OP.DR Tevfik Sözen Revizyon Burun-kıkırdak eklenmesi- ve Kulak ameliyatı

aralikkizi

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2010
452
30
İlk ameliyatımı 2007 de olmuştum..Deviasyon vardı düzeltildi ve kemer düzeltilmişti..5 sene boyunca zaman zaman farkettiğim, çoğunu da anlayamadığım birçok hatalar varmış meğer burnumda..Aslında revizyon hiç düşünmüyordum çünkü ameliyat çok çok zor ALlah kimseyi mecbur bırakmasın..Aslında önce ilk ameliyatımın hikayesini kısaca anlatayım ki buralara kadar nasıl geldim anlayın :) O dönem çalıştığım için maddi olarak kısıtım yoktu..Yıllardır beni o hastalıktan diğerine sürükleyen korkunç sorunlu burnumdan kurtulmanın zamanı gelmişti.Birçok doktor araştırdım ki o zamanlar bu kadar çok bilgi paylaşımı vs yoktu.. Neyse birkaçına gittim..Ancak esas sorun ailemin karşı çıkması idi..Dİyeceksiniz ki çalışıyorsun zaten koca kızsın ..İşler biraz değişik benim tarafta..Neyse :) Sonuçta hiç tanımadığım bir doktora gittim, sırf annem istiyor diye..O da bir tanıdığından referans almış..Buna rağmen olmamam için binbir engeller kondu önüme..Sonunda bende ne olursa olsun dedim o doktora doğru dürüst derdimi anlatamadan ameliyatımı olmuştum bile..Nasıl oldu ne oldu anlamadım...Üstünden seneler geçti..Aynı doktoruma gittiğimde burnunda hata yok harika demesin mi?

Ben esasen şeklinin bir tuhaf olmasından şüphelendim yıllarca..Sola doğru bakan bir burnum vardı..Ayrıca alttan bakıldığında yamukluk gayet netti..Düz bakıldığında ise üst ayrı alt ayrı gibiydi ve güldüğümde ya da her mimik hareketimde burnum ağzıma doğru yöneliyordu..

Bende bir süre doktor araştırdım sonra da vazgeçtim ameliyattan..Tam kaderime razı olmuştum ki Busranın ve Efnanın albümlerini görene kadar..

Tevfik BEyden güle oynaya bahsedip duruyorlardı üstelik bu güzel kızların gözleri pırıl pırıldı..Birçok doktor öneriliyor forumda biliyorum ama içimden bir ses sanki diğerlerine bakma direkt Tevfik Beye git dedi..Önceden ne konuşmuşluğum vardı ne de görmüşlüğüm ama sanki birşey beni itti..Bir anda fikir değiştirdim..Artık ailem eşimdi ve ona bu konuyu açtığımda önce biraz tepki duydu çünkü ameliyat ölüm kalım meselesiydi..Sonra tam gaz destek verdi tabi..Sağolsun:KK69:

Tevfik Beye muayene için şu meşhur Nasa dan bozma uzay üssü Liv hospital a gittim :) :KK1: Hastane iyi güzel hoş da geriliyor insan ..Ne biliyim klasik hastane formatına alışınca..Özellikle çalışanların kıyafetleri uzay yolu filminden fırlamış gibi vallahi :KK52:

Herkes ilgiliydi sağolsunlar :) Tevfik Bey genç dinamik gözlerinden zeka fışkıran bir KBB hekimi..Çok iyi niyetli ve de dürüst bir insan..Güven konusunda çok çekingen bir insanım..Aslında biraz safımdır her denilene inanma potansiyelim mevcut :)) Ama yine de güvenmek zor geliyordu bana..Diğer arkadaşlarımın da yazdığı gibi Tevfik Bey'le tanışınca güven sorunum halloldu..Herşeyi ilk görüşmede ayrıntılı bir şekilde uzuun uzuuun konuştuk..Hiç zamanını esirgemedi benden..Ne hatalar varmış meğer burnumda..

