Mide balonu yutuyorum

Benım mesajımı okumadı mı kımse 🥹 ben bugun 2 doktorla görüştüm ankarada ıkısı de dıger balonu tavsıye ettı endoskopı ıle yapılanı sizce hangısını dusunmelıyım?
Ankarada kimlerle görüştünüz yaptırdınız mı ? Ben ibrahim Sakçak ve Mehmet Çelikbilekle görüştüm kafam iyice karıştı , szin önerebileceğiniz var mı?

Ankarada kimlerle görüştünüz yaptırdınız mı ? Ben ibrahim Sakçak ve Mehmet Çelikbilekle görüştüm kafam iyice karıştı , szin önerebileceğiniz var mı?
İbrahim sakçak ve kamil Gülpınar ile görüştüm ben endoskopı ıle yapılanı düşünüyorum fakat henuz yaptırmadım.kamil bey daha çok kafama yattı benım

Teşekkür ederim canım desteklerin için 🫶🏻 dün doktor görüşmem vardı. Ne kilo almisim
Ne vermişim. Ama bu hissedemediğim tokluk üzerine konuştuk ve doktor zor bir ihtimalde olsa da bir kaç kişi de başlarına gelmiş balonun hacminin küçülmüş olabileceğini söyledi. Endoskopi ile bakmayı önerdi eğer böyle bir durum varsa balon firması ücretsiz karşılıyor 3 ay içinde yenisi takılıyor. Bunun üzerine doktor bana bir kaç soru sordu;
- durmadan aralıksız su içebiliyor musun? Rahatsız ediyor mu?
- çok yemek yediğinde rahatsızlık hissediyor musun? Vb. Gibi. hepsine cevabım maalesef hayır oldu.
Artık mide yanması dahi hissetmiyorum. Kendimi kaybetsem bir hamburger bir patates üzerine de kola içsek bile balonla alakalı sorun yaşamam gayet yerim. Rahatlıkla su da içebiliyorum🤷🏻‍♀️ bir koca bardak suyu kafanıza dikebiliyor musunuz dedi. Evet hiç düşünmeden dedim hatta.
Doktor endoskopi için karar verip ona dönüş yapmamı bekliyor. Bu süreçte ben de kendimi ölçüp tartacağım.

15 ağustosta takıldı balon bu kadar kısa bir süreçte bu şekilde olmamın normal olmadığını söylediler. Böyle bir şey başıma gelmiş olabilir mi acaba? Benimle yakın tarihlerde taktıran arkadaşlar neler yaşıyorsunuz sizde de benzer şeyler var mı?
Ben de benzer bir durumdayim. Çok fazla yediğim oldu ve o zaman midem ağrıyor. O kadar da balonu hissetmiyor değilim. Ben de eski halimden çok farklı hissetmiyorum. Bu süreçten sonra diyet yapmazsam, spor yapmazsam kilo verebilecegimi düşünmüyorum.

Tek avantajı gerçekten çok fazla yiyebilme kapasitem yok. Bu yüzden normal yediğim için kilo veremesem de kilo da almıyorum.
İyi bir şekilde motive olup diyet yapsam tekrar kolay bir şekilde kilo verebilirim. Balonun olması diyet yapmayı eskisine göre daha kolaylastiriyor. Çünkü eskisi gibi midem aşırı bir açlık hissetmiyor. Ama midenin tek başına büyük bir etkisi olmadığıni ben de farkettim.
Zaten bunu bana doktorum demişti. 87 kilodaydim. 77 yim şimdi. 70 li kilolarda uzun süre takilabilirsin. Vücudun direnc gösterebilir diye.

Belki senin de vücudun 66 gibi bir kiloda direnç gösteriyor olabilir. Biraz daha sabredelim 🥰

Kızlar uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. 71 kg ile 4 Ağustos'ta taktırmıştım balonu. 4 Ekim'de kilom 60 idi ve neredeyse tamamı yağdan gitmişti. Gelinlik sürecinde olduğum için terzim de sonuca inanamadı. 10 kgnun bendeki etkisi yaklaşık 2-2,5 beden şeklinde oldu. Göbekten 13 cm, basenden 11 cm, belden 8 cm vermişim. Eğer gelinlik ölçüm olmasa asla bu farkı anlayamazdım. 42-42,5 beden ile başladığım bu yolda çok şükür 38 beden olarak gelinliğimi giydim. Balon bu süreçte verdiğim en doğru kararmış. Yoksa bu kısa sürede bu incelmeyi sağlamam mümkün değildi.

