Mutlu olmadığınız bir evliliği sürdürebilir misiniz?

Ben çocuk sahibi olmak istiyorum demedim çevremdekiler o şekilde baskı kurmaya çalışıyor yoksa ben doğum kontrol hapı kullanıyorum uzun zamandır kürtaj oldum olalı ama ona rağmen hamile kalmış olabilirim bilemiyorum şuan. Öyle bir eşle hayatınızı birleştirdiyseniz ne mutlu size
Bebek konusunda çok dikkatli olun Derim. Şuan işin zorlu kısmındayım. En mükemmel baba ile bile çok zor.
Üç gündür ateşli bebeğim ve biz nöbetleşe yatıyoruz. 3 saat o 3 saat ben uyuyorum. Gece yanımızdan kalkıp gitmez, bebek uyanınca o da uyanır bizimle ilgilenir, ben “sen yat” diyince yatar. Evlat sevgisi erkeklere yüklenmiyor hemen, çocukla vakit geçirmesi sorumluluk alması lazım yoksa sadece anne eziliyor ebeveynlikte.
Bunları kendinizi ezdirmeyin diye yazdım. Mutsuzsanız ve hizmetçi gibi hissediyorsanız hiç çekmeyin bu adamı.

25 yaş öyle genç ve erken bir yaş ki burda size katılmam mümkün değil.
Ev içi düzensiz ve özensiz oluşu katlanılacak bir şey değil sonuçta evcil hayvanı bile eğitiyoruz, birlikte yaşayacak kıvama getiriyoruz. Eşinizin hem emeğinize saygısı yok hem hatırdan gönülden anladığı yok.
Hastayken size katlanamıyorken baba olmayı şu an asla haketmiyor, umarım hamile değilsinizdir.
Ve hayır böyle bir evlilik yaşayıp katlandığımız falan yok. Değişim gösteren birine katlanılabilir ama eşiniz gibi biriyle hayat çok zor malesef :/

Aynı şeyi düşünüyorum hatta geçen gün kayınvalidem eşim yeğenini severken dedi ki çok şanslısın Burak çocukları çok seviyor. Ya dedim anne çocukları sevmek başka bir şey bakmak başka. Sen annesi olarak bebek gece ağladığında oğlunun kucağına alıp bebeğini sakinleştireceğini düşünebiliyor musun? tersine bana kızacak al şu çocuğu götür uyuyamıyorum diye. Sonra savunamadı da oğlunu sustu çünkü öyle. Geçenlerde hastaydım pek de hastalanan biri değilimdir gece çok öksürdüm diye kalk su mu içiyosun napıyosan yap uyuyamıyorum dedi. Karısına tahammül edemeyen adam çocuğa mı edecek… Hepsi kafamda soru işareti
Neee yuh şaka mı? Hastayken bile sana şefkat hissetmeyen biri aklında soru işareti bile oluşturmasın arkana bakmadan kaç

Çocuğunuzda yokmuş. Neden katlanasinizki? Bir süre aile evine dönün yada onu postalayin. Birbinizden uzak kalın ve düşünün, sonra oturup konusun. Ozlemiyorsaniz zaten hemen bitsin. Değişmeye çalışırsa tekrar denersiniz. Olmadı bitsin. Dünyaya bir kere geliyorsunuz. Neden cekesiniz elin adamıni.

Arkadaşlar üstte yazdım ama ben yazana kadar araya çok yorum girmiş yeni görüyorum. Tekrar söyleyeyim okumamış olabilirsiniz, çocuk sahibi değilim. Son kürtajımdan beri de doğum kontrol hapı ile korunuyorum. Bu ay gebelik belirtilerim var ama eğer hamile isem bile bu planlı bi gebelik olmayacak. Doğum kontrol hapına rağmen hamile kalmış olacağım. O yüzden sakinleşin ve asıl sorudan sapmayın.