Burnumun üst kemiğinde kıkırdak desteği konmamış..Kemik ince bir çizgi gibi desteksizdi..Bu ince kemiğinm her iki yanında ise boşluklar vardı..Burnun ucu ile sırtı arasındaki bağlantı ise kopmuş..Ayrıca Tevfik Bey orada resimlerimi çekti ve bu resimler üzerinden ayrıntılı bir şekilde hataları anlattı..İnanılmaz rahatlatıyor insanı..Evet hemen ikna oluyorsunuz aslında bu ne kadar güzel bilemiyorum hele ki ameliyattan korkuyorsanız ..:)) Ama sanırım orada tüm korkumu attım..Kararımı verdim..Sonra bir kez daha görüştük detaylıca..Devamında günü ayarladık..Ama aklımda sorular bitmek bilmiyordu..Sonuçta ikinci bir ameliyat kararı vermek kolay değil..Tüm sorularımı gerek e maille gerek telefonla hiç sıkılmadan yanıtladı..

Burnuma kıkırdak eklemesi yapılacaktı çünkü desteksiz bir burnum vardı..Bu kıkırdağı önce kaburgadan almayı istedi ama sonra ben kepçe kulaklarımdan bahsedince bana hemen kulaklardan kıkırdak almayı ve o arada da kulakları geriye yapıştırmayı önerdi..İnanılmaz heyecanlandım çünkü hiç aklımda olmayan ama aslında yıllardır da aklımı kurcalayan bir sorundu bu ..İkisi aynı anda hallolucaktı..

O anda ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlamıştım..25 mart için anlaştık..Şimdi ise geriye bakıyorum da herşey o kadar güzel ve hızlı oldu bitti ki..Çok şükür iyiyim..Ama zor ve uzun bir operasyondu ..Benim için de zor bir süreç oldu..Kıkırdak eklenmesi gerçekten burun için zor . Ayrıntılı bir konu ve bu konuda her türlü ayrıntıyı sormanız halinde anlatırım...

Revizyon burun, kıkırdak eklenmesi ve kepçe kulak ameliyatı-benimki aslında pek kepçe değildi ama- ile ilgili bildiğim ne varsa paylaşmaya hazırım..Yine Tevfik Bey le ilgili sorularınızı da cevaplarım .:)))

attachment.php

Auditorcim canım ellerine saglık nasil guzel anlatmissin ameliyat sürecini uzun uzuuuuun eminim birçok insana yardımın dokunacaktir.Tevfik hoca tam da anlattığın gibi güvenilebilinecek bir doktor. Allah ondan razı olsun:)

busracım Tevfik beyle resim özellikle koydum zaten bayılasın diye:) bize bakan yok valla:) yeni resimler çekip yükliycem en kısa zamanda..önden özellikle..patates gibi ama olsun:)

efnancım teşekkürler ..:)Bugün Tevfik hocayla da konuştuk..Çok ilgili sağolsun o kadar mutluyum ki ..Yani tabi ki tüm doktorları tanımıyorum ama yine de bu kadar ilgili iyi kalpli ve dürüst doktor zor bulunur bence ..Bu arada busrayı da tebrik ediyorum..Sayesinde bir çok kişi hocamızla tanıştı..Ben de dahil..

efnancım teşekkürler ..:)Bugün Tevfik hocayla da konuştuk..Çok ilgili sağolsun o kadar mutluyum ki ..Yani tabi ki tüm doktorları tanımıyorum ama yine de bu kadar ilgili iyi kalpli ve dürüst doktor zor bulunur bence ..Bu arada busrayı da tebrik ediyorum..Sayesinde bir çok kişi hocamızla tanıştı..Ben de dahil..

