MANTIKLI BAYANLAR BUYRUN KONUMAA..!!:((

Seni okutmuşlar is sahibi olmani istemişler ama hic kiymeti yok değil mi ? Çünkü sen ailenin rizasi olmadan ayni evde yasiyosun dini nikah yapiyosun eşim diyorsun ve yinede babandan onay istiyorsun hakikaten amma mantikliymissin! Yahu okumussun kendi ayaklarinin üzerinde duruyorsun nedir bu ya gerçekten yazik
ya arkakasım sıkıntılı msınz? burda onlarca konu acılıor sevgilileriyle yaptıklarını içerenlerler... farkı benm dini nikah üzerine mi yoğunlasmam??*

kimsenin desteğini beklemıyrom zaten burdan. sadece son durumla alakalı sormak için konu actım. tüm bastaki yazdığım sıkıntılar ilk zamanlarda yasanılan seylerde zor da atlatıldı. ki su an buraya evlenmek istiyoruz gibisinden yazmazdım. kimseye geçmişte yasadığım acılar yüzünden egosunu oksasın , irrite yorumlar yazsın diye konu acmadım.
Anladım.
O zaman ver tabii parayı.
Borç olarak değil tabii ki eşler arasında borç olmaz çünkü.
Ayrıca bana kalırsa zaten vereceksin bence.
O kadar sıkıntıyı atlatırken yalnız bırakmamışsın elbet yine destek olursun diye düşünüyorum.

Bu adam bu kadar iyiyse bizi degil aileni ikna etmek icin ugras cidden bu konuyu niye actin ki ? Kim senin aleyhinde bisey soylese kinamayin basiniza gelir yok colugun cocugun da bu hatayi yaparsa gorurum kendi hayatin uzerinden millete beddua etmeye mi actin konuyu ?
İlgilenmiyorsun ama kurtul o adamdan...
beddua etme nasıl olur isterseniz önce onubir öğrenin. kimseye basına geşlsin demedim ki onca dalgavari , ego oksaması için yorumlara bile. sadece benim acımla dalga geçenlerin sunduğu önrileri kendileri yaşarsa kullanmalarını diledim bu kadar! sizde yasayın demedm!.

siz ne diyorsunuz ya?? haddinizi bilin neler neler yapmış derken.. namussuzluk mu yapmısım ki böyle dalgavari igrenc yorumlar yapıyorsunz. sizi kınıyorum
Yahu elin adamına bedavadan bakıyorsun.
Ailene yalan söylüyorsun.
Ablanın kredi kartını çaldıgını bilmiyor :))
Sen olayın hala namus kısmında mısın ?
:)

sizdeki namussuzluk kavramı nikahsız birliktelik yaşamak mı? eğer öyleyse kimseye duyurmadan, anne baba rızası almadna yaptığınız nikahın dini açıdan bi hükmü olmadığını bilmeniz lazım.

adam bana hiç görmediğim ilgiyi gösterdi vs demişsiniz. siz zaten 20de bu adamla tanışmısşınız ondan önce kimen ilgi gördünüz de karşılaştırma imkanınız oldu? daha hayatta tecrube niyetine bişey edinmeden bi ilişkiye başlamışsınız ve gördüğünüz ilgi sizin algılarınızı bozmuş.

adam sizin paranızı yemiş. ablanızın kartı ile harcama yaparak bi nevi hırsızlık yapmış. maddi manevi ve cinsel olarak sizi sömürüyor. karşılığında nasıl bi ilgi görüyosunuz da sizi bu şekilde kullanmasına razı geliyosunuz merak ettim.

ayrıca adamın bi eli yağda bi eli balda. neden evlensin? zaten istediği şey elinde şu an.
Ki zaten nikahsız birliktelik oluyor bu. Savunduğu şeyle yaşadığı şey aşırı çelişiyor :kahve: buarada söylemek istedim Senin mesajlarını fazla okumadan beğeniyorum zaten canım.

Hepsini okumadımsıkıntının içeriğini de bilemem ama size diyecek tek bir lafım var HARAMDA HELAL ARAMAYINIZ ! Kimsenin rızası olmadan dini nikahla size resmi nikah bile yapmayan bir beyle yillarinizi gecirmissiniz HARAMDA MUTLULUK OLMAZ ister seni bebek gibi elinde büyütsün ister eliyle beslesin ve.. ve Allahın rızası anne babanın rizasidir.Anne babanın razı olmadığında Allahın rizasini aramayiniz Rabbim hayırlı kapılar açsın size de hayurli karar verebilecek gücü versin birde eşim yazmissiniz kendimi tutayim diyorum da yahu ne eşi siz başka şeyleri kafanıza takmissiniz para mara yazmissinizda kardeşim bu şu halinizi gözden geçirin lütfen eşim de demeyin bir daha o su an sizin hicbir seyiniz