Ben çocuk sahibi olmak istiyorum demedim çevremdekiler o şekilde baskı kurmaya çalışıyor yoksa ben doğum kontrol hapı kullanıyorum uzun zamandır kürtaj oldum olalı ama ona rağmen hamile kalmış olabilirim bilemiyorum şuan. Öyle bir eşle hayatınızı birleştirdiyseniz ne mutlu size
Uzun zamandir dkh kullaniosaniz hamile olamazsiniz. Hapın emilmesine engel bi durum olmadikca. 25 yas evlilik icin cok erken zira henuz bi kariyeriniz isiniz yok anladigim kadariyla. Bu konuda bi cabaniz var mi. Bu adam sizi pet olarak almis gibi duruyor çünkü burdan bakinca. Çevredekileri önemsemeyin ve bu adamdan sakın cocuk yapmayin. En saygılı evlilikler bile cocuktan sonra catirdar.

Arkadaşlar üstte yazdım ama ben yazana kadar araya çok yorum girmiş yeni görüyorum. Tekrar söyleyeyim okumamış olabilirsiniz, çocuk sahibi değilim. Son kürtajımdan beri de doğum kontrol hapı ile korunuyorum. Bu ay gebelik belirtilerim var ama eğer hamile isem bile bu planlı bi gebelik olmayacak. Doğum kontrol hapına rağmen hamile kalmış olacağım. O yüzden sakinleşin ve asıl sorudan sapmayın.
Tabiki her evlilik böyle degil. Erkegin hanzo kadinin ev hanimi oldugu evlilikler böyle genelde. Bundan da kötüsü var tabi kadinin ezik ama çalışan olup maas kartini kocasina verdigi evlilikler. Onlar maraba gibi hem evde hem disarda calisio. Onlara bakip şükür edebilirsiniz.

Ben olsam böyle bir adamdan çocuk yapmak değil evcilleştirmenin yollarını arardım bir an evvel!
Baktınız olmuyor gerçekten ayrılın daha 25 yaşındasınız çok erkenden çökersiniz. Siz evli değilsiniz siz zaten çocuk büyütüyorsunuz.

Korunun birşey yapın ama bence çocuk yapmayın. Bu yaşadığınızın 10 katını düşünün. Kürtaj sonrası yemek isteyen hanzo yine herşeyi mükemmel isteyecek ve siz yapamayacaksınız. Yada yaparken siz diye birşey kalmayacak. Hem ev hem çocuk hem yemek ilk zamanlarda çok zor, o yüzden zaten anneler bize yardıma geliyor. Adam kendisini biliyor o yüzden söz verdirmiş, birde bu tipler annesi aşırı fedakar olduğu için bunu normal görüp sizden de bekliyor. Aynısı benimde eşim tek farkla ben öksürsem neyin var diye üzerime titrer de diğerleri aynı.2 senedir evliyim ve bir senedir anladı diyebilirim. Ama ilk sene çok zordu.
Üç seceneğiniz var bence ya eğiteceksiniz öğreteceksiniz, ya bu haline katlanacaksınız yada boşanacaksınız. Eskiden kadınlar fedakarmış asla boşanmıyorlarmış da bizden de aynısını bekliyorlar, dünya eski dünya değil kusura bakmasın kimse. Canım kendim demek zorundasınız. Ayırca yani niye mutsuzluğa devam edesiniz ki ne gerek var. Eksilerini artılarını düşünün bence ona göre karar verin.

Uzun zamandir dkh kullaniosaniz hamile olamazsiniz. Hapın emilmesine engel bi durum olmadikca. 25 yas evlilik icin cok erken zira henuz bi kariyeriniz isiniz yok anladigim kadariyla. Bu konuda bi cabaniz var mi. Bu adam sizi pet olarak almis gibi duruyor çünkü burdan bakinca. Çevredekileri önemsemeyin ve bu adamdan sakın cocuk yapmayin. En saygılı evlilikler bile cocuktan sonra catirdar.
Kadın kadının düşmanı diye boşuna dememişler, yarı hakaret, imalı bir yorumda bulunmuşsunuz. Bu adam sizi pet olarak almış gibi duruyor demek ne demek hanımefendi? Hani adamın öyle gördüğünü de değil, ki öyle olsa bile zor tolere edilir ama siz kendiniz açısından öyle göründüğünü söylüyorsunuz resmen. Bu nasıl bir yaklaşım? Rica ediyorum yorumlarınız böyle kin ve nefret besleyecekse siz hiç yorumlamayın.

