Boşanmalı mıyım bilemiyorum.

Üzülmüyorsanız yorum yapmayın, niye bu kadar acımasızsınız, evet hatalı ama ne yaşadığını birçok insan tahmin etti burda. Siz edemiyorsunuz.
Bu insanlardan akıllı mantıklı kararlar nasıl bekliyorsunuz? Kurtulması gerektiğini biliyor nereye gitsin bu kadın. Sosyal bir devletmişiz gibi herkes sallıyor.
Var olan kurum kreşleri bile kapanıyor, kiralık evler ateş gibi. Herkes şanslı doğmuyor, herkesin işi de rast gitmiyor. Burda tabi ki eleştirilecek, akıl verilecek şeyler olacak ama sürekli dayak yiyen, gidecek yeri olmayan, deyim yerindeyse beyni pelte olan kadınlara bu şekilde mesajlar görüyorum acaip sinirleniyorum. Adliye, kolluk, sosyal yardım hangi birinde görevlisini, biliyorsunuz da sanki insanlar onca imkana rağmen bundan yararlanmıyorlar, eziyet içinde yaşamaktan hoşlanıyorlarmış gibi davranıyorsunuz.
Devlete verin diyenler oluyor, kurumlarda organize şekilde fuhuş yapmaya zorlanan gencecik kızlardan, erkeklerden kimse haberdar olmak istemiyor. Her çocuk mümkün olduğunca annesinin yanında kalmalı. Devlete burda görev düşüyor. Ben konu sahibinin en güzel şekilde adamdan kurtulmasını diliyorum sadece. Çaresizliği yaşamayan insanlar da bilmeli, tanımalı, zorbalık yapmamalı. Empati diyoruz biz ona.
Yorum yapmak için üzülmek zorunda değilim üzülmüyorsanız yorum yapmayın deme hakkınız yok burası bir forum ve bende üyeyim yorum dinlemek istemiyorsa konu açmayacak.Sizin ne haddinize ayrıca bana karışmak ? sinirlenmişmişsiniz ah çok incindim klavyemin sinirlisi senii. Bu kadınların hayatı madem bu kadar rezil bir çocuk varken iki tane daha yapmayacak .Yapıyorsa bencilin tekidir ve üzülmem böylesine.Tek çocukla evden çalışıp boşanana kadar para biriktirebilirdi veya en kötü çocuğu okul çağına gelir yine işe gider kiraya çıkıp çocuğunu da okula bırakıp.Annesi yaşıyorsa ona da baktırabilir , lisans mezunuymuş zaten iş bulabilir bir şekilde.Bunların hiçbiri için çaba göstermeden durduğu hayattan sürekli şikayet eden üstüne de 2 çocuk patlatan kadını ciddiye almam ben.Sizin gibilere de ben çok sinir oluyorum, duyarcısınız ama kadını düşünseniz bu şekilde konuşmazsınız.Siz asıl böyle bahaneleri dizerken o kadın da daha çok mağduru oynayacak ve 2 tane daha yapacak belkide.Bunun vebalini nasıl alıyorsunuz ? çok bilmiş üye hanım

Yorum yapmak için üzülmek zorunda değilim üzülmüyorsanız yorum yapmayın deme hakkınız yok burası bir forum ve bende üyeyim yorum dinlemek istemiyorsa konu açmayacak.Sizin ne haddinize ayrıca bana karışmak ? sinirlenmişmişsiniz ah çok incindim klavyemin sinirlisi senii. Bu kadınların hayatı madem bu kadar rezil bir çocuk varken iki tane daha yapmayacak .Yapıyorsa bencilin tekidir ve üzülmem böylesine.Tek çocukla evden çalışıp boşanana kadar para biriktirebilirdi veya en kötü çocuğu okul çağına gelir yine işe gider kiraya çıkıp çocuğunu da okula bırakıp.Annesi yaşıyorsa ona da baktırabilir , lisans mezunuymuş zaten iş bulabilir bir şekilde.Bunların hiçbiri için çaba göstermeden durduğu hayattan sürekli şikayet eden üstüne de 2 çocuk patlatan kadını ciddiye almam ben.Sizin gibilere de ben çok sinir oluyorum, duyarcısınız ama kadını düşünseniz bu şekilde konuşmazsınız.Siz asıl böyle bahaneleri dizerken o kadın da daha çok mağduru oynayacak ve 2 tane daha yapacak belkide.Bunun vebalini nasıl alıyorsunuz ? çok bilmiş üye hanım
Duyar kasmaktan başka bir önerileri de yok. Sadece diğer üyelerin yorumlarına kulp takıp duyar kasıp gidiyorlar. O kadar herkesten hassas herkesten akilliysan sen bir çozum yolu bul o zaman? Yok...