Birini sevip hayatınıza eş diye seçmişsiniz, hayırlı olsun... Şimdi bu durumda babanın onayını beklemek niye!
Sonuçta ikinizde ayakları üzerinde duran, ne istediğini bilen bireylerseniz kurarsınız yuvanızı, kurmuşsunuz da. Diğerleri saygı duymalı bence.
Benzer yanlarımız var, sizi çok iyi anladım. İstemeydi, yüzük takmaydı, kırmızı kurdele kesimiydi, kına yakmaydı... Hepsini yaşayın. Bu hayat sizin, bu ömür sizin.... Hiç bişey eksik olmasın, kimseye de kulak vermeyin....

tsk ederim empatili yorumunz için.

mrb arkadaşlar. Konuma nerden , nasıl başlayacağımı inanın bilemiyorum. Daha önce kendimle alakalı hiç konu açmadığım için, 4 yıllık bir ilişkiyi olabildiğince özet anlatmaya calışacağım bu yüzden anlaşılmaz gelebilir bazı yerler.. anlamadığınız kısımları soru cevap seklinde ilerleyebiliriz. şimdiden hepinize teşekkürler..

2014 yılında memuriyet hayatım başladı. O zamanlar henüz 20 yaşındaydım. Memur olduktan kısa bir süre sonra hayatıma birisi girdi. Birbirimize aşık olduk ve 1 ay sonra dini nikah ile birlikte yaşamaya başladık. Çok çok çokk güzel anlarım oldu, hayatımdaki ilkleri yaşattı bana sürekli, beni sevdiğini iliklerime kadar hissettirdi her zaman bu kişi.. aynı zamanda bu süreçte beni inanılmaz üzen, yaralayan, depresyonlara sokan olaylarda olmadığı değil..sosyal medyadan kızlarla yazışmalar yakaladım hesabım çalındı ben yazmadı hiçbirini dedi, hüngür hüngür ağladı, yeminler etti, inanmak istedim inandım.. başka bir sosyal medya hesabını gördüm tesadüfi , eski hesabım çalınmıştı onu almaya çalışıyorum vs dedi ağladı kanıtlayacağım dedi benim değil dedi, seni canımdan çok seviyorum dedi, inanmak istedim , inandım…beni sevdiğine inanıyordum .. çünkü gerçekten simdiye kadar görmediğim sekilde , bir bebekmişim gibi seviliyordum, kıyamıyordu bana, hastalandığımda hiç kimse bana o kdar özenli, ilgili bakmamıştı.. seviyordu biliyordum bende seviyordum. Bu yüzden aklımın inanmadığı seyleri kalbimle örtüp inanmak istedim ve inandım.

Bana hayatımın en güzel anları yaşatırken aynı zamanda berbat anlarını yaşatan bu adamın her şartta yanında oldum.. hic bir mecburiyetim olmamasına rağmen hemde. Uzunca bir süre işşiz kaldı maddi manevi destek oldum ailesi bile destek olmazken, riskli bir işe girdi aylarca çalıştı maaslarının hiçbirini alamamış(ben sonradan öğrendim bunu. İki maaşını falan aldı sanıyordum. Üzmemek için bana söylememiş)..benden habersiz bana emanet edilen ablamın banka kartını alıp harcalamalar yapmış işşsiz kaldığı süreçte.. kendini bana ezik hissetmiş hiçbirsey yapamıyorum vs gibisinden. Daha neler nelerrrr.. beni seven ve sevdiğim bu adamın beni yaralayan anıları..

Su an ben 24 esim 32 yasında. Hala resmi evlilik yapmadık. Çünkü 1 yıldır babamın ikna olmasını bekiyoruz. Geçen yıl ailesiyle gelip istediler ancak babam bazı bahanelerle(sen memursun o değil, sonra memleketleri ile alakalı, sonra aile yapısını beğenmedi vs) razı olmadığını söyledi. Bir yıldır zaman zaman ailesi geldi bize , ailem bir defa onları ziyaret etti.. daha dün babası babamı aramasına rağmen hala babam mırın kırın edip bi bahaneyle uzatmış yine haberleşiriz vs demiş. 4 yıldır yaşadığımız o zorluklar, 1 yıldır da babamı ikna etme çabaları inanılmaz yordu beni. Artık sanki bir mecburiyet gibi olsun bitsin allah askına diyorum. Hicbirsey istemiyorm yeter ki olsun gibisinden düşünüyorum ..

Şimdi sormak istediğim şu? Eşim 4 yıldır maddi anlamda çok sıkıntılara soktu kendini.. bazen isteyerek ,bazen elinde olmadan. Su an borçları gırtlağına kadr değil gırtlağını aşmış durumda. Ben ona maddi manevi hep destek oldum şimdiye kdar .. ancak o maddi olarak iyiye gideceği yerde hep dibe gitti .. bu yüzden cok tartışmalarımız oldu..yaşım 20 olmasına rağmen ben ona hep aman söyle yapma böyle yap vs die fikirlerde bulundum.o da hep aşkım sen çok akıllsın, cok mantıklısın ya, beni hep uyar ben mantıklkı düşünemiyorum cok çabuk karar veiyorum vs der ama Çoğu sözüme uymadığı için bu duruma geldi şu an.

