Mide balonu yutuyorum

Herkese merhabaa:KK200:
Bütün yazılanları okudum keşke daha önce üye olsaydım dedim buraya motivasyonunuza hayran kaldım.
Bugün endoskopik mide balonu taktıralı tam 45 gün oldu. 163 boy, 70 kiloyla başladım ve şu an 61.5 kiloyum. Vermem gereken 7 8 kilo daha var. Ama şu anda mide balonum ilk başlardaki kadar tokluk hissi göstermediği için korkuyorum kilo vermeye devam edememekten. Bazen, özellikle son iki haftadır, küçük kaçamaklar yapıyorum. Diyetimi yürüyüşle desteklesem bile bu biraz korkutuyor beni açıkçası istediğim kiloya ulaşamayacağım diye. Şu an sizde de oluyor mu böyle kaçamaklar?

Herkese merhaba ben de mide balonu yutmak istiyorum en merak ettigim kabizlik sorunu yasayan var mi ve ankarada hengi dr onerirsiniz

Firma karşılıyor ben ücret ödemeyeceğim. Zaten toklun hissetmiyordum ya suanda aynı durumdayım hiçbir fark yok. Çıktığına dair bir hissiyat asla olmadı bende. Hatta endoskopide anesteziden uyandığımda elimi mideme atıp kendimi bir yokladım hiçbir şey hissetmiyorum kesin balon yerinde duruyor dedim kendi kendime. Sonra doktordan öğrenince baya şaşırdım 😅
canım ne yaptın yeniden balon taktırdın mı?

selam kızlar. kimse girmiyor artık buraya sanırım. benim toplam verdiğim kilo 13,5 . son 2 haftadır ayağımdan ameliyat olduğum için yatarak geçti. ama yine de mutluyum. sizde durumlar ne

Selam kızlar, yarın mide balonu yutacağım. Yıllardır hayalini kurduğum kiloya inmek için denemediğim yöntem kalmadı bir türlü başarılı olamıyorum. Olmak istediğim kilodan hızla yukarı doğru yükselmeye başladıkça psikolojim bozuldu kendimi çok mutsuz hissetmeye başladım. Giyindiğim hiçbir kıyafeti kendime yakıştırmaz oldum. Oldum olası toplu balık etliydim ama hic bu kadar kilo almamıştım. Genelde 58-60 arasında gider gelirdim 52-54 olmak isterdim. Evlendim iyice saldım arada bir toparlama denemelerim olmadı degil ama sonuç yine hüsran kilo veremedim bir türlü. Suanda 74 kiloyum boyum ise 1.63. Balonla alakalı baya araştırma yaptım burada da onlymelek onlymelek adlı arkadaşın yazısı bana ilham verdi diyebilirim ve sonunda ben de bu yola girdim. Yutulabilir elipse balon benimki kendi kendine eriyecekmis bu süreçte de diyetisyen takibim olacak. Umarım ilk günlerimi de sorunsuz bir şekilde atlatır hayal ettiğim bedene sahip olurum🙏🏻 Düşünen veya benim gibi yeni deneyimleyecek olan arkadaşlar varsa burada destek olalım birbirimize🥳
Merhaba ben de düşünüyorum, şuan durumunuz nasıl acaba?

selam kızlar. kimse girmiyor artık buraya sanırım. benim toplam verdiğim kilo 13,5 . son 2 haftadır ayağımdan ameliyat olduğum için yatarak geçti. ama yine de mutluyum. sizde durumlar ne
Canım geçmiş olsun, umarım şimdi iyisindir. Kilo vermeye devam ettiğine de sevindim, kimselerden ses yok artık gerçekten. Ben de merak ediyorum sizin durumlarınızı.

Merhaba ben de düşünüyorum, şuan durumunuz nasıl acaba?
Konunun tamamını takip etmediniz sanırım. Konu sahibinin balonunda bir problem oldu ve çıkarıldı. Yakında yeni balon takılacak, bir süredir aktif değil forumda. Ben 1 sene önce yaptırmıştım, güzel kilo vermeyi başardım, iyi ki yapmışım diyorum hala. Süreci devam eden başka arkadaşlar da var konuda, faydalı mesajlar var göz atmanızı tavsiye ederim böyle bişey düşünüyorsanız.

Kaça yaptirdiniz bu işlemi acaba .birde hangi şehir hangi hastane 😊
Son fiyatlarla ilgili bilgim yok malesef. Konu sahibi arkadaşla doktorumuz aynı. İstanbul'da Erkam Tülübaş.