Sonrasında tabi uzun bir balayı sürecim oldu ve açıkcası hiç kendimi kısıtlamadım. Balonun ilk dönemine göre tabiki daha fazla yemek yiyorum ama şunu farkettim öğünler beni daha uzun götürüyor. Mesela öğle yemeği yediğimde akşam acıkmıyorum, ya da kahvaltı yaptığımda ancak akşama acıkmış oluyorum gibi.

Şimdi rutin çalışma hayatıma geri döndüm. Şeker ve undan max düzeyde uzak durarak (Yüzde 80 sağlıklı, yüzde 20 serbest), proteini ve sebzesi bol 2 öğün şeklinde sürecime devam edeceğim. Çünkü hedef kilom 52-53. Orada sabitleyip +2, -2 şeklinde bir düzen oturtmak istiyorum.

Akşam açlığı ve spor bu konuda çok fark yaratıyor. Göbeğimin bu kadar gitmesini ben kesinlikle akşam açlığına bağlıyorum. Spor olarak da kendinizi bunaltmadan sadece 45 dk yürüyüş bile yapabilirsiniz.

kub8 kub8 Bişeye çok odaklanınca dirençle karşılaşıyoruz. Bu aslında hayatın her alanında geçerli, çocuk sahibi olmak isteyenler de aynı şeyi yaşıyorlar. Kilo vermeyi de buna benzetiyorum. Biraz o moddan çıkmak iyi gelebilir. Vücut direnç gösteriyor, sen bişeyi ısrarla istedikçe vermemekte direniyor:) Balon işi bir itici güç, başlangıçta bizi motive ediyor ama devamında da motivasyonumuz gitse bile sürdürmeye gayret edelim. Kendine karşı çok kısıtlayıcı ya da katı davranıyorsan bu da kilo vermeye engel. Mesela ben hayatımdan şekeri tamamen çıkarıcam desemi bunu uygulamam mümkün değil ama minimumda tutmak daha uygulanabilir ve mantıklı.

Kısacası kızlar önümde 7-8 kilo daha var. Enerjimizi kaybetmeden yola devam:)

Kızlar uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. 71 kg ile 4 Ağustos'ta taktırmıştım balonu. 4 Ekim'de kilom 60 idi ve neredeyse tamamı yağdan gitmişti. Gelinlik sürecinde olduğum için terzim de sonuca inanamadı. 10 kgnun bendeki etkisi yaklaşık 2-2,5 beden şeklinde oldu. Göbekten 13 cm, basenden 11 cm, belden 8 cm vermişim. Eğer gelinlik ölçüm olmasa asla bu farkı anlayamazdım. 42-42,5 beden ile başladığım bu yolda çok şükür 38 beden olarak gelinliğimi giydim. Balon bu süreçte verdiğim en doğru kararmış. Yoksa bu kısa sürede bu incelmeyi sağlamam mümkün değildi.

Sonrasında tabi uzun bir balayı sürecim oldu ve açıkcası hiç kendimi kısıtlamadım. Balonun ilk dönemine göre tabiki daha fazla yemek yiyorum ama şunu farkettim öğünler beni daha uzun götürüyor. Mesela öğle yemeği yediğimde akşam acıkmıyorum, ya da kahvaltı yaptığımda ancak akşama acıkmış oluyorum gibi.

Şimdi rutin çalışma hayatıma geri döndüm. Şeker ve undan max düzeyde uzak durarak (Yüzde 80 sağlıklı, yüzde 20 serbest), proteini ve sebzesi bol 2 öğün şeklinde sürecime devam edeceğim. Çünkü hedef kilom 52-53. Orada sabitleyip +2, -2 şeklinde bir düzen oturtmak istiyorum.

Akşam açlığı ve spor bu konuda çok fark yaratıyor. Göbeğimin bu kadar gitmesini ben kesinlikle akşam açlığına bağlıyorum. Spor olarak da kendinizi bunaltmadan sadece 45 dk yürüyüş bile yapabilirsiniz.

kub8 kub8 Bişeye çok odaklanınca dirençle karşılaşıyoruz. Bu aslında hayatın her alanında geçerli, çocuk sahibi olmak isteyenler de aynı şeyi yaşıyorlar. Kilo vermeyi de buna benzetiyorum. Biraz o moddan çıkmak iyi gelebilir. Vücut direnç gösteriyor, sen bişeyi ısrarla istedikçe vermemekte direniyor:) Balon işi bir itici güç, başlangıçta bizi motive ediyor ama devamında da motivasyonumuz gitse bile sürdürmeye gayret edelim. Kendine karşı çok kısıtlayıcı ya da katı davranıyorsan bu da kilo vermeye engel. Mesela ben hayatımdan şekeri tamamen çıkarıcam desemi bunu uygulamam mümkün değil ama minimumda tutmak daha uygulanabilir ve mantıklı.

