Söz/nişan takı

Tamam size dügününüzde 5€ takarim
İsterken gözün tok masallah ama takarken ne kadar bonkorsün😂 Ben 20 yıl önce yaptım o işi, KV ye altın sevmem dedim, taşlı set aldılar, sağ olsunlar , hala kullanırım, kendi aileme de taş aldırdım, (seviyorum ne yapayım 🥰) konu komşunun taktığı sarı liralari da balayında çatır çatır yidim....Takılır mı kız onlar, altın dediğin ya kulpsuz yatırımlık ya ince iş takı olacak, ata altini boynuna takan da ne bileyim...

Resimdeki 5li Reşat mış , konu sahibinin bahsettiği de tekli değil 5 li istiyor. Zinciri minciri duz hesap 130 edermiş.
Neee ay yuhh😱😱 alıntıladığım hanımefendiden özür diliyorum ben 5li olduğunu bilmiyodum, benim çevremdeki herkes böyle tek bir altın yaptırıyor çok banal gelse de geride kalmışız biz😅

İsterken gözün tok masallah ama takarken ne kadar bonkorsün😂 Ben 20 yıl önce yaptım o işi, KV ye altın sevmem dedim, taşlı set aldılar, sağ olsunlar , hala kullanırım, kendi aileme de taş aldırdım, (seviyorum ne yapayım 🥰) konu komşunun taktığı sarı liralari da balayında çatır çatır yidim....Takılır mı kız onlar, altın dediğin ya kulpsuz yatırımlık ya ince iş takı olacak, ata altini boynuna takan da ne bileyim...
Ne güzel KV sizi dinlemis dikkate almis istediginizi takmis, yediklerinizde helal hos olsun 🫶🏼

Ne güzel KV sizi dinlemis dikkate almis istediginizi takmis, yediklerinizde helal hos olsun 🫶🏼
KV yle bı kere bile ne takilcak konusu geçtiyse taş olayim ( mümkünse baget😂) Ben altın sevmem dedim geçtim, o da benim günlük kullandiklarima bakıp benzer biseyler almış, bitti gitti....Ha sen begenmezsin belki , satsan taş para da etmez,ama hediyedir zaten çok da güzel niye satayim?

Son düzenleme:
Hanımlar selam,

benim 6. ayda nişanım var yani şimdiye kadar sadece aileler tanıştı, ama 6. ayda isteme, söz, nişan hepsi bir arada olacak. Bizde genelde adet gelin kiza bi kolye (görselde ekledigim tarz) ve bir bilezik takılır, yüzük kesilirken. Lütfen yok paragöz yok altıncı diye yorum yapmayın. Ve yüzük kesilirken takılan takılar düğünde geri verilip erkek tarafına düğündedeki takılarla tamamlanıp tekrar takılır. Bakın annem biz şu kadar bilezik bu kadar bilezik alın asla demedi sadece düğünde takılan takılara ben karışmam durumunuz neyse ona göre takarsınız dedi. Ama yüzük kesilirken düğünde ne takacaklarlarsa ondan birazini taksınlar dedi yani tek dediğimiz tek istediğimiz şey bu gelin bohçası falan istemedik mesela ama yine de biz de öyle bir adet yok durumumuz yok biz takamayız dediler haliyle sevgilimle ben ve anneler arasında bir tartışma çıktı ben ne yapmalıyım… Eki Görüntüle 3426262 bana yardım edin

Şu kadar rezaleti yaşayacağına kendine istediğin altını satın alıp, ailene nişanlım taktı diyip, neden güzelce keyfine bakmıyorsun. Bu maddi konulara bu kadartakıldıysan demekki adamı sevmiyorsun. Bari ayrıl. Zengim birini bul. En başından maddi durumu belli sizin gözünüzde "çulsuz" olan herifleri alıyorsunuz, sonra bana bunu almadılar. Aşırı saçma.

Şu kadar rezaleti yaşayacağına kendine istediğin altını satın alıp, ailene nişanlım taktı diyip, neden güzelce keyfine bakmıyorsun. Bu maddi konulara bu kadartakıldıysan demekki adamı sevmiyorsun. Bari ayrıl. Zengim birini bul. En başından maddi durumu belli sizin gözünüzde "çulsuz" olan herifleri alıyorsunuz, sonra bana bunu almadılar. Aşırı saçma.
Kenfime alcaktim beyefendi alamassin dedi👹 neymis kücük düsüyormus ben kendim alip aileme nisanlim takti dersem 😁😁

Kizlar altından anlayan herkes burdayken bişey sorucam, yaklaşık bir kg altınla şu aralar ne tür bir yatırıma yonelirdiniz? Ev araba hariç

Ev hariç diyorsun.
1 kiloya tamamlayıp külçe alır salonun ortasına koyardım ben olsam. Hayır şaka yapmıyorum. Hayallerimden biri bu benim, orta sehpaya külçe koyup eve biri geldiğinde kasaya kaldırmak.
1 kiloluk külçeyi de ilk gördüğümde o bildiğimiz külçe olmadığını fark ettim geçen, (hayatımda ilk kez gördüm) artık 2 tane 1000 grlık alıp birini diğerinin üstüne çapraz koymak istiyorum.

X