Nişanlılık arifesinde ayrıldım lütfen yardım edin

cannkzz

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2022
86
-58
Kızlar Merhaba

Lütfen mesajımı gören bir yardım için fikir belirtirse çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

Ben hayatım boyunca kolay kolay kimseyi sevmedim ve evlilik için ısınmadım 1 ay önce bir görücü geldi. Ve karşılıklı birbirimize çok ısındık. Sevdik hep de söyledik bunu. Allah'ım tamam işte buldum derken bir sürü sıkıntı çıktı. Ben doğuda kırsal yerde zor şartlarda hemşireyim şubatta tayin olup gelmem için evlenmem lazım 6 ay bir tanışma süreci olucak. Görüştüğüm kişiye ailem de bende böyle istiyorum evlenip geleyim dedim. Biz maddi olarak hazır değiliz 1 sene sonraya maddi olarak hazırız diyince ailem öyle olmaz 1 sene çok uzun uzaktan nasıl yürütücen dediler. Bir kriz orda yaşadık.

Sonra annem ev alma durumunuz var mı olsa isterim diyince yok dediler çocuk buna çok kızdı bizi mahcup düşürdünüz dedi. Annem ev olmazsa kızımı vermem demedi. Sonra aileler konuşunca maddi şeyler döndü. Çocuk dedi hep maddiyat konuşuluyor dedi ben şakasına dedim altın halat severim alacak mısınız Şaka olduğunu söyledim ama inanmadı ki ondan önce ben altın gücünüzün yettiği kadar mobilya yemekli dügün istemem de dedim ama yine de bu kız beni maddiyat için mi seviyor demiş en son tartışmada ben biraz düşüneceğim geleceğimizi bu maddi şeylerden dolayı mutlu görmüyorum diyince bende sinirlenip ayrılık mesajı yazdım tamam dedi. Ama sonrasında çok pişman oldum. Çünkü maddi şeyler konuşulması hoş olmadı bunun farkındayım. Hazır değiliz dediler saygı duyulmalıydı. Ailemin ve benim tavrım hoş değildi ama bende dolduruşa geldim arada derede kaldım suan aklım basıma geldi asla maddiyat önemli değil insan önemli olan sevmeli konuşmalı anlaşmalı şuan ona içimde özür mesajı yazmak geliyor ama gururuma yedirtmiyorum.

Birkaç güne gideceğim gitmeden görüşelim yazsam masada tekrar birleşmek istediğimi söylesem bana yok dese yerin dibine girer çok kötü olurum gibime geliyor acaba diyorum görev yaptığım yere gidince yazsam 3. Kişilerin etkisi ve arada kaldım yalnız kalınca düşündüm hatamı anladım gibisinden sizce hangisini yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 1 ay önce tanışmışsınız neden 1 yıl sonra evlenmeyi geç buldunuz ki? Birbirinizi tanımıyosunuz bile. Sürekli maddi şeyler isteyip şaka yaptık, öyle demek istemedik demişsiniz. Ama bana bile inandırıcı gelmedi dedikleriniz

Onlar da bir acayip. Evlenmek için şu an maddi durumumuz yok diyip görücüyle görüşüyolar.

Mesaj çok içinizde kalacaksa atın ama yalvarmayın ve dolduruşa geldim falan demeyin.

Normalde kızlar süre ister böyle durumlarda ailenize şaşırdım açıkçası. hem birbirinizi tanımak için hemde karşı tarafın maddi anlamda kendini hazır hissetmesi için . biz eşimle 3 yıl sevgili 2 yıl nişanlı kaldık evliliğe her anlamda hazır olduğumuzu hissettiğimzde evlendik. sizinki görücü daha 1 ay olmuş bu neyin hesabı neyin acelesi. bi teraziye koyun duygularınızı mesaj atmayıp ayrıldığınz için mi daha çok pişman olacaksınız yoksa mesaj atıp reddedildiğiniz zaman mı hangisi daha ağır basıyor ona göre kararınızı verin.

