Neden böyle oldu bilmiyorum

Hayatta kendine yakıştırdığın rolle, bir problemle karşılaştığında çözüm bulmak için girdiğin roller farklıdır. Benim söylediğim senin kendi savunman için yapman gereken. Bunu yapmazsan bu döngüde devam edersin. Ben normal hayatımda çok kibar, saygılı, sevilen ve desteklenen biriyim. Ama birisi bana senin dediğin gibi aynı evde kalma durumunda davransa kendinin anlayacağı dilden hakaret etmeden konuşur sonra da anlatırım kibar olmamı mı istersin? Yoksa sana hak ettiğin şekilde davranmamı mı? Buna karar ver. Eğer yaptığın terbiyesizliği fark etmiyorsan ve böyle davranarak karşılık görmeden yaşayacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Bana saygı duy ben de duyayım derdim.
Duvara asmalık✌️✌️✌️

Benim okuduklarımdan anladığım sürekli bir uyum sağlama telaşı, kibarlık içindesiniz. Onlar da bunu yer edinme çabası olarak görüp gıcık olmuşlar. Sağlam bir şekilde esip gürlerseniz problem ortadan kalkar. Yok öyle mi düşündüler yok böyle mi düşündüler diyerek hatayı tekrarlıyorsunuz.

Proje bitti mi? Hala yurtdisinda misin, geri dondun mu/donecek misin? Bu koordinatorle uzun vadeli calisman gerekecek mi, yoksa referans vs.harici bir isin kalmadi mi artik?

Konu ne olursa olsun malesef eger sikayet eden/edilen taraf 1 kisi ise hakliligindan bagimsiz olarak sorunlu olarak goruluyor. Koordinator de iliskilerinizin detayini bilemez. Benim ekibimde de surekli digerleriyle sorun yasayan biri olsa, herhalde uyumsuz olan o diye dusunurum.

Eger hala gitmediysen ayrilmadan once 15dk gorusme talep et, kisaca yasanan olumsuzluklardan dolayi kendi payin ile ilgili ozur dile, bunlara sahit olmamanizi dilerdim, vb.kisaca anlat ve vedalas derim. Ozellikle sonrasinda referans isteyeceksen iyi notlarla ayrilmak onemli.
Yok dönmedim döneceğim kısa zamanda ama beni üzen şu koordinatörüm herkese veda düzenledi ben hariç. Şimdi gidip neden yapmadın diyemem. Referans isterim tabi, prki konuşma talep etmek mantıklı gibi

Benim okuduklarımdan anladığım sürekli bir uyum sağlama telaşı, kibarlık içindesiniz. Onlar da bunu yer edinme çabası olarak görüp gıcık olmuşlar. Sağlam bir şekilde esip gürlerseniz problem ortadan kalkar. Yok öyle mi düşündüler yok böyle mi düşündüler diyerek hatayı tekrarlıyorsunuz.
Uyum sağlama telaşım var elbette grup çalışmasında uyumsuzluk en kötü şey ancak kibarlık telaşım yok, çünkü zoraki yapmıyorum içimden geliyor. Onlar da bana göre aşırı kabalar ben problem çıkartmadım kabasınız diye

Proje bitti mi? Hala yurtdisinda misin, geri dondun mu/donecek misin? Bu koordinatorle uzun vadeli calisman gerekecek mi, yoksa referans vs.harici bir isin kalmadi mi artik?

Konu ne olursa olsun malesef eger sikayet eden/edilen taraf 1 kisi ise hakliligindan bagimsiz olarak sorunlu olarak goruluyor. Koordinator de iliskilerinizin detayini bilemez. Benim ekibimde de surekli digerleriyle sorun yasayan biri olsa, herhalde uyumsuz olan o diye dusunurum.

Eger hala gitmediysen ayrilmadan once 15dk gorusme talep et, kisaca yasanan olumsuzluklardan dolayi kendi payin ile ilgili ozur dile, bunlara sahit olmamanizi dilerdim, vb.kisaca anlat ve vedalas derim. Ozellikle sonrasinda referans isteyeceksen iyi notlarla ayrilmak onemli.
Ya bu arada ben onunla bu meseleleri konuşmuştum, ama çözülmedi hiçbişey ve hepsi gitti zaten eski konuları açmak istemiyorum. Ancak üzüldüğüm tek şey ben dönüyorum ve herkese bir şeyler yaptı ben hariç bugün gittim ve sordum bir şey yapmayacak mıyız diye bana task veriyor ben de dedim ki evet onları zaten yapacağım ancak, biz bir şey yapmayacak mıyız anlamadı böyle, şimdi gidip ben yanlış bişey mi yaptım herkese veda organizasyonları düzenledin hediyeler aldın neden bana yapmadın demek çok saçma ama o kadar üzgünüm ki. Problemler olsa da o burda mentör ve tarafsız olmalıydı

Yani hayır aslında, profesyonel anlamda iyiydik ama bu son yaptığı çok üZdü

Simdi yasini, is tecrubeni falan bilemiyorum ama bazi is ortamlarinda boyle oluyor malesef. Bir sekilde enerjiniz tutmamis ekip arkadaslarinla, supervizorun de muhtemelen is anlaminda esit davranip sosyal durumlarda esit olmamayi secmis. Dogru mu? Asla degil ama yasanilmasi cok olasi seyler bunlar.

Benim de doktoradaki ilk labima sorsan beni o kadar farkli anlatirlar ki...Ne yaparsam yapayim ters gitti orada. Surduremedim. Lab degistirdikten sonra ise oradaki yasadigim hicbir sorunu yasamadim.