Bakın, öyle bir psikolojiye soktu ki beni, onun gibi ben de hep kendimi suçlar oldum. Hep acabalarım oluştu artık kafamda. Toparlayabilir miydim diye düşünmek bile çok yorucu.
Öncelikle şu okey oyununu bir silin.. 3 çocuk dünyaya getirmişsiniz onlarla nasıl ilgileniyorsunuz?

Sonra da bir iş bulup koca bozuntusundan ayrılın.

Yine çocuklara üzüldüm bu konuda; Anne Okey bağımlısı olmuş oralardan arkadaş bulmuş. Kafası yarılsa da kopamıyor.

Baba denen şahıs da evde hır gür yapıyor..

Evde, huzur yok, mutluluk yok, yuva sıcaklığı yok..

Hanımefendi, şunu demek istiyor herkes böyle konularda; 3 çocukla gitmek kolay değil evet ama 1 çocuk varken de aynıymış hatta çocuk yokken de, yani nispeten daha kolaydı gitmesi. İşini iyice zorlaştırmış, bu zamana kadar tek çocuk olsa çocuk büyümüş olurdu onu kreşe verir çalışmaya başlardı bile. Böyle bir sürü başlık okuyoruz her gün. İyi ki dayak yiyorsun demiyoruz zaten biz konu sahiplerine, biz de üzülüyoruz ama niye bu kadar çocuğu da kendi kaderine ortak ettin diye kızıyoruz. Hala daha böyle konularda konu sahibini koruyanlar oluyor. Sorumsuzluk başka bir şey değil. Çocuklar dışında üzülecek kimse yok bu başlıklarda. Yazık o çocuklara kendileri istemediler onların çocuğu olmayı o şiddet ortamını. Baba kadar anne de suçlu kimse kusura bakmasın boşuna da demagoji yapmasın
Konu sahibinin eski mesajlarına baktım. Tarih yanlış değilse 2018 yılında hamileymiş. Ama bunu annesine demeye çekiniyormuş. Kimse bu habere sevinmeyecekmiş. Neden kimse sevinmeyecekmiş, konu sahibi yazmadı. Özellikle sormuştum. ZeySum ZeySum

Duyar kasmaktan başka bir önerileri de yok. Sadece diğer üyelerin yorumlarına kulp bulup duyar kasıp gidiyorlar. O kadar herkesten hassas herkesten akilliysan sen bir çozum yolu bul o zaman? Yok...
Sanki kadın gelmiş, kocam benle ilgilenmiyor,evin çocukların sorumluluklarını üstüme attı, ailesine ezdiriyor, kaynıma ev araba alıyor, görümcemi everecekmiş falan diye konu açmış. Kadının kafası yarılmış aloooov. Kadın bi gün o kafasını daha sivri yerlere çarpıp ölürse o çocukları kim alacak? Beğenilmeyen devlet. Anası yaşarken 2-3 sene alsa mı daha iyi, anası ölüyken süresiz mi?

Sanki kadın gelmiş, kocam benle ilgilenmiyor,evin çocukların sorumluluklarını üstüme attı, ailesine ezdiriyor, kaynıma ev araba alıyor, görümcemi everecekmiş falan diye konu açmış. Kadının kafası yarılmış aloooov. Kadın bi gün o kafasını daha sivri yerlere çarpıp ölürse o çocukları kim alacak? Beğenilmeyen devlet. Anası yaşarken 2-3 sene alsa mı daha iyi, anası ölüyken süresiz mi?
Boşanmak kolay olmayabilir tamam ama diğer türlü kadın mezara, adam hapse, çocuklar yetimhaneye gidecek. Yani o çocuklar her türlü yetimhaneye gidecek. Hem bir gün komşular dayanamayıp şikayet ederse sosyal hizmetler alıp götürür çocukları, karı koca öyle bakakalır.