Daha 1 ay önce tanışmışsınız neden 1 yıl sonra evlenmeyi geç buldunuz ki? Birbirinizi tanımıyosunuz bile. Sürekli maddi şeyler isteyip şaka yaptık, öyle demek istemedik demişsiniz.

Onlar da bir acayip. Şu an maddi durumumuz yok diyip görücüyle görüşüyolar.
Ailem ona kızdı neden durumları yoksa görücü usulüne insanları ümitlendiriyorlsr belki 1 sene sonra da durumları olmazsa ne yapıcan dediler kafam Allak bullak oldu

Normalde kızlar süre ister böyle durumlarda ailenize şaşırdım açıkçası. hem birbirinizi tanımak için hemde karşı tarafın maddi anlamda kendini hazır hissetmesi için . biz eşimle 3 yıl sevgili 2 yıl nişanlı kaldık evliliğe her anlamda hazır olduğumuzu hissettiğimzde evlendik. sizinki görücü daha 1 ay olmuş bu neyin hesabı neyin acelesi. bi teraziye koyun duygularınızı mesaj atmayıp ayrıldığınz için mi daha çok pişman olacaksınız yoksa mesaj atıp reddedildiğiniz zaman mı hangisi daha ağır basıyor ona göre kararınızı verin.
Mesaj atmazsam daha çok pişman olacağım ama dogru zaman ne zaman bilmiyorum gitmeden önce mi gittikten sonra mı

Sadece aileniz degil sizde araya maddiyat sokmussunuz. Aileniz birseyler talep ederken orta yol bulmaya calissaydiniz terk edilmezdiniz. Ozur dileseniz de karsi tarafta olumsuz izlenim birakmissiniz biz bu kizi tatmin edemeyiz, gucumuz yetmez diye düşünüyorlardır.
Haklısınız ama her insan hata yapar nasıl düzeltecek diye yardım istedim

Ben 9 senelik flört döneminden sonra henüz bu sene evlendim eşimle. Doğu batı farketmez bence benim ne doğulu arkadaşlarım var çok sade bir şekilde evlendiler yani o altın kemer olmadan vs olayları tamamen kişiye bağlı bence. Size yönelik söylemiyorum ama erkekler maddiyat üzerine ne kadar düşülürse evlilikten o derece soğuyorlar, biz kadınlar nasıl cinsel bir obje gibi görülmek istemiyorsak onlar da banka cüzdanı gibi onları görmemizi istemiyorlar. Yaptığınız şey kırıcı olmuş ailenizin gazına gelerek, ama ne olursa olsun demek ki sizinde içinizde öyle hevesleriniz mevcut. Yani bugün gidip konuşup barışsanız yarın mobilya almaya giderken gene bir maddiyat sorunu çıkacak sizin isteğiniz karşı tarafa farklı algılanacak bence önünüzdeki geleceğinize odaklanın :)

Haklısınız ama her insan hata yapar nasıl düzeltecek diye yardım istedim
Ailenizi karsiniza almazsaniz duzeltemezsiniz. Siz altin halat istemeseniz dahi aileniz baska seyler talep etmeye devam edecektir. Karsi taraf bunu karsilayamayacagini dusundugu için ayrilmissiniz zaten. Aileniz bundan sonra gücünüz yettiğince yapin biz birsey beklemiyoruz diyecek mi?

Adam haklı.

Erkek kardeşiniz olduğunu düşünün.
Bir anda altı ay sonra düğün yapın (parasını siz ödemek şartıyla tabi), üstüne kredi çekip ev borcuna girin, bir de altın halat isterim dense ödeme şansınız var mı? Buna hangi ailenin bütçesi yeter?

Evet halatı şaka için söyledim demişsiniz ama düğün ve ev talebinden sonra onları inandırmanız zor. Sonuçta kızım tabi ki alalım deselerdi, yok ben şaka yapmıştım almanıza gerek yok denecek miydi? Şaka yollu alttan alttan talep ediliyormuş gibi olmuş. En basit 14 ayar halat şimdi 5-6 binden başlıyor.

Bu enflasyonda iki maaşla ev almak bile çok zor hale geldi, ailenizin gazına gelmişsiniz yazık olmuş.

