Nedir bu işin yolu yordamı?

Ben güzel giyinmeyi seven bi insanım çok abiye de gelmediği için bu kıyafeti o yüzden gözüme kestirmistim :) ki erkek arkadaşım da benim gibi güzel ve şık olmayı sever o yüzden de takım elbise giyecek. Böyle olunca normal bi elbise de giyemem o takım elbise giyinirken :)
Kolları dışında elbise çok güzel şifonu çok severim :KK66:
Ama o geniş kollarla sanki açık havada bir mekanda giyilse kendini gösterir gibi
Evde kahve servis ederken ya da yemek yerken gözümde canlanmadı konsept

Diz hizasında yine dökümlü bir elbise de tercih edebilirsiniz

IMG_0930.JPG

Anladım bohça kısmını siliyorum o zaman aklımdan tamamen. Iadeyi ziyaret kısmı da sözden sonra insanlar yaşadıkları ile geri dönecekler. Sevgilim ise burada durmaya devam edicek. Biz de bunları onun izninde halledicez inşallah. Izninin sonunda da erkek arkadaşım görev yerine donmeden ailesi bizi onların memleketine ziyaret ederse sizce ne cevap verilmeli. Sozluyken iadeyi ziyaret yapilabilir mı ki bu uygun olur mu

Sonuçta onların yaşadığı yeri görmeniz lazım.bizde sözden sona nişan dan önce bohça getirdiler bizde onlar dan sonra hem eşya almak hem evlerini görmek niyetiyle gittik bohçayı o zaman verdik ya önemli olan bohça değil ama düpünden önce gidio görün tabi ki de nezaketen hoş da olur bence

Ama o geniş kollarla sanki açık havada bir mekanda giyilse kendini gösterir gibi

Eki Görüntüle 2139439
Bencede bu tarz bu kıvamda bir elbise olmalı diğer elbise havuz başı yada kır düğünü tadında

Bizim isteme/sözde bohça vs olmadı. Altın da takılmadı. Nişanda yapıldı onlar..

Bizde de uzaktan geldi eşimin ailesi. Geldikleri gün tanışma oldu akşamında isteme söz yapıldı. Aile arasındaydı. Diz üstü düz bir elbise giymiştim çok da rahat olmuştu. Yüzüklerimiz takıldı eşime alyans bana tektaş. Biz gelenlere küçük hediyeler yapmıştık paketlerin içinde havlu eşarp mendil şeklinde. Onlar da bana söz bileziği mi ne oluyormuş onların adetinde onu takmışlardı.

Ailelerin de beklentilerini öğrenin bence.. orta yolda buluşacak bi organizasyon yaparsiniz.. siz bilmeseniz de anneniz illaki biliyordur.. bence ilk kez tanışıp aynı anda kız isteme olacaksa mutlaka yemekli olmalı.. sadece bir kahve olmaz.. elbiseniz biraz fazla geldi bana ama sizin zevkiniz mutlu olacaksanız giyin tabiki.. anne babanız gergin olabilecek yapidaysalar bi teyze hi amca bi büyük daha çağırın derim.. konuşkan ve olumlu tipler bu günlerde çok güzel ortam yaratirlar:)

Bizim de uzaktı. Bir bayramda tanışmaya geldiler, ikincisinde isteme ve söz oldu. Ama nişan yapmadık. Bence her şeyi konuşun. Mesela annene sor bizim burada ne yapılır diye ki onların beklentilerini öğren; sonra hayal kırıklığı olmasın. Müstakbel nişanlın da ailesine sorsun. Uyuşuyorsa ne ala, uyuşmuyorsa iki tarafın ortak noktasını belirtin. Bizde söz bileziği takılır, bilezik dediğim bileklik gibi bir şey. Ben mesela bunu nişanlıma söylemiştim o da annesine söylemiş. Onlarda yokmuş ama getirdiler. Sözde bohça değil de aileye küçük hediyeler getirmişlerdi. Yani herkesin gönlünü hoş etmek için. Bana da bilezik hediye gibi olmuştu. Söz elbisesini de nişanlım hediye etmişti, balık model dantelli fuşya bi elbise. Bence senin elbisen de abartı olmaz, sonuçta yüzük takılacak :) inşallah sorunsuz geçer, mutluluklar dilerim.

Yaklaşık bir buçuk hafta sonra Allah kısmet ederse istemem ve sözüm olacak. Erkek arkadaşımın ailesi çok uzakta oturdukları için ilk gün tanışma amaçlı gelecekler. Ertesi gün de isteme ve söz yapacağız kendi anne babalarımız arasında. Ancak bu işin detayını bir türlü kestiremiyorum. Internetten araştırmalar yapsam da herkes farklı açıklamalar yapmış. Söz de yüzük ve ya küçükte olsa altın takılır mı? Söz bohçası diye birşey var mı? Ve ne giymeliyim? Zamanım o kadar az kaldı ki iyice kafam karışmaya başladı. Erkek arkadaşım güzel bir takım elbise alacak söz için ben de uzun tiril tiril hoş bir şifon elbise beğendim ancak çok mu ağır kaçar bilemiyorum. Ek olarak 4 ay sonra falan da nişan yapıcaz nasip olursa yine aile arasında olacak ancak bu sefer sevdiklerimiz ve yakın dereceden akrabalarımız ile. Lütfen yardımlarınıza deneyimlerinize ihtiyacım var. Okuyan arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim.

Not. Giymek istediğim elbiseyi de ekledim aşağı yorum kısmına:)
Herkes farklı açıklama yapar, çünkü herkesin kararına göre yapılır. Önceden konuşulur ne yapılacağı, ama bu konuşmaları ailelere bırkamalısın. Onlar neyin ne olacağını bilir.

