neolur bilen varsa yazsın-Tırnak izi.

atalay-uxgxur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
129
0
49
arkadaşlar 11 yaşında oglum var. 4 yaşındaki öbür oglum küçükken hep büyük oğlumun yüzünü ırmıkladı. yavrumun yüzü hep tırnak izi. ne yapayım ne kullanayım bilen varsa yazsın. çocuk çok üzülüyo. büyüyo arkadaşları dalga geçiyo. çaresizim....

kantaron yağının yara ve tırnak izlerine iyi geldiğini duymuştum. kendimde kullandım. tavsiye ederim. aktarlara sorabilirsiniz, onlarda kantaron önereceklerdir. forumda bununla ilgili bir konu vardı orada da kantaron yağı tavsiye ediliyordu. bulabilirsem linki eklerim.

kriyoterapi (buz tedavisi ) iyi sonuç verebilir sonuçta tirnak izi bu öyle kremle yagla masajla hafiflersede tam manasiyla geçmez yalniz anlamadigim çocugun yüzü bu hale gelene kadar neden öncesinde koruma yapmadiniz diyer ufaga yaklasmasini önlemeliydiniz yada küçükler napsa sineye çekilir mantigiyla yaklasip görmezdenmi geldiniz bilmiyorum ama öncesinde bi önlem almaniz daha mantikli olurdu.

nasıl yanı cokmu derın bı tırnak ızlerı bunlar zamanla gecebılcek cınslten deılmı sonucta 11yasındakı cocuğun cıldı daha cokk değişir dıye dusunuyorum ama derınse bılememde bı tırnak ıızı ne kadar derın olalblır suan sdc leke seklındemıı yoksa yara gıbı kabukmu tutmus anlayamadım yara seklınde ustu kabuklu bıseyse henus bepanthen. avene cicalfateyı önerebılırım.cocuun yuzunu onumsde yaz sıcaktan cok ıyı koruyun kı daha kotu olmasın keske bu kadrına ızın vermeseydınız

evet arkadaşlar. ama ben arkama dönüyorum birbirilerine girmişler . ne kadar tırnaklarını kessemde kızsamda yok. ufak fena bizim. sinirini tırmalayarak alıyo.gerçi biraz büyüdü bunlar 2 yaşlarındayken falan olmuştu.ama izleri kaldı yavrumda. kremle falan bilmiyorum olacakmı ..... ama bişey yapmalıyım...mafoldumben

ben dıkıs ızlerım ıcın contractubex kullanıyorum..yara ve dıkıs ızlerıne ıyı gelıyo ama uzun surelı bır kullanımı var yanı 6 ay yada bır sene dusenlı kullanman gerekıyo ve kullandıktan sonra gunesten koruman gerekıyo..ılerıde plastık cerrahıyede basvurabılırsın..plastık cerrahlar jılet ızlerını gıdermede basrılılar..tırnak ızlerı jılete gore daha hafıf ve ılerde 18 yasından sonra bole bıseyde dusunebılırsınız..

X