadaşlar -efnan ve lillyss--.çok teşekkürler :) .zaten bu resimlere bakan da benden önce Tevfik beyi farkediyorlar :):KK9:

selam canımmmm nasılsın bi sorun yasadın mı ? burnun nasıl oldu simdi? ben bu zaman icinde 3 tane dr a gittim konyada burun catısı acık kalmıs dedi kıkırdak eklenmesi lazım dediler burdaki dr lar 4000 tl istiyolar guvenemedim.. emre ilhan a olacagım sanırım parayı bulunca kıkırdak zmanla yana vermesi ne demek canım onceki mesajında yazmıssın? benim burun derim normalmis..ben 2. amelyattan sonra kurtulusu yok mu yaa ömrumun sonuna kadar yasayamayacak mıyım zırt pırt dr kapısına gitmek istemiyorum bıktm yani...

attachment.php
.
canım burnuşun çok dogal ve güzel görünüyo...darısı başımıza inş.. bende fatih dagdelende olmayı düşünüyodum. çünkü benim erkek arkadaşımın burnunuda oo yaptı.burnuşu hem dogal hemde güzel oldu.ancak şöyle bişeyde var.bu sitede fatih dagdelen hakkında iyi şeyler söylenmiyo. ooo yüzden kararımı biraz daha gözden geçirmek gerek......

.
canım burnuşun çok dogal ve güzel görünüyo...darısı başımıza inş.. bende fatih dagdelende olmayı düşünüyodum. çünkü benim erkek arkadaşımın burnunuda oo yaptı.burnuşu hem dogal hemde güzel oldu.ancak şöyle bişeyde var.bu sitede fatih dagdelen hakkında iyi şeyler söylenmiyo. ooo yüzden kararımı biraz daha gözden geçirmek gerek......

evet bende korkumdan bir türlü ameliyat olamıyorum. stresten4 kilo aldım. offfffffffff

Auditorcim canım ellerine saglık nasil guzel anlatmissin ameliyat sürecini uzun uzuuuuun eminim birçok insana yardımın dokunacaktir.Tevfik hoca tam da anlattığın gibi güvenilebilinecek bir doktor. Allah ondan razı olsun:)

kesinlikle çok anlayışlı herkese tavsiye ederim

İlk ameliyatımı 2007 de olmuştum..Deviasyon vardı düzeltildi ve kemer düzeltilmişti..5 sene boyunca zaman zaman farkettiğim, çoğunu da anlayamadığım birçok hatalar varmış meğer burnumda..Aslında revizyon hiç düşünmüyordum çünkü ameliyat çok çok zor ALlah kimseyi mecbur bırakmasın..Aslında önce ilk ameliyatımın hikayesini kısaca anlatayım ki buralara kadar nasıl geldim anlayın :) O dönem çalıştığım için maddi olarak kısıtım yoktu..Yıllardır beni o hastalıktan diğerine sürükleyen korkunç sorunlu burnumdan kurtulmanın zamanı gelmişti.Birçok doktor araştırdım ki o zamanlar bu kadar çok bilgi paylaşımı vs yoktu.. Neyse birkaçına gittim..Ancak esas sorun ailemin karşı çıkması idi..Dİyeceksiniz ki çalışıyorsun zaten koca kızsın ..İşler biraz değişik benim tarafta..Neyse :) Sonuçta hiç tanımadığım bir doktora gittim, sırf annem istiyor diye..O da bir tanıdığından referans almış..Buna rağmen olmamam için binbir engeller kondu önüme..Sonunda bende ne olursa olsun dedim o doktora doğru dürüst derdimi anlatamadan ameliyatımı olmuştum bile..Nasıl oldu ne oldu anlamadım...Üstünden seneler geçti..Aynı doktoruma gittiğimde burnunda hata yok harika demesin mi?

Ben esasen şeklinin bir tuhaf olmasından şüphelendim yıllarca..Sola doğru bakan bir burnum vardı..Ayrıca alttan bakıldığında yamukluk gayet netti..Düz bakıldığında ise üst ayrı alt ayrı gibiydi ve güldüğümde ya da her mimik hareketimde burnum ağzıma doğru yöneliyordu..

Bende bir süre doktor araştırdım sonra da vazgeçtim ameliyattan..Tam kaderime razı olmuştum ki Busranın ve Efnanın albümlerini görene kadar..