Korunun birşey yapın ama bence çocuk yapmayın. Bu yaşadığınızın 10 katını düşünün. Kürtaj sonrası yemek isteyen hanzo yine herşeyi mükemmel isteyecek ve siz yapamayacaksınız. Yada yaparken siz diye birşey kalmayacak. Hem ev hem çocuk hem yemek ilk zamanlarda çok zor, o yüzden zaten anneler bize yardıma geliyor. Adam kendisini biliyor o yüzden söz verdirmiş, birde bu tipler annesi aşırı fedakar olduğu için bunu normal görüp sizden de bekliyor. Aynısı benimde eşim tek farkla ben öksürsem neyin var diye üzerime titrer de diğerleri aynı.2 senedir evliyim ve bir senedir anladı diyebilirim. Ama ilk sene çok zordu.
Üç seceneğiniz var bence ya eğiteceksiniz öğreteceksiniz, ya bu haline katlanacaksınız yada boşanacaksınız. Eskiden kadınlar fedakarmış asla boşanmıyorlarmış da bizden de aynısını bekliyorlar, dünya eski dünya değil kusura bakmasın kimse. Canım kendim demek zorundasınız. Ayırca yani niye mutsuzluğa devam edesiniz ki ne gerek var. Eksilerini artılarını düşünün bence ona göre karar verin.
Çok yerinde bir tespit kayınvalidem fazlaca köle ruhlu bir kadın. Kendini bitiriyor evdeki herkesin her istediğini yapacak sofraları donatacak ve eşi ne kadar yükselirse yükselsin cevap vermeyip sakinleştirmeye çalışacak bir karakter. Hakikaten çok doğru söylediniz. Benim de önümdeki en iyi örnek o zaten

Yaklaşık 3 senedir evliyim ama evlilik hayatı hiç beklediğim gibi olmadı. Kime sorsam onlarınki de hayal kırıklığı. Merak ediyorum herkesin mi böyle? 25 yaşında evlendim acaba biraz geç evlendiğim için mi tahammül sınırlarım daralmış oldu. Eşimle aslında uzun zamandır da birlikteydik ama aynı eve girince gerçekten tanıdım ve tanıdığım insanı da hiç sevmedim. Aramızda hiç duygusallık kalmadı, romantizm kalmadı. Ben başlarda çabaladım olsun diye ama eşim hep yadırgadı. Sevgiliyken böyle değildi. Bir sıkıntımı ya da önemli bir olayı anlatırım elinde telefon yarı dinler, yarı dinlemez. Cevap vermez dinlemiş olmak için dinler konuşmam bitince kalkar gider. Bir şey istedi mi o an yapmak zorundaymışım gibi üst üste söyler, örneğin elimde bir iş var onla uğraşıyorum ama o hadi hadi diyerek insanı bunaltır. Evde hiç bir şeye elini sürmez, sürmesin ama bozmasın da istiyorum. Kıyafetlerini sağa sola atması kirlilerini nerde çıkardıysa oraya bırakması, tuvaletin oturma yerine idrar damlatması, dişlerini fırçalayıp lavaboya su tutmaması, duştan çıktığı ıslak havlusunu benim kıyafetlerimin üzerine bırakması (kıyafetlerimin kokmasına sebep olduğu için istemiyorum), yemek yediği alana yediği şeyi dökmesi, ağzını yüksek sesle şapırdatması, yatağa sigara içtikten sonra girmesi, yeni topladığım dolabı bir tişört almak için komple yıkması… Bunların hiç birinden hoşlanmadığım için rahatsız olduğumu dile getiriyorum o da çalıştığı için arkasını benim toplamam gerektiğini söylüyor. Ama bunlar dikkat edilmesi gereken kişisel özen değil mi? Üstelik ona göre hiç bir şey yapmıyorum zannediyor ki evdeki herşey kendi kendine oluyor. Çamaşır bulaşık temizlik ütü bunları babası yapıyor sanki. İki gündür nasılsın diye sormadığı için haberi yok ama kasıklarım ve belim ağrıyordu açıkçası biraz dinlenmek istedim çünkü hamile olabilirim. Geçen iki gebeliğim de düşükle sonuçlandığı için bu sefer korumak istiyorum eğer gebeliğim varsa. Zaten dağıtıyor diye toplamadım onun uzandığı yeri geçen sefer battaniyesini alıp her seferinde dolaba koyuyorum diye söylenmişti benim alanıma karışma diye. astığım çamaşırlar tam kurumamıştı diye toplamadım zaten hava sıcak deyip kombiyi açtırmadı buz gibi evde iş mi yapayım. Sadece mutfağı topladım. Ya ders çalıştım, ya uzandım. Bişey yapmadım fazla akşam geldiği gibi bağırdı sen napıyosun bütün gün evde diye. Ya yapsam da sürdürmeme yardımcı olmuyosun ki zaten sürekli dağıtıyosun seni senin ortamında bıraktım sadece dedim. Daha fazla yükseldi ne işe yararsın bilmem ne gibi. Sinirlendim cevap vermedim geçtim odaya. Yani bütün erkekler mi böyle benim seçimim mi çok kötü hakikaten merak ediyorum tahammülüm kalmadı artık. Hiç düşünceli bi insan değil, düşük yaptığım gün kürtaja alındım eve geldiğimiz gibi yemek istedi benden. Ağzından iki güzel laf çıkmaz ama müşterilere kibarlıktan kırılacak. Evde güler yüze hasret kaldım kadınım sonuçta en azından ayda yılda bir bi iltifat duymak istiyor insan eşinden. Çocuk gibi her zaman onun istediği olsun ister her şeyime karışır ama her şeye. Canı film izlemek ister hadi film izleyelim. Ben o an izlemek istemiyorum mesela ya da o filmi izlemek istemiyorum. Hayır bu filmi izlicez şimdi izlicez diye tutturuyo. Tamam diyorum izleyelim bu sefer de uykusu geliyor yarıda çat diye kapıyor filmi. Henüz daha hiç bir filmin sonunu göremedik evlendik evleneli. E ama ben izliyorum diyorum hayır hadi yatalım diyor Uykusu gelince benim de onla aynı zamanda uyumam gerekiyor gibi davranıyor. Ya çok bunaldım sanırım o sebeple de çok uzatmış olabilirim hakkınızı helal edin. Sadece ben bunları idare etmek zorunda mıyım beklemeli miyim yoksa bu evliliği artık bitirmeli miyim? Ailesi hep çocuk yap geçer bunlar diye baskı kurdu üzerimde acaba Allah bilerek mi çocuk vermiyor diye düşünür oldum açıkçası.Eşim çocuklara düşkündür ilişkileri güzel olabilir ama sadece o kadar. Yine tüm sorumluluk bende olur. Sizce ne yapmalıyım ben
Çocuk bu evlilikte olsa olsa dinamit görevi görür ve sizi patlatir

