Mide kanseri

Acil şifalar dilerim. Babamı 3 ay önce 4. Evre mide kanserinden kaybettim. Biliyorsunuz 4. Evre demek uzak organ metastazı demek. Babamın kemiklerde ve akcigerde metastaz vardı. Sadece 4 kür kemoterapi alabildi. Mide kanserinde pıhtı atma durumu çok olduğu için sürekli akcigere pıhtı attı kemoda alamadı.

Benim size önerim doktorunuzla görüşün tümor için yurt dışında gen taraması yaptırsın. Ben çok araştırdım fakat geç öğrendim bunu. Doktorumuzda iyi bir hekim olmadığı için buna yönlendirmedi bizi. Babamın sonuçlarını almanyaya gönderdiğimizin ertesi günü kaybettim babamı. Siz geç kalmayın. Amerika ve Almanyada yapılıyor bu taramada.
Merhaba gen taraması hakkında bilgilerinizden faydalanabilirmiyim, siz nasıl yol izlediniz

Merhaba gen taraması hakkında bilgilerinizden faydalanabilirmiyim, siz nasıl yol izlediniz
Doktorların çoğunun bu taramadan bilgisi var fakat kimi önemsemediğinden kimiside maddi açıdan hasta yakınlarının buna sıcak bakmayacağını düşndüğü için hasta yakınlarıyla paylaşmıyorlar bu tedavi yöntemini. Doktorunuzla paylaşırsanız mutlaka o da talebinize istinaden ilerleyecektir.

Şöyle ilerliyor süreç, hastanızın pataloji sonuçları Amerika ya da Almanyaya doktorunuzun hazırladığı hasta ekipriz raporu ile kargo ile gönderim yapılıyor. Amerika için 115 bin Almanya için ise 70 bin bir mebla verildi bize. Almanyadan biraz daha erken geldiği için sonuçlar biz Almanyaya gönderdik. Her iki ülkenin de belirli şehirlerde bu sonuçları gönderen bürosu var. Biz Almanya için İstanbul Kadıköydeki merkezden gönderim sağladık. Tabi büronunda istediği evraklar vardı bunları doktorunuzla hazırlıyorsunuz. Pataloji sonucuna göre hastanın tümör cinsine göre ilaç veriliyor doktorunuz hastanızda bu ilacı kullanıyor.

Dediğim gibi doktorunuza bu konuyu açarsanız mutlaka daha detaylı aydınlatacaktır sizi.

Aşağıya facebook'daki mide kanseri grubu linkini de ekliyorum. Bu grupdan da her konuda faydalanabilirsiniz. Sizin hastanızın şuan ki durumu nasıl ?

Aşağıya facebook'daki mide kanseri grubu linkini de ekliyorum. Bu grupdan da her konuda faydalanabilirsiniz. Sizin hastanızın şuan ki durumu nasıl ?

Dokturumuz bilgilendirdi fakat 6 kür almasaydı bile şuan bu kadar sağ kalamazdı dedi, bu testle ve hipec ile 3_5 seneye çıkarabiliriz dedi, olumlu yada olumsuz olsada bunları denemek istiyoruz su an genel durumu halsiz ve işthsız kemoterapi ile iyi oluyor açıkcası, bize 120 bin fiyst belirlediler, test için 25 güne çıkılacagı söylendi

Dokturumuz bilgilendirdi fakat 6 kür almasaydı bile şuan bu kadar sağ kalamazdı dedi, bu testle ve hipec ile 3_5 seneye çıkarabiliriz dedi, olumlu yada olumsuz olsada bunları denemek istiyoruz su an genel durumu halsiz ve işthsız kemoterapi ile iyi oluyor açıkcası, bize 120 bin fiyst belirlediler, test için 25 güne çıkılacagı söylendi
Hangi ülkeye gönderilecek değerlendirecekmisiniz gen taramasını

Hangi ülkeye gönderilecek değerlendirecekmisiniz gen taramasını
Ona karar verilmedi henüz yarın doktorun bizzat yanına getiricez babamızı, siz hastanızı kaybettiniz sanırım allah rahmet eylesin tekrar, sizin yoğun metastazları varmıydı babanızın

Ona karar verilmedi henüz yarın doktorun bizzat yanına getiricez babamızı, siz hastanızı kaybettiniz sanırım allah rahmet eylesin tekrar, sizin yoğun metastazları varmıydı babanızın
Allah razı olsun. Evet 6 Nisan da kaybettim. Akciğer ve kemik metastazsı vardı. 106 gün içinde her şey oldu bitti.

Merhabalar babam midesinden rahatsız. 20 yıl önce midesinde yara vardı. Ilaclarla geçmişti. Koruyucularla.devam ediyordu.

Şuan ki durumu mide koruyucular fayda etmiyor. Midesinde sürekli gaz oluşuyor. Yedikleri de yumurta, yoğurtlu corba makarna. Geğirti oluyor sürekli. Yedikleri ağzına geliyor. Günde iki üç kez kusuyor. Kan değeri düşük değil. Ama çok kilo kaybı oldu. 52 kilo şuanda. 8 kiloya yakın verdi. Bir aydır kusuyor. Haftaya perşembe endoskopi yapılacak. Umarım kötü bir şey yoktur.

Daha da vakit kaybetmemek adına Ankara'da onerebileceginiz hastane ya da doktor var mı? Süreç nasıl işliyor?
Gazi de prof varmış bi tane ismini öğrenir öğrenmez yazarım çok iyi diyorlar bizim hastamızıda ona götürdüler

Merhaba babamız 4. Evre mide kanseri ve karın boşluğu karaciğer gibi organlarında nüks etmiş, ameliyat gereksiz kemo alsın dedi doktor siz bu süreçte neler yaşadınız, tabiki umut bitmez, ama sizce umut varmı veya bildiğiniz önerdiğiniz doktorlar
Allah sifasini versin inşallah benim annemde 4.evre mide kanseri çok zor süreç annemin komple midesi alındı kemo aldı ardından 1 yıl kadar ama nafile metastaz yaptı malesef ardından kemoyu kestiler çünkü faydasız olduğunu doktorlarda biliyor sadece hastalarinin umüdunu kirmamak için veriliyor malesef şimdi 5 sene oldu 4 senedir ağrı bandı kullaniyor yani molfin bantları büyük ihtimal sizin süreçte böyle olur 😔 çıkmayan candan ümit kesilmez lakin o hastalık ölümden beter ediyor

Allah sifasini versin inşallah benim annemde 4.evre mide kanseri çok zor süreç annemin komple midesi alındı kemo aldı ardından 1 yıl kadar ama nafile metastaz yaptı malesef ardından kemoyu kestiler çünkü faydasız olduğunu doktorlarda biliyor sadece hastalarinin umüdunu kirmamak için veriliyor malesef şimdi 5 sene oldu 4 senedir ağrı bandı kullaniyor yani molfin bantları büyük ihtimal sizin süreçte böyle olur 😔 çıkmayan candan ümit kesilmez lakin o hastalık ölümden beter ediyor
Teşhis konulduğunda 4. Evremiydi canım. Kaç yıl oldu öğreneli. Çok geçmiş olsun

X