Herkese merhabaa:KK200:
Bütün yazılanları okudum keşke daha önce üye olsaydım dedim buraya motivasyonunuza hayran kaldım.
Bugün endoskopik mide balonu taktıralı tam 45 gün oldu. 163 boy, 70 kiloyla başladım ve şu an 61.5 kiloyum. Vermem gereken 7 8 kilo daha var. Ama şu anda mide balonum ilk başlardaki kadar tokluk hissi göstermediği için korkuyorum kilo vermeye devam edememekten. Bazen, özellikle son iki haftadır, küçük kaçamaklar yapıyorum. Diyetimi yürüyüşle desteklesem bile bu biraz korkutuyor beni açıkçası istediğim kiloya ulaşamayacağım diye. Şu an sizde de oluyor mu böyle kaçamaklar?
Mesajınızı şimdi gördüm, baya süre geçmiş. Umarım hala devam ediyorsunuzdur kilo vermeye. Kaçamak her diyette olur yüklenmeyin kendinize :KK66: En önemlisi diyet değil beslenme alışkanlığı olarak görmek ve sürdürebilmek. Bir duraklama döneminiz olacak muhtemelen, sakın o dönemde motivasyonunuzu kaybetmeyin, sonrası başarmanın mutluluğu zaten :KK68:

Mesajınızı şimdi gördüm, baya süre geçmiş. Umarım hala devam ediyorsunuzdur kilo vermeye. Kaçamak her diyette olur yüklenmeyin kendinize :KK66: En önemlisi diyet değil beslenme alışkanlığı olarak görmek ve sürdürebilmek. Bir duraklama döneminiz olacak muhtemelen, sakın o dönemde motivasyonunuzu kaybetmeyin, sonrası başarmanın mutluluğu zaten :KK68:
Evet çok şükür yavaş da gitse sürekli eksiliyor kilom, 57 leri gördüm bu hafta 💃🏻 3 ayımın dolmasına çok az kaldı ve ben bir gün bile pişman olmadım mide balonu taktırdığıma 🙏🏻 70 kilodayken ne kadar özgüvensiz hissettiğimi fark ettim, bir daha bu kiloları almayalım hiç ✨✨✨

Canım geçmiş olsun, umarım şimdi iyisindir. Kilo vermeye devam ettiğine de sevindim, kimselerden ses yok artık gerçekten. Ben de merak ediyorum sizin durumlarınızı.
teşekkür ederim canım. dün itibariyle balonum düştü. bundan sonraki süreci çok merak ediyorum

canım ne yaptın yeniden balon taktırdın mı?
Herkese selam 👋🏻 buraları özlemişim uzun suredir giremedim. Canım 21 Ocak için tekrar randevu aldım taktıracağım. Doktorum istedi bu kadar süre ara vermemizi, bu süreçte yediklerime dikkat etmeye çalıştım. Allah izin verirse 21 ocakta tekrar balonuma kavuşacağım ilk günler gözümü korkutsa da alışık olduğum için kendimi rahatlatıyorum ne yapacağımı biliyorum diyorum en azından 🙏🏻

Sen kaç kg ile başlamıştın kaç kg ile sonlandırdın sürecini?

Herkese selam 👋🏻 buraları özlemişim uzun suredir giremedim. Canım 21 Ocak için tekrar randevu aldım taktıracağım. Doktorum istedi bu kadar süre ara vermemizi, bu süreçte yediklerime dikkat etmeye çalıştım. Allah izin verirse 21 ocakta tekrar balonuma kavuşacağım ilk günler gözümü korkutsa da alışık olduğum için kendimi rahatlatıyorum ne yapacağımı biliyorum diyorum en azından 🙏🏻

Sen kaç kg ile başlamıştın kaç kg ile sonlandırdın sürecini?
82,2 ile başladım, 68,4 ile sonlandı

Merhabalar hayırlı olsun 🎈bol eksili güzel günler diliyorum 🙏🏻 15 gün uzun bir süreç olmuş gerçekten tekrar diyetisyen ile görüşebilirsiniz. Bizim ilk 3 gun sıvı ardından püre şeklinde ilerlemişti. Zaman geçtikçe çok daha rahatlıyorsunuz.

