Mide kanseri

Metastatik kanserlerde genelde tamamen kanseri bitirelim yaklaşımında olmuyor doktorlar, yayılma riski hep var çünkü. Umarım ağrısız acısız atlatır. Kemoterapiden faydasını en kısa sürede görür inşallah. Geçmiş olsun 🙏🏿
İnşallah teşekkür ederim 🤲

Acil şifalar dilerim. Babamı 3 ay önce 4. Evre mide kanserinden kaybettim. Biliyorsunuz 4. Evre demek uzak organ metastazı demek. Babamın kemiklerde ve akcigerde metastaz vardı. Sadece 4 kür kemoterapi alabildi. Mide kanserinde pıhtı atma durumu çok olduğu için sürekli akcigere pıhtı attı kemoda alamadı.

Benim size önerim doktorunuzla görüşün tümor için yurt dışında gen taraması yaptırsın. Ben çok araştırdım fakat geç öğrendim bunu. Doktorumuzda iyi bir hekim olmadığı için buna yönlendirmedi bizi. Babamın sonuçlarını almanyaya gönderdiğimizin ertesi günü kaybettim babamı. Siz geç kalmayın. Amerika ve Almanyada yapılıyor bu taramada.

benim anneme 5 ay önce teşhis konuldu. rutin kan tahlili vermeye gittiğimizde kan düşüklüğünün çok olduğunu söyledi dahiliye uzmanı ve endoskopi önerdi. hemen endoskopi yaptırdık ve malesef doktor hemen kitleyi gördü. yemek borusunda da vardı. çekilen tomografi ve pette başka bir yere sıçrama görülmedi. hemen 4 kür kemoterapi aldık. 15 haziranda da total mide ameliyatımızı olduk. ameliyat sonrası çıkan patoloji sonucunda 24 lenf nodundan 7 sinde metastaz görüldü. tekrar kemoteraipiye başladık. tüm bu süreçte annem 15 kilo verdi :KK43: psikolojisi çok bozuldu. umarım silip atmışızdır hastalığı ama annemin ameliyat sonrası kemoterapisi biraz ağır geçiyor öncekilerde hiç böyle olmamıştık. umarım siz de kemoterapi işe yarar ve ameliyat olabilirsiniz. bu hastalıkta araştırdığım kadarıyla ameliyat olabilmek büyük şans. her şeye rağmen moralini yüksek tutmak lazım. biz anneme kanser olduğunu midesinin tamamının alındığını söylemediğimiz halde psikolojisi yerle bir. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhabalar babam midesinden rahatsız. 20 yıl önce midesinde yara vardı. Ilaclarla geçmişti. Koruyucularla.devam ediyordu.

Şuan ki durumu mide koruyucular fayda etmiyor. Midesinde sürekli gaz oluşuyor. Yedikleri de yumurta, yoğurtlu corba makarna. Geğirti oluyor sürekli. Yedikleri ağzına geliyor. Günde iki üç kez kusuyor. Kan değeri düşük değil. Ama çok kilo kaybı oldu. 52 kilo şuanda. 8 kiloya yakın verdi. Bir aydır kusuyor. Haftaya perşembe endoskopi yapılacak. Umarım kötü bir şey yoktur.

Daha da vakit kaybetmemek adına Ankara'da onerebileceginiz hastane ya da doktor var mı? Süreç nasıl işliyor?

Merhabalar tekrardan kimse cevap yazmamış ama biz de son durum şu. Iki kez endoskopi yapılmaya çalışıldı. Birinde sıvı var dendi. Dr diğerinde kitle var dedi. Hemen yatış yaptılar. Önce mideyi bosaltacaklar. Pazartesi de bil. Tomografi ve endoskopi yapılacak. İnşallah erken fark edilir. Yarın durum az çok belli olacak

Merhabalar tekrardan kimse cevap yazmamış ama biz de son durum şu. Iki kez endoskopi yapılmaya çalışıldı. Birinde sıvı var dendi. Dr diğerinde kitle var dedi. Hemen yatış yaptılar. Önce mideyi bosaltacaklar. Pazartesi de bil. Tomografi ve endoskopi yapılacak. İnşallah erken fark edilir. Yarın durum az çok belli olacak
Ne oldu sonuç inşallah iyidir.Benimde kayın pederimde çıktı mide başlangıcında bakılacak bu hafta

Merhaba çok şükür korktuğumuz gibi olmadı. Endoskopi ve bilgisayarli tomografi sonuçları temiz. Mide çıkışında daralma varmış. O kısma balonla genişletme işlemi yaptılar.
Çok şükür, bizim evremiz 4 ama sağlık durumu gayet iyi kemoterapi 4. Aldı 2 kempdan sonra pet çekilecek inşallah

Merhaba babamız 4. Evre mide kanseri ve karın boşluğu karaciğer gibi organlarında nüks etmiş, ameliyat gereksiz kemo alsın dedi doktor siz bu süreçte neler yaşadınız, tabiki umut bitmez, ama sizce umut varmı veya bildiğiniz önerdiğiniz doktorlar
Allah yardımcınız olsun,çok zor bir süreç,bende meme kanseri tedavisi görüyorum,az çok tahmin edebiliyorum,hastanızın yaşı kaç ?