Yaklaşık bir buçuk hafta sonra Allah kısmet ederse istemem ve sözüm olacak. Erkek arkadaşımın ailesi çok uzakta oturdukları için ilk gün tanışma amaçlı gelecekler. Ertesi gün de isteme ve söz yapacağız kendi anne babalarımız arasında. Ancak bu işin detayını bir türlü kestiremiyorum. Internetten araştırmalar yapsam da herkes farklı açıklamalar yapmış. Söz de yüzük ve ya küçükte olsa altın takılır mı? Söz bohçası diye birşey var mı? Ve ne giymeliyim? Zamanım o kadar az kaldı ki iyice kafam karışmaya başladı. Erkek arkadaşım güzel bir takım elbise alacak söz için ben de uzun tiril tiril hoş bir şifon elbise beğendim ancak çok mu ağır kaçar bilemiyorum. Ek olarak 4 ay sonra falan da nişan yapıcaz nasip olursa yine aile arasında olacak ancak bu sefer sevdiklerimiz ve yakın dereceden akrabalarımız ile. Lütfen yardımlarınıza deneyimlerinize ihtiyacım var. Okuyan arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim.

Not. Giymek istediğim elbiseyi de ekledim aşağı yorum kısmına:)
Giysilerinizi ayarladıysanız, ikramlar hazırlayın, istemeden önce kahveleri getirin (kahveler içilirken isteme olur). Sonra onların getirdiği çikolatayı dağıtın. Daha sonra ikram ve çayları getirin. Eğer isterseniz söz masası süslersiniz. Resimler çekersiniz...Söz tepsisini hazırlayın önceden. Kız ve oğlana yüzük takılır. Ama sizin nişan sonra olacağı için alyans değilde tektaş yada beştaş takılabilir. Sözde erkeğe takmasanızda olur. Yok öyle olmasın dersenizde her ikinizede alyans takılır. Nişanda çıkartıp tekrar takarsınız. Oğlan evi durumuna göre size ya 1 bilezik ya künye ya kolye gibi bir söz hediyesi takabilir.
Sözde genelde erkeğe birşey takılmaz..Bohça isteyen yapıyor, istemeyen yapmıyor. Bohça genellikle büyük nişandan önce yapılır..Bohça malzemeleri internette aratırsan hepsi yazar ayrıntılı...

Eki Görüntüle 2139439
Haklısınız. Gösterdiğiniz elbise de güzel erkek arkadaşıma gösterdim akşam o da çok güzel ama kısa giy nisanda zaten uzun giycen dedi :) o yüzden bu elbiseyi eledim

Sonuçta onların yaşadığı yeri görmeniz lazım.bizde sözden sona nişan dan önce bohça getirdiler bizde onlar dan sonra hem eşya almak hem evlerini görmek niyetiyle gittik bohçayı o zaman verdik ya önemli olan bohça değil ama düpünden önce gidio görün tabi ki de nezaketen hoş da olur bence
Peki çok teşekkürler cevap verdiğiniz için:)

Bu elbiseyi isteme ve söz günü giymeyi düşünüyorum. Sizce uygun olur mu?

Elbiseyi pek beğenemedim yanlış anlama da sünnet annesi gibi olursun. Dizin biraz aşağısı bir kalem elbise falan giysen daha hoş olursun fiziğin uygunsa. Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın giydiği pudra pembesi vardı bi tane bulursam atayım buraya, ona benzer bişeyler giyebilirsin.

Giysilerinizi ayarladıysanız, ikramlar hazırlayın, istemeden önce kahveleri getirin (kahveler içilirken isteme olur). Sonra onların getirdiği çikolatayı dağıtın. Daha sonra ikram ve çayları getirin. Eğer isterseniz söz masası süslersiniz. Resimler çekersiniz...Söz tepsisini hazırlayın önceden. Kız ve oğlana yüzük takılır. Ama sizin nişan sonra olacağı için alyans değilde tektaş yada beştaş takılabilir. Sözde erkeğe takmasanızda olur. Yok öyle olmasın dersenizde her ikinizede alyans takılır. Nişanda çıkartıp tekrar takarsınız. Oğlan evi durumuna göre size ya 1 bilezik ya künye ya kolye gibi bir söz hediyesi takabilir.
Sözde genelde erkeğe birşey takılmaz..Bohça isteyen yapıyor, istemeyen yapmıyor. Bohça genellikle büyük nişandan önce yapılır..Bohça malzemeleri internette aratırsan hepsi yazar ayrıntılı...
1 2 kişi daha yazmış söz bileziğini hiç duymamıştım bunu :) masayı ne için hazirlicam ki :KK43: nisanda görüyorum hediyelikler ikramliklar nisan pastası vs oluyor masa üstünde ama bizde sadece tatlılar börek falan olur masa daha çok açık büfe gibi görünür:KK43:

Elbiseyi pek beğenemedim yanlış anlama da sünnet annesi gibi olursun. Dizin biraz aşağısı bir kalem elbise falan giysen daha hoş olursun fiziğin uygunsa. Ufak Tefek Cinayetler'de Oya'nın giydiği pudra pembesi vardı bi tane bulursam atayım buraya, ona benzer bişeyler giyebilirsin.
Fizik konusunda sıkıntım yok şükür inşallah da hiç bozulmaz :) dediginiz elbiseyi gösterirseniz benim için fikir olur ama beyaz tenli olduğum için açık tonlar üstümde kaybolur :KK43:

Yok bu zamanların tadını çıkart bence sonra geri gelmiyor çok zevkli ve güzel zamanlar
Doğru diyorsunuz hep karşımdan izlerdim bu olayları şimdi benim başıma gelince garipsiyorum hatta inanamiyorum desem yeridir :)

X