İlk günler hepimiz suyla alakalı sorunu yaşadık. Yudum yudum su içmek çok zor geliyordu. 1-1,5 haftaya kadar o da normale dönecektir. Sonra lıkır lıkır su içmeye devam edeceksiniz 😌
Aktif olmanız çok iyi olur bizler de seviniriz 🌸

Bak şimdi aklıma geldi, çevrendekilere bahsetmemekle iyi yapmışsın "Aman canım senin kilonda ne var", "Biraz boğazını tutsan verirdin" sözlerini o kadar çok duydum ki bu insanın motivasyonunu çok kırıyor o anda. Ama şimdi noldu biliyor musun, bana bunları söyleyenler şimdi her fırsat bulduklarında beni kenara çekip bende mi yaptırsam acaba diyor :KK70:
10 seneden fazla hayalini kurduğun kiloya gelmek için çabalayıp da hep bi yerde takılıp kalmayı, sonra da tekrar kilo alıp başa dönmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ve seni en iyi ben anlarım. Kim ne derse desin ben hayatımın en karlı yatırımını yaptığımı düşünüyorum, hele de ben yaptırdıktan sonra dolar yükselip fiyatlar uçtuktan sonra :KK70:
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve çok mutluyum💜mide balonu araştırırken kadınlar kulübün karşıma çıktı ve sizlerin yorumlarınıza güvenerek çok iyi bir Dr buldum inşallah 2023 bol kg vermeyle baslicam:)boyum 1:60 kg şuan 80 hedefim ise 59/60 kg 20 kg 😆Ocak ayının ilk haftası Dr godiyorum gelişmelerden bilgi veririm....

Bende geldim 😊 Aradığım bilgileri bu konuda buldum. Genelde hep kötü yorumlar okudum burası içime su serpti. Kilom 114 civarı boyum 173. 82 kiloyla zayıflamaya çalıştım ve geldiğim nokta bu oldu 1,5 senede. Daha önce kendim 35 kilo verdim. 4 senede korudum ancak hamilelik doğum derken şimdi burdayım.
Balonun beni motive edeceğini düşünüyorum. Salı günü doktor görüşmem var çok heycanlıyım.

Selam kızlar, yarın mide balonu yutacağım. Yıllardır hayalini kurduğum kiloya inmek için denemediğim yöntem kalmadı bir türlü başarılı olamıyorum. Olmak istediğim kilodan hızla yukarı doğru yükselmeye başladıkça psikolojim bozuldu kendimi çok mutsuz hissetmeye başladım. Giyindiğim hiçbir kıyafeti kendime yakıştırmaz oldum. Oldum olası toplu balık etliydim ama hic bu kadar kilo almamıştım. Genelde 58-60 arasında gider gelirdim 52-54 olmak isterdim. Evlendim iyice saldım arada bir toparlama denemelerim olmadı degil ama sonuç yine hüsran kilo veremedim bir türlü. Suanda 74 kiloyum boyum ise 1.63. Balonla alakalı baya araştırma yaptım burada da onlymelek onlymelek adlı arkadaşın yazısı bana ilham verdi diyebilirim ve sonunda ben de bu yola girdim. Yutulabilir elipse balon benimki kendi kendine eriyecekmis bu süreçte de diyetisyen takibim olacak. Umarım ilk günlerimi de sorunsuz bir şekilde atlatır hayal ettiğim bedene sahip olurum🙏🏻 Düşünen veya benim gibi yeni deneyimleyecek olan arkadaşlar varsa burada destek olalım birbirimize🥳
Evet yazınızı okuyunca gerçekten karar verdim Bi iki yazı beni korkutuyor olumsuz dahq öncede migde botoksu yaptırdım y kilo verdim ama etkisini 1 ay sonra bitirdi normale döndü galiba balkondan bulana değişiyor galiba endoskopik yada olmada bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirrim birde hangi hoca

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve çok mutluyum💜mide balonu araştırırken kadınlar kulübün karşıma çıktı ve sizlerin yorumlarınıza güvenerek çok iyi bir Dr buldum inşallah 2023 bol kg vermeyle baslicam:)boyum 1:60 kg şuan 80 hedefim ise 59/60 kg 20 kg 😆Ocak ayının ilk haftası Dr godiyorum gelişmelerden bilgi veririm....
Ee naptinn yapildinu

Bu süreç bana çok zor geliyor.
Çok bir kilonuz da yokmuş halbuki. Diyet ve sporla verilirdi.
Geçmiş olsun. İnşAllah yaptırdığınıza değer.
Nasıl geçti tam
Nasil oldunuz kac kilo verdiniz bende yaptircam ana hüsrana ugrucam diye cesaret edemiyorum

X