Aynı benim de öyle. Takılan 2 bilezik. Onu da eşim evlenmeden kredi çekti. Onunla aldılar. Hem düğün masrafı yaparken hem de babasının borçlarıyla uğraştı. Hiçbir şey aldırmadım. çarşı marşı hak getire... Ben de çalışıyorum. Şimdi bile kendime bir şey alınca olay oluyor resmen. Her akşam kv evindeyim. Kendi evimi otel niyetine kullanıyorum. Hafta sonu 1 günümü kendime, evimin temizliğine ayırıyorum o bile çok geliyor. :KK36: Allah her şeyi kaldırabilene veriyor. 8 aylık evliyim. Eşim bile senin yerinde başkası olsa 10 kere boşanmıştı diyor. Ama insan alışıyor sanırım :KK50:

Konu sahibinin 2014 yılındaki mesajı.

Konu sahibi inşallah boşanır, ne diyelim.

Merhaba... Umarım mesajımı görürsünüz. Hiç beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim. Duygularım çok karışık. Doğmuştur sanırım bebeğiniz. Ben de anneme dahi söylemeye çekiniyorum. Kimse mutlu olmayacak çünkü...

Konu sahibinin 2018 yılında bir konuya yaptığı yorum. Neden mutlu olmaz kimse? Neden?

Eski mesajlardan anladığım kadarıyla konu sahibinin gebelikleri ard arda olmuş gibi. Bir iki yıl arayla olmuş sanki. Emin değilim ama. Ayrıca geçmişte bir düşük yaşamış.

Konu sahibi, kendine acımamışsın , bari çocuklarına acı da boşan.

Kan pıhtılaşması var ve doğum kontrol yöntemleri bana yasak. Eşimin korunması gerekiyordu. 2. onun yüzünden oldu. 3. Çocukta da ölüm ya da felç riskini bile göze alarak doğum kontrol hapı kullandım ve ona rağmen oldu. Bu yüzden 30 yaşımda tüplerimi bağlattım ben de
Rabbim sana 3 tane güzel evlat vermiş onların ruh sağlıgı için en doğru kararı vermelisin onlar görmese şahit olmasalar bile emin ol hissederler bu hayat dayak yiyerek sevdiğin şeylerden vazgeçmekten çok daha kısa anladıgım kadarıyla henüz gençsinde kendi ayaklarında durabilen bir kadın olduğuna eminim sadece şunu sôylemek isterim umarım kendin için ve çocukların için mutlu olmanın yolunu bulursun çünkü bir anne mutlu olduğu kadar çocuklarıda mutludur.