merhaba asagı yukarı seninle aynı durumdayım :KK43: 7ay once oldum ilk ameliyatımı bende sırf ucuz diye olanlardanım 1000tl ye.. burnum da kemerin ortası acık kalms asırı oyulmus burun ucu ve ustu renk uyusmazlıgı var artı kemer kısmındn iki yanda cızgı yok ameliyat oncesi nefesim cokiyiyken sonrası tıkandı yanı bana zararından baska biseyi olmadı bu ameliyatn dr un ilgiszlgi de cabası alcı cıktktan sonra hic ilgilenmedi .. kıkırdak ileride erime yapıyor mu? benim sanırım revizyon 10.000 tl yi bulur onu da 3 5 sene sonra isim olursa yaptırım yada evlenirsem erkek arkadasım yaptırırm dedi :KK43: aynalara kustum artık hayat bisey ifade etmiyo sinirlerim bozuluyo yaptırmasaydım die bide arkadaslar yok mu olmadı soyle boyle diyenler

merhaba asagı yukarı seninle aynı durumdayım :KK43: 7ay once oldum ilk ameliyatımı bende sırf ucuz diye olanlardanım 1000tl ye.. burnum da kemerin ortası acık kalms asırı oyulmus burun ucu ve ustu renk uyusmazlıgı var artı kemer kısmındn iki yanda cızgı yok ameliyat oncesi nefesim cokiyiyken sonrası tıkandı yanı bana zararından baska biseyi olmadı bu ameliyatn dr un ilgiszlgi de cabası alcı cıktktan sonra hic ilgilenmedi .. kıkırdak ileride erime yapıyor mu? benim sanırım revizyon 10.000 tl yi bulur onu da 3 5 sene sonra isim olursa yaptırım yada evlenirsem erkek arkadasım yaptırırm dedi :KK43: aynalara kustum artık hayat bisey ifade etmiyo sinirlerim bozuluyo yaptırmasaydım die bide arkadaslar yok mu olmadı soyle boyle diyenler

canım benim kime oldun bilmiyorum..keşke ismini de paylaşsan..Ben ilk ameliyatımı olduğumda nefes sorunu haricinde bu yazdıklarının benzerlerini yaşadım..Kıkırdağın eriyeceğini sanmıyorum ama Tevfik Bey sürekli takipte olacağını söyledi..Çünkü herkesin bünyesi iyileşirken farklı davranırmış..Mesela benim derim çok ince ..Seninki farklı olabilir gibi..Birde zamanla deformasyon olabilmesi de ihtimaller arasında..Mesela sağ tarafta kıkırdağın fazlaca çıkıntı oluşturması gibi..Ama sağolsun hocam bana ileride birlikte görücez birşey olursa birlikte aşacağız dedi..Yani ne olrsa olsun üzülmiycem bunu biliyorum mesela..
Canım ne desen haklısın seni sahte sözlerle avutmaya niyetim yok..Ben ilk ameliyatımı 2007 de oldun 5 sene boyunca o burunla yaşadım ben...:KK43: Hayatın ne getireceğini bilemeyiz..Belki 1 sene sonra bir şekilde para bulabilirsin bilemiyoruz..Şu an okuyorsun sanırım..Okurken kısa süreliğine çalışma imkanın var mı part time..Ben okurken hep çalışmıştım part time olarak orda burda..Bayağı da kazanmıştım..Bu şekilde hayata küsersen o parayı da bulman zor olucak..Arkadaşları boşver sen..Herkes konuşur ağızları torba diil ki büzesin..Benimde burnum pinokyo gibi uzunken insanlar aaaaaaa bu nasıl estetik diyorlar gözleri büyüyordu..Birşey diyemiyorlardı çekindiklerinden ama ben anlıyordum..:KK43: Zaman inanılmaz hızlı geçer sen hiç merak etme..Sadece nefes olayı önemli şekilden ziyade..Bunu eski doktoruna gidip hallediceksin hemde bedavaya..Doktorun kim ve hangi hastanede ya da özel mi ?

