MANTIKLI BAYANLAR BUYRUN KONUMAA..!!:((

aslında su an birlikte yasamıyoruz. son bir yıldır abimin tayini bulunduğum sehre cıktı ve abimle yasıyorum. bana göre alllahın huzurunda söz vermek insanların huzurunda söz vermekten daha önemli . resmi olmsa da evet esim diyorum. öyle görüyorum cünkü canm.
Dini nikahın amacı insanlara " Biz evlendik " diye duyurmaktır. Yani dini nikahı gizli yapmanın hiç hic bir manası yoktur evli sayılmazsınız çünkü kimse sizi dini nikahlı bilmiyor.

Siz dört sene boyuna maddi açıdan elinizden gelen herşeyi yapmışsınız ve dini nikahlı eşiniz bu durumu zamanla suistimal etmeye başlamış. O parayı verirseniz geri ödemeyeceğini siz de biliyorsunuz değil mi? Ben biraz daha beklemenizi öneririm borçlarını ödesin ve sorumluluklarını üstlensin. Size kendisini kanıtlamadığı müddetce evlenmeyin. Sadece sevmek yetmiyor...

Bu arada sadece parasal anlamda size fikir sunmuş ya olmazsa da canın sağ olsun demiş ya ,Sizde olmaz diyin ve canınız sağolsun.Hatta madden bazı şeylere bir müddet kapatın kendinizi üzerinden bir süre geçsin ve ilişkinizin seviyesini ozaman görün ve tam bir kaar alın derim.
Ayrıca Kınama ile ilgili DİĞER YORUMLARINIZA baktım ,yok başınıza gelsin de sizde görelim gibi cümleler kullanmışsınız.
Şahsi fikrim burada kimse kimseyi tanımıyor size herkes birşekilde yardımcı olmaya çalışıyor.Beğenmediğiniz yani sizi tatmin etmeyen bir yorum aldığınızda lütfen bu şekilde ağır bir üslup kullanmayın.

Umarım hakkınızda hayırlısı olur tanımasam da sizi gerçekten adınıza endişelendim ve üzüldüm.
İnşallah en kısa zamanda flu olarak görünen şey netleşir.

ağır üslup mu?? hanfendi tam olrak tüm yprumları okumadınız zannımca. zira okusanız yorumlara olan tavrımı görürdünüz. kimseye basına gelsin demedim benım bu halimle dalga gecenlere benzeri seyleri kendileri yasarsa bana dalgavari sundukları seyleri kendilerinin yapmasını söyledim.!

ağır üslup mu?? hanfendi tam olrak tüm yprumları okumadınız zannımca. zira okusanız yorumlara olan tavrımı görürdünüz. kimseye basına gelsin demedim benım bu halimle dalga gecenlere benzeri seyleri kendileri yasarsa bana dalgavari sundukları seyleri kendilerinin yapmasını söyledim.!
Saygın bi mesleği varsa be iyi kazanıyorsa üç senedir baban niye karşı çıksın anlamıyorumki?

Kaç yıldır aynı evde yaşıyorsunuz e kendi kendinize dini nikah da yapmışsınız.Babanız bu saatten Sonra izin verse ne olur vermese ne olur.Ayrıca benim iznim olmadan ablamın kartını alıp harcama yapan adamla değil resmî nikah yapmak,dünyayı dar ederim ben.Allah akıl fikir versin...

Burada bunca insan aynı şeyi savunuyor ve siz hayatınızı yaşanmışlıklarınızı hala savuabiliyorsanız Körsünüz ve sağırsınız.
Tabi herkes yanlış bir siz doğrusunuz. kemirilmeye devam edin ne diyelim. Allah akıl fikir versin :KK14:

İmam nikahı hepimizin var ama resmî nikahtan sonra basta kocam deme bence ailen aranızdakileri bilip de izin vermiyorsa tuhaf olan olmuş çünkü kendini kurtar derim sana baban ne olduğunu gördüğü için izin vermiyo zaten yazdıklarını mantıklı olarak bi oku sende anlarsın herkezin ne demek istediğini

butun yorumlari ve sizin yorumlarinizi okudum.siz o adami sevmiyosunuz belliki ayni evde yasadiniz aranizda cinsel biseyler yasandi ki onceki konunuzda hamile durumunuz varmis.dini nikah yapmaya calismissiniz yani dini yonunuzde var.bu sebepten dolayi o adama mecbur oldugunuzu dusunuyosunuz.sirf cinsellik yasadiniz diye o adama mahkum degilsiniz.zaten yillarca nikahsiz sayiliyosunuz.bu hatadan donun.ilerde sizi seven biri cikar karsiniza.bekaretiniz icinde uzulmeyin tibbi acidan halledebilirsiniz.(bunun icin evlenmek istediginizi dusundugum icin soyluyorum)belliki sevgiliniz bu durumu kullaniyor sizde mecbur madem ayrilamiyorum bari iyi yonlerini goreyim diyosunuz.lutfen kabul edin siz sevmiyosunuz bu adami

Konuyu niye açtığınızı anlamadım.
Kim bu adama destek verir ki?

kimsenin desteğini beklemıyrom zaten burdan. sadece son durumla alakalı sormak için konu actım. tüm bastaki yazdığım sıkıntılar ilk zamanlarda yasanılan seylerde zor da atlatıldı. ki su an buraya evlenmek istiyoruz gibisinden yazmazdım. kimseye geçmişte yasadığım acılar yüzünden egosunu oksasın , irrite yorumlar yazsın diye konu acmadım.

siz ne diyorsunuz ya?? haddinizi bilin neler neler yapmış derken.. namussuzluk mu yapmısım ki böyle dalgavari igrenc yorumlar yapıyorsunz. sizi kınıyorum

sizdeki namussuzluk kavramı nikahsız birliktelik yaşamak mı? eğer öyleyse kimseye duyurmadan, anne baba rızası almadna yaptığınız nikahın dini açıdan bi hükmü olmadığını bilmeniz lazım.

adam bana hiç görmediğim ilgiyi gösterdi vs demişsiniz. siz zaten 20de bu adamla tanışmısşınız ondan önce kimen ilgi gördünüz de karşılaştırma imkanınız oldu? daha hayatta tecrube niyetine bişey edinmeden bi ilişkiye başlamışsınız ve gördüğünüz ilgi sizin algılarınızı bozmuş.

adam sizin paranızı yemiş. ablanızın kartı ile harcama yaparak bi nevi hırsızlık yapmış. maddi manevi ve cinsel olarak sizi sömürüyor. karşılığında nasıl bi ilgi görüyosunuz da sizi bu şekilde kullanmasına razı geliyosunuz merak ettim.

ayrıca adamın bi eli yağda bi eli balda. neden evlensin? zaten istediği şey elinde şu an.

butun yorumlari ve sizin yorumlarinizi okudum.siz o adami sevmiyosunuz belliki ayni evde yasadiniz aranizda cinsel biseyler yasandi ki onceki konunuzda hamile durumunuz varmis.dini nikah yapmaya calismissiniz yani dini yonunuzde var.bu sebepten dolayi o adama mecbur oldugunuzu dusunuyosunuz.sirf cinsellik yasadiniz diye o adama mahkum degilsiniz.zaten yillarca nikahsiz sayiliyosunuz.bu hatadan donun.ilerde sizi seven biri cikar karsiniza.bekaretiniz icinde uzulmeyin tibbi acidan halledebilirsiniz.(bunun icin evlenmek istediginizi dusundugum icin soyluyorum)belliki sevgiliniz bu durumu kullaniyor sizde mecbur madem ayrilamiyorum bari iyi yonlerini goreyim diyosunuz.lutfen kabul edin siz sevmiyosunuz bu adami
Ben de katiliyorum bu yoruma
Konu sahibi sevgilisiyle sevistigi icin ayrilamiyor.

Dini nikah mi ohaa ailenizin bu nikahtan haberi yok sanırım ..uzatmaları oynadıklarını göre ..neyse bu adam çamur batak benim gibi borç bitmez :)) size tavsiyem bu adama daha fazla para yedirmeyiniz cunku düğünüde siz yapacaksınız bu gidişle ...malesef adam sizi daha cok sòmurecek devami evlendikten sonra ..

X