Bu evliligr
Merhaba. 2013 yılında sevdiğim kişi ile evlendim. Evlenmeden önce başlayan sıkıntılar evlendikten sonra daha da büyüdü. 2016 yılında eşim ve erkek kardeşim arasında bir kavga oldu. Eşim anneme sesini yükseltmişti ama asla kabul etmiyor. Kardeşimle birbirlerine su şişesi falan fırlattılar. Kavgayı da kayınvalidemin annemi arayıp beni şikayet etmesi alevlemişti. Annem eşime söylendi, ortalık kızıştı. Sonra ben de "Annene söyle, derdi varsa bana söylesin, annemi karıştırmasın" dedim. O olay öncesi eşimde hep bir sahibe-köle arayışı vardı ve ben hep telefonunda randevu yakalıyordum. Ama hiç gitmedi. O olaydan sonra da aramız iyice bozuldu. Ben çok dayak yedim annemin, kardeşimin yanında oldum diye. Kardeşimi öldüreceğini ve benim de ona destek olmam gerektiğini söyledi. Ben buna tepki gösterdikçe öldüresiye dayak yedim. İşe giderken morluklarım görünecek diye korkup ben utanıyordum. Cesaret edip boşannadım. Ölmekten de korktum. Çocuğum da vardı. Sonra istemeden 2 çocuğum daha oldu. Eşim 2. çocuktan sonra o kadar şiddetli dövmedi ama ara ara vuruyordu. Şimdi 3 çocuğum var. Yalnız kalmaktan, kendime zaman ayıramamaktan çok yoroldum. Eşim suyunu bile kendi almaz. Her şeyi benden ister. Bir şey deyince de ben senin elinden içmeyi seviyorum der. Yaptığım yemeği asla beğenmez. Çok ağır küfürler eder. O lise mezunu, ben lisans. Sürekli okuyanları aşağılayan cümleler kurar. Eve geldiği an yatar. Memur ve masa başı çalışıyor. Ona rağmen yorgunum der ve çocuklarla bile ilgilenmez. Haftada 1 gün yarım saat çocuklara bak, ben de yarım saat kendi kendime zaman geçiriyim diyorum ama onu da yapmıyor. Şu an 4 yıldır işsizim ve kafayı yemek üzereyim. Kendime zaman asla ayıramıyorum ve eşim de bana hiç zaman ayırmıyor. İlişkiye girmek onun için ilgi oluyor. Ya da bugün naptın demek. Okey oyunu indirdim ve onunla kafamı dağıtıyorum. Şu an eşimle o da sorun oldu. Eşimi asla aldatmadım. Öyle bir niyetim de olmadı. Ama oyuna çok kızıyor. Ben de kafamı dağıttığım için ondan gizli oynuyorum. 2 kez yakaladı beni. Oyunda bir kızla tanıştım. Benden birkaç yaş büyük ve aynı ildeyiz. Onunla bir samimiyetim var ve eşim onunla da görüşmemi istemiyor. Kızın telefonunu alıp kızla iletişime bile geçti. En son oyunu görmesin diye telefonu vermek istemediğimde çok şiddetli dayak yedim. Kafamı 2 yerden yardı. Halımdan kan lekesi çıkmadı daha. Ben boşanmak istiyorum ama çocuklarıma haksızlık ediyor muyum diye de korkuyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Kimseye anlatamıyorum. En azından burada tarafsız yorumlar alırım umudu ile geldim.
Bu evliliğe devam etmek çocuklarınıza haksızlık olur bence. Siz mutlu olmazsanız onlar nasıl mutlu olacaklar ? Üstelik eşinizden şiddet görüyorsunuz bu çocuklar büyüdükleri zaman ne kadar etkilenecek evdeki huzursuzluktan biliyor musunuz? Kendinize bir iş bulun ve çocuklarınızla yeni bir hayat kurun. Allah yardımcınız olsun.

Ben 4 yaşında babamı kaybettim. 2 ve 4 yaşında iki kız çocuğu ile bir başına kaldı annem. Çok zor bir çocukluğum oldu. Zorla şerefsizin biri ile evlendirildi. İğrenç bir üvey babam vardı.. annem sürekli dayak yerdi. Üvey babam çok iğrenç bir adamdı ve kimse bize inanmadı. Evllendikten sonra da gidecek, sığınacak yerinin olmaması şartları çok zorluyor işte.
Gerçekci olan şu annen dayak yediği için ve sen buna şahit olduğun icin suanki evliliğinde aynı şeylere katlanıyorsun normalleştirmeyin bu durumu çocuklarının bu durumu normalleştirmesine izin verme

Böyleleri aile başına da bela oluyor benzer senaryoyu benim halam yaşattı bizlere.Annemler anlatıyor tabi oradan biliyorum, dedemler zorla sırf memur diye engelli bir adamla evlendirmişler ,halam da o beğenmediği adamdan 4 çocuk yapmış sonra boşanmak aile evine dönmek istemiş babaannemler kabul etmemiş çocukları yurda ver sadece sen gel çocuklara bakamayız demişler.Sanırım yurt yokmuş o zaman ilçede ve istanbulda kalması gerekiyormuş çocukların yurtta kalırsa halam da kabul etmemiş.Ayrı kalamam demiş gitmiş bulaşıkçılık yapmış yurtta sokaklarda yaşamış girmediği ortam kalmamış en son bi adamla depoda çöplüğün içinde dost hayatı yaşamaua başlamış.Madem istemiyordun boşanacaktın neden 4 çocuk yaptın...evli haliyle başkasıyla yaşamış sokak düşkünü olmuş.Babaannem olacak kadında bütün amcamları toplayıp adamı dövdürtmüş adamcağız hastanelik olmuş ama babam yeminler ediyor ben vurmadım diye.Onlarla gittiği için halam babamdan da şikayetçi olmuş yıllar sonra da babam ve bir iki amcam hapse girdi 2.5 sene ayrı kaldık ondan.Biz 5 çocuk sefil olacaktık başkalarının hataları yüzünden.Yitip giden hayatlar işte, beğenmediği devlet yurdu da 4 çocuğunu memur yaptı anneleri öldü ama en azından meslekleri var.Babam hapis yatsa bile halam öldüğüne çok ağlamıştı kendi babasına öyle ağlamadı çok çektirmişler kadına