Tevfik BEyden güle oynaya bahsedip duruyorlardı üstelik bu güzel kızların gözleri pırıl pırıldı..Birçok doktor öneriliyor forumda biliyorum ama içimden bir ses sanki diğerlerine bakma direkt Tevfik Beye git dedi..Önceden ne konuşmuşluğum vardı ne de görmüşlüğüm ama sanki birşey beni itti..Bir anda fikir değiştirdim..Artık ailem eşimdi ve ona bu konuyu açtığımda önce biraz tepki duydu çünkü ameliyat ölüm kalım meselesiydi..Sonra tam gaz destek verdi tabi..Sağolsun:KK69:

Tevfik Beye muayene için şu meşhur Nasa dan bozma uzay üssü Liv hospital a gittim :) :KK1: Hastane iyi güzel hoş da geriliyor insan ..Ne biliyim klasik hastane formatına alışınca..Özellikle çalışanların kıyafetleri uzay yolu filminden fırlamış gibi vallahi :KK52:

Herkes ilgiliydi sağolsunlar :) Tevfik Bey genç dinamik gözlerinden zeka fışkıran bir KBB hekimi..Çok iyi niyetli ve de dürüst bir insan..Güven konusunda çok çekingen bir insanım..Aslında biraz safımdır her denilene inanma potansiyelim mevcut :)) Ama yine de güvenmek zor geliyordu bana..Diğer arkadaşlarımın da yazdığı gibi Tevfik Bey'le tanışınca güven sorunum halloldu..Herşeyi ilk görüşmede ayrıntılı bir şekilde uzuun uzuuun konuştuk..Hiç zamanını esirgemedi benden..Ne hatalar varmış meğer burnumda..

Burnumun üst kemiğinde kıkırdak desteği konmamış..Kemik ince bir çizgi gibi desteksizdi..Bu ince kemiğinm her iki yanında ise boşluklar vardı..Burnun ucu ile sırtı arasındaki bağlantı ise kopmuş..Ayrıca Tevfik Bey orada resimlerimi çekti ve bu resimler üzerinden ayrıntılı bir şekilde hataları anlattı..İnanılmaz rahatlatıyor insanı..Evet hemen ikna oluyorsunuz aslında bu ne kadar güzel bilemiyorum hele ki ameliyattan korkuyorsanız ..:)) Ama sanırım orada tüm korkumu attım..Kararımı verdim..Sonra bir kez daha görüştük detaylıca..Devamında günü ayarladık..Ama aklımda sorular bitmek bilmiyordu..Sonuçta ikinci bir ameliyat kararı vermek kolay değil..Tüm sorularımı gerek e maille gerek telefonla hiç sıkılmadan yanıtladı..

Burnuma kıkırdak eklemesi yapılacaktı çünkü desteksiz bir burnum vardı..Bu kıkırdağı önce kaburgadan almayı istedi ama sonra ben kepçe kulaklarımdan bahsedince bana hemen kulaklardan kıkırdak almayı ve o arada da kulakları geriye yapıştırmayı önerdi..İnanılmaz heyecanlandım çünkü hiç aklımda olmayan ama aslında yıllardır da aklımı kurcalayan bir sorundu bu ..İkisi aynı anda hallolucaktı..

O anda ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlamıştım..25 mart için anlaştık..Şimdi ise geriye bakıyorum da herşey o kadar güzel ve hızlı oldu bitti ki..Çok şükür iyiyim..Ama zor ve uzun bir operasyondu ..Benim için de zor bir süreç oldu..Kıkırdak eklenmesi gerçekten burun için zor . Ayrıntılı bir konu ve bu konuda her türlü ayrıntıyı sormanız halinde anlatırım...

Revizyon burun, kıkırdak eklenmesi ve kepçe kulak ameliyatı-benimki aslında pek kepçe değildi ama- ile ilgili bildiğim ne varsa paylaşmaya hazırım..Yine Tevfik Bey le ilgili sorularınızı da cevaplarım .:)))

canımm geçmiş olsun senin baya zaman geçmiş şimdi nasılsın? istediğin gibi oldu mu?

İlk ameliyatımı 2007 de olmuştum..Deviasyon vardı düzeltildi ve kemer düzeltilmişti..5 sene boyunca zaman zaman farkettiğim, çoğunu da anlayamadığım birçok hatalar varmış meğer burnumda..Aslında revizyon hiç düşünmüyordum çünkü ameliyat çok çok zor ALlah kimseyi mecbur bırakmasın..Aslında önce ilk ameliyatımın hikayesini kısaca anlatayım ki buralara kadar nasıl geldim anlayın :) O dönem çalıştığım için maddi olarak kısıtım yoktu..Yıllardır beni o hastalıktan diğerine sürükleyen korkunç sorunlu burnumdan kurtulmanın zamanı gelmişti.Birçok doktor araştırdım ki o zamanlar bu kadar çok bilgi paylaşımı vs yoktu.. Neyse birkaçına gittim..Ancak esas sorun ailemin karşı çıkması idi..Dİyeceksiniz ki çalışıyorsun zaten koca kızsın ..İşler biraz değişik benim tarafta..Neyse :) Sonuçta hiç tanımadığım bir doktora gittim, sırf annem istiyor diye..O da bir tanıdığından referans almış..Buna rağmen olmamam için binbir engeller kondu önüme..Sonunda bende ne olursa olsun dedim o doktora doğru dürüst derdimi anlatamadan ameliyatımı olmuştum bile..Nasıl oldu ne oldu anlamadım...Üstünden seneler geçti..Aynı doktoruma gittiğimde burnunda hata yok harika demesin mi?