Ticaretle uğraşıyor toptan alım falan satım
Durmadan ailenizin lafına giderrseniz dikiş tutturamazsınız sonucta sizin hayatınız bu devirde aile desteği almayan kimse 30 yasında önce ev sahibi olamaz sizin de mesleğiniz varmıs birlikte alırsınız evlenince.Her sey zaten cok pahalı orta yolu bulun ve 1 sene gecmeden nisanlanmayın bence yasınız kaç bilmiyorum ama cok erken 6 ay

Adam haklı.

Erkek kardeşiniz olduğunu düşünün.
Bir anda altı ay sonra düğün yapın (parasını siz ödemek şartıyla tabi), üstüne kredi çekip ev borcuna girin, bir de altın halat isterim dense ödeme şansınız var mı? Buna hangi ailenin bütçesi yeter?

Evet halatı şaka için söyledim demişsiniz ama düğün ve ev talebinden sonra onları inandırmanız zor. Sonuçta kızım tabi ki alalım deselerdi, yok ben şaka yapmıştım almanıza gerek yok denecek miydi? Şaka yollu alttan alttan talep ediliyormuş gibi olmuş. En basit 14 ayar halat şimdi 5-6 binden başlıyor.

Bu enflasyonda iki maaşla ev almak bile çok zor hale geldi, ailenizin gazına gelmişsiniz yazık olmuş.
Haklı zaten çocuk ama nasıl düzeltecek en azından denesem bir yardım etseniz

Ateşe yürüyorsun. Sırf batıya gelmek için altı ayda evlenilmez..hayırlısı olmuş
Ayrıca aile görücü ailesi. Yani aşık olup birini getirseniz neyse ama madem görücü ailenizin istekleri olabilir. Bunlar muhtemelen sırf siz memursunuz diye sizi tercih ettiler. Bir de hemşire gelin çok sevilir, bizde de var. Kaynana hasta olunca evde serum takıyor 😅😅 yani hiç vermeden almak istemişler . Maddi olarak karlı bulmuslar ondan terch etmişler sizi .
Aşk , sevgi sözleri...muhtemelen hiç ilişki deneyiminiz yok. İlk günler bunlar bol keseden atılır. Adamın sizi gerçekten sevdiği falan yok. Belli ki hoşlanmış, ikna olun diye suyunuza gitmis. Ama sizin düşündüğü kadar kârli seçim olmadığınızı görünce de vazgecmis. Ona memur mu yok? Daha iyisini, hazır şehrine atanmisini bulur.
Mesaj atman sadece adamın g.tünü kaldirmaya yarar.
Ha sizde hiç mi suc yok? Cook suç var. Aileniz resmen sizi yamamaya çalışmış. Sanki kusurlu malmissiniz gibi millete kakalamaya çalışmış. Hangi anne der daha altı ayda ille de evlenin diye.
Kendilerini rezil etmişler,sizin de değerinizi dusurmusler.
Uyarın da bari diğer goruculere böyle davranmasınlar. Adama da sakın yazmayın.

Ailem ona kızdı neden durumları yoksa görücü usulüne insanları ümitlendiriyorlsr belki 1 sene sonra da durumları olmazsa ne yapıcan dediler kafam Allak bullak oldu
Ev alınmadan kız vermem ne demek ya?Şu anda evler 1,5 milyondan başlıyor annenizin haberi var mı?Siz de,sözde şakayla karışık şunu severim bumu severim diyorsunuz.Evet insanlar artık alamıyor bu isteklerinizi,evlilik kurumu ticarethane değildir.İsteklerinizi karşılayacak güçte biriyle evlenin madem,bu iş olmaz,boşuna mesaj atıp kendinizi küçük düşürmeyin.

1 aylık ilişkinin laçkası çıkmış boş verin bence sadece sizde ailenizde değil karşıda da hata var
Mesaj dahi atmayın
atacaksanız da kısmet değilmiş yaşananlar karşılıklı kendi namıma bir hatam olduysa özür vs.. gibi olsun yalvarır tarzda değil
vicdanen rahatlamanız için bence ona bile gerek yok da

X