Şimdi eğer babam razı olurda bayramdan önce tatlı-söz işi olursa eşimin hiç söz yapacak parası yok.. aldığı maaştan fazlasını aylık ödeme yapıyor.. benim birkaç bin gibi cüzi miktarda bir birikmişliğim var. İlk memur olduğum zaman anneme söz vermiştim seninle hac ya da umreye gidelim diye. O söz hep aklımda olduğu için zar zor para biriktirmeye çalıştımm..eşim hayatımda olmasaydı belki diyorum belki bir ev parası bile olablirdi su an, çünkü hem tutumluyum hem mantıklıyımdır.. şimdi eşim bana diyorki söz için sen bana o paradan borç ver, arabayı satınca ben sana ödeyeyim hemen o parayı..( bu kadar gırtlağa kadar borç girmesinin bir sebebi de nakitsiz tamamı kredi ile araba alması).. ben bilmiyorum çok kararsızım kızlar.. kendim bile dokunmaya kıyamıyorum o paraya. Sanki annemin parası gibi hissediyorum. Bir yandan da 4 yıldır maddi manevi sebeplerden evlenemedin esin dediğin kişiyle daha ne kadar bekleyeceksin diyorum.. çok kararsızım kızlar sizce ne yapmalıyım??? Siz olsanız ne yapardınz?? Anlatmadığım daha o kdar şey var ki sorarsanız cevaplarım. okuyan herkesten ALLAH Razı olsun..

NOT: ESİMİN SU AN YAKLASIK 3 YILDIR ÇOK İYİ BİR YERDE VE İYİ POZİSYONDA BİR İŞİ VAR COK ŞÜKÜR. SADECE TEKRAR KREDİ OLAYLARINA BENDE BULAŞMAASINI DİBE BATAMASINI İSTEMİYORUM.BEN PARASINI YEDİRTECEK BİRİ DEĞİLİM OYLE OLSA BURDA KONU ACMADAN İSTEDİĞİ PARAYI VERİRDİM.BANA BÖYLE BİR SECENEK SUNDU. YOK DERSEN DE CANIN SAĞOLSUN DEDİ.
Merhaba, hepsini okudum ve başına gelenler için gerçekten üzüldüm... Allah yardımcın olsun diyerekten söylemek istediklerime bir giriş yapıyorum. İlişkiniz 4 seneyi aşkın devam ediyor ve anladığım kadarıyla eşiniz para konusunda fazlasıyla tutumsuz ve sizin ona yardımcı olmanızı istiyor... Siz o parayı o kadar zaman biriktirmişsiniz ve kocanız söz verse dâhi o parayı biriktirebilecek konumda olmayacak. İyi bir işi olması mükemmel fakat o kadar borcun altından çıkmasıyla birlikte eklenecek masraf ve daha birçok şey ile birlikte belki de yakında yanınızda dâhi olmayacak. Moral bozmak istemiyorum fakat şöyle bir düşününce bu parayı vermek pek de mantıklı gelmiyor...

Annemden babamdan habersiz sırf cinsellik yaşamak için dini nikah kıyacak kadar saf değilim, çocuğum kıyarsa ve üstelik muhafazakarmış gibi takılırsa ikiyüzlülüğünü suratına vurmaktan çekinmem. Hadi canım kınama sen de yaşarsın korkutmalarını başkasına yap. Dini nikahlı yaşayacak maaşını erkeğe yedirecek kadar aşıksın ama babana anlatamayacak kadar korkak öyle mi?
:))) benim hakkımda zerre fikriniz yok.. bu yüzden umursamıyorum..

Adam aldatmış, para yemiş, kullanmış her türlü, hırsızlık bile yapmış ama neymiş seviyormuş. Mantıklı bayanlardan kastınız sizin gözünüze çekilmiş perdeye rağmen sırtınızın sıvazlanılması gaz verilmesi anladığım kadarıyla. Adam 32 yaşına gelmiş bir de, borçtan önünü göremiyor. Sevgi değil acizlik gibi görünüyor onunkisi uzaktan daha çok, kusura bakmayın. Kullanıyor sizi. Dini nikah(!) olayına girmiyorum bile. Seks yapmak o kadar kötü bir şey değil böyle saçma tanımlara ihtiyaç yok. Deveye binip fes giymiyoruz bu memlekette kendinize gelin bir de dini alet etmeyin.

ya arkakasım sıkıntılı msınz? burda onlarca konu acılıor sevgilileriyle yaptıklarını içerenlerler... farkı benm dini nikah üzerine mi yoğunlasmam??*
Farki su ki siz dini hassasiyetlerim var deyip ana baba rizasi olmadan gizli nikah kiyiyorsunuz, sevisip sevisip de Allah katinda kocam var diyorsunuz. Sevgiliniz bir hirsiz ama sizin dini hassasiyetleriniz var. bir hirsizla neden birliktesiniz o halde?Bu kavramlar birbiriyle bagdasmiyor o yuzden insanlar soru soruyor size aklinizi basiniza getirmek icin

X