Uzun süredir seni o kadar merak ediyordum kiiiii... Çok mutlu oldum inan ki şu mesajı görünce. Öncelikle çok mutlu olun inşallah bir ömür beraber :KK68:

Sana o gelinliğin içinde kuğu gibi görüneceksin demiştim demiii :KK70:
Bu motivasyonla devam et sakın bozma o 7-8 de gider hiç dert değil. Güzel haberlerle gelmeye devam et ama bi daha bu kadar ara verme, meraktan çatladık yahu... :KK70:

Tüm pozitifliğin icin teşekkür ederim canım🥰🥰 kendimi bu hafta ölçüp tartacağım ve endoskopiye karar vereceğim duruma göre. Motivasyonum düştü ama toparlanmam şart elimden geleni yapacağım bakalım 🫣
Canım ne yaptın

Uzun süredir seni o kadar merak ediyordum kiiiii... Çok mutlu oldum inan ki şu mesajı görünce. Öncelikle çok mutlu olun inşallah bir ömür beraber :KK68:

Sana o gelinliğin içinde kuğu gibi görüneceksin demiştim demiii :KK70:
Bu motivasyonla devam et sakın bozma o 7-8 de gider hiç dert değil. Güzel haberlerle gelmeye devam et ama bi daha bu kadar ara verme, meraktan çatladık yahu... :KK70:
Gerçekten hiç bilgisayarı açmaya bile fırsatım olmadı düğün telaşesinde ama ara ara kızlar naptı acaba, balonlar yerinde mi diye de düşünmedim değil. Burası gerçekten bana hem karar vermem de hem motivasyonumu korumam da büyük destek oldu. Ben de kendi tecrübelerimle balonu düşünen ya da yeni taktıran arkadaşlara bi nebze de fayda sağlasam ne mutlu.

Hem de ben buraya yazdıkça da motive oluyorum, yalnız olmadığımı hissediyorum. kub8 kub8 sen nerelerdesin? Durmak yok yola devam:)

Selam kızlar cumartesi endoskopi olacağım bakalım 🤔 korkuyorum ama doktor istedi mecburen yaptıracağım. Ama diyet motivasyonum kesinlikle yok😞

yaa çok sevindim senin adına
7-8 kiloyu da verirsin bence

Selam kızlar cumartesi endoskopi olacağım bakalım 🤔 korkuyorum ama doktor istedi mecburen yaptıracağım. Ama diyet motivasyonum kesinlikle yok😞
Biraz mola verip, diyet fikrinden bir süre uzaklaşabilirsin bence. Bu süreçte kendini fazla yıprattın belki de. Canımız sağolsun, kilo bunlar alınır verilir. Allah dermansız dert vermesin. 1-2 hafta mesela hiç diyet yapma ve ne yemek istiyorsan ye. Sonra zaten inan canın istemeyecek çünkü kendini kısıtlamadan bir süre istediğini yemiş olacaksın. Balon belki inmiştir, böyle bir durumda tekrar şişirilme şansı var mı?

Biraz mola verip, diyet fikrinden bir süre uzaklaşabilirsin bence. Bu süreçte kendini fazla yıprattın belki de. Canımız sağolsun, kilo bunlar alınır verilir. Allah dermansız dert vermesin. 1-2 hafta mesela hiç diyet yapma ve ne yemek istiyorsan ye. Sonra zaten inan canın istemeyecek çünkü kendini kısıtlamadan bir süre istediğini yemiş olacaksın. Balon belki inmiştir, böyle bir durumda tekrar şişirilme şansı var mı?
Doktor da olabilir dedi nadir de olsa. Ona bakacak eğer öyle bir şey varsa balon firması karşılıyor ücretsiz tekrar takılıyormuş, öyle olacak tekrar takılacak canım. Umarım inmiştir de tekrar takılır diyorum ben de kendi kendime ilk zamanlar yine zorlanacağım mutlaka ama en azından bir 5-6 kilo daha vermek bana motivasyon olur ve devamlılık sağlarım🙃
Senin yeme düzenin nasıl? Balon şişkinliği devam ediyor mu? Bile isteye fazla fazla yiyebiliyor musun yoksa balon izin vermiyor mu? Asitli içecek içebiliyor musun mesela?