Çok şükür, bizim evremiz 4 ama sağlık durumu gayet iyi kemoterapi 4. Aldı 2 kempdan sonra pet çekilecek inşallah
Merhaba benim anneme de bu hafta mide kanseri 4 evre tanısı kondu. Kanser akciğer karaciğer karın zarı kemikler ve lenflere sıçramış çok korkuyoruz doktorlar ümit vermiyor tek ümidimiz Allahtan. Sizin hastanız nasıl kemoterapi süreci nasıl geçti. Annemin tedavisi tam olarak belirlenmedi pazartesi belli olacak aşırı korkuyoruz siz ayda kaç kere kemoterapiye girdiniz hangi şehirdesiniz

Merhaba benim anneme de bu hafta mide kanseri 4 evre tanısı kondu. Kanser akciğer karaciğer karın zarı kemikler ve lenflere sıçramış çok korkuyoruz doktorlar ümit vermiyor tek ümidimiz Allahtan. Sizin hastanız nasıl kemoterapi süreci nasıl geçti. Annemin tedavisi tam olarak belirlenmedi pazartesi belli olacak aşırı korkuyoruz siz ayda kaç kere kemoterapiye girdiniz hangi şehirdesiniz
Geçmiş olsun. Kaç yaşında anneniz ne şikayetleri vardı ?

Geçmiş olsun. Kaç
Geçmiş olsun. Kaç yaşında anneniz ne şikayetleri vardı ?
Teşekkür ederim. 1.5 ay önce sırt ağrısıyla başladı öncesinde hiçbir şikayeti yoktu annemin kilo kaynı, kanlarında düşüklüklük demir eksikliği, iştahsızlık sürekli tokluk hissi karın şişliği mide karın bel ağrısı halsizlik bulantı kusma ile belirti gösterdi bi türlü ne olduğu çözülemedi. Endoskopi de tüm gerçeği öğrendim. Pet sonucunda ise dünyamız başımıza yıkıldı. Heryerde tümör vardı. Çok korkuyoruz annemiz çok güçlüdür atlatsın diye dua ediyruz psikolojimiz alt üst oldu

HIPEC diye bir kemoterapi var. Babanız için uygundur inşallah. Cerrahi olarak direnlerle karın içine yapılan bir operasyon. Araştırın derim. Etkili oluyor ilerlemesinde. Çok geçmiş olsun ❤️‍🩹
Merhabalar hıpec kemoterapi den verim alabildinizmi işe yararmı dersiniz

Merhabalar hıpec kemoterapi den verim alabildinizmi işe yararmı dersiniz
Ben onkolojik cerrahi ameliyat hemşiresiyim. Çalıştığım klinikte yapılan bir yöntem. Bazı kanserlerin ilerlemesini yavaşlatmakta bu yöntem. Her hastaya uygun olmayabilir. Doktorunuza sorun bir fikir versin derim. Çok geçmiş olsun 💐

Ben onkolojik cerrahi ameliyat hemşiresiyim. Çalıştığım klinikte yapılan bir yöntem. Bazı kanserlerin ilerlemesini yavaşlatmakta bu yöntem. Her hastaya uygun olmayabilir. Doktorunuza sorun bir fikir versin derim. Çok geçmiş olsun 💐
Çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için, danıştıgımız bir klinikte 1 seneden az ömrü oldugunu bahsettiler, eğerki hipec ve immünoterapi yöntemi ile tedavi görürse bunun 3-5 sene çıkabileceği söylendi fakat, hipec teknolojisine baktığımda cerrahi bir operasyonla birlikte oluyor gibi, bizim hastamıza cerrahi operasyonsuz yüzeysel bir şekilde yapılacagını söylendi. Bu konuda bilginiz varmı yüzeysel hipec ile cerrahi işlemli hipec etkisi birmidir

Çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için, danıştıgımız bir klinikte 1 seneden az ömrü oldugunu bahsettiler, eğerki hipec ve immünoterapi yöntemi ile tedavi görürse bunun 3-5 sene çıkabileceği söylendi fakat, hipec teknolojisine baktığımda cerrahi bir operasyonla birlikte oluyor gibi, bizim hastamıza cerrahi operasyonsuz yüzeysel bir şekilde yapılacagını söylendi. Bu konuda bilginiz varmı yüzeysel hipec ile cerrahi işlemli hipec etkisi birmidir
Nadiren de olsa sadece hipec yapıldığı oluyor ama genelde karın içindeki yayılımları temizlemek gerekir (hastadaki tümör yükünü azaltmak için) sonra hasta ameliyathaneden çıkmadan hıpec yapılır. Hastaya göre değişen bir durum maalesef bu tedaviler. Siz hangi şehirdesiniz?

Nadiren de olsa sadece hipec yapıldığı oluyor ama genelde karın içindeki yayılımları temizlemek gerekir (hastadaki tümör yükünü azaltmak için) sonra hasta ameliyathaneden çıkmadan hıpec yapılır. Hastaya göre değişen bir durum maalesef bu tedaviler. Siz hangi şehirdesiniz?
İstanbul da bir klinikte danıstık, ama ameliyatsız şekilde verilcekmiş sıcak kemoterapi, 🤔

1 sene ömür biçilen bir hastada ne kadar tedaviye cevap alabiliriz bilmiyorum, birde yurtdısına sonucları yollamamızı önerdi doktor, sanırım immünoterapi için pek bilgim yok sizin bu konu hakkında bilgilerinizden faydalanmak isterim, biliyorsunuz hepsi maddi imkanlarla oluyor. Ve n ekadar verim alabilecgimizi merak ediyoruz

X