Mide balonu yutuyorum

Heh tamam şimdi oldu :) Yutulabilir balonu vücudun kabul etmeme oranı diğerinden çok daha düşüktü diye hatırlıyorum ve uyum da daha kolaydı. Deli gibi araştırdığım o dönemlerde bunların oranlarını bile hatmetmiştim artık ezbere biliyordum, şimdi işim kalmayınca unutmuşum tabi :KK70:
Valla o güzel bilgini bide bana aktari ver hayatım bende karar veriyim

Kızlar selam yine yeniden balonlu bir mide ile aranızdayım😂 yaşadığım talihsizlik sonucunda sahalara tam motive döndüm 🤭 bugün yine her şeyi sil baştan yaşayacağım öğlen 12 gibi takıldı balon 🎈 yine yutamadim doktorum tel yardımı ile itti. Basım çok ağrıyor 🤕 ilk iki gün berrak sıvı ile besleneceğim. Ananas suyu içmeyi düşünüyorum yine. güncel kilom 73.5 bakalım neler olacak 🤩 bu kadar zahmet çekiyorum lütfen lütfen artık değsin istiyorum. Suanda mide bulantısı başladı hafiften rahatsız ediyor, çok zorlarsa gece seruma gideceğim rahat uyumak için.

Kızlar selam yine yeniden balonlu bir mide ile aranızdayım😂 yaşadığım talihsizlik sonucunda sahalara tam motive döndüm 🤭 bugün yine her şeyi sil baştan yaşayacağım öğlen 12 gibi takıldı balon 🎈 yine yutamadim doktorum tel yardımı ile itti. Basım çok ağrıyor 🤕 ilk iki gün berrak sıvı ile besleneceğim. Ananas suyu içmeyi düşünüyorum yine. güncel kilom 73.5 bakalım neler olacak 🤩 bu kadar zahmet çekiyorum lütfen lütfen artık değsin istiyorum. Suanda mide bulantısı başladı hafiften rahatsız ediyor, çok zorlarsa gece seruma gideceğim rahat uyumak için.
Nasıl yani yenidenmi taktirdin

Nasıl yani yenidenmi taktirdin
Merhaba, tüm yazışmayı okumamışsın sanırım. Balonum yaklasik 2-3 ay kaldı fakat tokluk hissim geçmişti ve endoskopi ile doktorum kontrol etti hacmi küçülmüş bu sebeple vaktinden önce çıkarıldı. 2 ay bekledim tekrar yenisi takıldı böyle bir talihsizlik yaşadım maalesef

Dönüşünü merakla bekliyordum, hatta dedim artık yazmayacak herhalde bi ara. Bu defa hedefine ulaşırsın inşallah, full motive devam et. Takipteyim, bilgilendirmeyi unutma :KK66:

Dönüşünü merakla bekliyordum, hatta dedim artık yazmayacak herhalde bi ara. Bu defa hedefine ulaşırsın inşallah, full motive devam et. Takipteyim, bilgilendirmeyi unutma :KK66:
Teşekkür ederim canım basın sonuna hep destek oldun😘 ilk iki günü kramplar ve halsizlikle atlatmış bulunuyorum. İlk balon deneyimime göre daha kolay geçti diyebilirim 🤲🏻 seruma gitmedim bu sefer hiç🤩 bugün 3. Günümdeyim püreye geçiş yaptım ama hala hiçbir şey yiyesim yok. Hep böyle olmasını ve kendime bol bol irade diliyorum artık🫢

Teşekkür ederim canım basın sonuna hep destek oldun😘 ilk iki günü kramplar ve halsizlikle atlatmış bulunuyorum. İlk balon deneyimime göre daha kolay geçti diyebilirim 🤲🏻 seruma gitmedim bu sefer hiç🤩 bugün 3. Günümdeyim püreye geçiş yaptım ama hala hiçbir şey yiyesim yok. Hep böyle olmasını ve kendime bol bol irade diliyorum artık🫢
Her zaman destekçinim biliyorsun. Bu defa farklı olacak bundan hiç şüphe etmeden devam et. Geçen seferki sana deneyim oldu, artık neyle karşılaşacağını ne yapman gerektiğini biliyorsun. Çok iyi olacak eminim ben :KK68:

6. Günden selamlar🖖🏻 kramp ve bulantılar tamamen azaldı bugün günlük hayata döndüm diyebilirim🤭 ama şişkinlik hala devam ediyor. Yumuşak püre dönemindeydim sabah bir dilim peynir 3-4 adet minik galeta yedim. Öğlen biraz baş donemsi olunca ananas suyu içtim yine. Akşam da domates çorbası ve laktozsuz yoğurt ile günü kapattım. İlk gün tavuk suyu çorba içmiştim daha sonra az pirinçli yayla yapmıştım ama bugün canim onu istemedi pek. domates çorbası yiyip yememekte de cok kararsız kaldım diyetisyene danıştım yiyebileceğimi söyledi🤩 rahatsız da etmedi çok şükür 🤲🏻 tek sıkıntım çok fazla yanmam var onu da rennie ile halletmeye çalışıyorum.

6. Günden selamlar🖖🏻 kramp ve bulantılar tamamen azaldı bugün günlük hayata döndüm diyebilirim🤭 ama şişkinlik hala devam ediyor. Yumuşak püre dönemindeydim sabah bir dilim peynir 3-4 adet minik galeta yedim. Öğlen biraz baş donemsi olunca ananas suyu içtim yine. Akşam da domates çorbası ve laktozsuz yoğurt ile günü kapattım. İlk gün tavuk suyu çorba içmiştim daha sonra az pirinçli yayla yapmıştım ama bugün canim onu istemedi pek. domates çorbası yiyip yememekte de cok kararsız kaldım diyetisyene danıştım yiyebileceğimi söyledi🤩 rahatsız da etmedi çok şükür 🤲🏻 tek sıkıntım çok fazla yanmam var onu da rennie ile halletmeye çalışıyorum.
Sabırla okuyorum yazdiklarininizii yaptircam bende babalık

Merhaba :) tabi siz beni tanımıyorsunuz ama cuma günü balon sürecimden önce bu konuyu 2 kere okudum. Benim için siz artık benden birisiniz. Lütfen bu konuyu bırakmayın taktıranlar irtibatta olalım. :)
Cuma günü çılgın ve ani kararla endoskopi ile mide balonum ve botoksum yapıldı. Kombine işlem yaptırdım. Neyime güvenerek inanın ben de bilmiyorum. Hastaneden çıktım eve geldim. Elimde ilaç listesi bir de sıvı listesi. İlk gün saat başı 1 bardak su yudum yudum yazıyor. Ne mümkün. O bir yudum su her şeyi tetikledi. Sürekli öğürme, kusma, ağrı, kramp ne varsa. Zaten açım mideme bir şey girmemiş bir önceki geceden beri. Halim yok dermanım yok o kadar kötü oldum. Eşimle gittik acile. Serumu ve iğneyi yaptırdım. O beni biraz rahatlattı. O geceyi hiçbir şey hatırlamayarak geçirdim. Ertesi gün de yine 1 yudum su içemedim ve ölü gibi uyudum. Akşamına yine gittim serum taktırdım. Hem besinsiz kaldığım için en azından serumla besin almış olurum dedim. Yine bir uyku faslı ama nasıl uyku dünyadan haberim yok. Kafamı koyduğum an gidiyorum. 3. günün şafağında ben biraz toparlar gibi oldum. Listedeki saat başı içeceklere bakarak yavaş yavaş içmeye çalıştım.İlaçlarımı içtim. Günün bitmesini bekledim ve her an ne gereği vardı böyle bir şeye diye kendime kızdım. Arkadaşlar bu konuya gelip okuyan arkadaşım bu işe gönül vereceksen şunu bil isterlerse mideni aldır, bağırsağını kestir, balon taktır hepsi fiziki bir engel. Sen mantıken bu yola kendini hazırlamadıysan süt yudumlar lahmacun hayali kurarsın. Daha da beter olursun çünkü gerçekten yiyemiyorsun. Pskilolojik olarak yıkılıyor insan. Enerjim yok, ruhum çekilmiş gibiyim. Bugün 4. günüm bugün daha iyi sayılırım. Biraz yürüyüş yaptım. Gaz sancılarına iyi geldi. 5 bardak su içmeyi başardım. Ayrıca süt, tavuk suyu ve meyve suyu içtim (annem elma armutu kaynatıp hoşaf gibi yaptı sağolsun) Bu süreçte çocuğumla zerre ilgilenemedim. Afedersiniz ama kendimden haberim yoktu :) Tabi bu kadar besinsiz susuz giden kilo şu an için 4 kg. Bugün üstüne regl olmamda cabası :) Kıssadan hisse varsa balonlular beklerim sohbete gelin görüşelim, motive olalım. :)Bu konuda çok bilgi var bu konu yaşasın istedim. Hepinize sevgiler ve saygılar.