Bu arasa hayırlı uğurlu olsun inşallah❤️ çok mutlu olmanı dilerim👰🏻‍♀️

Kızlar 👋🏻 Endoskopi oldum bugün ve balon çıkartıldı. Hala şoktayım balonun hacmi küçülmüş gerçekten durumum bundan kaynaklıymış🫣 500 olması gerekirken 300 e inmiş. 1,5 ay gibi bir süre balonsuz devam edeceğim sonra tekrar takılacak. Bu süreçte doktor balonu firmaya incelemeye göndereceğini söyledi üretim hatası olabilir mi vs diye incelemek üzere. Ancak benim başıma gelebilirdi diyorum bu durum herhalde 🤭

Kızlar 👋🏻 Endoskopi oldum bugün ve balon çıkartıldı. Hala şoktayım balonun hacmi küçülmüş gerçekten durumum bundan kaynaklıymış🫣 500 olması gerekirken 300 e inmiş. 1,5 ay gibi bir süre balonsuz devam edeceğim sonra tekrar takılacak. Bu süreçte doktor balonu firmaya incelemeye göndereceğini söyledi üretim hatası olabilir mi vs diye incelemek üzere. Ancak benim başıma gelebilirdi diyorum bu durum herhalde 🤭
Canım cok gecmıs olsun bellıydı ama bır terslık olduğu iyi ki yaptırdın endoskopıyı.umarım fırma karşılar

İyi ki endoskopiye gidip inceletmişsin canım. Neyse en azından sende bir terslik olmadığını anlamış oldun. Bende tabi ilk dönemden daha fazla yemek yiyorum ama biraz fazla kaçırınca ciddi bir mide ağrısı, şişlik yaşıyorum. O nedenle az yemeye çalışıyorum. Gazlı içecek pek içmiyorum ama arada kola filan içtiğim oldu. Herhangi bir rahatsızlık yaşamadım. Beni en çok rahatsız eden biraz geç yediğimde başlayan mide yanmaları. Gece uykumdna uyandıracak kadar mide yanmam oluyor. O nedenle yatağa midem boş girmeye çalışıyorum

aaa gerçekten mi?geçmiş olsun canım.e peki nasıl olacak canım. firma kullanıcı hatası derse yeni balona yeniden ücret mi ödeyeceksin? bir de balon çıkınca iştah durumun ne oldu?

aaa gerçekten mi?geçmiş olsun canım.e peki nasıl olacak canım. firma kullanıcı hatası derse yeni balona yeniden ücret mi ödeyeceksin? bir de balon çıkınca iştah durumun ne oldu?
Firma karşılıyor ben ücret ödemeyeceğim. Zaten toklun hissetmiyordum ya suanda aynı durumdayım hiçbir fark yok. Çıktığına dair bir hissiyat asla olmadı bende. Hatta endoskopide anesteziden uyandığımda elimi mideme atıp kendimi bir yokladım hiçbir şey hissetmiyorum kesin balon yerinde duruyor dedim kendi kendime. Sonra doktordan öğrenince baya şaşırdım 😅

Aaaa şok oldum gerçekten. Bu kadar küçük bi ihtimale denk geldiğine göre baya baya şanslısın herhalde canım :KK70:
Ama senin durumunda bi terslik olduğu belliydi, iyi ki yaptırmışsın endoskopiyi. Way canına şimdi çifte balon deneyimi yaşayacaksın, bir sonrakinde umarım çok daha iyi sonuçlar alırsın ve motivasyonu hiç kaybetmeden rekora koşarsın artık :)
Senden bu performansı bekliyorum bu defa haberin olsun :-)

Hepinize merhabalar kızlar 🤗 sayfa sayfa yazılanları okudum destekler motivasyon sorular cevaplar şeklinde süreçlerinizi anlatıp yardımcı oluyorsunuz 🙏cumartesi endoskopik balon takılacak kafamdaki sorular okudukça bi nebze azaldı hepinize teşekkürler. 🙏Bende 168. Boy 98 kiloyla başlayacağım serüvene başıma ne gelecek bilmiyorum 🤦🏼‍♀️ama göze aldım herşeyi tek korkum 3. Günde dayanamayıp çıkaran çok varmış nette felan okudum o derece kötü mü yaşayanlar korkmalıyım . Birde hiç işe yaramıyor diyen var kendimi en çok neye hazırlamalıyım öncesi ve sonrası ve 2 ay sonrası için ne konuda bilinçlenmeliyim bi karar aldım ve bunu yapmak için 6 saat yol gidecem değecek mi değiyor mu kızlar ne diyorsunuz şu motivasyon perileri bana da bi gelsin 😢😘