Sakın çocuk yapma. Hangi sivri zeka diyor acaba çocuk yap düzelir diye. Nasıl bir akıl tutulması şu düşünce. Ben çocuk doğunca düzelen problemli evlilik görmedim. Aksine olmayan sorunlar çocuk olunca çıkıyor ortaya. Hee bi de çocuk yürüsün çocuğun arkasını mı toplayacaksın, pasaklı eşinin arkasını mı? Ayrıl diyemem ama bahçede tuvalet eğitimi vermelisin bu adama. Ayrıca kişisel temizlik, alan temizliği insanın doğasında olmalı. Birisi onu topla, bunu yap dememeli.
aynen dediğiniz gibi dile getirip ayrılmak istediğimi söyledim ama bunun için bi aksiyon almadım henüz. evlenmeden önce benden bi söz istemişti kesinlikle ne olursa olsun ayrılmayacağımıza dair aldatma dışında. açıkça söyledi bizim ailede ayrılma gibi bir durum olmaz kabul etmiyoruz bilmem ne. tehdit vari olarak değil tabii ki ama birbirimizin her kusurunu kabullenelim manasında bir konuşma idi. ben de söz verdim. ama ne bileyim böyle bir adam olduğunu. dışarıdan kendine bakan kişisel temizliğine özen gösteren çalışkan derli toplu bir adam olarak görünüyor. Pişman oldum açıkçası, ayrılmak istediğimi dile getirince de her seferinde unut ayrılmak işini söz verdin bi daha bu konuyu açma gibi tepki veriyor. Kafamda bitirebilirsem onun onayını almam gerekmediğini biliyorum inşallah emin adımlar atabileceğim ama kafam çok karışık