Merhabalar, ben bütün mesajları okuyamadım ama okuduklarımdan anladığım mide balonu da mide botoksu da yemenizi engelliyor kramplarla ve kusmalarla ama aslında bu geçici fiziki bir engel. Benim isteğim açlık hissim azalsın, yiyemeyeyim ve yiyemediğim için de midem küçülsün ama sanırım açlık hissinin azalmasından ziyade mide almadığı için yiyememe durumu var, şimdi az da bir para değil yutulabilen mide balonu için 40 bin lira fiyat verdiler

Merhabalar, ben bütün mesajları okuyamadım ama okuduklarımdan anladığım mide balonu da mide botoksu da yemenizi engelliyor kramplarla ve kusmalarla ama aslında bu geçici fiziki bir engel. Benim isteğim açlık hissim azalsın, yiyemeyeyim ve yiyemediğim için de midem küçülsün ama sanırım açlık hissinin azalmasından ziyade mide almadığı için yiyememe durumu var, şimdi az da bir para değil yutulabilen mide balonu için 40 bin lira fiyat verdiler
Canım birşey çekmesin diye düşünüyorsanız öyle bi durum yok malesef. Ama az yiyebiliyorsunuz, porsiyonları küçültmede ciddi işe yarıyor bunu söyleyebilirim. Ama tabi 0 irade, 0 çaba bi yöntem değil keşke öyle bişey olsa :KK70: Ama öyle yada böyle canınız bişey çektiğinde kendinize engel olamayıp yeseniz bile eskisi kadar çok yiyemeyeceğiniz için bu da bi faydadır, hiç yoktan iyi yani...

merhaba cuma günü endoskopikbalon taktiracagim insallah. balonlu kardeşlerim nasılsıniz kilolarınızdan ne haber

Merhaba bugün endeskobik mide balonu taktıralım tam 1 hafta oldu kolay diyemeyeceğim bir konu da ben açtım yeni arkadaşlar varsa beklerim süreci birlikte götürürüz ben ankarada oturuyorum kırıkkalede bir doktor bugün ve 16.000 taktırdım bugün ilkkez püreye geçeceğim çok heyecanlı benim için şu ve laktozsuz sütü yudum yudum içiyorum hala mide yanmam var bulantım yok özellikle sırt üstü yatarsam artıyor onun dışında henüz tartılmadım 10 gün direnip sonra tartılmayı düşünüyorum ilk 2.ve 4. Gün serum taktırdım normalde çok du içen biri olmadığım için beni pek zorlamadı susuzluk ve 1.72-98 kilo ile başladım tüm 21 sayfayı okudum ve inşallah bence dirayetli ve hedef kilom ile bitiririm bu dönemi ❤️

X