Son düzenleme:
canım benim kime oldun bilmiyorum..keşke ismini de paylaşsan..Ben ilk ameliyatımı olduğumda nefes sorunu haricinde bu yazdıklarının benzerlerini yaşadım..Kıkırdağın eriyeceğini sanmıyorum ama Tevfik Bey sürekli takipte olacağını söyledi..Çünkü herkesin bünyesi iyileşirken farklı davranırmış..Mesela benim derim çok ince ..Seninki farklı olabilir gibi..Birde zamanla deformasyon olabilmesi de ihtimaller arasında..Mesela sağ tarafta kıkırdağın fazlaca çıkıntı oluşturması gibi..Ama sağolsun hocam bana ileride birlikte görücez birşey olursa birlikte aşacağız dedi..Yani ne olrsa olsun üzülmiycem bunu biliyorum mesela..
Canım ne desen haklısın seni sahte sözlerle avutmaya niyetim yok..Ben ilk ameliyatımı 2007 de oldun 5 sene boyunca o burunla yaşadım ben...:KK43: Hayatın ne getireceğini bilemeyiz..Belki 1 sene sonra bir şekilde para bulabilirsin bilemiyoruz..Şu an okuyorsun sanırım..Okurken kısa süreliğine çalışma imkanın var mı part time..Ben okurken hep çalışmıştım part time olarak orda burda..Bayağı da kazanmıştım..Bu şekilde hayata küsersen o parayı da bulman zor olucak..Arkadaşları boşver sen..Herkes konuşur ağızları torba diil ki büzesin..Benimde burnum pinokyo gibi uzunken insanlar aaaaaaa bu nasıl estetik diyorlar gözleri büyüyordu..Birşey diyemiyorlardı çekindiklerinden ama ben anlıyordum..:KK43: Zaman inanılmaz hızlı geçer sen hiç merak etme..Sadece nefes olayı önemli şekilden ziyade..Bunu eski doktoruna gidip hallediceksin hemde bedavaya..Doktorun kim ve hangi hastanede ya da özel mi ?

sagol canım :KK43: insallah asarım daha 20 yasındayım basıma glenlere bak ya :KK43: cok pismanım... dr um onceden devletteydi benim ameliyat olacagım zamanlar ozel bi hastaneye gecti daha sonra ordan da ayrıldı.. asla gitmem kendisine zaten yapacagı bisey yok raporumda estetik yazmıyor sadece burun icinde konka nefes darlıgı vs ile ameliyat etms beni..allah ona tekrar dusurmesin adamın derdi para botoks yaparız oraya dio her 6ayda bi yenileriz benim cok param olsa onda ne isim var bide botoks parası mı odicem ben...calısma imkanım zor :KK43: suan annem hasta artı dislerini yaptıyo ona bakma icin okula bile gitmiyorum..dr hakkında herkes guzel seyler soyluyodu bende guvendim gittim hatta kontrole gelenler cok memnundu yaptıranlar da genelde iyiydi bana mı boyle denk geldi sansım mı kotuydu bilemiyorum p tesi arastırmada bi plastık cerraha muayene olacagım bakalım ne dicek asla ameliyat olmam ama bi baksın ne var ne yok die

Canm gecmis olsunn sonunda istedigin buruna kavusmussun gercekdende cok guzel olmus resimlerini gordum tevfik beyin ellerinr saglik. Ayrica doktor bey cok seker yaa gulerken gozlerinin ici guluo :))

sagol canım :KK43: insallah asarım daha 20 yasındayım basıma glenlere bak ya :KK43: cok pismanım... dr um onceden devletteydi benim ameliyat olacagım zamanlar ozel bi hastaneye gecti daha sonra ordan da ayrıldı.. asla gitmem kendisine zaten yapacagı bisey yok raporumda estetik yazmıyor sadece burun icinde konka nefes darlıgı vs ile ameliyat etms beni..allah ona tekrar dusurmesin adamın derdi para botoks yaparız oraya dio her 6ayda bi yenileriz benim cok param olsa onda ne isim var bide botoks parası mı odicem ben...calısma imkanım zor :KK43: suan annem hasta artı dislerini yaptıyo ona bakma icin okula bile gitmiyorum..dr hakkında herkes guzel seyler soyluyodu bende guvendim gittim hatta kontrole gelenler cok memnundu yaptıranlar da genelde iyiydi bana mı boyle denk geldi sansım mı kotuydu bilemiyorum p tesi arastırmada bi plastık cerraha muayene olacagım bakalım ne dicek asla ameliyat olmam ama bi baksın ne var ne yok die

Canım ne yaptın merak ettim..

Bu arada arkadaşlar -efnan ve lillyss--.çok teşekkürler :) .zaten bu resimlere bakan da benden önce Tevfik beyi farkediyorlar :):KK9:

X