Ben olsam böyle bir adamdan çocuk yapmak değil evcilleştirmenin yollarını arardım bir an evvel!
Baktınız olmuyor gerçekten ayrılın daha 25 yaşındasınız çok erkenden çökersiniz. Siz evli değilsiniz siz zaten çocuk büyütüyorsunuz.
3 senedir evliyim 28 yaşımdayım şuan. 25 yaşında ilk evlendiğim halimle şuanki halimin arasında dediğiniz gibi dağlar kadar fark var

Her evlilik tabi ki böyle değil.
Eşiniz yetişkin olamamış, en temel şeyleri yapmaktan aciz ve size de değer vermiyor malesef.
Kürtaj sonrası sizden yemek bekleyen kocadan yeniden hamile kalırsanız da sizin suçunuz olur üzgünüm.
Bu adamdan koca olmamış ki baba olsun.
Kendisine yapılacak şey belli de onu yapmayacaksaniz, işin içine çocuk karıştırmayın.

3 senedir evliyim 28 yaşımdayım şuan. 25 yaşında ilk evlendiğim halimle şuanki halimin arasında dediğiniz gibi dağlar kadar fark var
Çok normal, tükenmişliğe kadar gidersiniz böyle…
Bir de belli bir yaşa gelmiş adama tuvaleti böyle kullan, lavoboyu kirletme, dolapları dağıtma diye anlatmak çok zor bu bile yeni sorunları doğurur.
Hadi bu kadar dağınıkken en azından tatlı dilli, fedakar arada sürprizler yapan biri olsa ve sizi motive etse neyse derdim yine ama durum vahim. Git gide ezmeye başlayabilir sizi dozu artabilir bence bir teraziye alın evliliğinizi ve tartın kafanızda

aynen dediğiniz gibi dile getirip ayrılmak istediğimi söyledim ama bunun için bi aksiyon almadım henüz. evlenmeden önce benden bi söz istemişti kesinlikle ne olursa olsun ayrılmayacağımıza dair aldatma dışında. açıkça söyledi bizim ailede ayrılma gibi bir durum olmaz kabul etmiyoruz bilmem ne. tehdit vari olarak değil tabii ki ama birbirimizin her kusurunu kabullenelim manasında bir konuşma idi. ben de söz verdim. ama ne bileyim böyle bir adam olduğunu. dışarıdan kendine bakan kişisel temizliğine özen gösteren çalışkan derli toplu bir adam olarak görünüyor. Pişman oldum açıkçası, ayrılmak istediğimi dile getirince de her seferinde unut ayrılmak işini söz verdin bi daha bu konuyu açma gibi tepki veriyor. Kafamda bitirebilirsem onun onayını almam gerekmediğini biliyorum inşallah emin adımlar atabileceğim ama kafam çok karışık
Sen onun emireri degilsin. Bosanmak icin iznine ihtiyacin yok. Ayri bi bireysin. Isteklerin sikintilarin var. Bu adamin kölesi olma bi de cocuk yapip

Malesef esiniz size deger vermiyor ona hizmet etmesi gereken bir köle gibi görüyor sizi.Öğrenilmiş çaresizlik.. Buyuk ihtimal boyle bir evde buyudu anne herseyi ustlenen fedakar klasik Türk kadını. Baba da herseyi önünde hazır bulan kişi.. Bir süre cocuk yapmayın derim, daha farklı huylarını da zamanla gorme ihtimali var. Bu sekilde davranması bile sogumak için yeterli ama bir süre kendisini duzeltmesi icin sans verin. Sonra kendinize bir yol cizin..

İnanın evlilik böyle bir şey değil. Eşiniz ya size değer vermiyor ya da gördüğü ve modellediği gibi davranarak eşe böyle yaklaşılır zannediyor. İki türlü de zor.
Belli ki sıkışmışsınız ve fikir istiyorsunuz. Bu tarz konularda hemen hakaretvari yorum yapılmasını yanlış buluyorum. Bunu da belirtmeden edemeyeceğim. Size fikir soran ve üzgün bir insanı bastırarak konuşmak eksik kalan bir duygunun tatmini olsa gerek.
Evliliğiniz için ne desem bilemedim. Çocuk gerçekten en yanlış karar olur. Mutsuz bir evliliğe gelecek çocuğa da yazık. Eşinizle ciddi ciddi konuşarak düzelmezse biteceğini söyleyebilirsiniz, tabi gerçekten dediğinizi yapacaksanız. Aksi takdirde blöf olur, anlamını kaybeder.

X