Sen de muhtemelen yeni bir ortama girdiginde bunlari yasamayacaksindir, zaten donuyormussun artik sen de geride birak :)

Simdi yasini, is tecrubeni falan bilemiyorum ama bazi is ortamlarinda boyle oluyor malesef. Bir sekilde enerjiniz tutmamis ekip arkadaslarinla, supervizorun de muhtemelen is anlaminda esit davranip sosyal durumlarda esit olmamayi secmis. Dogru mu? Asla degil ama yasanilmasi cok olasi seyler bunlar.

Benim de doktoradaki ilk labima sorsan beni o kadar farkli anlatirlar ki...Ne yaparsam yapayim ters gitti orada. Surduremedim. Lab degistirdikten sonra ise oradaki yasadigim hicbir sorunu yasamadim.

Sen de muhtemelen yeni bir ortama girdiginde bunlari yasamayacaksindir, zaten donuyormussun artik sen de geride birak :)
Benim uluslararası ilk uzun dönem projemdi kesinlikle ama kesinlikle anlaşamadık, bi kişi yapmayınca onun yapmadığı kısmı ben yaptım sonuçta çıkan iş önemli, ki şu da var hani yapıp da söylensem o da yok ama o bile diğer takım arkadaşlarıma battı sen niye yapıyorsun diye kardeşim o yapmıyor boğazına mı yapışcam yani??
Ama gerçekten herkese organizasyonlar hediyeler, bana da sabahtan beri surat asıyor gerçekten anlamadım. Ve sormak istiyorum. Yanlış bişe mi yaptım diye.
Ama nasıl sorulur bu doğru üslupla kestiremiyorum.
İnşallah başka bir ortamda böyle bir sorunla karşılaşmam. Daha önce uluslarası staj deneyimim olmuştu orda ekiple çok iyiydik anlayamıyorum ya

Fazla takilmayin diycem ama ise yaramayacak . Insanlarla iyi anlasmak zorunda degilsiniz belli ki karsiliklikli sıkintilar var sorunun kaynagini aramayin siz ya da digerleri degil . Bazen cok iyi iki insan bile birlikte yanlis olabilir bunu kabul edin. Koordinatör sizin hakkınizda ne dusunurse dusunsun siz kendiniz hakkinda daima iyi dusunun eger dogru davrandiginizi dusunuyorsaniz.

Ben durumu güncelleyeyim, dönmeden bir gün önce koordinatörüme bir şeyler yapacak mıyız diye sordum o da bana yeni görevler verdi ben de, bunları yapacağım zaten ama biz bir şey yapmayacak mıyız diye sordum anladı yada anlamamazlığa verdi bilmiyorum pek bir şey söylemedi üstüne hadi sana iyi günler dedi ama ben o kadar üzülüp ağladım ki… herkesin son gününde yanındaydı ve bir şeyler organize etti.
Neyse, dedim ki herkese yaptı bana yapmıyorsa demek ki problemlerin kaynağı olarak beni görüyor. O zaten beni yıktı.
Neyse ertesi gün, gitmeden önce konuşuyorduk, bir şey sorabilir miyim içim içimi yiyor dedim. Tabi dedi. Ben de, ben yanlış yada kötü bir şey mi yaptım herkes giderken etkinlikler organize ettin, son akşam yanlarımdaydın ama ben dün yalnızdım yanlış bir şey mi yaptım dedim. O da hayır elbette, ama herkese bir şey organize etmedim dedi ben de evet ettin diyerek hatırlattım o da üzüldü yada ben öyle hissettim bilemiyorum neyse doğru çok haklısın sana yapamadım bir de oda arkadaşına. Ona yapamadım çünkü ikinizi barıştırmak istiyordum en azından mutlu son olarak seni çağırıp bir şeyler yapmak istiyordum ama durum çok kötüydü dedi. Ben de evet gerçekten iyi ki çağırmadın gelmezdim dedim. Sana gelince de bir haftadır hastayım organize edemedim dedi. Ben de problem değil inan, sadece merak ettim ve aramızda bir problem olmadığına sevindim dedim ardından çok güzel sohbet ettik. Kızlarla görüşüp görüşmeyeceğimi sordu, ben de oda arkadaşım hariç kimseyle benim bir problemim olmadığını, ama şu ana kadar yaptığım her şeyin onların tarafından sürekli yanlış anlaşıldığını benim kimseye karşı negatif duygum olmadığını söyledim. Çok mutlu oldu. Oda arkadaşım hakkında, çok zor bir insandı dedi. Aslında ona kavga sırasında orada olduğu için, bu sene çok ağlayıp üzüldüğümü hatta kavgadan sonra ağlamaktan sesimi kaybettiğimi falan anlatmak istedim ama dedikodu gibi olur diye hiç bahsetmedim. Sene hakkında ne düşündüğümü sordu, yaşadığım olumsuzlukların olumlu şeylerin önüne geçmemesi için çaba harcadığımı ve güzel hatırlayacağımı söyledim. Güzel güzel sohbet ettik, bana bir hediye almış o kadar sevindim ki, evet bir şeyi unuttum ama bunu unutmadım dedi mutluluktan iki kere sarıldım :KK43: mesele hediye falan değil de sadece herkese yapılıp bana yapılmayınca kendimi inanılmaz kötü ve her şeyin suçlusu hissetmiştim. Çok güzel vedalaştık, beni tekrar beklediğini söyledi sözde bile olsa iyi hissettirdi size de anlatmak istedim

X