Hepinize merhabalar kızlar 🤗 sayfa sayfa yazılanları okudum destekler motivasyon sorular cevaplar şeklinde süreçlerinizi anlatıp yardımcı oluyorsunuz 🙏cumartesi endoskopik balon takılacak kafamdaki sorular okudukça bi nebze azaldı hepinize teşekkürler. 🙏Bende 168. Boy 98 kiloyla başlayacağım serüvene başıma ne gelecek bilmiyorum 🤦🏼‍♀️ama göze aldım herşeyi tek korkum 3. Günde dayanamayıp çıkaran çok varmış nette felan okudum o derece kötü mü yaşayanlar korkmalıyım . Birde hiç işe yaramıyor diyen var kendimi en çok neye hazırlamalıyım öncesi ve sonrası ve 2 ay sonrası için ne konuda bilinçlenmeliyim bi karar aldım ve bunu yapmak için 6 saat yol gidecem değecek mi değiyor mu kızlar ne diyorsunuz şu motivasyon perileri bana da bi gelsin 😢😘
Aramıza hoşgeldin :KK68:
Baştan gözünü korkutmak istemem ama benim yutulabilir balonu tercih etmekteki ilk nedenim endoskopik balon taktıran bir tanıdığımda çok fazla yan etki olmasıydı. Endoskopik balonda daha fazla yan etki yaşandığı bir gerçek ama tabi bünyeden bünyeye de değişir. Tahammülü daha yüksek birisindir o zaman sana ağır gelmeyebilir. 6 saat yol gideceğim dediğine göre farklı bir şehirde yaptıracaksın anladığım kadarıyla. Balon uygulaması sonrası hemen yolculuk yapmayı düşünmüyorsundur umarım, tahminimce en çok zorlanacağın şey bu olur.
İşe yarayıp yaramaması da daha çok sana bağlı ve biraz da balon sonrası alacağın desteğe bağlı. Ama kilona bakarak diyebilirim ki en az 7-8 kilo verirsin hiçbişey olmasa :KK70: Ama tabi bu kadarcık kilo kaybı için katlanmayacağız değil mi bunca şeye. Full motive sonuna kadar gidip, tüm fazlalıklardan kurtulduğun zaman yaşadıklarıma değdi diyeceksin inşallah...

Aramıza hoşgeldin :KK68:
Baştan gözünü korkutmak istemem ama benim yutulabilir balonu tercih etmekteki ilk nedenim endoskopik balon taktıran bir tanıdığımda çok fazla yan etki olmasıydı. Endoskopik balonda daha fazla yan etki yaşandığı bir gerçek ama tabi bünyeden bünyeye de değişir. Tahammülü daha yüksek birisindir o zaman sana ağır gelmeyebilir. 6 saat yol gideceğim dediğine göre farklı bir şehirde yaptıracaksın anladığım kadarıyla. Balon uygulaması sonrası hemen yolculuk yapmayı düşünmüyorsundur umarım, tahminimce en çok zorlanacağın şey bu olur.
İşe yarayıp yaramaması da daha çok sana bağlı ve biraz da balon sonrası alacağın desteğe bağlı. Ama kilona bakarak diyebilirim ki en az 7-8 kilo verirsin hiçbişey olmasa :KK70: Ama tabi bu kadarcık kilo kaybı için katlanmayacağız değil mi bunca şeye. Full motive sonuna kadar gidip, tüm fazlalıklardan kurtulduğun zaman yaşadıklarıma değdi diyeceksin inşallah...
Hoşbulduk ☺️Evet başka şehirde yaptıracağım ve hemen döneceğim gün içinde çünkü kalacak yerimiz yok ve çocuğumda gelecek bizimle olsun ben razıyım o yola 🤲🏻Doktorum yutulabilir de yapıyor ama bana tavsiye etmedi çünkü 4 veya 4.5 ay sonra Sönmeye başlıyor dedi ama endoskopik 6-7 ay kadar kalacak dedi vermek istediğim kilo 30 civarı olunda tavsiye etmedi en azından yutulabilirden 2 ay daha uzun kalırsa benim için daha iyi o süreçtede verebilirim bi kaç kilo ama yan etkiler beni çok korkuyor 😔

X