üni mezunu bir kadının yol yordam bilmediğine inanmıyorum.
siz sağlık sebepleri nedeniyle korunamıyorsanız eşinizde korunmuyorsa sevişmeyin adamla..
dayak yediğiniz sizi aşağılayan çöp yerine koyan adamla sevişme motivasyonunuzu da anlamadım gerçi..
tecavüz ediyorsa demiş bazı arkadaşlar o da bir kere olur öyle bir zorlaması varsa zaten boşanmalıydınız tecavüzcüden çocuk yapmaktan daha mantıklı.
daha önceden çalışıyormuşsunuz tek çocuk varken işiniz gücünüz varken bu adama bu kadar mecbur olmadan boşanmamışsınız, ben dememişsiniz şimdi boşanırmısınız bilmem.
bir gün adamın artık sizi dövmeme ihtimaline tutunmak istemişsiniz sanırım. bir ihtimalle ömrünüzü tüketmek sizin tercihiniz.
çözüm çözüm tartışması olmuş bir miktar çözüm kendi içinizde sizin isteklerinizde sizin gücünüzde sizin kendinize olan saygınızda sizin gururunuzda.
neyi ne kadar tolere edebilceğinizi biz bilemeyiz.
herkesin kendi çizgileri var sizin çizgileriniz hangi noktada geçilmiş olursa sabrınız hangi noktada bitmiş olursa çözümü o zaman bulacaksınız

Mesajım şahsınıza değil sizin tarzınızda yazanlara , çocuğuna beğenmediği yemeği yaptığı için travma yaşayacağını düşünecek kadar ince ama empati yoksunu yeni nesil kadınlara, muhatabın taciz ve şiddet dolu geçmişine bakmadan herkesi kendi gibi güçlü olmadığı için zorbalayan tüm kadınlara söylemiş bulundum. Herhangi bir yakıştırma da yapmadım siz gibi.
çağımızın modası da bu. Siz yapabiliyorsunuz diye herkesin yapabileceğini düşünmek, sizin var diye herkesin imkanları var sanmak. Sizleri intihar haberlerini altında da çok görüyorum. Ölmeye hakkı yoktu şöyle yapmalıydı böyle yapmalıydı diyenler. Ölüyü bile zorbalayanlar. Çok bilmişlik taslamadım asla, siz saldırgan davrandınız. En iyi siz biliyor en iyi siz yaşıyorsunuz. En çok travmayı da siz ve sizlerin çocukları yaşıyor. Devam...

Mesajım şahsınıza değil sizin tarzınızda yazanlara , çocuğuna beğenmediği yemeği yaptığı için travma yaşayacağını düşünecek kadar ince ama empati yoksunu yeni nesil kadınlara, muhatabın taciz ve şiddet dolu geçmişine bakmadan herkesi kendi gibi güçlü olmadığı için zorbalayan tüm kadınlara söylemiş bulundum. Herhangi bir yakıştırma da yapmadım siz gibi.
çağımızın modası da bu. Siz yapabiliyorsunuz diye herkesin yapabileceğini düşünmek, sizin var diye herkesin imkanları var sanmak. Sizleri intihar haberlerini altında da çok görüyorum. Ölmeye hakkı yoktu şöyle yapmalıydı böyle yapmalıydı diyenler. Ölüyü bile zorbalayanlar. Çok bilmişlik taslamadım asla, siz saldırgan davrandınız. En iyi siz biliyor en iyi siz yaşıyorsunuz. En çok travmayı da siz ve sizlerin çocukları yaşıyor. Devam...
Evet en çok ben biliyorum.Gereksiz duyar bittiyse iyi günler .