Ben esasen şeklinin bir tuhaf olmasından şüphelendim yıllarca..Sola doğru bakan bir burnum vardı..Ayrıca alttan bakıldığında yamukluk gayet netti..Düz bakıldığında ise üst ayrı alt ayrı gibiydi ve güldüğümde ya da her mimik hareketimde burnum ağzıma doğru yöneliyordu..

Bende bir süre doktor araştırdım sonra da vazgeçtim ameliyattan..Tam kaderime razı olmuştum ki Busranın ve Efnanın albümlerini görene kadar..

Tevfik BEyden güle oynaya bahsedip duruyorlardı üstelik bu güzel kızların gözleri pırıl pırıldı..Birçok doktor öneriliyor forumda biliyorum ama içimden bir ses sanki diğerlerine bakma direkt Tevfik Beye git dedi..Önceden ne konuşmuşluğum vardı ne de görmüşlüğüm ama sanki birşey beni itti..Bir anda fikir değiştirdim..Artık ailem eşimdi ve ona bu konuyu açtığımda önce biraz tepki duydu çünkü ameliyat ölüm kalım meselesiydi..Sonra tam gaz destek verdi tabi..Sağolsun:KK69:

Tevfik Beye muayene için şu meşhur Nasa dan bozma uzay üssü Liv hospital a gittim :) :KK1: Hastane iyi güzel hoş da geriliyor insan ..Ne biliyim klasik hastane formatına alışınca..Özellikle çalışanların kıyafetleri uzay yolu filminden fırlamış gibi vallahi :KK52:

Herkes ilgiliydi sağolsunlar :) Tevfik Bey genç dinamik gözlerinden zeka fışkıran bir KBB hekimi..Çok iyi niyetli ve de dürüst bir insan..Güven konusunda çok çekingen bir insanım..Aslında biraz safımdır her denilene inanma potansiyelim mevcut :)) Ama yine de güvenmek zor geliyordu bana..Diğer arkadaşlarımın da yazdığı gibi Tevfik Bey'le tanışınca güven sorunum halloldu..Herşeyi ilk görüşmede ayrıntılı bir şekilde uzuun uzuuun konuştuk..Hiç zamanını esirgemedi benden..Ne hatalar varmış meğer burnumda..

Burnumun üst kemiğinde kıkırdak desteği konmamış..Kemik ince bir çizgi gibi desteksizdi..Bu ince kemiğinm her iki yanında ise boşluklar vardı..Burnun ucu ile sırtı arasındaki bağlantı ise kopmuş..Ayrıca Tevfik Bey orada resimlerimi çekti ve bu resimler üzerinden ayrıntılı bir şekilde hataları anlattı..İnanılmaz rahatlatıyor insanı..Evet hemen ikna oluyorsunuz aslında bu ne kadar güzel bilemiyorum hele ki ameliyattan korkuyorsanız ..:)) Ama sanırım orada tüm korkumu attım..Kararımı verdim..Sonra bir kez daha görüştük detaylıca..Devamında günü ayarladık..Ama aklımda sorular bitmek bilmiyordu..Sonuçta ikinci bir ameliyat kararı vermek kolay değil..Tüm sorularımı gerek e maille gerek telefonla hiç sıkılmadan yanıtladı..

Burnuma kıkırdak eklemesi yapılacaktı çünkü desteksiz bir burnum vardı..Bu kıkırdağı önce kaburgadan almayı istedi ama sonra ben kepçe kulaklarımdan bahsedince bana hemen kulaklardan kıkırdak almayı ve o arada da kulakları geriye yapıştırmayı önerdi..İnanılmaz heyecanlandım çünkü hiç aklımda olmayan ama aslında yıllardır da aklımı kurcalayan bir sorundu bu ..İkisi aynı anda hallolucaktı..

O anda ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlamıştım..25 mart için anlaştık..Şimdi ise geriye bakıyorum da herşey o kadar güzel ve hızlı oldu bitti ki..Çok şükür iyiyim..Ama zor ve uzun bir operasyondu ..Benim için de zor bir süreç oldu..Kıkırdak eklenmesi gerçekten burun için zor . Ayrıntılı bir konu ve bu konuda her türlü ayrıntıyı sormanız halinde anlatırım...

Revizyon burun, kıkırdak eklenmesi ve kepçe kulak ameliyatı-benimki aslında pek kepçe değildi ama- ile ilgili bildiğim ne varsa paylaşmaya hazırım..Yine Tevfik Bey le ilgili sorularınızı da cevaplarım .:)))

:18: Tevfik bey bahsettiğiniz hastaneden ayrılmış maalesef. Nerde çalıştığını biliyor musunuz?

Canim ellerine saglik çok güzel anlatmissin bende Tevfik beyi düşünenlerdenim arkadaşlık isteğini kabul edersen resimlerine bakmak isterim:)

Bende resimlerini goremedim cok guzel anlatmissin canim peki fiyatlari nasil tevfik beyin bide tevfik bey artik ankaradaymis galibba

X