Evet en çok ben biliyorum.Gereksiz duyar bittiyse iyi günler .
Hanımefendi size bir lakap takmadım, belli bir isimle seslenmedim. Aksine siz saygısızlık yaptınız bayan çokbilmil üye diyerek. Mesajınıza yorum yaptım, herkesin buna hakkı var diye düşünüyorum. Herşeyi eleştirmek için herşeye gereksiz duyar demekten de vazgeçin.
Gerçek hayatta karşısına geçip söylemeye cesaret edemeyeceğiniz şeyleri klavye başında insanlara söylüyorsanız o dediklerinizi kendiniz yapıyorsunuz demektir. Ve bunun adı zorbalıktırösiz, size kimse üzülün demedi. Ama üzülmedim hakettiniz diyerek arkasından da saydırmışsınız. Gerçek hayatta muhataba ya da bana bunları diyebilir misiniz asla. E o zaman başka birşey söylemeye gerek yok.

Böyleleri aile başına da bela oluyor benzer senaryoyu benim halam yaşattı bizlere.Annemler anlatıyor tabi oradan biliyorum, dedemler zorla sırf memur diye engelli bir adamla evlendirmişler ,halam da o beğenmediği adamdan 4 çocuk yapmış sonra boşanmak aile evine dönmek istemiş babaannemler kabul etmemiş çocukları yurda ver sadece sen gel çocuklara bakamayız demişler.Sanırım yurt yokmuş o zaman ilçede ve istanbulda kalması gerekiyormuş çocukların yurtta kalırsa halam da kabul etmemiş.Ayrı kalamam demiş gitmiş bulaşıkçılık yapmış yurtta sokaklarda yaşamış girmediği ortam kalmamış en son bi adamla depoda çöplüğün içinde dost hayatı yaşamaua başlamış.Madem istemiyordun boşanacaktın neden 4 çocuk yaptın...evli haliyle başkasıyla yaşamış sokak düşkünü olmuş.Babaannem olacak kadında bütün amcamları toplayıp adamı dövdürtmüş adamcağız hastanelik olmuş ama babam yeminler ediyor ben vurmadım diye.Onlarla gittiği için halam babamdan da şikayetçi olmuş yıllar sonra da babam ve bir iki amcam hapse girdi 2.5 sene ayrı kaldık ondan.Biz 5 çocuk sefil olacaktık başkalarının hataları yüzünden.Yitip giden hayatlar işte, beğenmediği devlet yurdu da 4 çocuğunu memur yaptı anneleri öldü ama en azından meslekleri var.Babam hapis yatsa bile halam öldüğüne çok ağlamıştı kendi babasına öyle ağlamadı çok çektirmişler kadına

halanız için üzüldüm.
yalnız o senaryoyu size yaşatan halanız değilmiş ki. babaannenizmiş. boşanmak istediğinde çocuklarını bırak gel deyip kapıyı suratına kapatan kadın daha ne hakla namus peşine düşüp oğullarını örgütleyip adam dövmeye göndermiş acaba. kızını eve almayan insanı sonrası ilgilendirmez. bir oğlu da dememiş bu kadını hiçbirimiz bir yere sığdıramıyorsak hayatına karışma hakkımız yok diye. sahip çıkmaya gelince kapı duvar taşlamaya gelince hepsi bekçi.

halanız için üzüldüm.
yalnız o senaryoyu size yaşatan halanız değilmiş ki. babaannenizmiş. boşanmak istediğinde çocuklarını bırak gel deyip kapıyı suratına kapatan kadın daha ne hakla namus peşine düşüp oğullarını örgütleyip adam dövmeye göndermiş acaba. kızını eve almayan insanı sonrası ilgilendirmez. bir oğlu da dememiş bu kadını hiçbirimiz bir yere sığdıramıyorsak hayatına karışma hakkımız yok diye. sahip çıkmaya gelince kapı duvar taşlamaya gelince hepsi bekçi.
Aynen, sahip çıkacak zaman arazi, gerekmeyen yerde kendini göstermişler. Çocuklar da arada derede büyür işte, kötü yola düşerse onları da dövmeye adam takarız peşine. Oh hayat bu namus bekçilerine güzel.

halanız için üzüldüm.
Engelli bir adamla zorla evlendirmisler, dönmek istediğinde sahip çıkmamışlar sonra kadın oraya buraya düştü diye ahlak bekçiliği yapmışlar. Buradaki suçlu da hala sadece. Diğerleri adamcağiz, mağdur...

X